Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudna segíteni valaki? Klímát szeretnénk vásárolni, de nem tudjuk, hogy milyet-melyik típust. fórum

Tudna segíteni valaki? Klímát szeretnénk vásárolni, de nem tudjuk, hogy milyet-melyik típust. (tudásbázis kérdés)


11. micimacko62 (válaszként erre: 10. - Georgina319)
2015. aug. 20. 11:14

megnéztem a leirt oldalt,de ár nincsen feltüntetve.de ugy gondolom,hogy elég drágák a minőségi termékek.

közép katagoriában gondolkozunk,mert beszerelési költség is magas.Emag és a vatera is szóba került,de használttól egy kicsit félünk.

2015. aug. 19. 16:13
2015. aug. 17. 09:44
2009-ben és 30.000 ft-ért szerelték.
2015. aug. 16. 12:39
Megkérdezhetem,hogy mikor vettétek és mennyiért szerelték be.
2015. aug. 16. 11:34
nekünk midea van 3,5 kw-os inverteres. Nagyon jó!
2015. aug. 15. 16:34
Sajnos nem pest közelben lekounk,hanem Bács megyében.Itt kicsit nehezebb a dolog.
5. micimacko62 (válaszként erre: 3. - Kristo_f)
2015. aug. 15. 16:27

Ez kimeritő válasz.Nem nagyon szeretnénk nagyon sokat rákölteni Kb 150000ft körül.A szerelő adja a garanciát?

Egyébként a Midea nevűt nézegettem,az van a legjobb árban.

Utána nézek amit irtál,Köszönöm a gyors válaszodat.

2015. aug. 15. 16:08
3. kristo_f (válaszként erre: 2. - Micimacko62)
2015. aug. 15. 16:07

Nem vagyok otthon a témában, de

3.5kW kell 30m2 átlag 2.7m belmagasság esetén

Ez a hűtóteljesitményt jelenti, a hatásfokát a COP számmal jellemzik

Igen, ma az inverteres a modernebb mert gazdaságosabban használ fel a felvett villamos energiát


Ma már szinte minden klima kielégiti a követelményeket. A márkásabb drágább

Nézz meg egy Mitsubishit és egy Daikint árban, nagy különbség van

Jobb gyártók az LG, Dainkin , Daewoo, Samsung, Hitachi de kinait nem vennék elvböl, bár lehet éppen ott szereltetik össze.


A szerelő azt szerel fel amit te akarsz, amit megveszel, de én rábiznám megbeszélés után, mert mégiscsak ő a szakember és akkor nem hivatkozhat mondvacsinált okokra ha nem százas valami

Szerződést megirni a szerelővel, mit mennyiért szerel, mennyi garanciát ad a szerelésre és összetakarit vagy nem, fal áttörés javitások benne vannak-e az árban stb.


Néhány tájékoztatás

[link]

[link]

2015. aug. 15. 15:20

Nézegetem a akciókat de fogalmam sincs melyik jó?,tipus,fajta de egy biztos hogy inverterest mert azt hallottam hogy , annak olcsó a fenntartása.

Ha külön veszek klimát és nem a szerelötől akkor is felszerelik?

Olcsobb fajtában gondolkozunk.74nm a lakás de efektiv csak a konyha-étkező és vele szemben lévő hálószoba lenne a fűtő-hűtő az,durván 30-40 nm.

mekkora teljesitményűt kell nézni?

2015. aug. 15. 15:14
Tudna segiteni valaki?Klimát szeretenénk vásásrolni, de nem tudjuk, hogy milyet-melyik tipust,

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook