Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Úgy gondoltam hogy műfenyőt veszek, nagyon szépek vannak,... fórum

Úgy gondoltam hogy műfenyőt veszek, nagyon szépek vannak,... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
21. globus (válaszként erre: 19. - Mimy63)
dec. 14. 15:02
Köszi 🌲
20. mimy63 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 14. 14:56

Nem hinném, hogy megbánod, csak arra figyelj, hogy jó minőségű legyen. Igaz, hogy drága, de behozza az árát, és annyira szépek feldíszítve, senki meg nem mondja, hogy mű.


Amíg panelben laktam, múfenyőnk volt. A családi házban már ragaszkodtam az "igazihoz", mert hiányzott a fenyőillat. Lett is, illata viszont alig-alig. Szellőztetés után, vagy kintről bejőve lehetett pár percig érezni, amúgy semmi. A lucfenyő a legillatosabb, de azt meg nem nagyon szeretjük, sem a formája, sem az állaga miatt, mivel az kezdi leghamarabb hullatni a tűleveleit.

A megoldást abban találtam, hogy vettem luc fenyőágakat, tálban elrendeztem, kis csicsa hozzá, és az illat megoldva.

19. mimy63 (válaszként erre: 11. - Globus)
dec. 14. 14:40
Eklektikus. :)
18. SzuzyF (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 14. 14:02
Vegyél, nem fogod megbánni. Nekem 10 éve az van, és a fenyő illatra ma már rengeteg megoldás van, ha valakinek az hiányzik ... Pl. illóolaj.
17. vigyefene (válaszként erre: 16. - Libikóka)
dec. 14. 13:32
Mi tettünk egy nagy sima terítőt a fa/álvány alá, így könnyen ki lehetett takarítani utána.
dec. 14. 13:29
Csak a lucnak valamicske illata,,az hullik le a legelőbb.
15. libikóka (válaszként erre: 12. - Globus)
dec. 14. 13:28
Rusztikus? Mint Jamie Olivernél ami összevissza néz ki mind az:))Igaz az is jó:))
14. vigyefene (válaszként erre: 12. - Globus)
dec. 14. 13:27
Legyen akkor katolikus, mivel katolikus ünnep. Hahaha.
13. vigyefene (válaszként erre: 11. - Globus)
dec. 14. 13:26

Nekem a feleségem ragaszkodott az igazihoz, mióta elhúnyt, én nem teszek fel karácsonyfát.

Fenyőillatért, nekem vagy az ablakot kell kinyitni, vagy kilépni a házból.

A hosszúlevelű, nem hullatta annyira mint a rövid, de kicsit nehezebb díszíteni.

Én levágtam kicsit a végéből, a héját is lefargtam pár centi hosszan, és vizbe tettem.

12. globus (válaszként erre: 11. - Globus)
dec. 14. 13:21
Nem, az valami más. Akkor kaotikus 😀😀
11. globus (válaszként erre: 8. - Vigyefene)
dec. 14. 13:19

Nem baj. Sajnos az igazinak is alig van már. Régen vettünk fenyőt úgy, hogy megjelölés után, aznap vágták ki, hát annak sem volt. De legérdekesebb, hogy a friss fa hamarabb lehullott, mint amikor előre vágottat vettünk.

Fényfüzérrel díszítve csodálatos...

Minden evben elhazárotom, hogy idén piros, idén arany, ilyen-olyan, aztán mégis muszáj felrakni egy csomó vackot, amihez érzelmek fűznek 🙂 Szóval csiricsáré, de szép. Hogy mondják, autentikus?

10. vigyefene (válaszként erre: 9. - Libikóka)
dec. 14. 13:14
Az jó lesz. Műfenyő műillattal.
9. libikóka (válaszként erre: 8. - Vigyefene)
dec. 14. 13:11
Majd aggatnak rá Wunderbaumot:))
dec. 14. 13:02
Szép szép a műfenyő, de hát akkor nem lesz fenyő illat.
dec. 14. 12:59
Nálunk is az lett volna, de a többéves m.f-t néhány hónappal ezelőtt tépte szét a macska. Így lehet hogy nem is lesz, rokonság kisgyerek nincs a családban és van a kertben sok fenyőfa, De én műfenyőt sokkal jobban szerettem,.
dec. 14. 12:21
Nekünk azért van mű, mert meguntuk az élő után szaladgálást és eltakarítását. Még augusztusban is kerültek elő tűlevelek.
5. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 14. 12:02
Tényleg szépek:)
4. libikóka (válaszként erre: 3. - Semleges)
dec. 14. 11:44
Így is, úgy is kivágják,,azért van ültetve.
dec. 14. 11:41
Nekem is az van. Inkább mint kivágják a sok szép élő fenyőt.
dec. 14. 11:31
Nekünk is az van már néhány éve és nagyon szépen felszoktuk díszíteni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook