Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Udvariasság a kismamákkal és kisbabásokkal szemben fórum

Udvariasság a kismamákkal és kisbabásokkal szemben (beszélgetős fórum)


1 2 3
21. 33e0394ae2 (válaszként erre: 19. - *Gyöngy*)
2007. jan. 31. 09:20
Igen Bp.-regondoltam.De szerintem mostmàr vidèken se sokkal jobb a helyzet.SAJNOS!
20. d@nu (válaszként erre: 19. - *Gyöngy*)
2007. jan. 30. 14:04
A "sokkal" azért túlzás... A vidékiek Bpestre járnak dolgozni és átveszik a stílust :)
19. *Gyöngy* (válaszként erre: 18. - 33e0394ae2)
2007. jan. 30. 13:48
Nem tudom, Bp-ről van-e szó, de én pont az ilyen tuskók miatt vándoroltam el a szülővárosomból, és meg sem álltam Nagykanizsáig. Vidéken SOKKAL normálisabbak az emberek.
2007. jan. 30. 09:31

Sziasztok!

Nekem a fiam most lesz 4 èves.Itthon kocsival szoktam kozlekedni,de most,hogy otthon voltunk anyùèknàl nagyon sokat jàrtunk busszal villamossal stb...Mèg vèletlenul sem adta volna àt a helyet senki pedig làttàk,hogy majd hasra esunk minden fèkezèsnèl.Ott szenvedtem,hogy fogjam a gyereket ès èn is pròbàljak kapaszkodni.Kozben a fiatal lànyok -fiùk akik gondolom nem ultek eleget az iskolàban,jòl elcseverèsztek kènyelmesen ulve.

A màsik,hogy majdnem elutottek a zebràn.Megàllt egy kocsi,hogy àtengedjen erre a mogotte jovo kielozte ès majdnem àthajtott rajtunk.legszivesebben kiszedtem volna a vezetot a volàn mogul ès leszedtem volna a fejèt.

17. 9c5ea9abb5 (válaszként erre: 16. - Win)
2007. jan. 30. 09:21
Hát fogjuk rá, némelyik fejlődik:-) Pozitív történet még hogy főnököm megkérdezte hogy egy bizonyos munkához lenne -e kedvem (kocsikázással jár)vagy inkább osszon be mást?
16. win (válaszként erre: 15. - 9c5ea9abb5)
2007. jan. 30. 09:05

Úgy látszik fejlődnek a magyarok!;))


Nekem nagyon furi volt, mikor elmentünk Apuhoz Németországba, és ott álltunk az út mellett a zebránál, nem léptünk le, csak várakoztunk, és megálltak az autósok, és intettek, hogy menjünk.

Eleinte azt sem tudtuk mi van!


Ehhez képest egyetmista koromban mentem egyszer haza aerobikóráról este és zöld lámpánál majdnem elütött egy barom a zebrán! (nekem volt zöld a lámpa!)

15. 9c5ea9abb5 (válaszként erre: 14. - Win)
2007. jan. 30. 08:21
Na jó, nekem is van ám pozitív történetem. Mostanában egy párszor megálltak kocsival és átengedtek a zebrán:-)
14. win (válaszként erre: 13. - Daroki)
2007. jan. 29. 19:26
Ez végre egy szép pozitív történet volt, kár hogy nincs belőle több!
13. daroki
2007. jan. 29. 12:32
Múlthéten beteg lett a kisebbik fiam(lassan 8 éves lesz).Lementünk a dokihoz,én mindig jóval előbb megyek le(füzetrendszer van,rendelés előtt fél órával lehet beírni magunkat)Ez meg is történt mi voltunk az elsők.Jöttek utánunk szép sorjában a betegek.Mielőtt elkezdődött volna a rendelés akkor az egyik kisfú szólt az apjának,hogy rosszul van,mindjárt hányni fog stb...Apuka mondta neki,hogy mindjárt elkezdődik a rendeés,bírja ki,stb...szegény kisfiún látszott,hogy nincsen jól.Megkérdeztem a kisfiamat,hogy mit szólna hozzá,ha beengednénk előre a kisfiút,mert ő rosszabbul néz ki,mint ő.Szó nélkül belement,nem kezdett el hisztizni,hogy de miért?Így is lett,a kisfiú előbb bejutott a dokihoz.Közben egy nagypapa kukkantott be a rendelőbe,hogy folyik-e már a rendelés,mert akkor lassan ő is bejönne a beteg unokáival,csak eddig azért nem hozta be őket,mert nem akarta,hogy a többi gyereket megfertőzzék a náthájukkal.Amennyire körülnéztem minden gyerek taknyos,lázas,rossz közérzetű volt,de mégis jól esett a nagypapa ilyen jellegű figyelmessége a többi gyerek iránt:)
12. win (válaszként erre: 10. - Fcica)
2007. jan. 29. 11:51
Igazad van, sajnos valóban érzéketlenek az emberek. Mindenki, tisztelet, a sajnos igen csekély kivételnek, kizárólag magával van elfoglalva. Egyébként nekem a legrosszabb tapasztalataim, a nyugdíjasokkal vannak. De ez is egy másik történet!:))
2007. jan. 29. 10:49
Win: akkor én is leírom a történetemet:-) Megfázás, torokfájás, levertség,telefon a háziorvosi rendelőbe. Időpopnt már nincs aznapra, de azért menjek el, egy kicsit várni kell.Persze rendelő tele betegekkel, asszisztens tudja hogy kisbabát várok, ennek ellenére több mint egy órát ültem mire bemehettem a dokihoz.
10. Fcica
2007. jan. 29. 10:35

Gyógyszertári tapasztalat. Tudom, hogy ott mindenki beteg, de egy babával akkor is nehezebb, nem?

Szóval az áremelés előtt alig egy nappal elfogyott a bébi fájdalomcsillapítója. Gyorsan bepattantam a kocsiba a bébivel és indulás a közeli gyógyszertárba. 3 ablak üzemelt, mégis hatalmas sorok voltak. Szépen beálltam az egyik sorba, és türelmesen vártam. (több, mint fél órát) Senkinek nem jutott eszébe, hogy esetleg előre engedjen, pedig többségében középkorú pasik álltak a sorokban. Már csak egy ember volt előttem, amikor bejött egy anyuka két gyerekkel. A nagyobbik kb 3 éves, a kisebbik 7 hónapos lehetett. A bébi a kezében volt, így nehez tudta aláírni a recepteket. Az eddig pasi segített neki, megfogta a receptet, hogy írja alá úgy. De előre már nem engedte. A hölgy szépen elsétált a sor legvégére és a lázas kisbabával beállt a sorba. Én szóltam, hogy jöjjön oda elém. Megköszönte és elindult, de amikor meglátta, hogy babával vagyok, akkor mondta, hogy inkább mégsem. Mivel enyémbaba addigra már elaludt, így én nyugodt voltam. Hihetetlen, hogy ennyire érzéketlenek az emberek, és csak aki hasonló cipőben jár, az érzi át a probléma súlyát.

Terhesen is csak a középkorú hölgyek adták át a helyet, akik már átélték mindezt. De ez már egy másik történet

9. win
2007. jan. 25. 07:39

Csodálkozom, hogy senki sem írja le a vele történteket, mert meglepődnék, ha nem lennének!


Én községben lakom, tehát nem egy forgalmas nagyváros közlekedésével vetekszik az utcakép, mégis! Ha elindulok a pl. 1 kmre levő tanácsadóba, tuti, hogy legalább egyszer ki kell mennem az útra a járdára parkoló autótól, és minimum 2, a járda közepén trécselő embert kell megkérnem, hogy ugyan engedjenek már el, mert azért babakocsival mégsem szeretnék beugratni az árokba!

És még a tömegközlekedésről nem is volt szó!

8. babi83 (válaszként erre: 7. - D@nu)
2007. jan. 23. 15:14
Hát az tényleg gáz, az én párom már előre eltervezte, hogy szó sem lehet buszozásról,azért van autónk, hogy ne keljen senkihez alkalmazkodni.
7. d@nu (válaszként erre: 6. - Babi83)
2007. jan. 23. 15:11
Szerintem ezzel sok kismama így van, mert hát a terhesség nem betegség... Pár perc utazást mindeki kibír, de könyörgöm 1 óra vonaton... az gáz. :)
6. babi83 (válaszként erre: 5. - D@nu)
2007. jan. 23. 14:57

Nem semmi, hogyan lehetnek ennyire érzéketlenek az emberek..

Nem hiszem el..

Bár én már úgy is jártam, hogy a kismama nem fogadta el, hiába ajánlottam neki.

5. d@nu
2007. jan. 23. 14:53

Jó a téma... ;) A 8. hónap körül (jó nagy pocakkal) egy nem túl szép reggelen felszálltam a zsúfolt vonatomra, kispécéztem magamnak a kocsi egyetlen, üres helyét és megkérdeztem, "szabad-e?". Cirka 15 éves leányzó ült az üres hely mellett, rezzenéstelen arccal közölte, hogy ő bizony foglalja a helyet. No jó, tél volt, gondoltam, ha nekivetkőzök, csak meglátja a pocakomat. Látta, nem hatotta meg. A mögötte lévő ülésen 20 körüli pasi "aludt", a kabátlevételemre kissé "felébredt", ránézett a hasamra és gyorsan visszacsukta a szemét. Nem hittem el! Az sem zökkentette ki őket, amikor a kalauz a hasam és a szűk "folyosó" miatt majdnem az ölükbe ült! Nem vagyok balhézós, csak felhívtam a páromat és a csevegőhangomnál kissé hangosabban elszidtam mind a kettőnek az összes le- és felmenőjét. És nem hiszitek el, mi történt! Továbbra sem adta át senki a helyét! Néhány állomás után tudtam csak leülni, egy leszálló utas helyére.

Egyébként kb. 6 hónapos terhes voltam, amikor először akarta átadni valaki a helyét, és a 39. hétben jártam, amikor másodszorra kínáltak hellyel. Egy rokon leányzó esete: BKV busz, első ajtónál szállt fel és a sofőr "bemondta", hogy nem indul el addig, amíg a kismamának át nem adja valaki a helyet. Eltelt egy perc, mire a lány szólt, hogy inkább induljanak, mert le fogja késni a vonatát. Kedves...

4. doboska.b (válaszként erre: 3. - Babi83)
2007. jan. 23. 14:35
Sajnos ebben biztos lehetsz!! Én egyszer gyógyszertárban fogtam ki hosszú sort. Senki nem engedett előre míg végül a patikus szólt ki hogy "senki nem veszi észre a kismamát?" Komolyan még a végén nekem volt kellemetlen amikor előre mentem. De nem más a helyzet most sem a 2 éves kisfiammal. Tényleg csak akkor megyek vele ilyen helyre ha nagyon muszály!!!
2007. jan. 23. 14:05
Személy szerint csak fordított szituban voltam, hiszen mivel kismama még nem voltam, ezért csak a másik oldalon álltam, de engem a mai napig meghat , ha kismamát, vagy kisbabást látok, és mindig igyekszem segíteni nekik. Legyen szó sorban állásról, vagy ülőhelyről vagy babkocsi felpakolástól kezdve akármi, de nem hiszem, hogy sűrűn visszakapom, mikor olyan helyzetben lesze, mert nem ezt látom az embereken.
2. m_marcsa (válaszként erre: 1. - Win)
2007. jan. 23. 12:46

Mikor terhes voltam egyetlen egyszer hívott az eladó előre a sorból.Rendszeresen kiálltam a sorokat.

Egyszer az orvosnál volt előttem valaki, aki beengedett, de nem siettem, ültem, jól voltam és nem mentem be.

1. win
2007. jan. 23. 12:19

A téma a rossz orvosi tapasztaltok olvasása során jutott eszembe.


Amikor 39 hetes terhes voltam, nem kis pocakkal, akkor történt velem az eset:

NST vizsgálatra vártam egy hasonlóan nagy pocakos kismama társaságában egy pici előtérben, ahonnan az NST szobán kívül nyílik az egyik nőgyógyász rendelője is. Az előtérben négy szék van, mindegyiken ült egy-egy NŐ. Ránézésre mindannyian szültek/szülhettek már (tehát nem 17 évesek voltak), és békésen elnézegették kb. 10-15 percig, hogy a nagy hasunkkal egyik lábunkról állunk a másikra. Teszem hozzá volt még vagy 35 fok is.

Amikor bementem nagyon kedvesen köszöntem, hogy viszontlátásra és köszönöm, hogy átadták a helyet! Sajnos az arcukat nem láttam.


Kíváncsi lennék mások hányszor kerülnek/kerültek hasonló helyzetekbe akár kismamként, akár már babával és mit csináltak.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook