Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fagyasztott meggyből lehet még befőttet csinálni? fórum

Fagyasztott meggyből lehet még befőttet csinálni? (tudásbázis kérdés)


20. salabakter (válaszként erre: 19. - Emili0418)
2010. jún. 12. 08:20
Ugyan olyan lett,mintha eredeti lett volna!Már használtam is,íze,állaga kiváló!
2010. jún. 11. 21:05

hát sztem nem lenne finom és szép sem.


én minap kaptam anyóstól félig fagyasztott epret - nagyon hűt n eki a hűtő- és mire hazaértem plötty volt mintha fagyasztott lett vna teljesen.

íze is vizes volt.

ki is dobtam.

2010. márc. 29. 08:59
Megcsináltam a meggyet befőttnek,szerintem szuper ,20 üveggel lett,de mivel magozott,jó sok fért egy üvegbe.Beleraktam ilyen kézi hűtődobozba,meg hűtőtáskába,ez volt a dunszt,és 2 napig ott volt.Gyönyörűen megduzzadtak a szemek.Húsvétkor kipróbálom az íze milyen lett,feketeerdő tortába:)
17. Edó21
2010. márc. 23. 16:31
Szerintem nem lehet.
2010. márc. 23. 05:02

Én nagyon örülnék,ha lenne most 8 kg. meggyem a mélyhűtőben. Kiengedném,leszórnám max. 1 kg cukorral egy nagy lábasban.Gyengéden összeráznám,Hagynám állni másnapig.Ebben a helyzetben egyet forralnék rajta és üvegekbe raknám,rá egy réteg celofán,erre egy szórintás szalicil,erre a csavaros üvegtető (ha nincs, akkor wegy másik réteg celofán.Legumizva mehet a pokrócok közé kb. Másnapig. Polcra rakod és talált kincs :gyümölcsleves/fűszeresen megfőzött almakompótba beleengeded + egy jó löttyintés tejszín/ gyümölcsszósz /kicsi vízben édesfűszereket főzöl (2'), 1 kanál pudingporral besűríted és ebbe engeded bele a meggyet,teszinnel

krémessé teszed/ gyümölcsrizsbe rétegezed,sütéshez elhasználod,a leve üdítő, teával "teakoktél",stb.

2010. márc. 21. 23:36
Ki van magozva,és mikor használtam már belőle feketeerdő tortához,és meggyes lepényhez,egyáltalán nem volt plötty.
2010. márc. 21. 19:59
tuti nem lehet
13. mmacus
2010. márc. 21. 19:50

Szia!

Inkább dzsemet készíts belőle, a befőtt nem biztos, hogy jó állagú lenne. De egy kisebb adagból próbálj kompótot főzni, ha jó, akkor befőttnek is jó. Mindenesetre fagyosan dobd a szirupba, mert ha kiolvasztod, plötyi lesz.

12. globus
2010. márc. 21. 19:43
Kizárt dolog, a fagyasztott és felengedett gyümölcs lespedt, és akár főzés, akár gőzölés során még lespedtebb lesz :D
2010. márc. 21. 19:27
8kg -ot említett salabakter,nem tudom,magozva tették-e el.Ez egyébként teljesen családfüggő,ki mit szeret.De a lekvár tényleg jó ötlet...
10. eracica (válaszként erre: 9. - A631117090)
2010. márc. 21. 19:18
Attól is függ mekkora mennyiség, ki van -e magozva, mert ugye akkor van értelme, van -e otthon befőttes üvege- valószínű van. Én kevés cukrot használok, mert ugye úgy egészségesebb, lehet kapni kedvező áron zselésítőt, a szalicil meg sok-sok alkalomra elég...Ki mennyire szeret pepecselni...csak egy ötlet volt.
2010. márc. 21. 19:09
Még mindig kevesebbe kerül egy hónap alatt felhasználni(fogyaszt a hűtőd max 800ft-ot),mint cukrot,szalicilt,üveget stb.venni,aztán van 25 üveg befőtted, amit megint nem használsz fel...Kínáld meg a szomszédodat pitével,aztán a maradék meggyet cseréld el valami nem fagyasztós dologra vele...:))))
2010. márc. 21. 19:03
Csinálhatsz belőle lekvárt, kiengeded, kicsit összeturmixolod, cukor mértékkel+zselésítő, így elég kevés ideig kell főzni és egészségesebb lesz.
7. salabakter (válaszként erre: 6. - A631117090)
2010. márc. 21. 19:02
És szerinted mennyi pite lenne 8kg meggyből?Én már a mélyhűtőt szeretném kihúzni,azért kérdezem.
2010. márc. 21. 18:45
Szerintem ne befőttet készíts belőle,semmi értelme mégegyszer,más módszerrel tartósítani.Meggyes pite,meggyszósz, meggyleves...de kiolvasztás után natúr joghurtba keverve egy kis mézzel tutibb gyümölcsjoghurtod bármelyik menő márkáénál:)
2010. márc. 21. 18:27
biztos, hogy nem lehet!az csak friss gyümölcsből az igazi!
2010. márc. 21. 16:11
Lehet hogy nincs igazam, de én nem hinném hogy lehet. Befőttet ugyanis az érett, kemény húsú gyümölcsből szoktunk csinálni, a fagyasztásból felengedett meg már nem olyan.
2010. márc. 21. 14:00
Köszönöm,én is gondoltam,mi baja lehet?Már csak miatta megy az egyik mélyhűtő.
2010. márc. 21. 13:27
persze, olvaszd ki természetes meleg környezetben és utána ugyanúgy, mint a nem fagyasztottból.
2010. márc. 21. 13:23
Fagyasztott meggyből lehet még befőttet csinálni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook