Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudja valaki miért vonták meg a tartósan beteg, állandó gyógyszerezésre szoruló asztmás gyerekektől a magasabb családi pótlékot? fórum

Tudja valaki miért vonták meg a tartósan beteg, állandó gyógyszerezésre szoruló asztmás gyerekektől a magasabb családi pótlékot? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
67. 480b578442 (válaszként erre: 65. - Gabóca10)
2013. máj. 4. 20:37

Sajnálom ha így értelmezted, ez nem szónoklás a meglátásomat írtam le, azt ahogy itt a dolgokat működni látom.

Volt rá szükségem és én is tudnám hová tenni.

A gyógyszertámogatást ugy tudom nem veszik el.

66. Gabóca10 (válaszként erre: 58. - Pollak)
2013. máj. 4. 20:10
Az én kisfiam is valószínűleg ezt örökölte,mert én is a mai napig sajnos az vagyok!!!És nem kívánom senkinek azt amit én átéltem azért mert anno nem adtak semmi támogatást!!!200 km-re laktunk Bp-től én meg ott voltam 1 hónapig a szabadsághegyen kórházba és sajnos az hónap alatt 2x láthattam a szüleimet,én ekkor 5 éves voltam,nem kívánom senkinek,azt hogy ne fürdessék meg a gyerekét csak 1 héten 1x.mivel nem voltak ott a szüleim,letojtak!!!!És igen kézzel-körömmel ragaszkodik minden segítséghez az ember hogy az én gyerekemnek ne kelljen ugyanezt átélni,és így éjjel nappal vele tudtunk lenni felváltva a kórházban!!!!
65. Gabóca10 (válaszként erre: 55. - 480b578442)
2013. máj. 4. 20:03
úgy szónokolsz mintha érdekedben állna!!!!Az nem zavar mennyi pénzt tesznek zsebre?De azt megakarod magyarázni hogy ez csak adomány?Kiváncsi lennék ha nekik kéne ennyi pénzből havonta kijönni,akkor mit csinálnának és ezmellé megvenni a beteg gyerekeknek a gyógyszert!Te meg örülj hogy nincs rá szükséged!
64. kszb (válaszként erre: 63. - Pollak)
2013. máj. 4. 19:59
na, ezt most azért nem értem... 1 szeme van, de attól még teljes életet él (nme rákos, lát, és gondolom eleven kisgyerek).... ha vki munkavégzés közben levágja az 1ik ujját, az sem számít sérültnek....
63. pollak
2013. máj. 4. 19:57
nem csak az asztmások estek el atámogatástól hanem nagyon sok beteg gyerek..egy példa,egy kisfiúnak kivették az egyik szemét mert daganat volt mögötte és csak igy lehetett megmenteni,ő sem kap semmitsem!!4Mert már nem rákos de csak egy szeme van:(
62. kszb
2013. máj. 4. 19:55

mondtam, h törlik...

most a laktóz érzékenyek is elestek az emelt családitól, és h kicsit megnyugodj, nézz utána, h mely etnikumban van legtöbb belőlük....

61. pollak
2013. máj. 4. 19:54
még hogy szólásszabadság van ma magyarországon!!!Brávó!Mit irtam ami nem igaz?Mit irtam ami sértő volt,az igazat!!
60. pollak
2013. máj. 4. 19:51
Amúgy dolgozom,nem otthon ülök és várom hogy a sültgalamb berepüljön!
59. pollak
2013. máj. 4. 19:50
30ezer ft-ot szerinten nem túl sok család tud ma magyarországon kifizetni
58. pollak
2013. máj. 4. 19:49

Az asztma két fajtája van

az egyik kinőhető kb 10éves korára, a másik az öröklődő amit soha az életben nem nő ki!

57. kszb
2013. máj. 4. 19:43

na azt hiszem, ezt is törölni fogják....

Mellesleg Zsula nem ezt írta.

56. 480b578442 (válaszként erre: 54. - Bőrdíszműves)
2013. máj. 4. 17:30
Ebben igazad van, ezt én is írtam, máshol is lehetne söprögetni.
2013. máj. 4. 17:17

Sajnos kitörölték a hozzászólásomat, nem tudom kinek nem tetszett és ki jelentette.

Aki elolvasta részletesen kifejtettem a meglátásomat, véleményemet így mégegyszer nem írom le.Csak annyit.A nyugdijjárulékot fizeted egy életen át,így a nyugdíj nem adomány mert megdolgoztál érte, a fizetés sem mert azért is megdolgozol, a családi pótlékot azért kapod mert gyereket nevelsz az államnak a munkaerőpiac pótlására, a munkanélküli segély adomány amit segítségül kapsz mert elvesztetted a munkahelyedet, a gyes is adomány mint nevében is benne van gyermek ápolási segély (nem tartom valószínütlennek, h ebbe is belenyúlnak és megvonják, mivel a munkanélkülit is lecsökkentették 1 évről 9 majd 3 hónapra).Ezt a rendszerváltáskor kitalálták a mi generációnk pedig ebbe született bele, ezt szokta meg de ez nem jelenti azt, h a végtelenségig járni is fog de ugylegyen.


urbanszkyviki

A gyermeknevelést elismerik, ezért kapod az államtól a családipótlékot.A többi pénz megteremtése hozzá pedig nem az állam feladata.


pollak

Ez így van csak nem látom az összefüggést.

Lehetne támogatni a gyerekeket mert sok haszontalan dologra kimegy a pénz, csak nem értem miért lenne kötelező? Nem azért vállal az ember gyereket, h az állam adjon pénzt a nevelésére. Ha ad és eddig adott fűnek-fának az jó, vedd el és örülj neki, de ha megvonták hát örülj, h eddig is tartott és ne hőbörögj, követelőzz.

Mindig voltak asztmásak és régen sem adtak ezért semmit, idővel elmúlik.

Nincs munkahely, nem lesz nyugdíj? De van, megnyitották a határokat lehet menni külföldre 4-szer annyi fizetésért. Ez is beleszámít a magyar munkaviszonyba és lesz nyugdíjad.Hogy ezt sokan nem tudják megoldani az senkit nem érdekel, a lehetőséget megadták.

Dolgozz és amiért megdolgozól az a tiéd elv van itt érvényben.Nekem sem tetszik de ez van, ehhez kell alkalmazkodni mert az állam már nem fog adományozni.


Szólásszabadság van,remélem ezt már nem tőrlik ki.

2013. máj. 4. 16:52
Engem az bosszant borzalmasan,hogy ezt a kis pénzt megvonják a beteg gyerekeinktől, így spórol a kormány. De vajon miért nem néznek egy kicsit szét a nyugdíjasok között is. Az egész évben ingyenes utazásuk,mert hiába van meghatározva,hogy hány alkalommal utazhat,ad egy százast a sofőrnek a buszon és már nincs is pecsét a szelvényén. És lehet utazgatni egy évben 30 alkalommal a termálfürdőkbe pihizni, amit a reumán felír egy kis jajgatás után az orvos, amiért fizetnek így alkalmanként kb 300 forintot, masszírozással eggyütt!!!! mi ha szeretnénk a gyerekünket elvinni egy kicsit fürödni több ezer forintot kell lecsengetni egy belépőért. Szinte megfizethetetlen. Akkor ez most,hogy van?? De állítólag támogatják a családokat.
53. pollak
2013. máj. 4. 16:08
Ja mégegy szöszenet,a nyugdjíról csak annyit hogy mire te vagy én odajutunk nem lesz nyugdíjunk mert egyszerűen nem lesz akik kitermelje!!Nem lesz akinek a béréből levonják,merta mit most tőlünk vonnak az megy a mostani nyugdíjasoknak.Úgyhogy most kéne a gyerekeket támogatni!!Nem?
52. urbanszkyviki (válaszként erre: 50. - 480b578442)
2013. máj. 3. 13:33

Eszerint ez elmélet szerint a fizetés is egyfajta adomány, hiszen dolgozni kötelező, a fizetés érte viszont felfogható adománynak.....:)

És nem lenne GYES sem, ha elismernék végre, hogy az anyaság, a gyermeknevelés is munka (a valódi törődés a gyermekekkel), és igenis az egyik legfontosabb dolog/hivatás az életben.

51. Gabóca10 (válaszként erre: 50. - 480b578442)
2013. máj. 3. 07:22

igen,és akkor a nyugdíj is meg a munkaanélküli is?Nem muszály csatlakozni,mi legalább megpróbálunk tenni valamit,akkor csak ülj ölbetett kézzel ha neked nincs szükséged a pénzre


lehet hogy csak egy járandó dolog,de ne a gyerekek elől vegyék el


én aláírom hogy vannak súlyosabb kategóriák

de a gyerek még attól beteg ugynaúgy szednie kell a gyógyszert és hol van olyan munkahely ahol szívesen fogadnak ha legalább havi 1 hetet táppénzen vagy a gyerekkel?MÉg munkát is nehéz találni,nem még megtartani!

50. 480b578442 (válaszként erre: 46. - Urbanszkyviki)
2013. máj. 2. 20:24

Én értem és valóban nem innen kellene elvonni, minket is szíven ütött, viszont ez ugymond egy jótékony adomány volt a kormány részéről eddig is, nem pedig igenis járandó dolog.Örüljünk, h ennyivel is hozzájárultak a gyerekneveléshez.Aki pedig igazán súlyos beteg annak ezután is járni fog.

A gyes is egy adomány ami a 70-es évektől jár, előtte nem volt.Azt sem tartom elképzelhetetlennek, h egyszer arra is sor kerül és azt is megvonják.:(

49. urbanszkyviki (válaszként erre: 48. - Gabóca10)
2013. máj. 2. 19:00
linket adjál, mert nem találom......!
2013. máj. 2. 18:53

Nem szeretnétek máshol folytatni a beszélgetést?Legalább nézzetek be hozzánk!közösségi portál:

Fogjunk össze tartós beteg gyermekeink jogaiért!


Szeretettel várunk mindenkit!

2013. máj. 2. 13:58
A gyógyszertámogatás legalább megmarad? Vagy mi marad meg és mit veszítünk el? Valaki tudja pontosan?
46. urbanszkyviki (válaszként erre: 45. - 480b578442)
2013. máj. 2. 13:57

Az mind szép és jó, hogy most megszüntetik, mert sok volt a visszaélés vele - azoknak, akik tényleg visszaéltek vele! De akiknek szükségük lenne erre a jogosultságra azokkal mi van....? :/

Normálisan felül kellene vizsgálni, vagy nem is tudom.......de így nagyon sok beteg gyereknek lesz sokkal rosszabb....:(

45. 480b578442 (válaszként erre: 43. - Pollak)
2013. máj. 2. 13:32

Az igazság az, hogy ennek nincs értelme.

Magunk ellen is beszélek de örülhet mindenki, h eddig is kapta, volt ilyen lehetőség.Mert azért valljuk be kapta azt mindenki akinek egyet tüsszentett a gyereke. Ugyan mire fel járna?

Ez egy jó segítségnyújtás volt az állam részéről ami pár évig tartott.Ennyi...


Az, h közben mire folyik ki a pénz persze már máskérdés.

2013. máj. 2. 13:32

Sziasztok! Huh, most jöttem a két fiammal a pulmonológiáról - az egyik, a 2.5 évesem érintett a dologban.... :/ A dokink már egy bő hete jelezte, amikor bementem valamiért a rendelőbe, hogy mi újság a kicsivel, és hogy sajnos gond van a hosszabbításokkal, és számítsak rá, hogy nem biztos, hogy jogosultak leszünk az emelt családira a továbbiakban - hát majd megütött a guta, addig nem is hallottam erről az egész kalamajkáról! Már a 2 hós oltástól jelentkeztek az asztmatikus tünetei, és a 3. hós oltás óta totál asztmás szegénykém, nem is tudom, mi lesz majd az oviban! :( Nyáron jó, de az ősztől-tavaszig tartó időszak néha komolyan mondm egy rettenet. Na szóval, ma a pulmonológián a dokink helyett egy helyettesítő kedves női orvos volt, tőle érdeklődtem, hogy mi legyen a papírral, mert június 1.-én lejár, és éppen újítani kellene. Ő pedig azt mondta, hogy nagyon sajnálja, de ne számítsak semmi jóra, de jöjjek vissza amikor a dokink bent van, érdeklődjek telefonon a kórházban, illetve a gyerek dokijától, és megbeszélt időpontra vigyem be a gyerek összes eddigi papírját - hátha alapon...! :/

Hát olvasva, mik mennek mostanában nem sok jóra számíthatok gondolom...! :( A gyerkőcnek is J4590 a kódja.

43. pollak
2013. máj. 2. 08:35

Közösségi portálon ide lehet csatlakozni:


Fogjunk össze tartós beteg gyermekeink jogaiért!

42. pollak
2013. ápr. 29. 12:43
Sajnos egy csomó helyre irtam én is,nem nagyon kaptak a dologra:(A másik fórumban viszont valaki irta h meghosszíbatották nekik
41. grizus
2013. ápr. 29. 06:03
Mert szemetek!!
2013. ápr. 28. 06:28
Több fórumon próbáltam megszellőztetni az ügyet, sikertelenül. Ez nem téma a médiának... Az egészségügyi államtitkárságra írtam, nem méltattak válaszra. Ennyire fontosak a gyerekek. Először az inzulinos gyerekek, most az asztmásak.
2013. ápr. 17. 14:30

Szisztok!


Nekünk nem asztma, hanem tejfehérje-allergia miatt van emelt CSP-nk - még októberig. A három gyerekem közül kettő megörökölte tőlem - merthogy nekem is van, és felnőtt koromban is megmaradt. A kicsi még nincs 1 éves, nem kaphat tejet, de valószínű neki is átadtam. Tej és tejtermék nélkül nagyon drága az élet - ugyan nem kell gyógyszerre költenünk, csak ha véletlen tiltottat eszünk (szteroid kell a fulladásra és az ekcémára), viszont nem kis összegeket költök el rizstejre, és rizstejszínre. A gyerekekkel együtt az étvágyuk is nő, és nem ehetik a "normális" tejes dolgokat, mert kiüti őket.

Valóban az jár rosszul, aki tényleg beteg, és nem kamuból akar pénzt kicsikarni a támogatással...

38. ,,Csillagom" (válaszként erre: 36. - Miababa)
2013. ápr. 16. 18:35
Nálunk már Március 28.-án se hosszabbították meg :(
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook