Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudtok 1 évesnek való, tej-és tojásmentes tortát készítő cukrászdát? fórum

Tudtok 1 évesnek való, tej-és tojásmentes tortát készítő cukrászdát? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
46. Kismanó86 (válaszként erre: 43. - B3ce5a4819)
2012. febr. 15. 14:12
Én egy "merész" Anyukának vallom magam, de ez nálam is kiveri a biztosítékot. Ez egy nagy butaság volt és csak reméljük, hogy nem lesz a babádnak később baja tőle. Még a mostani idősek is kivárták a 3 hónapos kort, és akkor sem kekszes bébiétellel meg hússal indítottak.
45. Dolores007 (válaszként erre: 43. - B3ce5a4819)
2012. febr. 15. 14:06

Ekkora baromságot még életemben nem olvastam!!

A te dolgod, hogy mit adsz a babádnak, de másnak ne ajánlgasd ezt a hülyeséget! A gyerekorvosod és a védőnőd tud róla?

Anyám....ez ütött rendesen! :(

44. Dolores007 (válaszként erre: 38. - Zefex)
2012. febr. 15. 14:03

Bár nem rohadtul OFF, de azért ha utánanézel, elég sok kaja nem igen való kutyának, ami az emberi táplálkozás fő része. Nem ehet túl sok májat, mert hipervitaminózisa lesz. A penészes sajtot nem adhatod neki, a tej sem tesz túl jót, se a bab, borsó, és friss kenyér, se csoki.

Szóval lássuk be, hogy nem ugyanaz a konyhaasztalunk az ebekével! :D

Tudod, hogy mi az a hipoglikémia? Túl alacsony vércukorszint okozza. Tehát ha felesben főzöl cukorral, akkor már rendben is vagy!

43. b3ce5a4819 (válaszként erre: 20. - Bettiletti)
2012. febr. 15. 13:56
A Lányom 2011 nov. 08-án született.Anyatej nem lett Neki ezért sajnos tápszeres Baba.De Abigél 5 hetes kora óta eszik gyümölcsös kekszes desszerteket,és másfél hónaposan bébi madártejet ivott,2 és fél hónaposan őszibarackos csirkehúst evett burgonyával.A sütőtököt egyenesen imádja!Szóval Csajok bátran adhattok a Babáknak mást is nem csak anyatejet,vagy tápszert!!!
42. zefex (válaszként erre: 36. - Bettiletti)
2012. febr. 15. 13:46

Igazad van, nem igénylik, a felnőttek rontják el!

Boldog szülinapozást! Gondolom a torta főleg a fénykép miatt, a dokumentálás miatt kell, bár a pici erre nem fog emlékezni, de majd jólesik visszanézni a képeket (gonoszkodás nélkül mondom).

Nem mindig olyan választ kap az ember, amire számít, de hát ez van, egy fórumban boldog-boldogtalan írhat, ha rájön az írhatnék ;)

41. Kismanó86 (válaszként erre: 39. - Bettiletti)
2012. febr. 15. 13:46
Hagyd rá, nem éri meg. Mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja.
40. Kismanó86 (válaszként erre: 38. - Zefex)
2012. febr. 15. 13:46
Egyébként a xilittel én is óvatos lennék, bár látom, hogy azt nem akarsz. Mert őszintén szólva én diétához használom, de engem kifejezetten meghajt és felfúj. Szóval babámnak nem adnám tuti.
39. bettiletti (válaszként erre: 38. - Zefex)
2012. febr. 15. 13:43

De írtam, hogy eszemben sincs xilites-agavés sütét kérni, a cukorral ilyen szinten nincs bajom.



De lesz rajta gyertya, és lehet szemétkedni, az én gyerekem úgy eszik, ahogy én akarom, a tiéd meg úgy, ahogy te akarod.


Ekkora bazinagy dolog, hogy 1 évesen még nem eszik tojást, még nincs hozzászoktatva?

Hihetetlen, hogy szeretnek az emberek beszólni és belerúgni, ha kell, ha nem.

38. zefex (válaszként erre: 35. - Dolores007)
2012. febr. 15. 13:40

Jó na! a gyümölcs-adta édes alapot elfogadom. Egyébként nem vagyok lelkes szószólója az édességeknek, bár ritkán fogyasztunk.

3 éves volt a gyerekem, amikor először nyalt egy kis fagylaltot. Nem volt sem cukorka, sem csoki, nem kellett neki. Xilollal nincs tapasztalatom, egyelőre nem is lesz, érdekességként idézek:

"Míg emberi fogyasztásra a xilitol mennyiségi korlátozás nélkül felhasználható, addig házi kedvenceinknek, vagyis kutyáknak ne adjunk xilitolt, mert az ő szervezetük hipoglikémiával reagál már 1–2 gramm xilitolra is, ami akár életveszélyes is lehet a számukra. Kisebb mennyiségű xilitol májkárosodást okozhat náluk. Ha tudjuk, hogy kutyusunk xilitolt evett, akkor azonnal értesítsük az állatorvost."

Bár nem vagyunk egy koszton, de amit a kutyám nem ehet meg, attól én is tartózkodom :)

37. b-zs
2012. febr. 15. 13:30
sőőt, gyertya se legyen rajta, mert a füstje sem egészséges, meg amúgy se tudná elfújni még:DD
36. bettiletti (válaszként erre: 33. - Zefex)
2012. febr. 15. 13:28

alapvetően nem cukrozom az ételeit, és képzeld, nem is igényli! mert mi rontjuk el őket a fűszerezéssel, maguktól nem feltétlen kérnék


ettől függetlenül a tortában lehet cukor :)

meglepődnél, de van cukormentes, xilites-agavés süti is náluk



én figyelek az egészséges(ebb) étkezésre, aki nem, nem! van, aki 4 hónaposan nyomatja a cukros tejpépet a gyerekének, igaz, csak a cukor,a tej, meg a sok egyéb anyag nem jó belőle, de rajta van, hogy 4 hótól....XD


Én elolvasom, és aminek nem tetszik az összetétele, nem veszem meg.

És ugyanolyan áron lehet kapni káros és egyéb, xy meg e cuccoktól mentes ételeket is.

Pl. Alnatura termékek, tönkölybúzapép, amiben csak t.búzapor és b1 vitamin van. Gyümölccsel ízesítve tökély a tejpép helyett.



De a válaszod nem kapcsolódott nagyon a kérdésemhez, az egyéb véleményezéstől ha lehet, kérlek kíméljetek.

35. Dolores007 (válaszként erre: 33. - Zefex)
2012. febr. 15. 13:27
A piskótába mehet xilit és cukor felesben, a xilit nem veszélyes, a bébi fogkrémekben is ez van, megakadályozza a fogszuvasodást is. Ha gyümölcsös a krém, akkor meg a gyümölcs adja az édes alapot.
2012. febr. 15. 13:25

10 hónaposan a tojássárgája, 1 éves kortól a tojásfehérje mehet neki! Tejet még én sem adtam a lányomnak, 14 hónapos.

1 éves szülinapjára én csináltam neki tortát, a neten található egészséges piskóta volt az alap (2 tojás kell bele), a tetejésre meg Humánek áfonyás bébidesszert. Belül meg túrós krém volt. Minden teljesen bababarát volt benne! Lili is evett bőven, de a nagyját mi ettük meg. :)

33. zefex (válaszként erre: 1. - Bettiletti)
2012. febr. 15. 13:22

Gondolom, azt sem szeretnéd, hogy cukor legyen benne :D

Mégis, miből legyen egy torta, ha egyik "normális" tortaalapanyag sem lehet benne? Huh, mekkora tárháza a vegyi lehetőségeknek!

32. homern (válaszként erre: 10. - Bettiletti)
2012. febr. 15. 13:17
Ezt nekem nem kell mondani,a kisfiam tej és tojásallergiás,szóba sem jöhet nálunk más torta csak amit te is keresel :)) egy szóval sem mondtam hogy ne olyat keress,csak leírtam hogy jártunk :)
31. panini (válaszként erre: 29. - Bettiletti)
2012. febr. 15. 13:14

veszem.

de olvastam, hogy egyszerűen lehet készíteni otthon is. ki fogom próbálni.

2012. febr. 15. 13:14
29. bettiletti (válaszként erre: 28. - Panini)
2012. febr. 15. 13:09
veszed vagy készítwed?
28. panini (válaszként erre: 27. - Bettiletti)
2012. febr. 15. 13:07
igen, azt használjuk :)
27. bettiletti (válaszként erre: 25. - Panini)
2012. febr. 15. 13:07

szegény :) idővel hátha :)

de pl. rizstejet adhatsz neki, az szerintem nagyon jó helyette

26. bettiletti (válaszként erre: 23. - Olgi1977)
2012. febr. 15. 13:06

Köszi, nem óvom mindentől, de amíg nem muszáj, minek egyen tartósítószeres, ízfokozós, színezékes dolgokat?


Tojáshoz szoktatni fogom, 1 évesen már ehet, de előtte nem, szerintem az 1. szülinapjára még nem lesz hozzászokva - ebben az esetben megint korlátoznom kéne a mennyiséget, amennyit ehet belőle, utána persze lassan szoktatom majd.

Sok anyagra épp azért allergiás egy gyerek, illetve azért lesz az, mert túl korán találkozott vele, amikor az immunrendszere még nem elég felkészült rá.


Én így gondolom, és az egészséges táplálkozásban hiszek a babánál, ameddig lehet, ez nem jelenti azt, hogy soha semmi morzsányi nem teljesen egészségeset sem ehet, de ha mód van rá, igyekszem a lehető legjobbat választani.

25. panini (válaszként erre: 24. - Bettiletti)
2012. febr. 15. 13:06

végül nem, mert itt a közelben elvállalták tej nélkül, a tojás meg mehetett a lányomnak.


egész kicsi korában kiderült, kb 3-4 hónaposan, mert a tejalapú HA-s tápszer is kiütötte. most 16 hónapos de sajna még most sem nőtte ki.

24. bettiletti (válaszként erre: 22. - Panini)
2012. febr. 15. 13:02

te tőlük rendeltél?


mikor/hogy derült ki a tejérzékenység? :(

23. Olgi1977 (válaszként erre: 20. - Bettiletti)
2012. febr. 15. 13:02

Azért gondold meg, ezt a mindentől óvom a gyereket dolgot. NEm biztos, hogy jót teszel vele.


Persze mindenki magának dönti el, de egy évesen már ehet tojást direktben is és ehet tejeset is, hacsak nincs allergiás a családban.


Jó szülinapozást :)

22. panini (válaszként erre: 14. - Globus)
2012. febr. 15. 13:01

nekem az volt a lényeg, hogy tejmentes legyen, mert tejérzékeny a babám.

hogy mit tesznek bele azt tényleg nem tudhatja az ember, csak annál amit maga készít otthon.

viszont arra, hogy egy évben egyszer, a baba a szülinapján egyen ilyen sütit, szerintem kiváló.

2012. febr. 15. 13:00
Nálunk ez volt a szülinapi torta egy évesen
20. bettiletti (válaszként erre: 18. - Olgi1977)
2012. febr. 15. 12:59

Köszönöm az ötletet, finomnak tűnik, biztosan az is.


Babapiskótát nem adok neki, a vaníliapudingban pedig sok minden van, amit nem biztos, hogy szeretném, ha enne.


De később, 2 éves kora körül tök jó! :)

19. bettiletti (válaszként erre: 17. - Kismanó86)
2012. febr. 15. 12:58

Pont ezért tévedés a babapiskóta is, a legtöbb orvos és védőnő nem javasolja a tojás meg a cukor miatt.



Persze, nem gondolom, hogy nem róla szólt nálatok a szülinap, de én azt hiszem, fog enni belőle a babám, ezért szeretnék erre készülni, ha meg nem, hát megesszük mi. :)


Én még nem adok neki se tejet (anyatej van még), se tojást, és nem pont a szülinapján szeretném kipróbálni. :)

2012. febr. 15. 12:57

Miért nem csinálsz te?


Ez baromi könnyű, még sütni sem kell


1 kg alma, lereszeled, felteszed főni 2 dl vízben. Közben 2-3 csomag vaníliapudingot elkeversz 2,5 dl vízben, majd az almára öntöd. Összeforralod. Ízesítheted cukorral/mézzel vagy egy pici fahéjjal, bár az allergizálhat. A massza felét beleöntöd egy tortaformába kirakott babapiskótára. MEgint piskóta, majd massza és a tetejére piskóta.


2-3 óra múlva ehető. Nálunk imádják a gyerekek és semmi mesterséges nincs benne (max a babapiskóta)

2012. febr. 15. 12:54

Nálunk is Róla szólt az a Nap! Ne tudjátok meg, mennyit készültünk.


Most az megint más kérdés, hogy eleve tudtam, hogy nem fog sokat enni, meg ha akart volna, akkor kapott volna. Egy évesen már kapott pár tejes ételt (simán tejet még nem), meg tojásosokat is. Meg ha sütibe van sütve, akkor mehet már hamarabb is a tojás, csak magában nem. Pl. a babapiskótában is van.


De persze Te tudod. A tejmentes nem annyira nehéz, de olyan helyet találni, ahol tojásmentes is, az nehezebb ügy. Sok sikert!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook