Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Toxoplazmózis terhesség alatt fórum

Toxoplazmózis terhesség alatt (beszélgetős fórum)


2012. szept. 24. 16:41
Általámos hiedelem, hogy a toxoplazmózist macskáktól lehet elsősorban elkapni. Ennél az oknál fogva minden kismama fél a cicáktól és nem figyel oda számos egyéb veszélyeztető tényezőre. Nekem 40 éve van macskám. Mióta az eszemet tudom, tán egy nap sem telt el az életemben macska nélkül. Mindig is a lakásban laktak, volt köztük csak a lakásban lakó és volt köztük rendszeresen kijáró, más állatokkal találkozó cica is. A mostani cicám 3 éve van meg, előtte hajléktalan volt évekig. Kisbabát várok. Ezért a SOTE-n toxoplazma teszt készült. Az eredmény az lett, hogy soha nem találkoztam a toxoplazma gondii-val. A toxoplazma a földben lakik és gyakran a földhöz közeli zöldségeken és gyümiken is megtalálható. Nekünk egy óriási kertünk van több mint 40 éve és az évtizedek alatt nagyon sokszor ettem ebben a kertben mindenféle mosatlan gyümit és zöldséget. A toxoplazma a sertés és a marha húsban is előfordulhat. Én egyáltalán nem eszem ezeket a húsokat, már gyerekkorom óta csak csirkehúst és halat eszem. Ez egyéni bolondériám.
2008. máj. 26. 23:19

Sziasztok!!

Én is elkaptam ezt a fertőzést és nagyon féltem a következményeitől!!Szülésig szednem kellett a gyógyszert napi 3x2 Rovamycint és a babámnak is egy hónapig.Szerencsére olyan egészséges mint a makk!!

2008. márc. 27. 20:34
Sajnos én igen. Ez egy olyan vérben megtelepedő fertőzés, amit elsősorban a macskától, illetve nyers sertéshústól, földes zöldségektől lehet megkapni.Én állatokkal foglalkoztam terhességem előtt, így valószínű, hogy a rendelőben sikerült beszereznem a fertőzést. Senki nem ajánlotta, de én kértem az orvosomat már az első terhességi vizsgálaton, hogy ha vért vesznek, ezt is szűrjék. Beigazolódott, toxoplazmás voltam, de szerencsére a fertőzés már csak passzív volt, de így is elég sokáig szedtem gyógyszereket, aminek persze nem örültem mert féltettem a babámat, viszont még mindíg jobb volt a kezelés, mint az a tudat, hogy a fertőzés milyen károkat okozhat a gyermekemnek. Kéthetente nézték UH-n a szivét és a nyakcsigolyát, nem-e mutat meszesedést. Szerencsére megúsztam, Bence egészségesen jött a világra. Ha felmerül bennetek a gyanú, kérjétek vérből ti is a vizsgálatot.
2007. aug. 3. 13:22
Köszi!
5. 7130b15964 (válaszként erre: 4. - 7130b15964)
2007. aug. 2. 21:13

"Ha egy asszony terhessége során fertőződik, a méhlepényen keresztül átadhatja aToxoplasmátmagzatának. Ennek következménye vetélés ill. halvaszületés lehet, vagy a gyermek toxoplazmózissal születik (kongenitális toxoplazmózis ). A terhesség előtt fertőződött anyák nem adják tovább az élősködőt magzatuknak."

[link]

4. 7130b15964 (válaszként erre: 1. - 92ba3c78f9)
2007. aug. 2. 21:05
Ellenálló vagy az előző fertőzés során kialakult antitestek miatt. Ne izgulj! Az újrafertőződés nem okoz semmilyen problémát. A primer (első) fertőzés lehet veszélyes a magzatra főleg az 12 hét során.
3. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 2. - 754c7e07c3)
2007. aug. 2. 21:04
Eddig én is így tudtam, de most elbizonytalanodtam!
2007. aug. 2. 18:22
Szia, úgy tudom, aki egyszer volt, az többet nem lesz, és emiatt már nem kell aggódni.
2007. aug. 2. 18:06

Lehet-e ismételten fertőződni toxoplazmózissal, ha már évekkel ezelőtt kimutatták a jelenlétét? 8 éve, amikor terhes voltam, a véreredményemből kiderült, hogy már korábban átestem az említett fertőzésen. Szerencsére nem a terhesség alatt történt. Így nem is volt probléma. Azt mondta a doki, aki egyszer átesik rajta, annál mindig kimutatható lesz.

Most újra terhes vagyok. Valahol arról olvastam, hogy a fertőzést újból el lehet kapni...


Valaki tudna erről mesélni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook