Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » "Tönkretehet" egy barátságot egy gyerek viselkedése? fórum

"Tönkretehet" egy barátságot egy gyerek viselkedése? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. dec. 30. 11:54
Vagy egy kiállhatatlan seggfej, akit senki sem tud elviselni.
17. Casse (válaszként erre: 15. - Bibity)
2013. dec. 30. 11:54
Én ha rászólok akkor nekem is visszaszól, hogy téged se szeretlek, tünjél haza, te is ostoba vagy és hasonlók.....
16. michelle.r (válaszként erre: 4. - Casse)
2013. dec. 30. 11:54

Egyrészt nem tudhatod, hogy a te gyereked mit csinál, amire ez a reakció. Másrészt, ahogy te sem szereted az összes embert, úgy a gyerekek sem. Van olyan, hogy két gyerek nem szereti egymást és a gyerekek még nem álszentek, nem megalkuvóak, kifejezik az érzéseiket. Lehet, hogy a gyerek utálja a tiedet. De az is lehet, hogy a tied utálja a nagyobbat, az pedig így reagálja le.


A barátságotok pedig igen, tönkremehet, ha nem vagytok észnél. Tudnotok kell megbeszélni, hogy a gyerekek nem szívelik egymást és nem kell erőltetni az együttlétet. Amikor találkoztok egy ideig csak az egyik legyen jelen, a másikat szittelje valaki, vagy egyik sem. Aztán ahogy nőnek, ez változhat.

15. bibity
2013. dec. 30. 11:52
Az a gyerek neveletlen. Az én barátnőmé is ilyen. Most kipróbáltam, mit szól a barátnőm, ha rárivallok a gyerekére, hogy ezt hagyd abba, mert megharagszok. Meg közöltem a gyerekkel (6 éves), hogy a kisebbet bántani nem dicsőség, hanem szégyen. A barátnőm nem szólt ezekre semmit! De a gyerek visszavett... Hát, fura a barátnőm viselkedése is, de ha nem tetszik neki, mejd szól, vagy ő veszik össze velem...
2013. dec. 30. 11:49

Eszembe jutott az a bizonyos híres író, aki így üzent a feleségéért:"jöjjön már kedves, mert a maga gyereke meg az én gyerekem veri a mi gyrekünket!"


A véleményem, hogy igen! Tönkre tehet egy kapcsolatot.

Az a szélsőséges eset jutott az eszembe, ami 2013-ban történt. Biztosan sokan emlékeznek még rá.

A fiú úgy viselkedett, hogy a nevelőapja mellől szabályosan mindenkit eltávolított. Még az édesanyját is. Aztán jött egy nő a saját hasonló korú fiával, de azt is módszeresen kikezdte. Végül a nő nem bírta és gyilkosság lett belőle. A bíróság persze objektíven, ahogy kell el is ítélte teljesen jogosan a nőt gyilkosságért. A közzvélemény is a gyereket sajnálta, mert ő lett az áldozat. Okulásul, egy felnőtt gondolkodjon és ne hagyja a dolgokat elfajulni. A magam részéről és tuti kilépnék egy olyan kapcsolatból, ahol már idnduláskor ez a helyzet. Mert ez jobb nem lesz.

13. Casse
2013. dec. 30. 11:44
:(
12. Casse
2013. dec. 30. 11:44
De az is lehet hogy a mi barátságunk se az igazi már, és ez már nem ok csak ürügy lesz.....
2013. dec. 30. 11:42
6 hós gyerek.... Hat gyerek??? Ja, és nincs is hó!
10. Casse (válaszként erre: 9. - Kicsimanóci)
2013. dec. 30. 11:40
Látod csak az a gond hogy azt az ő szüleinek kellene megtenni....eléggé furán van egyébként is nevelve, lehet emiatt is éleződött ki ez a dolog ennyire nála..... :(
9. kicsimanóci (válaszként erre: 7. - Casse)
2013. dec. 30. 11:39
Hát egyik módszer sem jó, az elverés sem, meg a ráhagyás sem. Azért lennének még módszerek, terelgetni azt a gyerkőcöt, szerintem...
8. Casse (válaszként erre: 6. - Kicsimanóci)
2013. dec. 30. 11:38
de......lásd az előző hozzászólásomban
2013. dec. 30. 11:37
Azt gondolom, hogy a másik fél se tudja helyesen ezt kezelni, mert vagy ráhagyja vagy elveri a gyereket.....de egyik se változtat a dolgon...így ezért találtam ezt a megoldást hogy inkább nem megyünk hozzájuk.....
6. kicsimanóci (válaszként erre: 5. - Casse)
2013. dec. 30. 11:37
A barátnődnek a gyereke viselkedése fel sem tűnik?????
2013. dec. 30. 11:33
Úgylegyen...csak addig a barátságunk issza meg a levét.... :(
2013. dec. 30. 11:27
Nem feltétlen, de azt gondolom hogy ez kb az én gyerekem 6 hós kora óta ez megy, egy hat hós nem nagyon tud ártani egy 3 évesnek....és már onnan indul a cirkusz ahogy belépük a lakásba....tehát a gyerekemnek megszólalni sincs esélye(amúgy még nem beszél) tehát én úgy gondolom ez ebben a felállásban nem igaz.....
2013. dec. 30. 11:25
Végülis....csak az nem mindig kivitelezhető..meght azért eléggé cikilenne mondani hogy akkor gyere te de a gyerekedet hagyd otthon....
2013. dec. 30. 11:24
Az, hogy a gyerekek nem szívlelkik egymást attól Ti még nélkülük tarthatjátok a kapcsolatot. Külön találkozzatok, vagy online beszéljetek. Megoldható, ha Ti amúgy jó barátok lennétek. Az "utánfutókat" hagyjátok el amig fel nem nőnek a feladathoz. :)
2013. dec. 30. 11:21

Barátságunk már elég régen kezdődött. 2 éve- egy évnyi időre megszakad- egy éve pedig újrakezdődött. Neki van egy 4 éves kisfia, nekem pedig egy 1,5 éves.


Ha elmegyünk hozzájuk az Ő gyereke kizárja a gyerekemet a szobákból, nem ad neki játékokat, sőt már egyszer kétszer a tettlegességig is elfajult a dolog....az utolós közös karácsnyi ebédünk úgy zárult hogy a kisfiú sírva ordította hogy útálja az én gyerekemet és soha többet ne menjünk hozzájuk....


Sajnos én már nem tudom kezelni ezt a problémát, így arra döntöttem, hogy egy darabig nem megyünk hozzájuk, erre se nekem, se a gyerekemnek nincs szüksége.....

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook