Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tüdőbetegség, megfázás vagy Covid? fórum

Tüdőbetegség, megfázás vagy Covid? (tudásbázis kérdés)


1 2
39. Borian (válaszként erre: 38. - Channa*)
2020. okt. 28. 07:01

Hol laksz?


Fogadtak fogorvosnál úgy, hogy találkoztál covidossal?

38. Channa* (válaszként erre: 36. - 184481d874)
2020. okt. 27. 20:12

Én a vírus miatt nem tapasztaltam még ilyet.

Bármi bajunk volt, mindig kaptunk háziorvosi és egyéb szakorvosi (endokrinológia, onkológia, labor, UH, kardiológia, mellkas rtg, stb.) elláttást is.

A tesómat műtötték is.

Ja, engem is májusban...


Az influenza oltás miatt felhívtam a háziorvost és másnap mehettünk oltásért.

A tesómról kiderült múlt héten kedden, hogy pozitív lett a tesztje, azonnal megkaptuk a beutalót és szerdán reggel mehettünk teszteltetni.

Ma fogorvosnál voltam. És nem voltam egyedül. Előttem is voltak 4-en és utánam is. 2 órát várakoztam bent a rendelőben, a hatodikon a többi beteggel együtt. Kaptam ellátást, azaz nem elküldték, hanem kaptam injekciót és kezeltek.

37. marienka (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 27. 19:02
Nem tudom ... érdekes .. Ha nekem ennyit mondanak, és vacakul vagyok.. Nem hagyom annyiban... mint volt is már rá példa. Vagy hívd fel a dokit és mond el neki hogy nagyon szarul vagy...vagy ha a pénztárcád engedi, akkor menj el magánrendelésre... Egyébként ... ezt a kis receptet anno én is kaptam..Nekem segített.. kis vízben meg kell főzni a sárgarépát 2 szálat, picit hülni hagyni a vízben, majd turmixolni.. és bele kell tenni kb 2 evőkanál mézet... és ismét jól összezuttyintani.. Naponta többször kanalazgatni... Nekem jó volt..
2020. okt. 27. 11:34
Már itt leirtam valahol.A fiamnak magas láza volt és az orvosok nem foglalkoztak vele ,csak leszóltak engem és kioktattak mit és hogy és miként...amit én tapasztalt anyaként amúgy is tudtam.ja és nagyon "megnyugtattak" ...ha majd légszomja van akkor hivjunk mentőt...erről ennyit.Sok szakorvosi rendelés nincs ..lassan ,amit már meg is teszünk,nekünk kell gyógyitanunk magunkat,diagnózist kiállitani,az egészségügy,kevés kivétellel mossa a kezeit.Hallottam már olyat is ,hogy a fogorvos elmondta a fájós fogú betegnek,hogy mit vegyen meg és tömje a fogába be ,hogy ne fájjon...no comment
35. Piroska52 (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 27. 10:39
Hát ez szép, pihenj, igyál sok teát.
34. Borian (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 27. 08:46
Ha nem sípol, akkor az szerencsére nem nehézlégzés. Szerintem volt egy csúnya hörghurutod, arra kaptál antibiotikumot, azért nem köhögsz fel már sárgás cuccot. A köhögés sajnos még sokáig elhúzódhat, amíg a hörgőid megnyugodnak, ilyenkor már csak átlátszó, fehér köpet ürül, ami jó, mert azt jelenti, gyógyulsz. Vsszamaradhat a köhögés rossz szokásként, ingerként is, helyes, hogy köhögéscsillapítót kaptál. Lehet, érdemes lenne enyhe, természetes nyugtatót is beszedni (magnézium, valeriana) és ne aggodalmaskodj, mert az sem tesz jót.
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Piroska52)
2020. okt. 27. 08:40
nem hallgatta meg, csak írt valamit, ajtóba kellett megálnom,továbbse enged..:S
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Borian)
2020. okt. 27. 08:39
nem sípol,köhögök és fehér sürű habos valami jön fel
2020. okt. 27. 07:56
Én sok mindent nem értek, köhögsz fulladsz, kaptál antibiotikumot, nem javulsz, visszamész, és csak köhögéscsillapitót kaptál? Megvizsgált? meghallgatta a tüdődet? mert ha nem, mért nem mondtad hogy küldjön tovább, ráhagytad, hogy majd egy hét múlva visszamész,? lázad van? itt csak azt tudjuk mondani milyen teát igyál, de a vizsgálatot a találálgatások nem helyettesitik, menj vissza ne hagyd magad lerázni.
30. Channa* (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 27. 07:46

Elég nehéz belőled kihúzni bármit is, így elég nehéz bármit mondani...


Gratulálok azoknak, akik ennyi információ után képesek tanácsot adni...

29. Borian (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 27. 07:09
Csak köhögsz, vagy sípul is a tüdőd, amikor lélegzel?
2020. okt. 27. 05:36
éjszaka most türhető volt,de ahogy felébredek kezdődik :(
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Globus)
2020. okt. 27. 05:36
köszönöm megprobálom !
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Channa*)
2020. okt. 27. 05:35
Igen hogy javul e a köhögés
25. Élodie (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 26. 21:34

Ha köhögéscsillapítót írt fel, akkor annak nem lesz felszaggató hatása. Lehet, hogy légzéskönnyítő is kellett volna.


Egyébként az orvos nem adott diagnózist?

24. globus (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 26. 21:31

Főzzél hagymateát, nezen találsz receptet. Jó a népi gyógyászat szerinti pirított cukor, sőt e kettő együtt. Nekünk használni szokott a majoranna főzete is, teában.

Sajnos egy csúnya brochitisz el tud húzódni, és ha már szedtél antibiotikumot, lázad nics, a tüneti kezelés hatásosabb. Próbálgasd ezeket, 1-1 csészényit frissen.

23. Channa* (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 26. 21:30

Akkor kezdjük elölről.

1 hete voltál a dokinál és kaptál antibiotikumot, ami ma elfogyott, így visszamentél és kaptál köhögésre gyógyszert és azt mondta, hogy 1 hét múlva menj vissza?

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Channa*)
2020. okt. 26. 21:24
Voltam a háziorvosnál,aki írt egy köhögés csillapítot,majd annyit mondott egyhétmúlva találkozunk, de ma fogyott el az antibiotikumom azt múlt héten írta, a köhögés megmaradt de már semmisem szakad fel, csak fulladok és olyankor a köhögéstől hányok,öklendezek :S most a méz egy kicsit csillapította legalábbis úgy érzem, a gyógyszer semmitsem csillapít :(
21. Channa* (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 26. 21:17

Mi igen?


Leírod, hogy mi történt ma?

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Channa*)
2020. okt. 26. 21:14
igen, de nem hat a gyógyszer...csak rosszabb..
19. andi6020 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 26. 20:26
Ennyit mondott az orvos? Hogy menj haza, és gyere majd vissza?
18. Channa* (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 26. 20:21

Akkor most már nem értelek!


Nálam a hazaküldés: odamegyek valahová, nem beszélnek velem, hanem egyszerűen azt mondják, hogy menjek haza. esetleg azt mondják, hogy azért, mert nincs rendelés, nincs bent a dokim, ilyen panaszokkal ne hozzájuk menjek.


Ha megadták a kontroll időpontját, akkor nem hazaküldtek, hanem foglalkoztak veled és visszarendeltek.


Nem?

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Channa*)
2020. okt. 26. 20:16
én sem tudom... egyhétmúlva kell vissza mennem kontrol..
16. Channa* (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 26. 20:12
És miért lettél hazaküldve?
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - 0c4eeadbce)
2020. okt. 26. 19:37
ma voltam de haza lettem küldve
14. 0c4eeadbce (válaszként erre: 13. - 0c4eeadbce)
2020. okt. 26. 19:09
Orvoshoz. Ezek súlyos tünetek.
2020. okt. 26. 19:09
Menj
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Channa*)
2020. okt. 26. 18:46
nálunk sajnos nem így működik :(
11. Channa* (válaszként erre: 9. - Borian)
2020. okt. 26. 18:42

A bátyámnak pozitív lett a kovid tesztje, múlt héten hétfőn, de tünetmentes volt.

Mi előtt héten kedden találkoztunk vele.

A háziorvos simán adta a beutalót a tesztre, pedig sem a tesómnak, sem nekünk nincs semmi tünetünk.

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Borian)
2020. okt. 26. 18:38
mindenképp :( csak már nem tudok mire gondolni, sosem dohányoztam..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook