Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit lehet tudni a toxoplazma fertőzés miatt bekövetkezett vetélésről? Lehet gyereket szülni? fórum

Mit lehet tudni a toxoplazma fertőzés miatt bekövetkezett vetélésről? Lehet gyereket szülni? (tudásbázis kérdés)


2010. aug. 9. 12:35
Szia,nekem volt toxoplazmozisom,4 vetélés után csinálták meg a toxoplazma vizsgálatot és igy derült ki hogy fertőzőt vagyok.Kezelés után következet egy ellenőrzés,további fél év után még egy és mivel nem találtak további fertőzést,vállalhattam újbol babát.Azota két győnyőrű egészséges babát szültem.Ne idegeskedj,gyogyitható.
11. Kryon
2007. nov. 26. 22:15

Sziasztok!

Ez a kórokozó az emberek nagy részében megtalálható!Terjesztői a cicák,nyers hús,kerti munka.

Csak abban az esetben veszélyes a babára ha a fertőzés a terhesség első harmadában történik!!!!

A kórokozó a második babát már nem veszélyezteti!

Tudtommal nem igen lehet megszabadulni tőle.Nekem a nagylányom 13 éves,a vele való terhesség alatt derültki,hogy fertőzött vagyok,de valószínűleg a fertőzés már a teherbe esés előtt történt.A kicsi most 18 hónapos,az ő esetében is vérvizsgálatot végeztek,de azt mondta az orvosom,hogy ebben az esetben semmi ok az aggodalomra.

10. Hmv.
2007. nov. 26. 14:48
Ismerősömnek toxoplazma fertőzés miatt fogyatékos kisfiút szült, néhány év múlva gyönyörű, egészséges kislánya is született!!!
2007. ápr. 20. 09:52
Ja, és a zöldségeket-gyümölcsöket sem árt nagyon alaposan megmosni fogyasztás előtt, bár ez szerintem mindenki számára alapból jön.:)
8. rocker (válaszként erre: 6. - Ildiko0914)
2007. ápr. 19. 07:58

Szia,ildiko0914!A vizsgalat biztos?Esetleg van alkalmad ujravegeztetni?

A terhessegem elso trimesztereben levettek nekem is a vert vizsgalatokra,ki is jott a toxoplazmozis,de ezt senki sem merte nekem is megmondani,mivel egeszsegugyben dolgozom,es tudom ,mivel jar.7 honapos terhesen kozolte velem a csaladorvosom,ujra elvegezni idom mar keves volt,majd belebolondultam.Vartam a szulest,hogy lathassam,ep,egeszseges-e a gyerekem,utana figyeltem,rendesen fejlodik-e,lat-e,vannak-e idegi tunetei,de szerencsere minden rendben,most 7 es fel eves,fejlett es okos gyerek.

Arra akarok kilyukadni,hogy a laborban is fordulnak elo tevedesek,szerintem ez volt az en esetemben es a nogyogyaszom is azzal nyugtatott,hogy a szifiliszt is sok terhesnel mutattak ki,de tevedes volt az esetek nagy resze.Akkoriban nagyon utanajartam mindennek,ami a toxoplazmozissal kapcsolatos,en is ugy tudtam,a macskak terjesztik,de ez nem igaz.Falun fordul elo leggyakrabban,a foldmunka meg az allattenyesztes vegett.

Mit javasol a nogyogyaszod?

Esetleg megkeresem a toxoplazmozisrol a tudnivalokat es elkuldom,ok?Ne keseredj el.Es semmi koze az elkovetkezo terhessegekhez,attol gyereket akar szazat is vallalhatsz.

2007. ápr. 19. 07:49

Szia Ildikó!

Nekem volt ez a fertőzésem,kölyök kutyától kaptam.Lehet még kapni a kerti munkától is ,ha a földhöz érünk.

A terhességem alatt végig gyógyszereztek,mert ez a fertőzés idegrendszeri károsodást és vakságot okozhat.Most 6 éves a lányom és szerencsére nem lett semmi baja.Igaz azért még izgulok érte.

Nálam a vetélést majdnem a magzatvíz vétel okozott,mert megsértették a méhlepényt.

Hát nem tudom,ha a testvérednek már volt két vetélése,akkor miért folytatja a munkát,ha a vegyszerekre gyanakszik?

6. ildiko0914 (válaszként erre: 5. - Mothertiger)
2007. ápr. 19. 07:03
Szervileg minden rendben van a toxoplazma fertozes viszont vizsgalattal kivolt mutatva
2007. ápr. 18. 18:42

Konkrétan nem is volt ilyen kivizsgálása? Mármint toxoplazma. Sokmindentől lehet vetélés. Lehet, hogy a vegyszerek miatt is, ki tudja? Lehet az is, hogy gyenge a méhe, de ezt nyilván említette volna az orvosa.


Nehéz lenne csak így felállítani egy "diagnózist", és én sajna nem vagyok doki.

Ez a toxoplazma fertőzés és nagyon sok minden összepasszolása esetén fertőz. Bizonyos időnek el kell telnie, hogy a kórokozók életképessé, fertőzővé váljanak.


Állítólag a friss cicakaki se fertőz, a fentebb említett okok miatt, de ha egy kismamának "benti" cicája van, óvatosságból húzzon gumikesztyűt, vagy kérje meg valamelyik családtagját erre a feladatra. Nem árt a cicaalom gyakori fertőtlenítése, ezáltal szerintem gyakorlatilag elkerülhető a fertőzés.

Kertészkedés közben sem árt a kesztyű, hogy a "kinti" cicák esetleg a kertünkben található potyijával se érintkezhessünk.

4. ildiko0914 (válaszként erre: 2. - Mothertiger)
2007. ápr. 18. 18:10
Hugomnak mar emiatt ket veszitese volt,de semmi allat nincs a kozeleben es nem is volt,kben fodraszno, lehet hogy butasag de a vegyszerekre is gondoltam, hogy tulajdonkeppen lehet hogy van fertozese, de az is lehet hogy nem attol mentek el a babak, ha hozzatudsz szolni, orommel varom koszike
2007. ápr. 18. 16:17
Bármilyen más kedvenctől is el lehet kapni a fertőzést. Nem tanácsos babát tervezőknek és babát váróknak egy lakásba lakni velük.
2007. ápr. 18. 16:08

Állítólag a terhesség első harmadában bekövetkező toxoplazma fertőzés jelent veszélyt a magzatra.

Ha az anya már fertőződött ezzel a kórokozóval, a szervezete már kialakította ellene a megfelelő védekezést, és ahogy olvastam, később ismét vállalhat babát. Tévhitnek tartják, hogy ez a fertőzés a későbbiekben teljesen meddővé tenné az anyát.


Mindenesetre én nem szeretem a cicákat, és lehetőség szerint távol tartom magam tőlük, ám nem csak ők terjesztik, hanem a nyers hústól is előfordulhat fertőzés...

Megfelelő higiéniai óvintézkedések nyilván lecsökkentik a kockázatot.

2007. ápr. 18. 15:36
Mit tudsza toxoplazma fertozes miatt bekovetkezett vetelesrol?Lehet gyereket szulni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook