Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudja vki hogyan csinálják a kínaiak az illatos omlós csirkére a "panírt"? fórum

Tudja vki hogyan csinálják a kínaiak az illatos omlós csirkére a "panírt"? (tudásbázis kérdés)


2008. jan. 21. 13:01

Nagyon szépen köszönöm! Ezek szerint ha házilag készítek kínait, akkor ez elkerülhető? Nagyon szeretem a kínai konyhát, de ez miatt az utóbbi időben nem mertem enni.

Ma este ki fogom próbálni a panírt!

15. Ancika (válaszként erre: 14. - E71af41436)
2008. jan. 17. 15:32

hehehe tudtam :))))


gugli meg a wikipédia :))))

14. e71af41436 (válaszként erre: 13. - Ancika)
2008. jan. 17. 15:26

dehogy :) gugli a barátom :)))


'szti után szabadon :)

13. Ancika (válaszként erre: 12. - E71af41436)
2008. jan. 17. 15:15
pitz, te egy élő lexikon vagy :DDDDDDD
2008. jan. 17. 15:12

E-621, nátrium-glutamát

Szerep: ízfokozó


Hatás: depresszió, étvágynövelő, fejfájás, mellkasi fájdalmak, szapora szívverés


Érzékeny embereknél az ún. "kínaiétterem-jelenséget" váltja ki (halántéktáji nyomást, hát- és fejfájást). A patkányoknál szaporodási zavarokat és - az utódoknál - tanulási nehézséget okoztak. Étvágynövelő hatása elhízáshoz vezet. A fogyasztót megtéveszti az élelmiszer tényleges összetételét illetően. A glutamátot általában szójából nyerik, és húskészítményekhez adagolják. Az arra érzékenyeknél nyaki és hátfájást, gyengeséget, fejfájást, szapora szívdobogást okozhat.



A kínai vendéglő szindróma


Nem a szégyen jele, amikor a savanyú-erős leves vagy a szecsuáni csirke elfogyasztása után nem sokkal néhány vendég arca elvörösödik. Ehhez gyakran a felső testfél bőrének kipirulása és migrénes fejfájás is társul. Az ok a kínai ételek jelentős nátrium-glutamát tartalma.


Ázsiában legalább kétezer éve használják a nátrium-glutamátot az ételek ízének fokozására. Korábban a tengeri hínár főzetéből nyerték ki, ma fermentációs eljárással készül. A nátrium-glutamát a glutaminsavnak, a fehérjéket felépítő egyik aminosavnak a nátrium sója. A glutaminsav kálcium és kálium sói is ízjavító hatásúak.


A glutaminsav számos táplálékfehérjénk építőköve, például sajtokban, húsokban, gombafélékben, cukorborsóban és tejben nagyobb koncentrációban mutatható ki. Egy része szabad, más aminosavakhoz nem kötődő formában található. Csak ez a szabad glutamát rendelkezik ízjavító tulajdonsággal. A paradicsom és bizonyos sajtok ízjavító hatása részben a szabad glutaminsav tartalmuknak köszönhető.


A nátrium-glutamát finom, fehér, kristályos por, megjelenésében hasonlít a sóhoz vagy a cukorhoz. Érdekes módon nincsen saját íze. Még ma sem teljesen világos, hogy a glutamát milyen mechanizmussal fokozza más ételek ízét. Egyes vélemények szerint a nyelv ízérző receptorainak ingerküszöbét csökkenti, míg mások szerint a glutamát íze a sós, az édes, a savanyú és a keserű mellett az ötödik alapíz. Ez az "umami", az ízletesség íze. (Umami japánul ízletességet jelent.)


A nátrium-glutamát az emberek kis százalékánál közepesen súlyos allergiás reakciót vált ki, melyet többnyire bőrpír, az állkapocs és a mellizomzat megfeszülése, végtagzsibbadás, fejfájás és általános gyengeség jellemez. A reakció röviddel a glutamát tartalmú étel elfogyasztása után alakul ki. Súlyos anafilaxiás reakciót még soha nem figyeltek meg.


A tüneteket az érzékeny egyéneknél kísérleti körülmények között is reprodukálni lehet. A kórmechanizmus ismeretlen, de a tünetek alapján valószínűsíthető, hogy nem IgE által közvetített reakcióról van szó.

2008. jan. 17. 15:10
Tehát nem maga a fűszer,hanem az egyik összetevő.
10. e71af41436 (válaszként erre: 8. - Zsuzsmó)
2008. jan. 17. 15:10
A kínai fűszerekben gyakori az ázsiai konyha által használt glutamat, mely az erre érzékeny embernél fejfájást, émelygést (ún. kínai-étel-szindrómát) okozhat.
9. 03755e6896 (válaszként erre: 8. - Zsuzsmó)
2008. jan. 17. 13:48
Szia! Én ezt még nem hallottam.... Tudsz valamit bővebben?
2008. jan. 17. 12:17
Sziasztok! Nem pont a kínai panírról szól a kérdésem: hallottatok már a kínai kaja szindrómáról? Tudja valaki, hogy melyik fűszer okozza?
7. Rozália (válaszként erre: 6. - Csillllag)
2007. nov. 27. 09:02
Oké, köszi.
6. csillllag (válaszként erre: 5. - Rozália)
2007. nov. 26. 19:49
Nem tudom mi a kettő között a külömbség, amit vettem abba a kinai boltba azt egy kinai gyorsbüfébe mondták hogy ilyet vegyek, de anyum pl sima keményitővel csinált ilyet, és szerintem majdnem ugyan az!! De a kinaiak mondták azt is hogy legelösször forgassam bele a hust a keményitőbe..
5. Rozália (válaszként erre: 4. - Csillllag)
2007. nov. 26. 09:35
Ez valami spec. keményítő, vagy simán azok az étkezési keményítők, amikkel pl. süríthetjük az ételt?
2007. nov. 26. 00:42
Amúgy lehet kapni külön ilyen húsra keményitőt, amit a kinaiak is használnak... Én úgy szoktam hogy beleforgatom ebbe a keményitőbe a húst, (amitől sütésnél megpuhul), és csak utána rakom bele ilyen masszába...
2007. nov. 25. 06:23
Ennél jobbat én sem tudtam volna... ki is próbálom.
2007. nov. 24. 14:13

Úgy kerestem neked össze:))


Omlós csirke I.


tojás, liszt (2/3), étkezési keményítö (1/3), sütöpor, tej, só, bors.

Felvered a tojást, sózod, borsozod, kis tejet öntesz bele, és annyi lisztet, hogy palacsintasűrűségnél picit sűrűbb massza legyen. Ebbe mártogatod a kis kockákra vágott csirkemell-filét és forró olajban kisütöd


Omlós csirke II:


felvert tojásfehérjét kikeverik étkezési keményítővel, és ebbe forgatják a csirkedarabokat, úgy lesz olyan bundája, mint a kínai büfében. Gondolom azért előtte bepácolják. ha savanyú-olajos keverékbe pácolod a husikat, omlós lesz. Pl. ecet-olívaolaj, vagy bor-olívaolaj. Plusz fűszerek.

2007. okt. 24. 21:16
Tudja vki hogyan csinálják a kínaiak az illatos omlós csirkére a "panírt"?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook