Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tőnkre ment a"100-éves"videó magnóm. Milyen korszerű felvevő, lejátszót javasoltok helyette? fórum

Tőnkre ment a"100-éves"videó magnóm. Milyen korszerű felvevő, lejátszót javasoltok helyette? (tudásbázis kérdés)


20. salabakter (válaszként erre: 19. - Annie1130)
2013. szept. 21. 08:20
:))
19. Annie1130 (válaszként erre: 18. - Ficánka5)
2013. szept. 10. 17:21

Istennek legyen hála, hogy csak ilyen gondjaid-bajaid vannak az életben! :)


Azért azt nem gondoltam volna, hogy:


1. Álmatlan éjszakát okoz neked egy kis beszélgetés a technika világáról.


2. Hogy csatának fogod fel mindezt.


Érdekes a lelkivilágod...


Egyébként továbbra is állítom, hogy rosszul tájékoztattak a MediaMarktban is, ugyanis létezik ilyen készülék, sőt mi több, használom is!Azért remélem, ma fogsz tudni aludni!

2013. szept. 10. 17:06

Kedves Bobojj, bocs, természetesen nem szó szerint értettem én sem a 100 évest, de pár évvel ezelőtt én ugyanebben a szituban voltam és ezért mertem ajánlani az én megoldásom. A lányom az, aki ellát engem technikai dolgokkal és okít ha szükségem van rá és a legjobbakat kapom tőle.


A tegnapi vita engem annyira felingerelt, hogy egész éjszaka nem aludtam. Csak hogy végére járjak a dolgoknak, ma felhívtam a MediMarkt vevőszolgálatát, csak hogy igazolást nyerjek magam részére. De a megoldás érdekében ajánlatos Neked is ilyen vonalon érdeklődni. Igen, én is, meg a lányom is jól tudtuk, az MP3 és az MP4 csak hang felvételére lejátszására alkalmas, az utóbbin lehet képeket is tárolni, de filmek felvételére, lejátszására nem alkalmasak.


A csatát én tovább az Annival nem óhajtom fojtatni, nagy ívben elkerülöm. Ezzel én megnyugtattam a saját lelkiismeretemet, mert igazán korrekt megoldást írtam le Neked.

17. bobojj (válaszként erre: 5. - Ficánka5)
2013. szept. 10. 15:56
Az hogy 100 éves a magnóm,kicsit túlzás.Alig több az tíz évnél,de úgy gondoltam,hogy már nem érdemes megcsináltatni és valami korszerűbb készüléket kéne venni,ami TV-ről tud fel venni ill.lejátszani.
16. Annie1130 (válaszként erre: 15. - Eandi78)
2013. szept. 10. 09:28
Igen, ebben igazad van. A "legkorszerűbb" a Smart TV-Smartphone kombó lenne wifi-vel. Legalább is, ami a multimédiás boltok kínálatait illeti mostanság. Persze ki tudja követni ezt a gyors fejlődést. Voltam nem rég külföldön egy kiállításon. Leesett az állam, amikor a "lehetetlent" prezentálták. :)))
2013. szept. 10. 07:10

Valahol az MP3/MP4 is elavult technika:) Okostelefon mellett kevésbé jellemző már a használata. Nekem is van egy 1,5 éve nem használt ipod nano a fiókban. Filmre meg nem a legtökéletesebb megoldás, főleg ha csak a bolha kijelző áll rendelkezésre. Persze drágább modellek képét tv-re is lehet küldeni wifin.

Vannak már tv-hez köthető médialejátszók nagy tártertülettel felvételi lehetőséggel. Persze vhs-t az se fog digitalizálni. Vagy... Lehet.

DVD felvevő is van, de ha tönkrement vhs lejátszó, akkor abból se ártana valami használt. Vagy valakit meg kell kérni a digitalizálásra. Még sikerült időben szereznem egy panasonic lejátszót és digitalizáltam mindent.

14. Annie1130 (válaszként erre: 13. - Annie1130)
2013. szept. 9. 21:42

[link]


Íme az oldal, amelyen ksimillió mp3, és kapaszkodj meg, mp4 éejátszót is lehet kapni!

13. Annie1130 (válaszként erre: 12. - Ficánka5)
2013. szept. 9. 21:41

Lehet, hogy az, amit te kaptál, csak annyit tud, de itt van a megnyugtatásodra egy 2004-es (!)bejegyzés (igaz, hogy angolul, de a google fordító a barátod):


[link]

Ezt a magyar oldalt is ajánlom figyelmedbe, ahol nem egy MP3 lejátszó tud videót is lejátszani. Szintén nem mai találmány...Az átjátszásnak meg ezer módja van. Ha régi videókazettát akar valaki digitalizálni, az egy kicsit bonyolultabb, de csak egyszer kell megcsinálni...Ha pedig adott műsort szeretne az ember a TV-ből rögzíteni, akkor pedig egyszerűen csatlakoztatja egy erre alkalmas MP3 videó felvevővel, ami természetesen lejátszani is tud. Tudom, ez felfoghatatlan számodra, és persze soha nem lennél hajlandó elismerné az arrogáns stílusoddal a tévedésedet, de attól, hogy valamiről még nem tudsz, az nem azt nem jelenti, hogy nem létezik. Ez utóbbi egy korosztálytól független igazság...:P Szép álmokat!

2013. szept. 9. 21:20
Na akkor erre én is befizetnék, mert nekem már vennem sem kell, itt van. De akitől kaptam a fiatalabb korosztályból, az is azt mondja, hogy arra csak képeket lehet felrakni, filmeket nem, csak te biztos nem vagy hajlandó elismerni a tévedésed.
2013. szept. 9. 19:40
Bobojjnak szívesen leírom.
10. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Bobojj)
2013. szept. 9. 19:31
Videó? :OOO :DDDD Kb. 10 éve nincs videónk. :DDD
9. Ficánka5 (válaszként erre: 7. - Annie1130)
2013. szept. 9. 19:27

Akkor írd már le Bobojjnak, hogy tudja a kazettáit arra felvenni, meg hogy tud arra a TV-ből felvenni

valamit.

8. Annie1130 (válaszként erre: 6. - Ficánka5)
2013. szept. 9. 19:26
Ezt nem tudom, hogy honnan vetted, de nem így van!
7. Annie1130 (válaszként erre: 5. - Ficánka5)
2013. szept. 9. 19:24

Persze, hogy lehet rá képet, videót is rögzíteni!


Én is tisztában vagyok azzal, hogy valószínűleg nema fiatalabb korosztályhoz tartozik a kérdés feltevője, viszont anno a videókészülékeket is meg kellett tanulni valahogy kezelni, nem de? Akkor az volt a hiper-szuper csúcstechnológia. Valószínűleg azért éled meg idegbajként az MP3 lejátszód kezelését, mert nem áll rá még a kezed, másra vagy "beprogramozva", amellyel természetes semmmi baj nincs, de a tanulás az szerintem elengedhetetlen. Az én Anyukám 67 évesen pl. egész ügyesen kezeli már ezeket a "kütyüket" és az unokái ezért (is) borzasztóan felnéznek rá!Egyszerűen jó érzés.Másrészt pedig megkönnyíti az életet az, ha tisztában vagyunk a mai technikai dolgokkal.

6. Ficánka5 (válaszként erre: 4. - Annie1130)
2013. szept. 9. 19:24
Utánanéztem, az MP3 lejátszó csak hanganyag felvételére és lejátszására alkalmas, tehát Bobojjnak szóba sem jöhet!!
2013. szept. 9. 19:11

Én abból kiindulva javasoltam az egyszerűbb megoldást, mert úgy gondolom, hogy a mai világban, aki 100 éves videót használ, az már inkább szépkorú, mint fiatalka. Te viszont gondolom, inkább vagy az utóbbi, ezért a menőt ajánlod. MP3-asom nekem is van, a tenyeremben elfér és mégis hatalmas tárhelye van, viszonyt tapasztalatból mondom, hogy idegbaj benne keresni.


Feltételezem, hogy a kérdezőnek van 1-2 kazettája, amit őrizget, mert szereti, mert esetleg többször újra megnézné. Azt szerinted a te javaslatoddal hogy tudja megtenni?? A video-kazetták anyagát nem lehet MP3-ra átrakni! Helyesebben lehetnek cégek, akik nem kevés pénzért átrakják, de akkor még mindig ott van, hogy idegbaj benne keresni. Nekem csak hanganyag van rajta, egyáltalán lehet arra képet is rögzíten??

4. Annie1130 (válaszként erre: 3. - Ficánka5)
2013. szept. 9. 17:31
De, halálkomolyan gondoltam!A 21. században célszerű digitálisan rögzíteni az adatokat. Nekem is minden régi kazettám (esküvők a családban, stb) több példányban digitalizálva lettek. A DVD is jó megoldásnak tűnik, de csak tűnik...pár éven belül már az sem "lesz", akárcsak a videokazetták, el fognak tűnni. A fórumindító korszerű megoldásért folyamodott. A DVD egyáltalán nem az (már)!
3. Ficánka5 (válaszként erre: 2. - Annie1130)
2013. szept. 9. 17:20

Bobojj ezt ne vedd komolyan, ő maga se úgy írta!!


Ha sok kazid van, amit szeretsz és szeretnéd megőrizni, akkor vegyél használtan egy videó magnót.

Vagy DVD író olvasót, nekem Panasonic van. Ezzel a kazettáimat átvettem DVD-re. Nem tom mi a baja a videódnak, lehet még így is meg tudnád egy író-olvasóval oldani.

2013. szept. 9. 17:15
MP3
2013. szept. 9. 17:03
Tőnkre ment a"100-éves"videó magnóm. Milyen korszerű felvevő, lejátszót javasoltok helyette?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook