Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szeretnék egy tetoválást. Erre gondoltam. Mi a véleményetek róla? fórum

Szeretnék egy tetoválást. Erre gondoltam. Mi a véleményetek róla? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. febr. 15. 16:52

Dodi44. édes drágaságom. Tanulj már meg először helyesen írni, aztán oszt az észt!;) Sokat javítana a tahó fellépéseden, ami még tetoválás nélkül is sikeresen kialakult nálad!:o

(mijen-> az miLYen, hejtelenül-> heLYtelenül,)

Illetve hozzáfűzném, hogy Kazinczy óta már volt nyelvújítás, pont ezen bajok kiküszöbölésére! Nem igazán voltak nyelvtani szabályok, amelyek meghatározták volna a helyesírást, nem helytelen a Halotti beszéd és könyörgés, csak régies magyar... Ja és még más igeidők is voltak, igen, de már nem "helyes", nem használjuk....

Amúgy meg, ha olvasol olyan sokat, mint írod, akkor elvileg beleragad a picuri agyacskádba a szavak helyesírása.

Am meg látod, tudsz te is kulturáltan írni, úgy, ahogy szép és "illik" :)


Betticicus: Tetoválást én is akarok, gondold át jól, ezerszer mert tényleg így éled le az életedet, mérlegelj!

Nem mondom, hogy öltözz tetoválásokba, de egy-kettő csak nem árt...!:)


Szép napot

31. Dodi44 (válaszként erre: 1. - Betticicus)
2010. nov. 19. 02:43

Kedves Betticicus

Kerlek engedd meg hogy uj ruhaba oltoztessem mondani valomat. Mert Te tenyleg egy velemenyt kertel, nem egy hirtelen durva kifakadast.

Ha en lennek a Te helyedben, az erem masik oldalat is kiertekelnem. Megkerdeznek egy orvostol a tetovalasrol a velemenyet. Es ha meghallgattad, kiertekelted mondanivalojat, arra alapitsad a tobabbi gondolataidat, elhatarozasodat.

Koszonom, hogy elolvastad.

Az elozo nem megerdemelt irasomert, tisztelettel kerem a Te bocsanatodat.

30. Dodi44 (válaszként erre: 29. - 9bbc382386)
2010. nov. 19. 02:20

Sosem mondtam. De engem a "helyes iras kultusz " nem erdekel. Ha valakinek fontos, elje ki magat benne. Nekem egyaltalan nem fontos. Ha az olyan fontos volna, pl. a nemetek miert hajak manapsag el a "slafesz sz"-t?

A beszed es iras arra valo, ha az A szemely azt akarja at vinni a B szemelyhez, hogy ugyan azt megerti amit az A mondott pl. 1222 es azt barmilyen modon eleri, akkor a kommunikacio tokeletes volt. (szerintem)

Es ha a celjat ugy eri el hogy az elso szamot nemetul mondja, a masidik szamot olaszul mondja a harmadik es a negydik szamot pedig angolul, es a B szemely megerti pontosan az 1222 szamot, kit erdekel hogy a kozelben allo 101 ember azt kifogasolja a salyat szempontjabol, vagy nem.

Ez az en velemenyem. Nekem ez a fontos. Neked meg mas fontos. Nem fontos egyet ertenunk. De velemenye mindenkinek lehet.

Azert a Neked fontos helyesirasi hibak mellett is megertetted, a gondolataimat.

De koszonom a velemenyedet. Ha akarod keresd, a fenti sorokban is fogsz talalni hibakat.

2010. nov. 18. 07:28

Dodi44,a helyesírásod neked sem jó.Üdv!

(nem az ékezetekre gondolok)

28. Dodi44 (válaszként erre: 23. - F303be5590)
2010. nov. 18. 05:15

Kedves Tuxy es Liliom,

Ti diplomatikusak vagytok, nem mint en.

Van Plasztikai sebesz baratom, ki remtorteneteket meselt nekem a tetovalasokrol, es akiknek van azok eltuntesenek akaratarol.

Ma mar egy sebeszt sem lehet talalni aki elvallalna az eltunteteset, mert igazan nem lehetseges, csak ha borrel egyutt leoperaljak, es utanna jon a bor atultetes. Az az elkerulheto fajdalom es a koltsegek...


Szerintem, ha meg lehetne elozni, meg ha durva es megrazo a velemenyem, miert ne.

Legyen egy jo napotok!

Tartsanak most hulye bunkonak, de hatha gondolkoni fognak rajta. Talan ha egy sebesz orvostol kerdeznek meg, nem pedig egy tetovalas arusitotol. A masik oldalat is megismernek az eremnek.

Nekem attol se jobb se rosszabb nem fog lenni. De ha egy rajta vacillaloban is felebreszt egy kis szikrat, mar megerte...

27. Dodi44 (válaszként erre: 25. - Felhőjáró)
2010. nov. 18. 04:49

Koszonom kedves soraidat. Koszonom, hogy a Te szabalyaid szerint eszrevetted az elkovetett hibaimat.

Engedd meg hogy megjegyezzem, hogy mit dolgozol az nem Te vagy, hogy mijen jellem vagy, az vagy Te.

Ha a Samoa szigeteken elsz, akkor eltudnam fogadni a tested meggyalazasat, mert az egy primitiv tarsadalom. De Te a helyesirasoddal buszkelkedsz...

Nezz bele a japanok tortenetebe. Hallottal mar a "Jakuza" szervezetrol? Ha igen, biztos tudod, hogy minnel magasabb ranguak, annal tobb a tetovalasuk. Arra ok nagyon buszkek!

Egy ido utan a majuk felmondja a szolgalatot, a hianyzo napfenybol eloallithato D vitamin hianya miatt.

Az eltorzitott bort csak le vagni lehet (le nyuzni), a leg vegso allapotukban pedig a majat kicserelni (ha talalnak).

Igen, erosen, es tulozva irtam az elozoben, hogy hatha megrazom szavaimmal a magat tetovaltatni akaro embertarsunkat, mert egyszer a szurke allomanya el erhet arra a pontra es megbanja. A tatovalast meg a mostani legujjabb Laser folyamattal sem lehet eltuntetni a borrol.

Es ha a kemeny hangu irasommal gondolkodara kesztettem, elertem celomat.

Ha lesz egy szabad delutanod, es Te is ugy latod szelesitsd ki a horizontodat, olvasd el eredetiben az Angol Columbia-egyetem felveteli vizsga szobeli kovetelmenyeinek egy reszet a helyes iras szuksegessegerol... (kinek a dogmai alapjan? Szechenyi Istvant, Kossuth L. azok is hejtelenul irtak? Ismeros a neve Ilosvai Sejmes Peter bacsinak? (emlekszel O irta az elso Toldi-t)

A tortenelmunkben irasaink kozott talalhatoak: "Feheruaru rea mene hodiutu rea" " Mennyi miloszban teremtuve Isemukot Adamut, adotta neki paradicsumut hazua" Helyesen vannak ezek irva? -biztos tudod- nezzel vissza az irodalomban.

"kazinci" elott is volt magyar iras... Rovas irast

is hasznalni tudod ugye.

2010. nov. 9. 09:36

Kedves Dodi44! Nyugodtan menj el orvoshoz és vizsgáltasd meg magad, mert, hogy nem vagy százas, az tuti! Három tetoválásom is van, és képzeld Üzletvezetőként dolgozom évek óta, munkavédelmi technikusként, tűzvédelmi elődadóként is elismerik a munkámat, mindezt úgy hogy hatóságokkal is együtt dolgozom. Tisztességesen nevelek 3 gyermeket a párommal együtt. A tetoválástól senki nem lesz jobb vagy rosszabb ember.

Betticicus! Alaposan gondold át, mert ez egy életre szól! Ne az döntsön, hogy a másik ember mit gondol, vagy mi a véleménye! A lényeg, hogy szeretnéd-e vagy sem. Egészen addig amíg egy apró kétely is felmerül benned, addig ne csináltasd meg. Viszont ha ez a vágyad, és ettől jobban érzed magad, akkor ne foglalkoztasson más véleménye!

25. felhőjáró (válaszként erre: 16. - Dodi44)
2010. nov. 6. 08:24

Te rendes embernek érzed magad???Már bocs....először tanulj meg helyesen írni aztán kritizálj másokat.

Nekem is van két tetoválásom és nem lettem tőle rosszabb ember.Van munkahelyem, vannak gyerekeim....stb.

Nem érzem magam szellemi fogyatékosnak sem, viszont nem lehetsz egy IQ bajnok, sőt ahogy olvastam soraidat elég antiszociálisnak tartalak ami vagy neveltetésedből vagy a környezeti hatásokból ered.Sajnálom, hogy nem tudsz elfogadni más embereket csak azért, mert nem úgy gondolkodnak mint te.Azért, mert mások máshogyan élnek, gondolkodnak még nem biztos, hogy rossz.Jobb lenne ha kicsit magadba fordulnál és nem minősítenél teljesen ismeretlenül más embereket.Én sem minősítelek téged és jobb is ha nem tudod mit gondolnak rólad igazából az emberek, mert lehet még az életkedved is elmenne.

Legyen szép napod.

2010. nov. 6. 07:13

Nekem is van és ha úgy gondolja akkor miért ne csináltathatná meg?

Ettől nem lesz rosszabb ember!

2010. nov. 6. 06:12
fogalmam sincs mit akarsz magadra rakatni, tehát attól függetlenül ez a véleményem
2010. nov. 6. 06:12
ámde, ha neked meggyőződésed, hogy nélküle valami hiányzik belőled, akkor csináld :)
21. f303be5590 (válaszként erre: 8. - F303be5590)
2010. nov. 6. 06:11
szerinted egy tetoválástól szép lehet valaki?
20. 59906b3b8a (válaszként erre: 17. - 1eb84e4bad)
2010. nov. 5. 21:24
jogos:D:D
2010. nov. 5. 20:57
de igen, ha ő úgy érzi, könnyebb lesz. Hidd el.
2010. nov. 5. 20:44

Attól még ,hogy az ott lesz...továbbra sem lesz könnyebb az élet!!Sajnos!!

Tehát ne tedd!!!

17. 1eb84e4bad (válaszként erre: 16. - Dodi44)
2010. nov. 5. 20:40

A Fighter szót te is magadra üttethetnéd, csak tegyél elé 2 betűt: IQ.

hehe

16. Dodi44
2010. nov. 5. 18:00

Miert, nncs meg a negy elemid?

Ha minden aron a tetovalt allatok koze akarsz tartozni, csinald, de utanna ne akar rendes emberek tarsasagaba vegyulni. (allatokat jelolik meg szamokkal a szajuk szelen,a fulukben vagy a rabokat a masodik vilaghaboruban.

Miert nem vagatod le inkabb az egyik ujjadat, orrodat, vagy a fuledet, azt legalabb balesetre ra tudnad fogni kesobb, nem a szellemi fogyatekossagodra, ami le fog sirni rolad.

Mert hatha egyszer benol a fejed lagya?

Azert is csinaltasd meg! Lehetoleg az arcodra, vagy a homlokodra hogy "hulye vagyok", csak eloszor nezd meg mijen hosszu a munkanelkuliek sora, mert ott fogsz koztuk allni. Ahol a rendes megjelenest elvarjak, oda te ne is gondold hogybeengednek. De valakinek az alantos munkat is meg kell csinalnia. A WCket is kell takaritani.

2010. nov. 5. 17:46

Tudom hogy nem számít a véleményem,de azért megírom,hátha ragad egy picit :)

Semmilyen motívum NEM tetszik,mindig csak azt látom,hogy az illető koszos tőle...sajnos előítéletem van minden firkantással,de ez van,ilyen vagyok,és szerintem még nagyon sokan.

Ezzel nem lehet pozitívan kitűnni :)


De ha valaki tetkós,ám legyen,engem ugyan nem zavar.

14. Pahet a vadász (válaszként erre: 13. - Betticicus)
2010. nov. 5. 17:36

pont ezt mondtam én is...h azt megtaláltam

de akkor amikor kérdezted azt értettem, hogy az egy ábra és mellé lenne egy szöveg

most meg csak a szövegről van szó



ezért nem értettem

13. Betticicus (válaszként erre: 10. - Pahet a vadász)
2010. nov. 5. 17:33

:)

Akkor írd be azt, hogy cheryl cole mrsc.

Igazából nem a szöveg a lényeg hanem a hely ahova rá van tetoválva. Én is oda szeretném majd a "Fighter" szócskát!:)

12. Havran (válaszként erre: 2. - Betticicus)
2010. nov. 5. 17:32

Szia!

Nem tudom hány éves vagy,de anno én is igy gondoltam,hogy de szeretnék,aztán ugy alakult az életem,hogy már annyira még sem szeretem,hogy ott van.Gondold át, nagyon én 11 év után akartam megszabadulni tőle,pedig olyan helyen van ha akarom eltakarom.4 éve járok eltávolitásra.Ne hamarkod el.

2010. nov. 5. 17:32
mrs c egészen pontosan
2010. nov. 5. 17:30

rengeteget adott be

amit én láttam az valami M betű

vagy akkor nem tudom mit kell nézni :(

2010. nov. 5. 17:29
Ezt most gúnyosan írtad, vagy komolyan is gondolod?
2010. nov. 5. 17:29
persze, csináld csak, nagyon szép leszel
2010. nov. 5. 17:28

Tényleg nem jön be!:(


Írd be google-ba, hogy Cheryl Cole tatto.Szerintem az elsők között fog feljönni a tarkós tetoválása!:)

6. Pahet a vadász (válaszként erre: 5. - Pahet a vadász)
2010. nov. 5. 17:27

bocs

google

2010. nov. 5. 17:26
én nem is tudom megnézni a képet :( nem jön be semmi csak a goggle oldal
2010. nov. 5. 17:25

gondolj arra is, hogy leszel Te 50-60 éves is, ráncosabb bőrrel.

És ki tudja, milyen mukakörben.

Én bizony nem tenném, még akkor sem, ha aránylag láthatatlan helyen lenne.

2010. nov. 5. 17:23

a szöveg jó, ha magadénak érzed:-)

a kép nem jön e :-S

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook