Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudja valaki, hogy kell tupperware-es joghurtos sütit csinálni? fórum

Tudja valaki, hogy kell tupperware-es joghurtos sütit csinálni? (tudásbázis kérdés)


12. ibi75 (válaszként erre: 9. - MsMonk)
2009. nov. 10. 21:30
ha van tuti recepted, dobd fel ide :)
11. ibi75 (válaszként erre: 8. - Mama_gold)
2009. nov. 10. 21:27
hát az enyém is por volt - talán coop-os - csak tejben kellett elkeverni (semmi forralás). lehet, hogy ez volt a baj? de ez volt írva a receptben :(
10. mama_gold (válaszként erre: 9. - MsMonk)
2009. nov. 10. 20:59

nagyon szívesen:)

azért majd írd meg milyen lett a "süti".:)

2009. nov. 8. 17:10

de édesek vagytok hogy írtatok meg is csinálom még most:):)

Van egy csomó joghurtom azért akartam nagyon tudni!!

Köszi a jelet!!

Puszillak titeket további kellemes vasárnapot!!

8. mama_gold (válaszként erre: 7. - Ibi75)
2009. nov. 8. 16:00

pedig nagyon könnyű vele dolgozni.

Nem szabad forralni, az a titka. és jól ki kell keverni azt is, csomómentesre:)


Lehet, hogy nem jót veszel:O

Én Horváth Rozi félét szoktam (kék a zacskója) és mindenképpen rá van írva, hogy étkezési zselatin.

2009. nov. 8. 15:56
én még csak por zselatint láttam, de nem sikerült :(
2009. nov. 8. 15:41

lányok megtaláltam!!! Hurrá:DD


Ilyet még nem készítettem, csak receptem van:)


Joghurt torta


3 doboz joghurt vagy kefír, 2 doboz tejszín vagy 1 zacskó féltartós tejszín, 1 csomag zselatin, 12-13 evőkanál cukor tetszőleges mennyiségű gyümölcs.


a joghurtot, zselatint és a cukrot összekeverjük és felmelegítjük. Forralni nem szabad! Kihűlés után belekeverjük a tejszínt és a gyümölcsöt. Kivizezett formába töltjük és hagyjuk megdermedni. Ha kihűlt, a formából kivéve lehet díszíteni tejszínhabbal és gyümölccsel.


Én pedig ilyet szoktam gyakrabban készíteni:


Túrótorta

1/2 kg túró, 1/2 Ráma, 30 dkg porcukor, 5 tojássárgája, 1 csom. vaníliás cukor, 1 csom. zselatin, 1 dl hideg tej, 1 1/2 dl forró tej.

A rámát, cukrot és tojássárgákat habosra keverjük, majd beletesszük az összetört túrót és alaposan összedolgozzuk.

1 dl hideg tejben a zselatint elkeverjük és hagyjuk megduzzadni. A felduzzadt zselatint a forró tejjel simára keverjük és beleöntjük a túrós masszába. alaposan összekeverjük. A Desszertes gyűrűt (vagy fesztivált) hideg vízzel kiöblítjük megtöltjük a masszával és hűtőbe tesszük.


Jó étvágyat!


Régebben én is tuppereztem, jó pár edényem is van, hozzá receptek, szívesen segítek máskor is, ha kerestek valamit:)


Nekem a kedvencem egyébként egy sós étel ehhez a formához, a neve: lilahagymás finomság

2009. nov. 8. 15:17

légyszi majd ide írd meg a receptet, mert engem is érdekel.

én ugyan nem tuppereset csináltam a héten, de abba is zselatin kellett, de úgy folyt a cucc, mielőtt betettem a hűtőbe :(

a kukába landolt az összes :((

ez a zselatinos cucc nem jött be nekem.

2009. nov. 8. 13:28
nem találom sehol:( amint megvan és addig mástól nem szerzed meg, feltétlenül jelentkezem.
2009. nov. 8. 11:19

Arra amikor abba alila formába kell összekutyulni a dolgokat hűtőbe tenni és majd pár óra múlva enni:)

Köszike

2009. nov. 8. 11:16
konktétan melyikre gondolsz? nekem van egy rakás receptem, de azt sem tudom hol keressem:)
2009. nov. 8. 11:02
Tudja valaki, hogy kell tupperwre-s joghurtus sütit csinálni? köszi:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook