Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudnátok ajánlani olcsó könyvkiadót? fórum

Tudnátok ajánlani olcsó könyvkiadót? (tudásbázis kérdés)


13. e32d76b828 (válaszként erre: 12. - SF)
2011. nov. 7. 16:00
akkor csitt büdös banyája...elevezek tal tal vmi okosságot
12. SF (válaszként erre: 11. - E32d76b828)
2011. nov. 7. 15:59
Ez se jön be:-) Tapasztalat.
2011. nov. 7. 15:51

én tunnék 1 e-t

Antiquarium könykiadó...ez mindég bejön ha csak nem írtál vmit és azt szeretnéd gúzsba köttetni

2011. nov. 7. 15:28
Én is próbálkoztam egyszer, egy osztályommal írtunk mesekönyvet, de a vége az lett, hogy házilag kinyomtattuk és bespiráloztuk, mert nagyon drága lett volna.
9. Gyöngyöcske anyuci (válaszként erre: 8. - SF)
2011. nov. 7. 14:26
Nagyon jókat írtál! Én is gondolkodtam már könyvíráson, sokan mondták próbáljam meg. Saját magam illusztrálnám, rengeteg ötletem van. De! Inkább maradok magamnak és a gyermekeimnek ők imádják.:) Talán egyszer, mikor nem spongyabob és barátai lesznek a trend...
8. SF
2011. okt. 7. 18:48

A tegnapi hozzászólásomat valamiért kitörölte a moderátor, pedig nem könyvkiadó vagyok, hanem magáníró, akinek van némi jártassága a magánkiadóknál történő megjelenésben.


Tehát még egyszer, részletesen: Olyan, hogy olcsó könyvkiadó, nem létezik. Akikkel érdemes szóba állni, azok adnak a minőségre, ezt pedig meg kell fizetni. Akadnak olyan kiadók, akik 1-2 példány előállítását is vállalják, de ezeket jobb nagy ívben kerülni. Rettenetesen drágák, nincs szöveggondozás, stb. Gyakorlatilag bármit kinyomtatnak, ez lehet az egyetlen előnyük, de megéri 3 könyvet 30 ezerért kinyomtatni, csak hogy lásd, milyen lenne...?


A tapasztalataim: A legtöbb nem vállal szöveggondozást, ezt külön kell valakinek megfizetned. Szerkesztés, korrektor - egyik sem kihagyható. Viszont olcsóbban megúszható, ha találsz valakit, akivel párba álltok, és megcsináljátok egymás könyveit. Hátránya, hogy ez csak akkor járható, ha megvan hozzá a megfelelő képességed.

Amit viszont mindenképpen megcsinálnak a kiadók, az a tördelés, jobb helyeken borítókészítés profi grafikussal. A kötés és a borító minőségét magad választhatod, valamint nagyon lényeges a példányszám.


A könyv ára két részből tevődik össze. Az első rész az előkészítő munkák ára, a második maga a nyomtatás.

Pl. egy 200 oldalas, 300 példányos könyv esetén kb. 150+150 ezer/+-10 %. Így a kötetenkénti önköltségi ára legyen 1000 Ft. Ha a könyvet forgalmazókhoz viszed, ők átlagban 60 %-t kérnek kötetenként. Tehát ha vissza szeretnéd kapni a belefektetett összeget, az előállítási árhoz ezt hozzá kell adnod (már most 2500!). Ha még keresni is akarsz rajta, akkor ennél is magasabb árat kell megadnod, még a nyomtatás előtt, mert az árat rányomtatják a könyvre. De a hátulütője a dolognak éppen a túl magas ár, mert ki vesz meg egy ismeretlent súlyos ezrekért?


Amit még vegyél számításba: Ma Magyarországon reklám nélkül nem fogsz könyvet eladni. Egyetlen darabot sem! A reklámköltségek szinte megfizethetetlenek. (Gondolom, a moderátor is azt hitte, valamit reklámozni akarok, ezért törölt ki. Az ingyenreklám ugyanis általában mindenhol tiltott.) Hacsak nincs valami új és szokatlan a tarsolyodban, kicsi, sőt szinte semmi az esélyed, hogy ismeretlenül megvegyék a könyvedet.

Ahogy előttem említették, minél kisebb a példányszám, annál magasabb az egy kötetre eső nyomdaköltség. Ennek megvannak az okai(nyomdagépek gyakori átállítása pl.), a nyomdáknál tájékozódhatsz róluk.


A "terjesztésben segítenek" mindössze annyit takar mindenhol, hogy beviszik a könyvedet nagykereskedőkhöz. Hogy onnan hány könyvesboltba viszik tovább, már csak ismertség kérdése. Ha teljesen ismeretlen vagy... Inkább le se írom, annyira kiábrándító a helyzet.

Kiadót nem ajánlok, mert ha beírod a keresőbe, megkapod a teljes kínálatot.

7. Mönkhe (válaszként erre: 6. - Erikpipi)
2011. okt. 6. 23:03
Igen, tudom sajnos :(
6. erikpipi (válaszként erre: 1. - Mönkhe)
2011. okt. 6. 21:23
Minél kisebb példányszám, annál drágább a nyomda.
2011. szept. 28. 18:55

Lehet félreérthető. A moderátor átírta a topic nevét, címét...

Pedig úgy legalább nem volt félreérthető...

4. Mönkhe (válaszként erre: 3. - F303be5590)
2011. szept. 28. 18:52

tessék? :D

A könyvem szeretném kiadni :)))

Illetve tájékozódni, hátha valaki tud valamit, amiről én még nem hallottam, ötlet, aki már adott ki könyvet.

2011. szept. 28. 18:42

cégvásárlásra gondolsz?



:D

2011. szept. 28. 14:52
Én is kereskedem, de én csak használt könyvekkel. A legtöbb olyan kiadó, aki például szerződésben van cégekkel, mint pl. a bookline, elveszik a 70%-t az eladott könyvek után a bevételnek. Remélem ,kapok válaszokat! XD
2011. szept. 28. 14:46

Sziasztok. Szeretnék segítséget, azoktól, akiknek tényleg van már tapasztalata könyvkiadás területén. Magánkiadás lehetőségén gondolkodom, nem pályáztam meg nagyobb (híresebb kiadókat) nem is áll szándékomban.

A könyvem még nincs teljesen kész, szeretnék előre gondolkodni, néhány árajánlatot már kaptam innen-onnan, de horror összeg.

Alapvetően mivel első könyves vagyok, olyan kiadóra lenne szükségem, ahol a terjesztésben is segítenek és mégsem 200000.- felett van 100 példány. (ez csak példa)

Köszönöm, ha kapok infot!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook