Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Yorkshire terriert szeretnénk vásárolni, lehetőleg világos színűt, hogy tudom kiszűrni, hogy biztosan világos színű legyen nagy korában? fórum

Yorkshire terriert szeretnénk vásárolni, lehetőleg világos színűt, hogy tudom kiszűrni, hogy biztosan világos színű legyen nagy korában? (tudásbázis kérdés)


2012. jan. 4. 08:01
biztos vagy Te abban h ezt a fajtát szeretnéd?
2012. jan. 3. 22:20
A szülőket kell megnézni, illetve meg kell kérdezni akitől veszed a kiskutyát (csak jó helyről, vagy tenyésztőtől, vagy tényleg nagyon lelkiismeretes embertől, aki nem a pénzt nézi, mert sajnos ma már túl sok a szaporító, aki beteg kiskutyákat ad el), hogy tudja-e a milyen színűek voltak a nagyszülők. Tudok, olyan "tenyésztőről" aki direkt olyan kutyákat tenyészt akik felnőtt korukban is sötét színűek maradnak (azért teszem időzéjelbe a tenyésztőt, mert ugye ez nem a standard, és nem használ a fajtának). a szülőkről, azért nagy magabiztossággal meg lehet mondani, hogy mit örökítenek, ha lehet, kérj képeket az előző almokról, amikor már megnőttek, hogy tényleg olyan színűek lettek-e amilyet szeretnél.
3. arrival (válaszként erre: 1. - Stella1989)
2011. dec. 31. 21:38

Hidd el, akkor is úgy fogod szeretni, ha sötétebb...

Ha ez a fő szempont, szerintem ne is vegyél kutyát.

A fő szempont legyen az egészséges szülők,és nem szaporítótól való vásárlás!


Az én schnauzerem is sötétebb mint a standardban leírt ideális szín, mégis a világ legjobb társa, barátja, és Hungária Junior Champion (magyar nemzeti bajnok).

2. Kamillka (válaszként erre: 1. - Stella1989)
2011. dec. 31. 20:43
Acélkék-cser színűek a yorkik, minden más színhibának számít hivatalosan. Előre nem lehet garantálni se a színét se a méretét egy kicsinek sem!
2011. dec. 29. 19:27
Ezüst színűt szeretnénk,nem a sötétebb szinűt,de kiskorukban általában a legtöbb sötét szinű.A SZÜLŐK MEG ÁLTALÁBAN AZ EGYIK SÖTÉT A MÁSIK VILÁGOS.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook