Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Túlérett meggyből lehet még szörpöt csinálni? Kicsit már lukacsos, nem rohad, csak már nem szép, látszik, hogy ízlik a kukacoknak:) fórum

Túlérett meggyből lehet még szörpöt csinálni? Kicsit már lukacsos, nem rohad, csak már nem szép, látszik, hogy ízlik a kukacoknak:) (tudásbázis kérdés)


6. Szilvita (válaszként erre: 3. - 34c48a3825)
2012. jún. 12. 13:50

Én még életemben nem ettem olyan meggyet és cseresznyét, amiben egyáltalán nem volt kukac. Még ha úgy is tűnik, hogy nem, valamelyikben biztos előfordult.

Köszönöm a többieknek a tanácsot, akkor megpróbálkozom vele, ha le tudom szedni,de most is szakad az eső..

2012. jún. 12. 12:49
A meggyet le kell áztatni egy éjszakára a szára nélkül. Utána Kimagozni, ledarálni. A többit már tudod... Bár én inkább lekvárt főznék belőle, mert akkor nem kell paszírozni. Különlegesen pikáns ízű lesz...
2012. jún. 12. 12:44

Szia!

Ha tehetem, akkor lekvárnak és szörpnek kizárólag a nagyon érett (esetek többségében túlérett - kutyának sem kellő -) meggyet keresem a piacokon. (Persze nem a penészes és rohadás jeleit mutató, lehet akár egy kicsit nyálkás is a hosszú összezártságtól).

Szerintem nyugodtan készítsd el belőle a szörpöt. A "szépeket" egészben, vagy magozott formában, tetszetős külcsin miatt használják. Szörpihez kár...

Mindezek mellett kérdezz meg idősebb szomszédot is, hiszen csak a saját tapasztalatomat mondtam el.

2012. jún. 12. 12:42
Kukacos meggyből akarsz ételt készíteni?
2012. jún. 12. 12:40
Sziasztok! Sajnálnám a fán hagyni, de nem tudtam leszedni előbb, csak pár kilót. Mindenhol azt írják, hogy szép meggyből kell, hátha valakinek van tapasztalata...
2012. jún. 12. 12:39
Túlérett meggyből lehet még szörpöt csinálni? Kicsit már lukacsos, nem rohad, csak már nem szép, látszik, hogy ízlik a kukacoknak:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook