Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudja valaki miért vonták meg a tartósan beteg, állandó gyógyszerezésre szoruló asztmás gyerekektől a magasabb családi pótlékot? fórum

Tudja valaki miért vonták meg a tartósan beteg, állandó gyógyszerezésre szoruló asztmás gyerekektől a magasabb családi pótlékot? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. ápr. 16. 14:23
Nos én ma voltam engedélyeztetni és nekünk sem írták alá :( Azt mondta a doktornő 1-től megszigorították csak a súlyosan asztmásak kapják meg kb 10-20 gyerek. Gondolom ezt az ő betegeire értette és azokra a gyerekekre akik ki-be járnak a kórházból.Hát ez van sajnos:( A rezsicsökkentést valahol be kellett hozni.
36. miababa (válaszként erre: 33. - 480b578442)
2013. ápr. 13. 05:54
Szia. Igen aki még március 31.-ig vitte a papírját annak aláírták még egy évre. 1.-től már szinte senkinek. Kihoztak egy határozatot, de még most hallottam, hogy április végén ülnek össze igazán, hogy meghatározzák mégis kiknek jár, kiknek nem, mert még nem konkretizálták le. De azért a törvény már él.... Hihetetlenek.
35. miababa (válaszként erre: 34. - Patapucs)
2013. ápr. 13. 05:51
Szia. igen ezzel együtt minden megszűnik:(( Megint a beteg gyerekeken csattan az ostor. Igen óriási összegekről van szó, de ez az összeg sajnos tényleg a gyógyszerekre, kezelésekre, megelőzésre ment el, amit most majd máshonnét kell elvonni. Ezt is olyan írhatta alá aki nem is tud az egészről semmit:((
2013. ápr. 12. 19:57

Szerintem 'csak' költségcsökkentés ez az egész. Túl.sok a beteg gyerek és túl sok pénzt fizettek ki. :-(

Az utazási kedvezményről hallottatok vmit??

Az is megszűnik?

33. 480b578442 (válaszként erre: 28. - Miababa)
2013. ápr. 12. 16:49

Asztmás nekem is. Hát mostmár én is kíváncsi vagyok.

Azért beharangozhatták volna ezt nem pedig így váratlanul arcúlcsapásként érje az embert.

Nekem az egyik ismerősöm dec. közepén volt ugyan az a kezelőorvosa aki nekünk és neki akkor még engedélyezte.

Jut eszembe az ingyenes tankönyvtámogatáshoz a nyomtatványt már le kellett adni, akkor azzal mi lesz? Gondolom más iskolákban is így volt.Ebből megint nagy káosz lesz.

32. miababa (válaszként erre: 31. - Ata079)
2013. ápr. 11. 05:39
Szia. Igen mi is azt hittük, de hiába van rajta a mi kódunk is a magyar közlöny listáján, mégsem hosszabbították meg az 1 évet. Igen elég merész, mert ha megnézzük csak az asztmás gyereke számát Magyarországon nem kevés, és hol van még a többi beteg gyerek......
31. Ata079
2013. ápr. 10. 19:21
Sziasztok! Én úgy tudom, hogy az orvosi papíron lévő BNO kód alapján van a besorolás. Engem is érint két gyerekkel. Merész húzás azért ez a lépés a választások előtt!!!!
30. ,,Csillagom" (válaszként erre: 27. - 480b578442)
2013. ápr. 9. 07:34

Tesóm 3 gyerekétől vonták meg,mind asztmásak, allergiásak sajnos 4-10-12 éve és eddig mindig meghosszabbították nekik az igazolást,most meg nem.

Állandó gyógyszereket szednek az asztmára is, meg az allergiára is, és elég betegesek is más gyerekekhez képest.

29. ,,Csillagom" (válaszként erre: 26. - Miababa)
2013. ápr. 9. 07:31
Én se értem ezt a rendszert...
28. miababa (válaszként erre: 27. - 480b578442)
2013. ápr. 9. 06:02
Szia. Igen mi 2.-án voltunk nekünk nem töltötte kis a doki a papírokat a meghosszabbításra. Mi is kaptunk papírt a MÁK-tól, azt kell vinni az orvoshoz. Három részen lehet kitölteni, ha a felső részt tölti ki akkor szuper, ha a lentit vagy a harmadikat, akkor nem adja meg az igazolást. Én is kíváncsi vagyok, hogy valaki meg kapja-e mert nekem még mindig homályos mi alapján dönt az orvos. Nektek milyen betegségetek van??
2013. ápr. 8. 17:17
Akkor miért küldött nekem 1 hete a MÁK nyomtatványt a hosszabbításhoz ha megvonják? És semmi ilyet nem írtak a levélben.Egyáltalán van olyan itt akinek most járt le és nem hosszabbították meg vagy csak hallomásokra hagyatkozik mindenki? Én a jövőhéten megyek engedélyeztetni és majd megírom mi tőrtént.
26. miababa (válaszként erre: 22. - Konczba)
2013. ápr. 8. 16:37
Igy igaz, ahogy irod!!!!!!!!! Miért azoktól veszik el akik amúgy is gyógyszerre, és egyéb kezelésekre költik ezt az összeget. Felül kellene vizsgálni mindenkit!!!! Ha nem beteg az a szerencsétlen gyerek, akkor miért szednek évek óta gyógyszereket, amik mellette károsidnak csak a szerveik!!!!!!Nem értem, de nagyon nem ezt a rendszert:((
25. Tavirózsa :) (válaszként erre: 24. - ,,Csillagom")
2013. ápr. 8. 13:06
Mondjuk nekünk márciusban hosszabbították meg, de akkor elméletileg, ha most járna le mát nem lenne jogosult rá a gyerek?
24. ,,Csillagom" (válaszként erre: 23. - Tavirózsa :))
2013. ápr. 8. 12:15
2013.04.01.-el lépett hatályba.
2013. ápr. 8. 11:36
Ez mikortól lépett hatályba? Mert mi ugyanúgy megkaptuk. Nem értem.
2013. ápr. 8. 11:34

Megnéztem az új változást és ott az szerpel, hogy a J4590 kódú asztmások bele tartoznak a tartós betegek körébe. De nem!!!!!! Az orvosunk szerint minden asztmástól megvonnak mindent, kivéve a tartós kórházi kezeltektől kivéve. Így tőlunk is meg fogják vonni, amint lejár a papírunk. Csak a gyógyszertámogatás marad, semmi más. Pedig most leszünk 4 éve, hogy állandó gyógyszereket kell szedni. Nem semmiért szedjük olyan régóta.

Szörnyű, hogy a beteg gyerekekre nincs pénz.

De a drága képviselő úraknak mindenre jut. Az egyik képviselő csak 25 millió forintot vett fel költségtérítés gyanánt, + a havi járandóságok,fizetés. És csak ez 1 képviselő, és hol a többi? Ebből az összegből már egy jó pár beteg gyereknek jutna pénz, nem 1 embernek.

21. ,,Csillagom" (válaszként erre: 19. - Kszb)
2013. ápr. 8. 07:29
Nem támadok senkit, egyszerüen meg van a véleményem, ezt nem így kellett volna rendezni szerintem, nagyon sok a valóban beteg, akik így mindentől elesnek.
2013. ápr. 5. 23:25
Ez nem a szakorvosok hibája.Ha rajtuk múlna ők mindenkinek adnák akinél a leletek igazolják a betegséget. Egyszerűen arról van szó, h nincs pénz az államkincstárban, pontosabban erre nincs pénz, az pedig már máskérdés, h mi minden másra van pl:virágkompozícióba borítani a várost.Én már azon sem lepődnék meg ha legközelebb a családipótlékot és a gyest vonnák meg.
19. kszb (válaszként erre: 18. - ,,Csillagom")
2013. ápr. 5. 23:17

hééé.... most akkor te kit támadsz???

A normális szakorvos se tud mit csinálni, ha a gyerek nem fúj rendesen.... veszekedni meg már nem mer....

(na pont ezért nem akartam eddig ide leírni semmi ilyet....)

A lényegen nem változtat semmi.... Be lehet menni az Államkincstárba, és lehet érdeklődni. Ennyi!

18. ,,Csillagom" (válaszként erre: 17. - Kszb)
2013. ápr. 5. 23:12

És akkor mert ilyenek vannak,akkor a nem ilyenek is meg vannak vonva mindentől... ez nem igazságos...


Talán normális szakorvosokat kellene megfizetni, és akkor ki tudták volna szürni a valós betegeket.


Itt nem az volt a lényeg, hogy a valós asztmások kapják meg, hanem az hogy senki! Több maradjon zsebbe....elpacsizni...

17. kszb (válaszként erre: 16. - 480b578442)
2013. ápr. 5. 22:59
mert akinek nem beteg, az "beteggé" teszi.... betanítja, h hogy fújjon, stb.... Érted? Van akinek sokat megér az a 12ezer....Hidd el, voltak bőven iylenek....
2013. ápr. 5. 20:25
Nagyon jó! Nekem most fog lejárni, ezek szerint számíthatok rá, h nem írják alá.Csodálkoztam is, h eddig ebbe még nem nyúlt bele drága jó kormányunk.Megint a kisembereken csattan az ostor miközben az adócsaló pénzmosodák kis levajazás fejében vígan dagasztják a pénztárcájukat és röhögnek a markukban.Undorító ez az ország.Visszaélés?Hogy lehet havi 12000Ft-al visszaélni annak aki gyereket nevel? Amikor az én gyerekem asztmás lett az első 2 évet nem járta ki az oviban mert folyton beteg volt.Tömködtem gyógyszerekkel (megj:nem volt tőlük jobban)amikről a szakorvos sem tudta megmondani 10-20 év múlva milyen mellékhatása lesz, mert azt mondta ezek új gyógyszerek és még nem tesztelték le ilyen hosszú távon, a saját felelőségemre adjam.Na köszönöm, ezek után hanyagoltam is a gyógyszereket és egyéni gyógymódhoz folyamodtam.Rendszeresen jártunk erdőbe, gyógybarlanba, több sportot is elkezdtünk...és láss csodát ezek hatékonyabbak voltak mint az a sok méreg amit felírtak.Igenám, de ezek mind pénzbe kerülnek, sok pénzbe, és akkor kérdem én, h nevelünk a társadalom számára hasznos embereket? Ugy ha dagasztjuk a gyógyszerészek zsebét, vagy ha kirándulni visszük amihez az állam legalább az utazási kedvezménnyel hozzájárult.
15. miababa (válaszként erre: 13. - Eandi78)
2013. ápr. 5. 13:55
Sajnos ez igy igaz:(( Tényleg ésszerűbb lett volna ha felülvizsgálnak mindenkit, és annak arányában intézkednek, de nem!!!!!! Nem is tudnak róla emberek, majd csak az éves vizsgálaton fog kiderülni, hogy mindent elvesznek. Irják, hogy sok gyóygszer olcsóbb lett,de mihez képest?????
14. ,,Csillagom" (válaszként erre: 11. - Miababa)
2013. ápr. 4. 19:39
Kérjétek az illetékes tisztiorvostól aki területileg illetékes a felülvizsgálatot! 1 próbát megér, hátha sikerül és valóban megkapja a támogatást az,aki tényleg beteg.
2013. ápr. 4. 19:26

Sok a visszaélés és erre most azok fáznak rá, akik tényleg asztmások:( Többet csak priviben írok.

Csak azt nem értem miért egyszerűbb elvenni szinte mindenkitől.

Nekem "csak" egész éven át tartó allergiám van gyógyszerrel+orrspray-vel, de ezzel se olyan fényes a helyzet. Azt természetesen nem várom, hogy adókedvezmény járjon vagy egyéb kiváltság, de lassan minden gyógyszerről lekerül az a 25%-os támogatás is.

12. pollak
2013. ápr. 4. 17:12

Az én kisfiam is asztmás és a környzetemben az ismerőseim közül kb 10 gyerekről tudok!

Nem,kell hagyni ennyi!

Meg kell keresni az országgyűlési képviselőket,és el kell mondani hogy mi történt!Ők azért vannak,hogy képviseljenek bennünket

Különben ez egy minisztériumi rendelet 3/2013EMMI.

Az országgyűlés előtt nem volt Balog úr irta alá:(

2013. ápr. 4. 06:19
Igazatok van!!!!!!!!!!Már megint a gyerekektől vesznek el. Mi 2.án voltunk felülvizsgálaton, még nem hogy javult volna az állapota a fiamnak, még + 1 gyógyszert felírtak Neki. Az asztmájára 5 fajta gyógyszer van kiírva, mert csak így lehet kontrollban tartani, hogy ne legyenek súlyosabb tünetei. Nekünk nem írták alá a papírokat. Így megvontak mindent de mindet. Emelt családi, gyes, közgyógy, utazási, iskolai-óvodai étkeztetés, mindent ami ezzel együtt jár. Elszomorító a dolog, mert a gyógyszereket meg kell venni, mondják, hogy ugyanúgy úgy jár rá a 90%-os támogatás, de akkor is ki kell fizetni, amit most majd más helyről kell elvonni + majd még jönnek hozzá azok amikor ténylegesen beteg a gyerek. Mi még így is havonta összeszedünk valamit. Legalább kettő hét mindig kiesik az óviból, azt nem nézik, hogy akkor mit csinál a szülő, hová rakja a gyereket, hogy oldja meg a dolgozó szülő, hogy valaki vigyázzon a gyerekre. Ez már nem., hogy jobb lenne szerintem még most jön a java....Én is hivatkoztam a magyar közlöny számára, de az orvos mondta csak a 4.-5. stádiumú asztmásra vonatkozik a jogszabály. Tehát aki már magatehetetlen, állandó lélegeztető gépre szorul, stb. Én megértem ezt is, hogy nekik szükség van erre az összegre, sőt még lehet, hogy többre is, de a mi gyerekeinkkel miért babrálnak így ki. Bár ne lenne beteg, és azt a havi 20-25ezer forintot, nem gyógyszerre, orvoshoz járásra kellene költeni, de ezt nem nézi senki....:((
10. ,,Csillagom" (válaszként erre: 8. - B8103f009a)
2013. ápr. 2. 20:37

Undorító bizony! Ma mondta az államkincstárba a nő, hogy így 100 beteg gyerekből, 90 elesik a támogatásoktól :(


Undorítóak. Itt spórolnak már ezen ezek a rohadékok hogy nekik több maradjon a zsebükbe...

Gusztustalan ami itt megy ebbe az országba.

9. kszb
2013. ápr. 2. 19:11

Figyi. Én lisztérzékeny vagyok. Tünetek 100%-osan megvoltak. Genetika pozitív, 3 féle szerológia, mindhárom külömböző intézményekben készült, közülük az egyik az országos Coeliakia Centrumban, mind- mind pozitív.

Elmentem szövettani vizsgálatra (tükrözés). Ki tudja hogyan, de a szövettanomat negatívra hozták ki. Én ezért nem kaphatok adójóváírást. Hiába minden, hiába a "betegség" ténye. Hiába nyert igazolást, h fenn áll a lisztérzékenység, hiába kell életem végéig egy igen drága diétát tartanom. Nem kaphatok jóváírást, csak ha visszaállok hónapokra a glutén tartalmú étkezésre, és még egyszer tükröztetem magam, és az remélhetőleg pozitív lesz.

Hát kösz! Nem őrültem meg! Nem kardnyelőnek készülök, uhogy inkább lemondok arról a havi 5ezer Ft-ról, amit adnának.

Arról ne is beszéljünk, h ha visszaállnék a normál kajálásra, oylan beteg lennék, mint a kutya... Inkább kihagyom.

Ez van.

most annyit még megpróbálok, h a cöli centrum átkéri a szövettani mintámat onnan, ahol csinálták, és felülvizsgálja, h nem-e ott vizsgálták rosszul. Még jó, h évekig tárolniuk kell ezeket a mintákat :) Talán ez a szerencsém most.

8. b8103f009a (válaszként erre: 7. - Kszb)
2013. ápr. 2. 18:03

A levegőt kellene megvonni ettől a sok senkiházi mocsoktól! Bezzeg a munkakerülőket, 10 gyerekből élőket eltartjuk életük végéig. Áhh, mit lehet erre mondani?

Az én lányom refluxos, 2 éves koráig nagyon súlyos volt. Azért nem kaptunk rá semmilyen támogatást, mert nem engedtem megtükrözni. Voltunk röntgene, nyeléspróbát csináltak, uh, 24 órás ph mérést, minden igazolta a betegségét. De a támogatásokra csak akkor lettünk volna jogosultak, ha megtükrözik. Én meg feleslegesen nem tettem ki ennek. Undorító ez az ország!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook