Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tudatos butítás! fórum

Tudatos butítás! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
71. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 9f86e86d50)
2013. febr. 3. 11:40
Nagy falatot téptél le, külön-külön érdemes foglalkozni a témával, így elveszik "sok bába közt a gyerek".
70. 98784d9a26 (válaszként erre: 69. - Boldogzokni)
2013. febr. 3. 11:40

Lehet, hogy nem teszi, mert:

Minek gyűjtse szelektíven, ha a másik összekeveri... és hasonló kifogások.


Csinálni kellene, a másik meg majd elszámol a maga lelkiismeretével... Vagy ha nem, akkor sem az én dolgom. A lényeg, hogy én megtegyem a magam részét.

2013. febr. 3. 11:36

Még mindig várom, hogy leírd, hogy mit teszel a téged zavaró dolgok ellen. Jelenleg. Nem majd... meg feltételes módban.

Nem vagyok aktivista, csak mindig bosszant az ilyen okoskodó szájtépés, mint amit a nyitódban írtál, főleg, ha semmilyen tett nincs mögötte.

68. 9f86e86d50 (válaszként erre: 64. - 98784d9a26)
2013. febr. 3. 11:34
Épp a mindenkiről van szó. Érted? A mindenki meg nem teszi. Tehát Ti is azt mondjátok amit én, csak szemellenzősen. :) „Egy mindenkiért, mindenki egyért!”
67. 9f86e86d50 (válaszként erre: 63. - Boldogzokni)
2013. febr. 3. 11:33
Persze. Tulajdonképpen ez ami itt folyik is hasonlít rá.:) De most viccet félretéve, miért akarsz rajtam fogást találni? Miért nem jó ez a szándék, miért kell lehurrogni? Legfőképpen ha ennyire nem tetszik miért „piszkolsz” bele? Én nem kérem, hogy csinálj jobbat, vagy találj fel valamit. Csak ne fordítsd rossz irányba a dolgot. Ha beszélek róla, abból az következik hogy cselekedni is fogok. A saját házam környékén is. Különben érdekes, hogy a tudatos elbutulás fórumba, egyből megjelenik egy magyar környezetvédő aktivista. Feltételezem, hogy az vagy ezek után. :)
66. Krisz42 (válaszként erre: 58. - 342402de6d)
2013. febr. 3. 11:31
Sajnos elértêk azt,h az,akinek csak kevés van,ne érezhesse jól magát.Ráadásul mint ìrtam,egészségesen is csak akkor élhetsz,ha van hozzá pênzed.De a butaság,lustaság is nagy.Egy dolog van,amit ingyen is tudnának csinâlni,az a mozgás,mégis néha vagyonokat költenek olyan dolgokra,amik semmit nem érnek.Már az egészségből is nyerészkednek,mindenféle hülyeséget megetetnek az emberekkel.
65. boldogzokni (válaszként erre: 64. - 98784d9a26)
2013. febr. 3. 11:30

Pontosan így gondolom én is.

Nem kell másokra mutogatni, meg "nyájazni", hanem csinálni kell valamit, még ha apró dolog is a nagyban. Ha sokan tennének beszéd helyett apró dolgokat, már jobb lenne.

64. 98784d9a26 (válaszként erre: 61. - 9f86e86d50)
2013. febr. 3. 11:28
Pedig jó lenne, ha mindenki a maga házatáját tenné rendbe, és máris megtisztulna a Föld...
63. boldogzokni (válaszként erre: 61. - 9f86e86d50)
2013. febr. 3. 11:28
Voltál már pl. közösségi szemétszedésen?
62. boldogzokni (válaszként erre: 56. - 408020f45e)
2013. febr. 3. 11:27

Aki tudatosan vásárol, az tisztában van a termékekkel, amit használ. Azzal is, hogy hol érdemesebb megvenni, vagy éppen mikor. Nem ül fel kamu akcióknak, de nem is költ felesleges holmikra.

Nem egyszer láttam már csp-ből élő ismerős anyukát a boltban, a kosara nem árulkodott arról, hogy ésszel vásárolna. Nem általánosítok, csak ilyen is van és ha okosabban döntene a termékekről ő, akkor jobban kijönne a pénzéből. Például zacskós szószért nem adna 300 Forintot, hanem otthon elkészítené maga kb. 50-ből...


A tudatosság, ill. "okosság" pedig ott kezdődik, hogy a gyermekem mire nevelem, milyen tudatosan fog a képességei alapján olyan szakmát választani, olyan lakóhelyet, ahol aztán majd nem a segélyekből, hanem a saját kútfőjéből fog megélni. Nekem is ezt tanították, én is ezt fogom a gyerekeimnek.

61. 9f86e86d50 (válaszként erre: 55. - Boldogzokni)
2013. febr. 3. 11:26
Egymásra borogatva viszik el. :) Szépen összekeveredve. Megkérdezte a vezető, hogy miért. Erre azt felelték úgyis ki kell válogatni. Na persze! TV-t sem nézem, be se kapcsolom. :) Miért vagy ilyen merev? Ezek amiket hallottam "első kézből" vannak. Továbbá ki lázít? Te hurrogsz le, csak nem értem miért. Miért csak a saját házamba söprögessek, mikor megtisztíthatnánk az egész Földet? Most akkor csak tépem a szám ha nem rontok be abba a bizonyos fehér épületbe? :D
60. 98784d9a26 (válaszként erre: 25. - 9f86e86d50)
2013. febr. 3. 11:24
Szép elképzelés, de a mai szlogenek, amik az egot erósítik, és az egoizmus felé visznek, sokkal inkább eltávolítanak eme létformától.
59. 3f2a864951 (válaszként erre: 28. - La femme)
2013. febr. 3. 11:24

OFF/


Őszintén, azon kívül hogy nagyon büszke vagy magadra (bár még nem derült ki, mire is) és a szintén agyhalott haverjaidra, akik igazi "férias" fórumokon fórumozgatnak, még semmi olyasmit nem olvastam tőled, ami egy csipetnyi tiszteletre adna okot.


Valószínűleg képtelen vagy rá, de ha már elismernéd, az is sokat nyomna a látban...


/OFF

58. 342402de6d (válaszként erre: 43. - F64f0d9a69)
2013. febr. 3. 11:23
A feltételeket meg kell találni,mindenből van kiút,csak hozzáállás,felfogás kérdése,mindenki hozza ki abból a legjobbat,legtöbbet amije van.És a belsőből kell kihozni,nem a külsőségek a pénz a fontos,helyén kell kezelni a pénz jelentőségét.Mert "mindenkinek" akörül forog a világ.Hány meg hány szánalmas milliomos van???Hány "szegény" normális EMBER van???
2013. febr. 3. 11:22

Voltaképpen úgy gondolom, a világot megváltani nem lehet. Haladunk valamerre, valószínű a vesztünkbe.

Ami a környezetvédelmet illeti...naná hogy abban nincs pénz, így a nagykutyák nem állnak mellé.

Persze néha egy jobb PR fogás miatt vmelyik kólagyártó cég védi a jegesmacikat, vagy a nagy multik zöld táskát adnak. Port hintenek a szemünkbe.

Nézzük meg a régi embereket, szemetük sem volt, mindent felhasználtak. Oké, ez nem a témához tartozik.

56. 408020f45e (válaszként erre: 45. - Boldogzokni)
2013. febr. 3. 11:21

"És MIT TESZEL a butításod ellen?"

Például ír egy ilyen véleményt, mint amire reagáltál!

Egyébként nagyon sokan élnek a "boldog tudatlanság" langyos dagonyájában, mert akkor, amikor már indoklás nélkül bárkinek simán fel lehet mondani, amikor a gyesről vagy a tp-ről visszatérő sincs munkahelybiztonságban, amikor a boltokban ugyanazon termék árában 3-4száz!!!Ft-s különbség van, amikor folyamatosan emelkedik mindennek az ára, valahogy fontossá válik, hogy legyen munkahely és legyen miből eltartani a családot, legyen fedél a fejük felett. A korábbi besúgórendszert felváltotta a fenyegetettségből eredő "jobbhabefogomaszám" egyszerűsége.

Szóval akkor ki is butít kit?

2013. febr. 3. 11:20

A szelektív hulladékot van értelme külön gyűjteni a háztartási szeméttől, még akkor is, ha a szelektíven szétválogatottat egyben viszik el.


A hallomások meg nem érdekelnek.

Én tiszta lelkiismerettel élem az életem, ha mindenki csak a saját életében erre törekedne, akkor nem lenne ennyi baj. De még mindig azt mondom, könnyebb lázítani, meg "beszédeket" tartani ilyen fórumokon, mint a saját háza táján sepregetni...

54. Krisz42 (válaszként erre: 45. - Boldogzokni)
2013. febr. 3. 11:20
Te nem érted a lényeget.Ő egyedül tehet bármit,sőt akár 1millió ember is,az életed,mégezésed nem te szabod meg.Ahhoz is feltételek és pênz kell,h egészségesen és környezetkímêlőn êlj.Nekem 3gyerek van itthon.Igen,szelektíven gyűjtjük a szemetet,amikor lehet-nincs hò,jég az utakon-bringával járok,viszem-hozom a kicsit oviba,vmennyire egészségesen táplálkozunk,de...Ha nem lenne kerékpárüzletünk,nem biztos,h lenne olyan minőségű kerékpárom,amivel biztonságosan lehet közlekedni-bevásárlóközpontokban vásárolt szemét-nem biztos,h lenne jó minőségű têli ruhâm.Sokszor az egészséges ételeket se tudom megoldani,mert nincs a közelbe semmi.Mindig fellelkesülök,aztán elmúlik,mikor lehetetlen megvalósítani.
53. zsazsanéni (válaszként erre: 47. - Noarashi)
2013. febr. 3. 11:18
Tudatosan hülyitenek bennunket.A hiradók meg pont erre valók,abból sajna nem tudjuk az igaazat.Plusz a helyi újság is arra való,hogy elhitessék a néppel,hogy jobban élünk. Most,hogy közeleg a választás,egyre jobban.Pár centi hó leesik,meg áll az élet,de főleg a buszok.Én is 91-ben a legkorábbi vonathoz kimentem,mert szerettem előbb mindig oda érni,a pénztárban mondják sztrájk van.Majd 7-kor indulnak csak.Nem láttam a TV-ben? ez volt a felelet.Láttam,csak nem hittem el,hogy ezt mg is merik tenni! Most meg lépten nyomon szar minden.Magyar termék meg az amit én megtermelek a kertben,a többi meg kitudja,hogy melyik réten sütötte a hátát a nap.
52. 9f86e86d50 (válaszként erre: 42. - 342402de6d)
2013. febr. 3. 11:17
Igen. De fontos hogy milyen alapokból indulnak.
51. 9f86e86d50 (válaszként erre: 35. - 130454e42d)
2013. febr. 3. 11:16
A költői kérdés az amire nem kell felelni. Te feleltél. Én a „költői kérdést” hasonlatként használtam. Csak mert számodra nem evidens és nem érted, ne becsmérelj. Oksa? Amúgy nem arról beszéltem, hogy jobb volt régen. Olvasd át újra Cicabogarantyú! :)
50. 9f86e86d50 (válaszként erre: 45. - Boldogzokni)
2013. febr. 3. 11:14

Kedves boldogzokni!


Kérlek ne akadj ki, ne szakadj ki! :D Hidd el teszek azért hogy jobb legyen, és nem csak a számat jártatom, de kérlek tedd el a véres kést. :) Vajon tisztában vagy-e hogy szállítják el a szelektíven gyűjtött hulladékot? :) Nekem egy Tescóban dolgozó vezető mesélte, hogy egymásra borítva. Szóval legyintett erre a témára. Amúgy nem is értem, hogy jön a magyar termék vétele az elbutuláshoz. A magyar termék okosabbá tesz? :) Továbbá szintén a az az ember mesélte, hogy a Tescó adózik az államnak pluszban, bevételkiesés miatt, más multicég is. Ráadásul amit kevesen tudnak hogy kifelé is árulnak magyar terméket. Viszont nem akartam és nem akarok belemenni gazdasági kérdésekbe.:)

Írói vénám van, így ha úgy tetszik nem találok fel. Miért kellene feltalálnom? Továbbá nem jártatom a számat csak írtam róla, mert most ez is foglalkoztat. Miért borult ki a bili?

Ez nem buzdító szöveg, csak elgondolkodtató. Ám ha akarod szervezhetünk mozgalmat és Veled együtt az élére állok. :D

49. f64f0d9a69 (válaszként erre: 47. - Noarashi)
2013. febr. 3. 11:11

Én is sokszor részesítem előnyben a magyar terméket és néha rádöbbenek, hogy milyen jól át tudnak verni... (A húson garantáltan rajta van eldugva a rengeteg háj pl. - amerikai főzőshowban kiveszik a csomagolásból a gyönyörű színhúst...)

Már én is alig nézem a TV-t

A szelektív hulladékgyűjtőt kiborítják.

Az emberek a szemete az utcán elhajigálják.

48. 98784d9a26 (válaszként erre: 44. - Noarashi)
2013. febr. 3. 11:08
Valahogy így... :)
47. Noarashi (válaszként erre: 45. - Boldogzokni)
2013. febr. 3. 11:04

Szelektíven gyűjtöm a szemetet. Nagy rejtély azonban, hogy ennek van-e értelme. Magyar termék? Mi garantálja, hogy azt veszel? Én tudatos vásárlónak vallom magam, de mindig résen kell lenni, magyar zászlóval ellátott kínai fokhagyma és hasonlóval hülyítenek.

Tévé lemondáson már erősen gondolkodom, végülis ami érdekel, az fent van a neten is :)

46. syria (válaszként erre: 4. - 25800e2d09)
2013. febr. 3. 11:03

Kiváló a hasonlat. A világ sajnos így működik.

Ezt megváltoztatni?...

45. boldogzokni (válaszként erre: 1. - 9f86e86d50)
2013. febr. 3. 10:59

És MIT TESZEL a butításod ellen? Mert ömlegeni bárki tud, meg videókat nézegetni, de mi az, amit teszel is a szájtépésen túl?


Szelektíven gyűjtöd a szemetet?

Magyar termékeket vásárolsz?

Figyelembe veszed egy vásárolt terméknél, hogy mennyire környezetbarát?

Szeded más helyett a szemetet?

Lemondtad a tévé előfizetésed?

Környezettudatosan neveled a gyereked?

Feltaláltál már valamit, ami jobbá teszi mások életét?

Vagy csak a szádat jártatod?


Én kiadakadok mindig, amikor ilyen "buzdító" szövegeket olvasok, mert akik ezekkel dobálóznak, általában a legkisebb ujjukat sem mozdítják, csak a szájukat....

2013. febr. 3. 10:59

Ezért nézek csak sorozatokat: Két pasi meg egy kics, Gyilkos elmék, Helyszínelők...

Magam is tapasztaltam, mekkora átverések mennek híradónak gúnyolt seggnyalás alatt: pár hete nem tudtam bemenni vizsgázni, mert a buszok fennakadtak a nagy havazás miatt, így fordulhattam vissza. Mikor otthon olvadtam ki, egyik vezető hírcsatorna híradóját néztem ( igen, mert hülye vagyok) és ott pofázzák bele a képembe, hogy az utak járhatók, minden a legnagyobb rendben, a közüt izék mindent rendben tartanak. Vicc.

És így megy ez mindennel. Ugyan kiderül egy bolt nápolyijáról hogy patkányméreg van benne, de ki tudja mi mindenben van még ilyen kis bónusz. Valakinek éppen érdeke volt, hogy ez derüljön ki, és ne más.

Az ember ha sokat filózik ezeken, üldözési mániája lesz :)

43. f64f0d9a69 (válaszként erre: 42. - 342402de6d)
2013. febr. 3. 10:58

Hol vannak hozzá a feltételek?



:(

SEHOL.

42. 342402de6d (válaszként erre: 26. - 9f86e86d50)
2013. febr. 3. 10:57

"Ha a felnövekvő generációnak a szülei buták".......

Hagyni kell őket saját erejükből életismeretükből csináljanak valami jobbat, mást,mint amit az előző generáció tett....lehet ők sikeresebbek lesznek,nem kell követni ezt a sok butaságot.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook