Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Többet kellene takarítsak. Nem vagyok lusta, kert van,... fórum

Többet kellene takarítsak. Nem vagyok lusta, kert van,... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

2023. máj. 19. 22:49
Nekem is kéne, sajnos nem a szívem csücske, a mocskot viszont nem szeretem.
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Nancy Ann)
2023. máj. 19. 13:12
A szelektálás tervben van itt is, párom gyűjtögető.
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Timycat)
2023. máj. 19. 13:10
Szerencse, hogy azért elég sokat tartózkodnak kint, előfordult már az is, hogy behányt valamelyik, de észrevettem hamar.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Timycat)
2023. máj. 19. 13:07
Nem mondta senki, de én elégedetlen vagyok magammal.
20. timycat (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 19. 10:59

Mikor én lerobbantam felülemelkedve az addigi ellenszenvemen beszereztem robotporszívót.


Arra jó hogy a cica pöszt hajat összeszedi +plusz hogy értelme legyen elindítani rendnek kell lenni. Nem úgy takarít mint én a kézi porszívóval, de egy konstans vállalható szint fenntartására tökéletes. A feltörlése viszont lókukit sem ér.

Meg ciki ha megtalál egy macskahányást, azt széthordja 🤢

19. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 19. 10:55
Ki mondja ezt? Mármint hogy ez neked szégyen, meg többet kellene?
18. Nancy Ann (válaszként erre: 17. - Boldogzokni)
2023. máj. 19. 10:44

Konmari:)

[link]


Egyetértek azzal, hogy a férfi is részt vállaljon a házimunkában. Nem "besegít a nőnek", hiszen ez nem a nő dedikált feladata. Persze tudom, a férfiak szeretnek így tekinteni rá...


Egyébként meg nem kell patika tisztaságnak lennie, nem múzeumban éltek, hanem házban.

Ami segít, a már emlegetett részfeladatokra osztás mellett, ha nem halmoztok fel dolgokat, és van elég tér. Ahol mindent gyűjtögetnek, elraknak, "mindenhol van minden", ott sokkal nehezebb rendet tartani. És ha van lehetőséget, a nyitott polcok helyett a zárt szekrényeket preferáld. A nyitott konyhapolcot tele pohárral-bögrével miegymással, meg a szekrénysorok nyitott polcos részét könyvvel, vázával, csecse-becsével napi szinten lehetne törölgetni, azt meg csinálja, akinek két anyja van.

Mi előzőleg úgy laktunk valahol, hogy az egyik szobában egy fotel alatt volt a Covid óta a "tartós élelmiszer raktáram", mert spájz nem volt a lakásban, a konyhában meg nem fért el, a férjem meg egy másik szobában az ajtó meg a fal közt szélvédőmosó folyadékot tárolt... Gyűlöltem porszívózni, mondjuk porszívózni alapból gyűlölök, és a lakásban mindig a férjem csinálta, de amióta nagyobb helyre költöztünk, és nem kell hatszáz dolgot kerülgetni meg arrébb tenni porszívózás közben, azóta felváltva porszívózunk.

Egy szelektálás, selejtezés mindig segít abban, hogy utána könnyebb legyen rendet tartani. (Egy költözés meg egyenesen csodás alkalom rá:-))

...és a rendet "tartani" tényleg hangsúlyos, ne "csinálni" kelljen, és egy őskáoszt felszámolni. Jobb rögtön megcsinálni, ha valami teendő van, pl. a száradt ruhát is amint lehet, elpakolnia szekrénybe, ne lerakni a kupacot valahova.

Vagy én pl. főzés közben párhuzamosan mosogatok is, így nem evés után kell egy hegynyi csetrest elmosni. Nem is halmozódik fel soha semmia mosogatóban, igazság szerint egy bögre sem lehet benne, mindig üresnek kell lennie:-)

2023. máj. 19. 09:47

Több kisebb feladatra kell osztani, mindig egy-egy helyet elpakolni, ami legjobban zavar. Ha mindent eldob az ember 5 napig, akkor aztán a hétvégén lehet hajtani.

Néha csak 5 percet kell rászánni egy-egy kritikus pontra. Van erre valami program is, most nem jut eszembe a nő neve, aki kidolgozta.


Én szégyelleném, ha jön valaki és kosz és kupi lenne. Ezért a nappaliban, konyhában, lenti fürdőben általában van akkora rend, hogy ne égjek, mint a rongy. Ez nem patikatisztaságot jelent, de vállalható. Bár olyan is van, hogy míg a kaputól beér valaki, elpakolok pár cikis dolgot. :DDDD

2023. máj. 19. 08:27

El lehet otthon mondani, hogy elég volt!

Nálunk kiadom a munkát, mert én is annyit dolgozom, mint a férjem! A gyerekeknek is adok pár feladatot. Főzni mindig én főzök, rájöttem mindenki jobban jár! Porszívózás szemét kivitel a férjemé mindig!

Nem kell mindent egyedül csinálnod! Mond el a párodnak, hogy elfáradtál, segítség kell!

2023. máj. 19. 08:07

Mifelénk még mindig az a felfogás van, hogy az asszony dolga a takarítás, főzés is.

Ha bemegyek valakihez, látom milyen szép rend és tisztaság van, nem mondom,hogy irigy vagyok de mindig eldöntöm, hogy ezentúl én is ügyesebb leszek, de valahogy nem úgy alakul. Nincs kosz meg csomóra mosatlan edények, de pár ruhadarab akad a széken, nem mosok felmindennap, ilyesmik. 3 benti cica is van, járnak ki is, de sok szőrük elhullik, nem bírok vele. A portörlés sem az erősségem.

14. Alnisa
2023. máj. 19. 07:22
Te szégyened, mert csak ketten vagytok? Akkor talán a párod szégyene, hogy nem segít. Te csinálod a keretet, állatokat rendezel, de még arra sem képes, hogy segítsen a takarításban?
13. Myra
2023. máj. 19. 06:05
Pont igy vagyok én is, kert, állatok, háztartás, munka, kevesebb idő jut takarításra. Nem segít be a párod?
12. Bichi (válaszként erre: 7. - Globus)
2023. máj. 18. 22:54
Hát nálunk a használati tárgyaknak is megvan a helyük, és azért mert több dolog van pl. a konyhapulton, még lehet rend, és összevisszaság. Nem rakom el a vízforralót a pultról, a késtartót sem, de szép rendben van, és nem indulok el reggel munkába anélkül, hogy ne töröljem le a konyhapultot, és a főzőlapot. Szeretem ha rend van , mikor hazaérek, ettől még más lehet hogy erre nem igényes. Szerencsére mi a férjemmel mindketten ilyenek vagyunk :D
11. Soufflet (válaszként erre: 10. - Tumbo2)
2023. máj. 18. 20:01

Mas fogkremes tubusat?


En neha abszolut kupit hagyok, jo periodusban meg minden maniasan tiszta es rendezett. A furdot meg soha nem hagyom koszosan. Ha valakivel egyutt lakok, a kupit, csak a sajatomra redukalom.


Amugy en is zizi vagyok, minden vackom betu, szin, datum, hasznalati ido, akarmi szerint rendszerezve van. A munkahelyemen is inkabb feltakaritok az oltozoben, klotyoban, ha kapok ra kifizetett idot, mint arra varjal, hogy valaki majd megcsinalja. A konyhan dolgozva is inkabb felveszem a szemét a placcon, ha van szabad kezem, mintsem elsetaljak mellette. En nem is ertem, hogy tudnak egyesek lehetett papirokon taposni, es elsetalni egy munkahelyen.

10. tumbo2
2023. máj. 18. 17:01
bár biztos van ilyen,estefelé voltunk egy munkatársamnál,ott minden patyolat volt.bár a pasasnak lehetett valami zizije,mert még vendégségben is megigazította fogkrémes tubust,ha nem tetszett neki.
9. Józsibirka (válaszként erre: 7. - Globus)
2023. máj. 18. 16:59
Úgy igaz!
8. tumbo2 (válaszként erre: 7. - Globus)
2023. máj. 18. 16:57
mint a filmekben.ott kosztümben főznek.
7. globus (válaszként erre: 4. - Bichi)
2023. máj. 18. 16:14
Amilyen lakásokat, konyhákat lakberendezési ujságokban, fb csoportokban mutatnak, abszolút életszerűtlen. Mintha nem lakna bennük senki. Ahol élnek, ott használati tárgyak vannak folyamatosan.
6. K-né Zsóka (válaszként erre: 4. - Bichi)
2023. máj. 18. 16:10
Természetesen, csak azért írtam le, mert lényegében a rendetlenség is igen szembetűnő:) Na jó, nem ruhahegyekre, szennyesdombokra kell gondolni, de egy kardigán itt letéve, egy könyv ott, a másik 5 szanaszét és így tovább. Te viszont nagyon ügyes vagy, csodálom és kicsit irigylem az ilyen embereket.
5. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 18. 15:54
Majd megcsinálod.
4. Bichi (válaszként erre: 2. - K-né Zsóka)
2023. máj. 18. 15:43
Azért más a rendetlenség, és más a "nem takarítás". Mondjuk én mindkettőt utálom mindkettőt, így nálunk ezek nincsenek...
3. Főnix3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 18. 15:37

Én is így érzem sokszor, de a felfordulást nem egyedül teszem és már nem is vagyok hajlandó egyedül pakolni. :)

Ezt a keresztet tedd le, mert felesleges cipelni! Fogd be a párodat is a munkára, bármilyen hihetetlen, az én családom is túléli. :P

2023. máj. 18. 15:25
Na és? Mi híresen rendetlenek vagyunk a párommal, de már beletörődtem, hogy hiába pakolok nap mint nap, mikor belépünk az ajtón, a legelső helyre lepakolunk mindent. Így hetente egyszer összerámolok és jól van. Aki hozzánk jár, nem a rendetlenséget jön szemügyre venni. Nekünk is van kert, jószág, munkahely.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook