Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyire előzékenyek az emberek, a kismamákkal szemben? fórum

Mennyire előzékenyek az emberek, a kismamákkal szemben? (beszélgetős fórum)


2009. aug. 28. 11:47
nos tegnap jó sokat bkv-ztam, mindenhol segítettek a le és felszállásnál, nagyon kedves fiatalok voltak:)
2009. júl. 18. 07:33
he-he:) Páromnak szelektív a hallása, más szelektíven olvas:)
2009. júl. 18. 00:24
Buszon pozitív tapasztalataim vannak (átadják a helyet), áruházak, vásárlás során semleges (észre sem veszik), váróterem, vérvétel negatív (ki van írva, hogy engedjék előre a kismamákat, ehhez képest sem teszik, ha a doki behív, dünnyögés).
25. Szilvóca (válaszként erre: 24. - C62e5b7d24)
2009. júl. 17. 23:28
Olyan vörös lett a fejük,azt hittem kigyullad.
24. c62e5b7d24 (válaszként erre: 23. - Szilvóca)
2009. júl. 17. 07:24
:) Remélhetőleg elszégyelték magukat.
23. Szilvóca (válaszként erre: 22. - C62e5b7d24)
2009. júl. 16. 20:15
Nekem rendszeresen fütyültek hátulról,aztán mikor megfordultam....na azokat a fejeket szerintem soha nem fogom elfelejteni.
22. c62e5b7d24 (válaszként erre: 21. - 99279bb06f)
2009. júl. 16. 11:27
jézusom:( Mint amikor nekem a seggemet fogták meg az utcán öt hónapos terhesen, amikor a másfél évest sétáltattam:(
2009. júl. 16. 11:18

Barátnőm, a hét hónapos kismama áll a villamoson. Mivel nem volt ülőhely, senki nem is állt fel, ezért a legbiztonságosabb helyet, a nyíló ajtóval szembeni ajtónál lévő kapaszkodót választotta. Így a pocija a lépcső felé volt. Jó helynek bizonyult, hogy ne könyököljenek a pocakjába.

Egyszercsak megáll mögötte egy férfi, és a fülébe súgja, hogy mit, hogyan, és mennyi ideig csinálná neki legszívesebben.

A hét hónapos kismamának!

Igaz, hogy hátulról nem is lehetett észrevenni, hogy terhes, mert alig hízott valamit.

2009. júl. 15. 13:08
Szerintem a férfiak előzékenyebbek mint a nők.Amikor terhes voltam,akkor is ezt tapasztaltam és most amikor a babakocsit tolom szintén ez a helyzet.Például a zebrán még sosem állt meg egy nő sem az autójával,hogy átengedjen a babakocsival.Sőt még gyorsít is nehogy kilépjek elé és meg kelljen állnia.Ellentétben a férfiakkal.És én úgy látom,hogy a férfiak közül is inkább a fiatalabbak.Hihetetlen de igaz.Magam is meglepődök amikor a lesötétített autóba,amibe dübörög a zene üllő 20 éves fiú megáll,ellentétben az anyukával akinek a hátsó üllésén 2 gyerek üll.Elgondolkodtató...
19. meli-79 (válaszként erre: 15. - Szilvóca)
2009. júl. 15. 12:39
elég felháborító
18. Szilvóca (válaszként erre: 16. - C62e5b7d24)
2009. júl. 15. 12:26
Ez a hölgy tuti nem volt pocakos.kb 50éves lehetett
2009. júl. 15. 12:00

engem az idegesít, mikor a gyógyszertárban mások tolakodnak előre, mikor felszabadul egy ablak, pedig látják, hogy nagy pocakkal vagyok, mégsem szólnának, hogy álljak én oda. :S Tömegközlekedéssel nem nagyon járok, úgyhogy abban nincs tapasztalatom.

Boltban meg a férjem általában megkeresi azt a sort, ami szinte üres, úgyhogy nem kell senkinek előre engednie.

16. c62e5b7d24 (válaszként erre: 15. - Szilvóca)
2009. júl. 15. 11:37
:) Nálunk külön ablak van, de mégis állnak oda is. Egyszer vágtattam előre a pocakommal, hogy nekem előnyöm van, de felvilágosított a négy hölgy, hogy ők is mind pocakosak. Akkora égést:S
15. Szilvóca (válaszként erre: 13. - A7f41877f6)
2009. júl. 15. 11:34
Én a vérvételnél jártam így.Egy nő megfogta a karomat amikor be akartam menni,és elrántott az ajtóból,hogy ő volt itt hamarabb és nézzem meg a sorszámomat előttem még kb 20-25 ember van.Akkor már látszott a pocakom.Mondtam neki,hogy olvassa el mi van az ajtóra kiírva."A kismamákat soron kívül fogadjuk".
14. c62e5b7d24 (válaszként erre: 13. - A7f41877f6)
2009. júl. 15. 11:26
szomorú, ő nem volt terhes? Vagy már jól elfelejtette, milyen is:S
2009. júl. 15. 11:03

én nem sokat buszoztam terhesen, de orvoshoz annál többet jártam, olyan helyre, ahol többnyire nem kismamák voltak

Nem nagyon pattogtak fel, hogy leülhessek. 1-2szer volt, hogy idős nénikék adták volna át a helyüket, de nekik meg én nem hagytam.


Sőt olyan is volt, amikor beszóltak, mert az orvos hamarabb behívott, hogy ne ácsorogjak a betegek között: "legközelebb betömöm a pulóverem alá a táskám és akkor én is hamarabb bejutok" mondta egy középkorú hölgy.

Jól felhúztam magam, de inkább szóra sem méltattam.

Mellesleg akkor már 2,5 órát vártam előtte egy másik rendelésen és onnan küldtek át.

2009. júl. 15. 07:56
Igen én se vagyok az a manöken magas. Igazán hamar észrevenni. A csípünk mintha nagyobb lenne, szélesebb ha még pocak nincs is.
11. c62e5b7d24 (válaszként erre: 10. - Ncilány)
2009. júl. 15. 07:53

:)

Én vagyok a pici-cici kategória, nekem hamar észrevették a pocakomat:)

2009. júl. 15. 07:50

Aranyos megközelítés, de igaz ha belegondolsz.

" egy kismama hasa nincs "előrébb", mint a melle ".

2009. júl. 15. 07:35
Egyszer egy férfi azt mondta, hogy amíg egy kismama hasa nincs "előrébb", mint a melle, addig nem veszik észre a férfiak, hogy terhes:S Nekem mondjuk sok pozitív tapasztalatom volt az első terhességem alatt, igaz, az idősebb hölgyek adják át inkább a helyet. Persze amikor elájultam és nem volt még hasam, mindenki csak bámult, úgy kellett szólni a páromnak, hogy segítsen valaki:(
2009. júl. 15. 06:49

Nem igazán ugranak ha felszáll a városi járatra egy kismama. Ha mégis előzékenyek akarnak lenni, estleg a babakocsi bánja. Nem mindegy hol fogják meg, és segítik a buszra.

Az lenne az igazi ha megkérdeznénk Őket, le akar - e ülni?? De nem sietnek az emberek a helyátadásra. Sőt 20 évvel ezelőtt toltam a pocakom, és nekem, és más kismamáknak se adták át a helyet. Akkori kb 12-18 év közöttiek....

7. Kmeli (válaszként erre: 3. - Roni24)
2009. júl. 14. 20:03
Én is ezt tapasztaltam,bár mostanában nem nagyon buszozok,és kb 2x-3x volt szerencsém tömött buszra szállni,de mindegyik alkalommal középkorú,-idősebb hölgyek adták át a helyüket.Ők talán jobban megértik a helyzetet :))
2009. júl. 14. 19:50

Az első lányomat várva, a terhesség 8 hónapja alatt végig buszoztam. Nem is azzal van a gond, hogy átadják a helyet, mert a távolsági járatokon ültem. (A helyi járaton pedig éppen egyszer azért volt helyem, mert a sofőr közölte, hogy addig nem indul el, amíg valaki át nem adja a helyét...megjegyzem a busz majdnem 4 percet állt). A távolsági járatok előtti tolakodás volt a legrosszabb...majdnem fellöktek. Nem is beszélve arról, hogy ha egy beteg ember száll fel a buszra, nincs tekintettel arra, hogy kismama ül mellette, egyszerűen ráköhög, vagy rátüsszent.:( No comment!

Az idős emberek sokkal humánusabbak ilyen tekintetben.

Én minden esetben átadtam a helyem nemcsak a kismamáknak, de a kisgyerekes anyukáknak is...azt hittem, majd én is ilyen szerencsés leszek...hááááát...

2009. júl. 14. 19:48
Én maximálisan előzékeny vagyok, mert ennyi jár egy anyukának. De gyakrabban jólesne egy köszönöm, mert nekem meg ezzel kapcsolatban vannak negatív tapasztalataim. Tudom, nem ezért kellene csinálni, de csak egy példa: a keskeny járdáról lelépek a sárba, anyuka meg szótlanul tolja el mellettem a kocsit. Ahogy tapasztalom, 60%-a kedves, köszönünk, egymásra mosolygunk és megyünk tovább, 40% viszont...
2009. júl. 14. 19:31
Nekem nem sok pzitív tapasztalatom volt.Nem igazán adták át a helyet.Kb.2xfordult elő,és azok is ilyen 30körüli pasik voltak.
3. Roni24 (válaszként erre: 1. - 2e94d4a45e)
2009. júl. 14. 19:12

Szia!


Az én tapasztalatom szerint a nők előzékenyebbek, és belőlük is inkább csak az idősebb korosztály, 50-től felfelé! Terhességeim alatt ők voltak többségben, meg talán egy-két férfi akit meg tudnék említeni, de belőlük is inkább az idősebb korosztály!

Talán előbb kapcsolnak, ha kismama, vagy kisgyerekes anyuka száll fel a buszra. A többség is látja, de nem vesznek róla tudomást, elfordulnak, mintha észre se vennék!


Azt is megfigyeltem, hogy előbb átadják a helyet, ha babakocsis anyuka száll fel! Pedig ez vicces, mert akkor meg már minek?? A kisgyerek ül/fekszik a babakocsiban, anyuka meg akkor tud állni és kapaszkodni! :)

2009. júl. 14. 19:07

szia

nem vagyok kismama még

szerintem előzékenyek, én az vagyok

2009. júl. 14. 19:05
Mennyire előzékenyek manapság az emberek, a kismamákkal szemben, a tömegközlekedési járműveken vagy az utcán, áruházakban? Nektek mik a tapasztalataitok? Vélemények?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook