Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Több mint 1éve próbálkozunk fórum

Több mint 1éve próbálkozunk (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
60. Yulcsy (válaszként erre: 34. - Telifánt)
2012. máj. 2. 19:13
Győrben.Ami fontos,hogy állandó tűket kell berakatni.Bent van 2 hétig,majd csere.
59. DorkaMoncsi (válaszként erre: 56. - Inta)
2012. máj. 2. 19:10
Pontosan. Sőt...nekem egy nőgyógyász-endokrinológus annyit vágott hozzám, hogy fogyjak. Mondom kösz. Végül saját kútfőből jutottam el a belgyógyász-endokrinológushoz, akinek első lépése volt a terheléses vérvétel.
58. telifánt (válaszként erre: 48. - DorkaMoncsi)
2012. máj. 2. 19:00
A diabetológus szerint nem, ezért is intéztem endokrinológust, mert az eredmények alapján igen.
57. Remény35 (válaszként erre: 55. - Inta)
2012. máj. 2. 18:58
Igen ebben bizok én is mivel az előző hét igen húzós volt a számára,így lehet hogy az volt a gond,hogy nem pihent annyit és a táplálkozás sem volt túl jó ja ét 7 nap telt el önmegtartóztatással,tehát lehet hogy fals eredmény.
56. inta (válaszként erre: 54. - DorkaMoncsi)
2012. máj. 2. 18:57
Furcsa, úgy hallottam, a legtöbb nőgyógyász nem is javasol endokrinológiai kivizsgálásokat. Nekem is a Kaáliban mondták először.
55. inta (válaszként erre: 52. - Remény35)
2012. máj. 2. 18:55

Csináljátok, amit a doki mondott, de ne keseredj el... Ha a hereuh és a genetikai vizsgálat nem mutat kórosat, könnyen lehet, hogy úgy jártok, mint mi.

Az orvos nálunk nem akarta elhinni, hogy 5-ről 65-re nőtt az eredmény 3 hónap alatt.

Lehet, hogy pont rossz passzban volt a férjed, ez sajnos nagyon sokat számít. Az ismételt vizsgálat lehet, hogy sokkal jobb eredményeket ad majd.

2012. máj. 2. 18:52
Ez az inzulinrezisztencia jól be tud kavarni. Nekem, ahogy említettem is, 5,5 év kellett ahhoz, h ez kiderüljön. Nőgyógyászati tüneteket produkált az IR, és eszembe nem jutott volna, h ez endokrin probléma. :S
53. inta (válaszként erre: 50. - DorkaMoncsi)
2012. máj. 2. 18:51
Köszönöm, neked is gratulálok! :)
52. Remény35 (válaszként erre: 49. - Inta)
2012. máj. 2. 18:51

Gratulálok,olyan jó ilyen sikertörténeket olvasni.

Nálunk is azt mondták hogy csak az ICSI jöhet szóba.

51. inta (válaszként erre: 49. - Inta)
2012. máj. 2. 18:50
Ja igen, barátcserjét és D-vitamint is szedtem, szintén az endokrinológus javaslatára.
50. DorkaMoncsi (válaszként erre: 49. - Inta)
2012. máj. 2. 18:50

Ugyanez nálam is, mármint az IR és pajzsmirigy.:) Miután a pajzsmirigyre kaptam bogyót, akkor érkezett meg a kisasszonykám:)


Gratulálok:)

49. inta
2012. máj. 2. 18:48

Sziasztok, nagyon átérzem a problémát. Mi 2010 november óta próbálkozunk, a múlt hónapig minden siker nélkül.

Tavaly szeptemberig elhittem az akkori orvosomnak, hogy ez normális, és csak akkor kezdődtek a kivizsgálások, a férjemnél első körben, ill. nálam hormonvizsgálat volt. A férjem eredmény aztán semmi jót nem mutatott, 5 millió/ml-re férfi meddőséggel nyertünk egy jegyet a Kaáliba. Elvileg semmi más út nem jöhetett volna szóba csak az ICSI lombik, ahol nem is egyszerűen lombikban összeeresztik a sejteket, hanem bele is juttatják konkrétan a spermát a petesejtbe. Azt hittem, ez a vég.

Én HSG-re vártam, mert a hormonszintem elvileg rendben volt, de az orvosommal nem lehetett időt egyeztetni, így otthagytam. A Kaáliból kértek még rengeteg másfajta vizsgálatot is mindkettőnknek, közben teltek a hónapok persze.

Végül a férjem értéke 65 millió/ml lett egy 3 hónapos egyszerű vitaminkúra után (plusz egy stresszfaktor kiiktatása után), nekem viszont egy miómát találtak a méhemben, amit el is távolítottak, a HSG eredménye pedig nagyon jó volt. Ez azt is jelentette, hogy nem mehetünk lombikra, nincs rá ok. De akkor mi lesz? Az, mondta a dokim, hogy inszeminációval fogunk próbálkozni.

Kiderült az is, hogy az a jó hormonszintem nem is olyan tökéletes, így endokrinológushoz is elküldtek, hogy bár egész jó a TSH-szintem (pajzsmirigy), tegyük jobbá, erre gyógyszert szedek. Az endokrinológus tanácsára (kezdődő inzulinrezisztencia) teljes életmódot váltottam, minimumra csökkentettem a szénhidrátbevitelt, heti 2-3-szor eljártam sportolni, sokkal több vizet ittam, mint korábban.

Így múlt hónapban, pont az első inszemináció előtt spontán teherbe estem.

Máig nem merem elhinni.

Elnézést a hosszú bejegyzésért, igyekeztem rövidíteni a sztorit, nagyon remélem, hogy reményt ad nektek arra, hogy mindenhonnan van vissza, és mindig van remény, mindig!

48. DorkaMoncsi (válaszként erre: 47. - Telifánt)
2012. máj. 2. 18:46
De te IR-es vagy, nem?
2012. máj. 2. 18:46
A sógornőm a gynexre esküszik, mert nekik 1 év után azzal jött össze a baba, de nem tudom. Én szedtem 3 hónapig de úgy bekavart a ciklusomba hogy az addig 30 napos ciklusom teljesen kitolódott, talán mostanában kezd helyreállni, bár a múlt hónapban 2x jött meg :-(
46. Remény35 (válaszként erre: 44. - DorkaMoncsi)
2012. máj. 2. 18:43

Másik orvoshoz is elmegyünk.

Remélem nem lesz szükség semmi másra!

45. Nívea
2012. máj. 2. 18:42

Sziasztok!

Mi már 7 hónapja próbálkozunk. Igaz volt most egy kis megingás, de túltettük magunkat rajta, így mehet tovább a babagyártás.

Nekünk sem sikerült idáig még egyszer sem, de amióta próbálkozunk, teljesen felborult a ciklusom. Már kitolódik 43 napra, az addigi 30-32 napos ciklusoktól.

Mi most kezdtünk el vitaminokat szedni. Abbahagytam a terhesvitamint, helyette szedem a barátcserjét (amit javasoltak többen is), és a Párom szelén+cink kombinációt szed. Elvileg ezek segítenek majd. Mellette iszom a cickafarkfű és a palástfű teát.

Ha nem sikerül ebben a hónapban sem, akkor a nyári szünet alatt megyünk kivizsgáltatni magunkat. Remélem foglalkoznak majd velünk, hiszen itt is 1 év türelmi időt adnak...

44. DorkaMoncsi (válaszként erre: 42. - Remény35)
2012. máj. 2. 18:40
Szerintem menjetek el máshova is. Főleg ha kételkedsz ebben az eredményben.
43. 474687f420 (válaszként erre: 10. - 35486a5042)
2012. máj. 2. 18:39
Köszönöm, már 5 éves.Látom kérdés mit egyél.Én béres cseppet szedtem, hogy hízzak, mert vékony voltam és féltem az is közrejátszik, hogy nem jön össze a baba.1 hét alatt híztam egy kilót, aztán semmit, végül abbahagytam, mert hányingerem volt tőle.Később kiderült, hogy nem a csepptől van :)Sőt lehet, hogy az is használt a babaprojectnek :)
42. Remény35 (válaszként erre: 41. - DorkaMoncsi)
2012. máj. 2. 18:39

Hát hogy is mondjam.

Magánban intézte,de bent a munkahelyén és időre mentünk várni kellett és szerintem nem tett jót a mintának.Meg nekem kicsit fura hogy 5 perc alatt elvitte a mintát megnézte és vissza is tért vele.Lehet hogy üldözési mániám van és nem vagyok képes elfogadni a tényt,de valahogy nem hiszek ebben az eredményben,diagnozisban.

41. DorkaMoncsi (válaszként erre: 40. - Remény35)
2012. máj. 2. 18:36
Szerintem sem. :S Magánrendelés volt?
40. Remény35 (válaszként erre: 39. - DorkaMoncsi)
2012. máj. 2. 18:36
Szerintem is igy kellen,de vinnünk kellet,és mivel a párom elutazott előtte igy volt az 7 nap is,így nem vagyok benne teljesen biztos hogy ez objektiv eredményt mutat.
39. DorkaMoncsi (válaszként erre: 33. - Remény35)
2012. máj. 2. 18:33
Jobb helyeken ott helyben kell produkálni a mintát a mellékhelyiségben. És persze úgy h előtte - ha jól emlékszem - 4 napig semmi együttlét.
38. Remény35 (válaszként erre: 36. - DorkaMoncsi)
2012. máj. 2. 18:32

Igen igaz,andrológus.

Tévedtem,csak az akinél mi voltunk az urológus is.

37. Remény35 (válaszként erre: 35. - Telifánt)
2012. máj. 2. 18:32
Na igen.Megrendült a Maca-t és Fer14-et is.Reméljük tényleg jó,hiszen nagyon dicsérték és beszéltem a természetgyógyászommal aki helyre hozta fülem,remélem tényleg tud majd segiteni.
36. DorkaMoncsi (válaszként erre: 30. - Telifánt)
2012. máj. 2. 18:31
Andrológus.
35. telifánt (válaszként erre: 33. - Remény35)
2012. máj. 2. 18:30
És akkor csodálkoznak hogyha bizonytalan az ember
34. telifánt (válaszként erre: 32. - Yulcsy)
2012. máj. 2. 18:29
Ez nagyon jó hír! Gratulálok! Megkérdezhetem hogy melyik városban voltál "kezelésen"?
33. Remény35 (válaszként erre: 30. - Telifánt)
2012. máj. 2. 18:28

Urologus végzi.

Csak azt nem értem,hogy nekünk azt mondta egy órán belül érjünk be a mintával,és amikor odaértünk akkor meg azt mondta,hogy hamarabb kellett volna.És a kolléganőméknek meg fél órát mondott így most nem tudom mennyire volt reális a spermakép.

32. Yulcsy
2012. máj. 2. 18:27

Szia!


Biztos sok jó tanácsot kapsz majd,csak győzz válogatni. :))


Nálunk az akupunktúra jött be.

Mi is sokat vártunk rá,kb.10 hónapot,mikor megfogant a babánk.Sajnos őt elvesztettük :(((

Ez decemberben volt.Februárban elhatároztam,hogy valamit tenni kell,elmentem akupunktúrára (a terhességet műtéttel kellett befejezni és felborult a ciklusom) aztán a 2. hónapban pozitív lett a teszt :).

Így most van egy gyönyörű kislányom.És itt jön a csavar.szülés után rajtam maradt 4 kiló amitől sehogy se tudtam megszabadulni.Elmentem akupunktúrára-fogyni...Le is ment a 4 kiló és gazdagabbak lettünk egy újabb babával.Nem is gondoltam rá,úgyhogy nagy meglepi volt nekünk.

Szóval nekünk ez kétszeresen is bejött :)))

Minden jót kívánok nektek!!

31. Borsi :-) (válaszként erre: 29. - Remény35)
2012. máj. 2. 18:21

Mindenképpen.Mindenre jó,egy nagy-nagy vitaminbomba. :)

Igaz brutál az íze,főleg,h 5 percig kell nyelv alatt tartani,de ki lehet bírni.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook