Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakásfelújítási támogatást hogyan kell benyújtani a SZÜF felületen? fórum

Lakásfelújítási támogatást hogyan kell benyújtani a SZÜF felületen? (tudásbázis kérdés)


11. rabankari (válaszként erre: 9. - Rabankari)
2022. szept. 29. 20:11

Asszem értem az 5ös kérdésed.

Az utolsó számla kifizetésétől 60 napon belül kell beadnod a kérelmet.

10. rabankari (válaszként erre: 1. - Nyusza93)
2022. szept. 29. 20:04

Amúgy a MÁK-nál segítenek,illetve vannak ingyenes tanácsadó csoportok a facebookon.

Olyan is ami tényleg mindenre választ ad,ingyen!!!!Nem tudom mennyi számlád van,mennyi vállalkozási szerződésed,viszonylag gyorsan megy az online töltés,ami sok sok órát elvehet,az a számlák,vállalkozási szerződések szkennelése/fotózása,illetve elnevezése.

Ha egyiket sem érzed biztonságosnak,elég mankónak ,hogy önállóan nekifogj, érdemes lehet szakemberrel elvégeztetni a beadást.Ahhoz képest amennyit kérnek érte,több milliót hoz ,amennyiben sikeres lesz!

9. rabankari (válaszként erre: 1. - Nyusza93)
2022. szept. 29. 19:58

Én online csináltam, simán átment elsőre .


1, Hagyd úgy,ahogy betölti.

2,Gond lehet ,mert átutalásos számla esetén kérik a banki utalás részletes adatait.

Mivel itt nem az volt nem tudsz ilyet beadni.Kerdezd meg a MÁK-nál.

3, Nem baj,ha nem ilyen részletes.Igen,nem kell az összesítőbe beleírni a falat.Amúgy is külön sorban kell minden tételt, ha több van egy számlán feltüntetni.

4, Online adod be tölts mindent géppel. Amúgy sokkal gyorsabb is.Egyedül az élettársi/házastársi nyilatkozat az,amit kézzel kell és csatolni kell,persze ez csak együttes igénylés esetén van.

5,Nem igazán értem itt mi a probléma?

Amúgy nem kell párban lennie a számláknak.Ha egy munkánál csak munkádíj,vagy csak anyagköltség van az nem baj.

6,Fotó is jó.

8. Channa* (válaszként erre: 6. - Nyusza93)
2022. szept. 29. 15:15
Köszi!
7. Borian (válaszként erre: 1. - Nyusza93)
2022. szept. 29. 13:01
a facebookon vannak ilyen csoportok, ott nagyon sok hozzáértő van, inkább ott próbálkozz
6. Nyusza93 (válaszként erre: 5. - Channa*)
2022. szept. 29. 12:41

Gyereket nevelő családoknak jár.


[link]

2022. szept. 29. 12:37

Sajnos nem tudok segíteni, mert nem ismerem a felületet és azt sem, hogy milyen feltételek vannak. Abban viszont biztos vagyok, hogy jó a fotó!


Megkérdezhetem, hogy ez milyen lakásfelújítási támogatás?

Ez hitellel együtt működik?

4. Nyusza93 (válaszként erre: 3. - Bichi)
2022. szept. 29. 12:29

Azért mert merek kèrdezni már el vagyok veszve?

Te esetleg tudod rá a válaszokat? Mert ha te sem akkor te is ugyanannyira értesz hozzá mint én.

Tehát nem kellene beszólni ha nem tud érdemleges választ adni.

3. Bichi (válaszként erre: 1. - Nyusza93)
2022. szept. 29. 12:26
Azt hiszem te nagyon el vagy ebben veszve, szerintem is menj inkább be...
2. Bless the child (válaszként erre: 1. - Nyusza93)
2022. szept. 29. 11:27
Egyszerűbb, ha beviszed a papírjaidat a kormányablakba és rájuk bízod. Én is ezt tettem, nem bíztam magamban annyira, hogy ezt tökéletesen megcsináljam.
2022. szept. 29. 11:17

Szeretném kérni a segítségeteket


Elkészültünk a lakásfelújítással. Szeretnénk beadni a kérelmet szüf felületen keresztül.


Több probléma is lenne


Az első az hogy a páromnak két utóneve van. Ugye bejelentkezik az ügyfélkapujába és automatikusan tölti a rendszer azt a rész hogy ki az igénylő.de a kèt utónevet egy kis téglalap a írja. Ez baj lehet? Mert úgy van feltüntetve hogy utonèv és utónèv 2. Bárhogy próbáltuk nem tudjuk a két keresztnevet két külön utónèv részbe írni.



Második probléma.


Az egyik számlánkon online előre utalás szerepel de kártyával lett fizetve mint egy internetes webshopban történő vásárlás. S emiatt a számla kiállítása is pár nappal kèsőbb történt meg mint a kifizetés. Ezt ha leírjuk saját szavainkkal kèt tanúval ellátva hogy rendeztük a számlát az megfelelő?



Harmadik probléma


A vállalkozó nem részletezte a számlát. Nem irt oda mértékegysègeket pl 3 ablak berakása vagy pl 20 nm vakolás és burkolás.


Újat nem fog írni sajnos. Itt is megoldható ha mi írjuk meg a saját szavainkkal.


Valamint ebben a szerződésben van egy új fal építése ez nem elszámolható. Elég ha írunk róla pár sort H ezt kivesszük a számla összegéből?



Negyedik problèma


Ha van olyan amit gèppel majd később kézzel tollal írva töltünk ki az nem baj?



Ötödik probléma


Az utolsó számla dátuma. Oda csak az anyagköltsègről szóló számla felel meg vagy beleszámit a munkadijról adott számla is? Mert az első esetben 2022.08.05. de ha beleszámít a munkadijról szóló is akkor 2022.08.30.


Hatodik probléma

Skennelès hiányában megfelelő lesz a telefon által készített fotók is a csatolandó dokumentumoknál?



Köszönöm szépen a segítséget és tájèkoztatást

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook