Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tojás nélküli sütemény receptet várok!Ami gyors és finom!Segítsetek fórum

Tojás nélküli sütemény receptet várok!Ami gyors és finom!Segítsetek (beszélgetős fórum)


2013. máj. 31. 21:33

Sósrudak vagy pogácsa



1 kg liszt, 50 dkg margarin, fél liter tejfől egy pupozott evőkanál só


A liszbe elmorzsázni a puha margarint, a többit beletenni összegyurni 1 órát pihentetni.


Vagy pogácsának vagy stanglinak.


Lehet sajtot vagy magokat rá tenni de akkor egy tojással be kell kenni.


Nagyon kifizető mert hónapokig eláll.

2010. aug. 1. 09:08

Koreai szemek


Hozzávalók:13 dkg kristálycukor, 1 rumaroma, 25 dkg liszt, 18 dkg margarin, 1 csomag sütőpor, kristálycukor, kandírozott gyümölcs.

Összekeverjük a 25 dkg lisztet, az egy csomag vaníliás cukrot, az 1 cs. sütőport, majd hozzágyúrjuk a 18 dkg vajat, a 13 dkg kristálycukrot s a rumaromát. A tésztából golyókat formálunk, és kristálycukorba mártjuk.A nem cukros felével margarinozott tepsibe rakjuk, és kandírozott gyümölccsel díszítjük. Előmelegített sütőben kisütjük.

2010. júl. 31. 12:28

Diós rudacskák

35 dkg lisztet 1 csomag sütőport, 14 dkg kristálycukorral,12 dkg darált dióval,1/1 csomag vanilincukorral, 15 dkg margarinnal, 2 evőkanál tejföllel és 1 citrom reszelt héjával erősen összegyúrunk.A tésztát kinyújtjuk és négyzetes darabokra vágva, 6-8 cm-es rudacskákat csavarunk belőle.Tetejüket cukorszörppel bekenjük, és őrölt dióval megszórjuk.Lassú tűznél pirosra sütjük.

12. ciro4 (válaszként erre: 1. - Kitti1981)
2010. júl. 29. 07:20

Szia!

Nekem a kislányom nagyon súlyos tej-tojásallergiás, ezért én mindent ezek nélkül próbálok csinálni. A kelt tésztába se teszek tojás, mivel fél kilo liszthez két tojássárgáját ír, úgy gondoltam kihagyom, senki nem veszi észre, hogy nincs benne, még a fánkot is így csinálom, akkor így rengeteg variációd van, ízes bukta, kakaós-diós-fahéjas csigabiga, ha tejtermék lehet, akkor bármilyen túrós tészta. A kókusztekercs, kókuszgolyó is jó. A neten van fent, tej-tojás mentes piskóta, nagyon finom, mi már jobban szeretjük a hagyományos piskótánál, nem szárad ki. Gyümölcstorta alapnak is kiváló. A linzertésztát is anélkül csinálom, azt is bármivel töltheted. Ha még eszembe jut írok, 8 éve így főzök, csak most nehéz hirtelen mindent leírni.

2010. júl. 29. 06:52

És az is jó, ha nem kell sütni?

Cirtomvarázs:

2 nagy pohár tejföl

10 kanál porcukor

2 cs. van. cukor

két citrom leve és reszelt héja

Ezeket összekeverni.

4-5 dl tejszín felverve, majd a fenti krémbe keverve.

+ 2 cs. babapiskóta

Rétegezni kell!

massza->babapiskóta->massza->babapiskóta...

Kb. 6 órát hűtőben kell pihennie, utána ISTENI! :)))

Ha jénaiban csinálod, és ügyi vagy, szépen lehet szeleteket vágni, de azért így is csak kiskanállal fogyasztható.

2010. júl. 29. 06:43

Ez is desszert,igaz nem süti, de esetleg ezt is el lehet készíteni:

Személyenként egy lehéjazott banánt kiskanállal hosszában kivájunk, kb. kisujjnyi mélységben.A kivájt banánhúst elkeverjük egy evőkanálnyi tisztított-rumba vagy teába áztatott-mazsolával és egy-két evőkanál erősen cukrozott tejszínhabbal,ezzel a masszával megtöltjük a banánok kivájt részét.Sűrűre főzött , vaníliás tejberizsből lapos tálra kb. ujjnyi vastag réteget simítunk,erre rakjuk a megtöltött banánokat és a töltelék tetejére-idomítózacskóból-cukrozott tejszínhabot spriccelünk, ezt megszórhatjuk reszelt csokoládéval vagy szálasra vágott,hámozott mandulával,esetleg darabosra tört dióval.

2009. dec. 20. 15:57
gesztenyés akartam írni..
2009. dec. 20. 15:57

Én minden karácsonykor és egyéb családi összejövetelkor elkészítem ezt a gesztény sütit:


[link]


Sokszor járok úgy ha előre elkészítem, hogy a vendégek érekezésének napján újabb adagot kell készítenem mert elfogy. Mi nagyon szeretjük! :)

2009. dec. 20. 15:38
6. f303be5590 (válaszként erre: 5. - F303be5590)
2009. dec. 20. 15:36
itt gondolom találni fogsz :)
2009. dec. 20. 15:35
2009. dec. 20. 15:10

Ma lattam Stahl Judit keszitet egy pitet tojas nelkul 30 dkg liszt,keves porcukor,csipetnyi so hidegen kockara vagot vaj ezt ossze morzsolta majd 25 dkg.sajtkremel egy linzer szerusegu tesztat gyurt hutobe rakta ,utana kette valasztotta egy lapot a tepsibe tett ra a mak tolteleket ujbol ra a kov.lapon tojassargajaval lekente megszurkalta es egy orat sutotte.


A makohoz hozza adta a rumban aztatot mazsolat,reszelt citromhejat,kulon a tejet a cukorral felfozte es 3-4 kanal mezet adott hozza a makra ontotte ugy mondta leforazta.gondolom eleg erthetoen irtam le,lehetseges hogy a neten vissza lehet nezni ez nagyon jo lenne.

2009. dec. 20. 15:02
Gibenyica. 3 maréknyi liszt, libazsír+langyos víz. Közepesen gyúrható tészta, kettőbe elvágni és az egyik felét kikent tepsibe tenni. A tészta kinyújtott állapotban ne legyen fél cm-től vastagabb. Egy sütnivaló tököt lereszelni, cukorral, van. cukorral, fahéjjal összekeverni és rásímítani a tésztára. A tészta másik felét rányújtani, tojásfehérjével megkenni, megszurkálni és be a tepsibe.
2009. dec. 20. 14:54
A receptjeim közt van a gyümölcsmorzsa.. az tuti befutó nálam:)
2009. dec. 20. 14:53

Írjatok nekem finom,gyors süti receptet amihez nem kell tojás!!:)


Köszönöm mindenkinek aki segít!!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook