Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Toxoplazma IGM: 0, 3, IGG:0 fórum

Toxoplazma IGM: 0, 3, IGG:0 (beszélgetős fórum)


9. Roza78 (válaszként erre: 8. - Krisz42)
2013. máj. 28. 22:06
Nekem az orvos egyaltalan nem foglalkozott vele, en kertem beutalot a vizsgalatra a haziorvostol, negativ lett pedig en is tanyan macskakkal nottem fel, a nogyogyaszt pedig nem is erdekelte. En sem mertem terhesseg alatt macska kozelebe menni , arra is nagyon vigyaztam, hogy mindent alaposan mossak meg, szerencsere nem lett semmi gond, havonta ismeteltuk a vizsgalatot.
8. Krisz42 (válaszként erre: 5. - 221b085699)
2013. máj. 28. 17:56
Gondolom van orvos,azt nyugodtan megkédezheted.Akkor tudni fogod,h mi micsoda vagy mit tegyêl,mit ne.De azt mindenkinek tanácsolják,h alapos zöldség-gyümölcsmosás és ne nagyon foglalkozzon háziállattal,főleg az ürülékével.
7. f1ed0b587a (válaszként erre: 5. - 221b085699)
2013. máj. 28. 17:18
Ja, igen mert terhes vagy.
2013. máj. 28. 17:12
Nekem a toxoplazma vizsgálat azt írta, hogy pozitív, és valószínűleg friss fertőzés. Az egyik orvos azt mondta, hogy szedjek rá antibiotikumot, ami kifejezetten erre van, neten utánanéztem, és azt írták sokan, hogy a terhesség végéig kellett szedni, nekem viszont csak 1 adagot kellett belőle beszednem. Miután beszedtem, csináltak még egy toxoplazma vizsgálatot, amire valamiért nem volt ráírva az orvosi vélemény, csak az értékek, amik hasonlóak voltak mint az előző. Az egész terhességet végig izgultam, hogy velem miért nem szedetik a gyógyszert, az orvosom azt mondta, hogy nagyon kicsi az esélye annak hogy a babának bármi baja legyen, mert ha valami baja lenne, akkor már látták volna ultrahangon. Nem igazán nyugtatott meg ezzel. Aztán a terhességem 37-38. hetében csináltak még egy toxoplazma vizsgálatot, amire szinte ugyanazokkal az értékekkel az orvosi véleménynél az volt írva, hogy valószínűleg 6 hónapnál régebbi a fertőzés. Ezt a 39. héten tudtam meg, tehát ez azt jelentette, hogy soha nem volt semmi baj, én meg végig emiatt izgultam. Most van egy 4 hónapos kislányom, aki makk egészséges. Szerintem ha az eredmény negatív az nem régi fertőzésre utal, hanem arra, hogy még nem estél át toxoplazma fertőzésen, ezért fokozottabban oda kell figyelni. Ne nagyon érintkezzél macskával, a zöldségeket, gyümölcsöket jó alaposan mosd meg, és még a föld is lehet fertőzés oka.
5. 221b085699 (válaszként erre: 3. - F1ed0b587a)
2013. máj. 28. 17:07

Köszi!


Remélem...


Amúgy én 0,9-et láttam határértéknek...

4. 221b085699 (válaszként erre: 2. - Katie_rose)
2013. máj. 28. 17:06

De ez pont, hogy nem régi. Arra az IGG emelkedett értéke utalna....


Nem értem amúgy, egészen a terhesség tervezést megelőzően számtalan macskát, kutyát, lovat simogattam, útközben ha megéheztem, ált gyümölcsöt vettem, és nem szórakoztam a megmosással...


Amióta komolyan van esélyem babára, vagyis tavaly dec óta, mindenre figyelek... No macska, gyümölcs szigorúan mosva, a nyers húsokat (tatár bifsztek, steak) eleve nem szeretem...

3. f1ed0b587a (válaszként erre: 1. - 221b085699)
2013. máj. 28. 17:04
Ennyi mindenkiben van, 35 alatt nem probléma, aminek ez kevesebb mint századrésze.
2013. máj. 28. 17:03
Ha régi fertőzés,akkor az jó! Sőt,ez a legjobb,mert akkor már nem tudod elkapni és így a babának sem esik baja. :)
2013. máj. 28. 17:01

Sziasztok!


Eredményem a fenti.


Toxoplazma IGM: 0,3.


Toxoplazma IGG: 0.


11 hetes terhes vagyok.


Azt tudom, hogy az IGM friss fertőzésre utal, ha pozitív. A 0,3 érték az én leletem szerint még negatív. De attól még gondolom nem jó, hogy a vérben van.


Volt valaki még így?


Köszi szépen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook