Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tudatos butítás! fórum

Tudatos butítás! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
101. pandoracic (válaszként erre: 82. - 9f86e86d50)
2013. febr. 3. 12:54

Nem voltam még én sem csoportos szemétszedésen,de én nem dobom el a szemetet az utcán,és volt már rá példa,hogy amíg mások a bevásárlókocsit simán áttolják egy koszos zsebkendőn vagy neylonon,addig én lehajolok és felszedem,és nem a munkahelyemen hanem máshol,akár egy hivatali helységben is.Szelektíven gyűjtöm a szemetet.

Én sem értem,hogy az embereknek miért jó eldobálni a szemetet,a csikket.Kifejezetten örülök,hogy a cigaretta ára emelkedik,de sajnos még így sokan fogják szívni.

A szemétkérdés egyébként csak egy picike része a környezettudatosságnak.Ta bonyolódtál ebbe bele.Más dolgokat is felhoztak,akkor miért ragadtál le ennél?

Én tizedannyit sem írok mint te.

Nem is akarok olyan lenni.Én nem hiszek abban amiben te.Bármennyire is környezettudatosságnak nevezed,én azt gondolom,hogy ami felé te nyitottál,amilyen könyveket olvasgatsz,az inkább népbutítás,mint mondjuk a politika.

Azért írom ezt,mert van több ismerősöm,többféle ismeretekkel rendelkezők,többféleképpen magyarázva a megújulást,az ébredést,az újjászületést,stb.


Én abban hiszek,hogy az ember társas lény,a boldogságot a családalapításban leli meg igazán,és ahogy mi neveljük a gyerekeinket,ahogy te a tiédet is,valószínűleg a mi gyermekeink is majd másképpen fogják látni a világot,mint ahogy mi látjuk a mostanit és az őseink ahogy látták régebben.

Nevelheted te akármilyen környezettudatosan a gyerekedet,élheted akármilyen "példamutatóan" az életed,egyformák sosem leszünk.Szerintem az a szép az emberiségben,hogy ahányan vagyunk annyiféleképpen látjuk a világot.


Sajnos a pénz az uralkodó a mi világunkban.Az beszél,az irányít.

Szerintem mindig lesznek olyan emberek,akik többre tartják magukat a többieknél.Akik írányítani akarnak.Bármilyen világban is élnénk.

100. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 97. - 9f86e86d50)
2013. febr. 3. 12:51
Már leírtam, hogy a "tortába szeletenként más, és más tölteléket tettél" tehát így nehéz beszélni róla. Egyet kellett volna kivesézni és jöhetett volna a többi. Politika ezen a fórumon eleve kilőve.
99. 3f2a864951 (válaszként erre: 96. - 25800e2d09)
2013. febr. 3. 12:50
Ehhez nem vagyok elég "tudatos". :D
98. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 95. - 25800e2d09)
2013. febr. 3. 12:49
Én budapesti vagyok és amíg nem áll be a hideg simán letekerek kora esténként 25 km, van amikor többet is. De nem várom el senkitől, csak ráakartam világítani, hogy elméletben lehet róla beszélni, de amikor a gyakorlatra kerülne szó, akkor kifogásokat keresünk okkal sok esetben, de ok nélkülit is találunk.
97. 9f86e86d50 (válaszként erre: 92. - 9b10f3d7ff)
2013. febr. 3. 12:47
Értem. Viszont én a társadalmi tudatosságról beszélek, ami megteremtené a hétköznapi tudatos energiagazdálkodást. Amúgy a cím tudatos butítás, felhívnám a figyelmed... De semmi bajom azzal sem ha kicsit elkanyarodunk. Szóval ha energiát fektetnének az olcsó energia előállításba, ami mint tudjuk nem cél, mert az köt gúzsba minket, :) akkor én is megtehetném hogy a villamos energiával fűtsek. („Védd a fákat, egyél hódot!”) Elektromossal guruljak be, de akkor már lehetnének elektromos autók is. Amúgy meg nyáron rendes kerékpárral tervezek betekerni mert rám fér. :)
96. 25800e2d09 (válaszként erre: 93. - 3f2a864951)
2013. febr. 3. 12:45
...és vitted a bmw-s után és nyomtad fel a s...be :)
95. 25800e2d09 (válaszként erre: 92. - 9b10f3d7ff)
2013. febr. 3. 12:45
aki leteker napi 60 km-t oda vissza annak minden elismerésem de kevés ilyen mazochista van szerintem :D
94. f64f0d9a69 (válaszként erre: 64. - 98784d9a26)
2013. febr. 3. 12:44

"Pedig jó lenne, ha mindenki a maga házatáját tenné rendbe, és máris megtisztulna a Föld..."


Ez tényleg nagyon jó lenne.

Van olyan lakó a házban, aki azt mondja, az ő lakása a küszöbig tart.

Ott tisztaság is van. A lépcsőházban szétdobálnak mindent, a szemétledobóba barbár módon a'la nature beleborítják a szálló port lakásfelújítás után is.

Meg mindig mindent. Még maguk után sem hajlandók feltakarítani.

Na ővelük nincs mit kezdeni, a gyerekeik is ezt tanulják és nekik ez a természetes. Nem tudom honnan jöttek ide, de van azért sejtésem... :(

Ez a kultúrájuk.

Nem kéne megőrizni.

93. 3f2a864951 (válaszként erre: 91. - 3f2a864951)
2013. febr. 3. 12:43
Ja, nem mentem vissza felszedni...
92. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 90. - 9f86e86d50)
2013. febr. 3. 12:42

Dehogy, csak hiába jössz , hogy tudatosan élsz, nem kelsz fel Te sem nyáron 1 órával ellőbb, hogy kerékpárral, vagy elektromos kerékpárral járj a munkahelyedre (persze beleköthető ebbe is, hogy az áram is valamiből lesz) Tehát a világfejlődését nem lehet visszafordítani.

Már az Amisok sem élnek úgy, ahogy éltek.

91. 3f2a864951 (válaszként erre: 82. - 9f86e86d50)
2013. febr. 3. 12:40

A szemétről jut eszembe. A Ráday-ban lakom, keresztezi a Kinizsi utca. Az ott lévő lámpa épp zöldre váltott és utolértem motorral az előttem lévő BMW-t, amelyből az anyósülésről nemes egyszerűséggel az ajtót kinyitva az útra löktek egy üveget és egy műanyag flakont.


Ajtó bezár, gáz és már el is süvítettek. Ha nem gurulok óvatosan, akkor az üveg miatt biztos esés lett volna a vége...

90. 9f86e86d50 (válaszként erre: 88. - 9b10f3d7ff)
2013. febr. 3. 12:38
Busszal. Harminc km. Van a két település között. Gyerekek, most komolyan ki akarjátok filézni az életemet, mert írtam a tudatos gondolkozásról? :D Megesik, hogy nem mindenben vagyok az, de jó hogy nem majd jönnek a titokban lefényképező emberkék. :D
89. 3f2a864951 (válaszként erre: 86. - 9f86e86d50)
2013. febr. 3. 12:35
OFF/ Az ilyen topikok felüdülésnek számítanak, mert igyekszem elővenni a "komoly" énemet és legkevésbé akarok veszekedni, torzsalkodni. /OFF
88. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 82. - 9f86e86d50)
2013. febr. 3. 12:33
Mivel jársz dolgozni?
87. f64f0d9a69 (válaszként erre: 58. - 342402de6d)
2013. febr. 3. 12:31

Persze általában így lenne az igazi, de nézzél szét a kicsi elhanyagolt településeken. Ott más a helyzet és nagyon sok ilyen hely van az országban.

Ott már nem elég a kisember, ott már kéne valami más is.

Ahol a tudatlanság az úr, ott a tanulás lenne a kiút...

86. 9f86e86d50 (válaszként erre: 85. - 3f2a864951)
2013. febr. 3. 12:26
Sajnos Neki ez személyes indíttatásból fakad. Szeretném ha egyszer vége lenne ennek az egésznek. Pontosan a mai világ egyik flegmatikus mondata lett a „csinálj jobbat”, és ezzel minden elvan intézve. Pedig nem. Ezért vicces ez az egész, hogy ez a vagy cselekedj vagy hallgass dolog ennyire ki van sarkítva. Ne menjen el a kedved, szerintem értékes volt a bibliai részhez írt dolog is.
85. 3f2a864951 (válaszként erre: 80. - Pandoracic)
2013. febr. 3. 12:20

Nem akarok beleszólni a kettőtök vitájába, pusztán megjegyezném, hogy arról még nem hallottál, hogy nem kell tojást tojni ahhoz, hogy a minőségét meg tudjam ítélni?


Nem kell regényírónak lennem, hogy kritikus legyek (a regénnyel szemben), hogy felhozzak olyan mozzanatokat, amelyeket hibának gondolok.


Jelen pillanatban az első hozzászólás az elmélet szintjén szólt és értelmes beszélgetésre buzdított.


Erre mit látok megint? Arroganciát vég nélkül...


Ez körülbelül olyan, mint amikor valaki azt mondja, milyen rossz volt egy film rendezése, mire a másik azt mondja neki, rendezz jobbat.


Elvette a kedvem az egésztől ez a hozzászólás...

84. 9f86e86d50 (válaszként erre: 79. - 3f2a864951)
2013. febr. 3. 12:20
Oké, ez egy jó ötlet. Felőlem összeállhatunk páran, és csinálhatunk hasonlót. Tőkém az nincs hozzá, de van két kezem, és sok mindent megtudok tanulni.
2013. febr. 3. 12:19
na tessék, az hogy a tudatos szót jelentését a környezettudatossággal fűzitek össze az is a médiumoknak köszönhető, ami az agymosásrésze ami a tudatos butítás része :D és voilá kész is az ördögi kör :))))
82. 9f86e86d50 (válaszként erre: 80. - Pandoracic)
2013. febr. 3. 12:18

Akkor öntsünk tiszta vizet a pohárba. Minden formában fontos a környezetvédelem. Viszont épp azzal lehetne leginkább új munkahelyeket is teremteni ha ez támogatottabb lenne. Igaz? Én három műszakban dolgozom, és bejárós vagyok. De ügyelek a környezetemre, az utcán is. Viszont azt sem állítom hogy heti vagy havi rendszerességgel mászkálok zsákkal szedni a szemetet Szegeden. Ami nagyon érdekes, hogy a környezettudatosság sok ember szerint a szemétszedéssel párosul. Mi lenne ha el se dobnák őket? :) az ám! Miért nem ezzel kezdjük, nem pedig azzal hogy leszóljuk azt aki szót emel, hogy akkor „ecsém menjél szedni”. Szóval ez itt nekem nagyon fura.

A gyűrű meg azért nem esik le, mert nincs is rajta. Amúgy meg ha Te is szednéd a szemetet a sok írogatás helyett nem csak az utcák lennének tisztábbak. :)

81. 98784d9a26 (válaszként erre: 78. - 9f86e86d50)
2013. febr. 3. 12:15
Nem csak a környezetvédelemről szól, mindössze ki lett vágva 1 szeletke a tortából.
80. pandoracic (válaszként erre: 78. - 9f86e86d50)
2013. febr. 3. 12:12

A környezetvédelem a környezettudatosabb élet része.

Ha neked enynire fontos a téma,mivel fórumot nyitottál róla,teljesen érthető amiket írnak neked.

Te mivel mutatsz példát?

Mások már írtak ilyet,Te még nem.Nyugodtan felsorolhatsz párat,nem esik le az aranygyűrű az ujjacskádról.

79. 3f2a864951 (válaszként erre: 78. - 9f86e86d50)
2013. febr. 3. 12:11
Oké, támogassuk a Greenpeace-t...
78. 9f86e86d50 (válaszként erre: 75. - 956dd26a13)
2013. febr. 3. 12:08
Szerinted ez a fórum a környezetvédelemről szól? :) Vagy ha már tudatos vagyok akkor legyek mindenben élen? Tehát találjak fel gépeket, és mindig mindenhol gyűjtsem a szemetet? Ezt hogyan gondoljátok? :) Hány ember veszi komolyan akire rászólsz? Volt olyan akire nem mertél mert nagyon morci volt? :) Ámde most komolyan nem értelek titeket. :) A környezetvédelem egy más téma, nem szemetelek az utcán. :)
77. 3f2a864951 (válaszként erre: 1. - 9f86e86d50)
2013. febr. 3. 11:54

"Az is egy érdekesség, hogy a történelmet is változtatják, a Bibliáról már nem is beszélek."


A Biblia exegézis egy komplex tudomány, egész könyvtárakat kell elolvasni és régi szövegeket kikutatni, hogy egy-egy könyvet, vagy helyet meg tudjunk világítani.


Mióta az exegetika szakított azzal a szokással, hogy egyik szöveghelyet a másikkal magyarázták, azóta minden sokkal, de sokkal bonyolultabbá vált.


Egész könyvtárakat kell kiolvasni egy szöveghely értelmezéséhez. S mint minden értelmezés ez is csak egy értelmezés, vagyis nincs empírikus bizonyító ereje, ezért sokan megkérdőjelezik tudomány mivoltát.


(Ahogyan Indiana Jones mondta az apjáról, skolasztikus irodalmat tanít, ami minden diák rémálma. Az exegetika is valami hasonló...)


A tudomány ugyanis tényekkel dolgozik. Persze török és kínai tudósok azt állították, hogy megtalálták például Noé bárkáját, de ezt ugyanannyian vitatják, mint például a holdraszállás hitelességét.


Ami a régmúlt korok történelmét illeti, igaz, hogy háborúk után a győztesek írják, békében viszont unalmas akadémikusok, akik érdekkapcsolataiknak megfelelően lobbyznak emelett, vagy amellett és mindig kerülik a szélsőségeket (mint a Nobel-síjat odaitélő bizottság).


Amit globálisan gondolok a kérdésről: amíg a pénzuralmi rendszer működik a világban, tehát az emberek életcélja a vagyon felhalmozása (mert Arisztotelészből kiindulva, a legfőbb jó a boldogság, viszont boldog csak úgy lehetsz, ha van mit a tejbe aprítanod) nem önmaguk tökéletesítése (a lá Star Trek 24. század), addig Smith ügynök szavaival élve a mi civilizációnk alapja a szenvedés és a nyomor marad.

76. 25800e2d09 (válaszként erre: 45. - Boldogzokni)
2013. febr. 3. 11:54
És ezen múlik a tudatosság? hm..
75. 956dd26a13 (válaszként erre: 45. - Boldogzokni)
2013. febr. 3. 11:51

Kössz szépen! Èn is pont ezt akartam kérdezni.

Vajon mit tesz egy karakteres férfi a környezetvédelemért?


Mert mi pl. 10 éve nem fizetjük elö a TV-t.

Èpp tegnap olvastam egy felmérést, hogy a felnött lakosság átlagban 220 percet néz naponta...

A gyerekeimmel felszedetem a szemetet, ha eldobnák,

rászólok a csikk eldobókra, hogy bocs, de ott a szemetes, mit gondolsz, ki fogja ezt utánad összeszedni?!

Rászólok, ha valaki játszótéren cigizik, vagy a kutyáját odaviszi dolgát végeztetni...

Sokkal könnyebb, persze itt papolni, mint a játszótéren elzargatni a cigizöt, hogy mérgezze magát, ahogy akarja, de a gyerekeink ne szívják már...

De még az uszómester is a szánkba fújja a füstöt a strandon...

Szóval van itt mit tenni, teljesen igazad van!

Köszi!

74. 342402de6d (válaszként erre: 66. - Krisz42)
2013. febr. 3. 11:51

[link]


Ezt csak úgy,talán előre viheti az ember gondolkodását:)

73. Noarashi (válaszként erre: 72. - 9f86e86d50)
2013. febr. 3. 11:50

Nem megbántásból, de honnan tudod, hogy te tudod hogy mit kell tudni :)

Persze a hoxások mindegyike nagyon tudatos, okos és lepattogzik a butítás minden próbálkozása. CSak érdekelne hogy hogyan segítettél a környezetedben.

72. 9f86e86d50 (válaszként erre: 69. - Boldogzokni)
2013. febr. 3. 11:41
Az embereket leginkább az bosszantja a másikban ami önmagában. Ne haragudj, de nem fogom elsorolni teszek és mit nem. A tudatos elbutulás ellen elég sokat teszek önmagam és a környezetemben, továbbá volt akiknek segítettem. Figyelemfelkeltő ez a fórum is. Megírhatnám az „Új Nemzeti Dal” is, és kiállhatnék a pódiumra, hogy aztán vagy elvisznek a rendőrök vagy nem. Viszont nem érzem ezt a súlytalan számon kérő stílust helyénvalónak. Megtisztelnél ha mellőznéd.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook