Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hasznosítsunk újra! Mit lehet csinálni tojástartóból, üdítős dobozból, joghurtos dobozból stb? fórum

Hasznosítsunk újra! Mit lehet csinálni tojástartóból, üdítős dobozból, joghurtos dobozból stb? (beszélgetős fórum)


2011. ápr. 22. 10:57
Köszönöm a tippeket,de sajnos a lánykám lebetegedett igy nem vett részt a versenyen!
23. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 18. - 4f8ae69d1b)
2011. ápr. 21. 14:37

Sziasztok!

Közben megtaláltam,és feltettem a pingvinkéket..

szegénykék,már régebben készültek,így látszik rajtuk,hogy nem mai csirkék,ill.pingvinek..:))

22. syria (válaszként erre: 16. - Manna74)
2011. ápr. 16. 12:03

Tényleg nagyon jól néz ki!

Még apáknak is jó, tarthatják benne a csavarokat, alátéteket, egyéb apróságokat.

2011. ápr. 14. 16:25

Végigolvastam:)

Köszönöm a tippeket,holnap nekifogunk valaminek.

A cikket olvastam,a vár is ütős lenni,de annyi gurigához,most végig kéne járnom 54 lakást:)

Ceruzatartót már csináltunk belőle,az jól mutat!

Ha vannak még tippek,várom.köszönöm.:)

20. f8db0709b8 (válaszként erre: 3. - Évi-)
2011. ápr. 14. 16:18

Sziasztok!

eltüntem,mert nem mutatta az oldal a fórumot,most ütöttem be a gugliba és igy lett meg.


be kell vinni,18 án van a határidő,és verseny.

19. f758a7200f (válaszként erre: 1. - F8db0709b8)
2011. ápr. 14. 14:07

[link]


Nézd meg ezt a linket, tojástartóból tojástartó:))))


Nagyon aranyos, gyerekek is meg tudják csinálni, húsvétra nagyon ari ajándék lehet mittudomén nagyinak stb.


Üdítősdobozból polipot vagy medúzát. A kupaktól hagysz egy 15 centis részt, ebből 5 centi lesz a teste, a többit csíkokban bevágod, és fel lehet lógatni (a testét kifesteni, a csíkokat ollóval kicsit begöndöríteni befelé/kifelé vegyesen) Remélem elég érthetően magyaráztam:)

18. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 1. - F8db0709b8)
2011. ápr. 14. 10:55

Tojástartót szépen lefestve,tetejét húsvéti mintás szalvétával decoupage-olva,locsolóknak szép tojáskínáló lehet..benne hímes,vagy csokitojásokkal..:)

Műanyag flakon tetejét levágva,majd színesre festve pedig apró virágoknak váza készíülhet..


joghurtosdobozból pedig egy pl,kis pálmafa is készülhet..illetve,talán a kis műanyagpohár lenne erre alkalmas..lefeléfordítva egymásra ragasztva,lefestve,majd a tetejét kiszúrva levélformájura vágot zöld színű kreppapírt ragasztva készülhet..

én már készítettem italos-joghurtos dobozból pingvint is..

ugye a forma adott..:)

vágtam kartonból szárnyakat,talpakat,ráragasztottam a "testre"újságpapírból csavartam orrt,majd az egészet lepapírmaséztam..wc papírral,zsebkendővel..de persze lehet újságpapírcetlikkel is..mikor megszáradt lefestettem pingvinszínűre..:)fekete,fehér,kis narancssárgás árnyalatúra..szemnek ragaszthatunk rá mozgószemeket is..:)

kettőt készítettem..majd ha megtalálom felteszem a kreás-naplómba a fotót..:)

dobozkákból esetleg még bábúk jutottak most az eszembe..szintén mozgósszem,pár szál zsenillia drót,némi festék,kreppapír és valami mókás emberke készülhet belőle..


bocsi,ha hosszúra sikeredett..:)

Jó alkotást,mütyűrözést!:)

2011. ápr. 14. 10:46

Eszembe jutott még egy ötlet!

Egy műanyag palackra, egy vagy két sorban odarögzítünk 3-4 palack levágott alját, de úgy, hogy egy irányba, oldalra áljanak, hogy a szél bele tudjon kapni. Ezt is ki lehet festeni vagy színes szigetelő szalag csíkokkal díszíteni. Ezután fel kell függeszteni az egészet és kész is a szélkerék!

2011. ápr. 14. 10:27

Tojástartóból dobozt készítsetek a "kincseknek"! :D

Lefestitek kívül-belül, aztán a tetejét tetszés szerint díszítitek (matricával, festéssel, ráragasztott dolgokkal). Minden kis kacatnak meglesz a saját helye.

Tettem fel egy képet az adatlapomra. :)

15. virgilius (válaszként erre: 14. - Édesmandula)
2011. ápr. 14. 10:23
Igaz! Hangszertanulásnál nem is rossz ötlet, főleg rézfúvósokhoz. :)))
2011. ápr. 14. 10:21
sok tojástartó=hangszigetelt szoba :D
13. mojocska (válaszként erre: 2. - Évi-)
2011. ápr. 14. 10:04
Az én apám is palántanevelésre használta a tejfölös dobozokat.
2011. ápr. 14. 09:59
Az üdítős palackokból lehet jó virágcserepet készíteni, tároló tárolóedénykéket, aminél lényeg, hogy átlátsszon; de lettám már madáretetőt is belőle.
11. syria
2011. ápr. 14. 09:56

A témába vágóan cikket írtam: [link] a hozzászólások közt van jó néhány használható ötlet.

Az adatlapom látható kép, hogyan néz ki a nagyobb üdítős-dobozból készített, fedéllel is rendelkező tárolódoboz.

2011. ápr. 14. 09:51

Tojástartó aljából is lehet palántaneveldét csinálni.Csak tálcát kell alá rakni,hogy ki ne folyjon a víz.

Például nagyobb magokat,mint káposzta,uborka ,tök egyesével is bele lehet ültetni,aztán egy az egyben ki lehet ültetni.

2011. ápr. 14. 09:44

Tetrapackos literes üdítős dobozból lehet csinálni pl. madáretetőt, a kicsiből ceruzatartót.

Lehet belőle házat csinálni babának is akár, de azért Barbie-méretben csak tetrapackbúl nehéz megoldani. :) Azaz időigényes.

2011. ápr. 14. 09:38
A tojástartót mi cipők alá szoktuk tenni latyakos időben.
7. gne2
2011. ápr. 14. 09:19
Régebben láttam egy képen, hogy fejlesztő játékokat készített egy gyógypedagógus apróságokból. Volt joghurtosdobozból is ötlete. Egy papírdobozon akkora lyukakat vágott egymás mellé, hogy a dobozokat belesüllyessze, egy másik lapot ráragasztott, hogy ne lehessen kiszedni a dobozokat, az éles peremük így el is van takarva.A dobozon így csak a lyukacskák látszanak. Műanyag kupakokat szétválogatott színek szerint (kék, piros, zöld, sárga, stb). Így egy beledobálós játék lesz, színek, számok tanulásához piciknek. :)
2011. ápr. 14. 09:08
Például ajándékot! Ha a poharat lefelé fordítod, akkor ragaszthatsz rá nagy nyuszifüleket, filcből hosszanti ovális szemeket és nagy bajuszt.Hátulra lentre pici farkincát.Esetleg az egészet ráültetheted két lábnyomra. Ha a dobozt úgy állítod, hogy lehessen bele tenni valamit, akkor ugyanígy elkészíted és még egy csokitojást is tehetsz bele:)
2011. ápr. 14. 09:03
Hát... Dísznek pl. így húsvét előtt nyuszit, ha kerek alapú a joghurtos doboz(bár ha nem kerek, akkor is). Üdítős dobozból lehet levél tárolót vagy jegyzetpapír tárolót, ceruzatartót...
2011. ápr. 14. 09:02

Üdítős dobozok tetejét lecsiszolva, ceruzatartó készíthető.

Valamint joghurtos pohárba, ill üdítős dobozba is, ha egy pici lyukat fúrunk az aljára, önthetünk bele gyertyát. A lyukon tudjuk kivezetni a kanócot.

2011. ápr. 14. 09:01
Remélem nem kell bevinni az iskolába amit készíteni tudtok belőle?
2011. ápr. 14. 08:59
A joghurtos dobozokat palánta nevelésre használják a hobbi kertészek, én is.
2011. ápr. 14. 08:49
Hasznosítsunk újra!Mit lehet csinálni tojástartóból, üditős dobozból, joghurtos dobozból stb?Iskolai feladat első osztályban...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook