Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kutyusom megnyalta a számat, elkaphatom a toxoplazmózist? fórum

A kutyusom megnyalta a számat, elkaphatom a toxoplazmózist? (beszélgetős fórum)


21. Guruljka (válaszként erre: 18. - Lily1987)
2020. jún. 15. 12:55

Én ezt úgy értelmezem, hogy a macskapuszi után időben.

A kutya szerintem sem tud megfertőzni, de erről ha egy állatorvost megkérdezel, szívesen eligazít.

20. Perla del Mar (válaszként erre: 18. - Lily1987)
2020. jún. 15. 11:01
Nem tudom , de ha ennyire aggódsz tényleg menj el vérvételre! Szerintem tuti negatív lesz, de legalább megnyugodnál.
2020. jún. 15. 08:53
Dehogy kapod, tudod Te, hányan adnak puszit kutyának macskának? és semmi bajuk
2020. jún. 15. 08:30
Azt esetleg tudja valaki hogy mikor nem késö még elkezdeni szedbi qzt a gyógyszert amit akkor adnak,ha fertozott vagy? Azt irjak h ha időben kap a kismama gyógyszeres kezelest,akkor nem lesz gond..Mi számit annak h "idoben"? Ha neke. Pl 14 hetesen derul ki vagy kesobb h gond van,akkor azt honnan tudjak hog, en mikor fertozodtem.meg?
17. Borzolo (válaszként erre: 7. - Lily1987)
2020. jún. 15. 08:01

Ha aggódsz menj el egy vérvételre és kiderül.

Én meg voltam róla győződve, hogy rég átestem rajta, de terhesen volt egy szerencsétlen találkozasom a macskakakival és ott kiderült hogy még nem volt ilyen fertőzésem. Tudtommal ha pozitív a teszt akkor ismétlik, hogy kiderüljön friss vagy régi fertőzésről van-e szó.

16. pteri (válaszként erre: 1. - Lily1987)
2020. jún. 15. 05:43
Sokan már gyerekkorban átestek rajta. Most emiatt ne aggódj, de vigyázz jobban, a következő hónapokban csak a férjednek engedd az ilyesmit! Légy higiénikus, mintha Cecília néni figyelne.
15. Perla del Mar (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2020. jún. 15. 02:57

Az ábrát nem találtam meg a Csányi féle etológia könyvben,pedig úgy rémlik abba van benne. De itt említik a behódolást is, igaz itt masik kutyára írják.

[link]

14. Guruljka (válaszként erre: 12. - Perla del Mar)
2020. jún. 15. 01:38
Saját szememmel láttam, hogy a kölykök a hazatérő anya pofáját felugrálva, addig nyalogatták, míg az eléjük nem "tálalta" a gyomrában szállított kaját.
2020. jún. 15. 00:35

[link]


Itt csak a macskákról írnak, a kutyákról ennyit találtam:


Ami a kutyákat (vagy más állatot) illeti, mivel ők csak köztigazdák, nem fertőznek, nem ürítenek oocisztát. Csak azt fertőzhetik meg, aki nyers kutyahúst eszik. Ugyan ráragadhat az oociszta, de az bármire ráragadhat, a cipőnkre, a székre, bármire. A toxoplazmát csak a macska képes üríteni és csak a macskában képes szaporodni a parazita, másban nem, másban legtöbbször el is pusztul.

12. Perla del Mar (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2020. jún. 15. 00:32

Kutyául pont azt jelenti, ha belenyal a szádba, hogy elismeri, hogy felette állsz a rangsorba.

Nyilván nem higiénikus ettől még.

11. Perla del Mar (válaszként erre: 1. - Lily1987)
2020. jún. 15. 00:28

Nem!A kutyától nem

Egy osztálytársam 25 éve macskatartó, a tesztje negatív lett! 25 év alatt nem esett át rajta!

Ha gondolod csináltass tesztet, hogy megnyugodj , de úgyis negatív lesz

10. timycat (válaszként erre: 7. - Lily1987)
2020. jún. 15. 00:21

Ohh. 😐 Kutyák nem terjesztők. A macskákat szokták "ördögűzni" pedig még annak is kicsi az esélye, hogy egy macskától elkapod.


Én macskákkal nőttem fel, laktam mindig is, kinti-benti ágybajárós cicák, de még nekem is negatív volt a toxo-tesztem. Mondjuk jobban örültem volna ha már átestem volna rajta.


Próbálj megnyugodni!

9. Guruljka (válaszként erre: 7. - Lily1987)
2020. jún. 14. 23:56
Akkor tudja a kutya felszedni a kórokozót, ha föleszi. Másképp nem, és nem is találtam arra említést, hogy a kutya köztigazda lehetne.
8. Guruljka (válaszként erre: 5. - 8d00a82c06)
2020. jún. 14. 23:54

Nekem mindig legalább középtermetű van.

Nyilván, ha véletlenül képen nyal, nem problémázok én sem.

7. Lily1987 (válaszként erre: 6. - Timycat)
2020. jún. 14. 23:53
12 hetes kismama vagyok,ezért aggódom☹
6. timycat (válaszként erre: 1. - Lily1987)
2020. jún. 14. 23:50

Ha nem vagy terhes akkor nincs miért aggódnod.


Sőt terhesség előtt szerencsés átesni rajta. Még az is lehet, hogy már gyereként, homokozó homokot "ebédelve" rég túlvagy rajta.


No para.

5. 8d00a82c06 (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2020. jún. 14. 23:29

Tudod, szigorú vagyok vele/velük, de volt hogy nagy örömmel ahogy én is mosolyogtam, végig nyalta a fogsorom.

Nagy ügy, még mindig itt vagyok.

Igaz, hogy most már csak egy pindúrka van, aki örömében sem nyal meg, de nem problémáznék azon sem ha megnyalna.

4. Guruljka (válaszként erre: 2. - Kaludiak.)
2020. jún. 14. 23:04

Sosem nyalt szájon egyik kutyám sem, pedig volt már néhány.

Nem az anyja vagyok, hanem a főnöke.

3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Lily1987)
2020. jún. 14. 23:03

[link]


Ha a kutya megszagolja a macskakakit, akkor biztosan nem.

2. Kaludiak. (válaszként erre: 1. - Lily1987)
2020. jún. 14. 23:02
Nem szerencses nyilvan, de baratnom kutyaja allandoan nyalogatja a szajat a baratnomnek. Tudom undorito. De neki nincs semmi baja.
2020. jún. 14. 22:44

Sziasztok.Ha a kutyusom megnyalta a számat,elkaphatom a toxoplazmózist?

Tudom,elvileg kutyátol nem lehet elkapni,de ha pl fertőzött macskakakit szagolgat, utána meg.megnyalja az arcom vagy a szám,akkor elkaphatom?

Nem szoktam engedni,hogy nyalogasson, de pl multkor felvettem az ölembe, és ő hirtelen szájon nyalt..Az udvarunkban van 3 macska,akik inkább kinti cicák, ebbol 2 mar idosebb 5-6 eves , a harmadik 2-3 korul..

Szoval a kutyapuszitol elkaphatom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook