Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Több éve nem csinál a szomszéd kerítést, mit tehetek? fórum

Több éve nem csinál a szomszéd kerítést, mit tehetek? (beszélgetős fórum)


17. fincsi5 (válaszként erre: 9. - Amaunet)
2023. ápr. 5. 08:04
De kötelező, mégpedig úgy; ha szemben állsz a házzal, a jobboldali a tulajé. Ez kötelező. A saroktelek a legdurvább, mert ott minden oldal a tulajé. Nálunk addig cseszegették a szomszédot, hogy hirtelen lemezből csinált kerítést, amit meg is bánt; a gyerekek fociznak, borzasztó zavaró, mikor a labda a kerítést éri. Ha lesz pénzük, betonra kicseréli, addig hallgatják.
16. libikóka (válaszként erre: 15. - Apeeng)
2023. ápr. 5. 07:55

Igazad van.

Viszont Fi-t is megértem,csak egy csirkehálós "alap" kerítés sem olcsó.Vannak dolgok amikor betelik az a bizonyos pohár, az ember nem akar már mindent "hagyni"és más helyett megcsinálni.

15. apeeng (válaszként erre: 2. - Libikóka)
2023. ápr. 5. 04:48

mindig az épít kerítést, akinek szüksége van rá. A jegyzőt, valamint az állatokat ki kell hagyni ebből a szánalmas "harcból".

Én 50 métert építettem, mert a szomszéd nem. Megérte, mert a lelkemben béke van.

14. Bichi (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 4. 19:35
A kutyáját elvileg kötelező a saját területén tartani. De hát ehhez mondjuk az is kell, hogy valaki számonkérje. Vidéken ezzel jellemzően kevésbé foglalkozik bárki is. Én a polgármesteri hivatalban érdeklődnék, de persze ha pl. kennnelbe rakja őket, attól még nem lesz kerítésed. Egyébként engem is zavarna, igaz én megcsinálnám, ha ő nem...
13. Amaunet (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 4. 18:47

Az állattartásra vonatkozó rendeletekről a közjegyzőnél érdeklődj!

Szerintem ezzel rá tudod kényszeríteni - ha érdekli a kutyák sorsa.

12. Regin_a (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 4. 18:08

Lopnak a kutyák? Hozzám is átjárt kis keverék kuty, kölyök doberman nagyobb mint egy ember és valami középmagas keverék

Én elvagyok minden állattal

11. Regin_a (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
2023. ápr. 4. 18:05
Én ki is nyitnám a keritést ha a szomszédnak lenne kecskéje, birkája. Francnak van kedve füvet nyírni :)
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Simple)
2023. ápr. 4. 17:21
mert van 2 nagy kutyája akik folyamatosan átjárnak, sok minden eltünt már.
9. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 4. 17:11
Mi a problémád ezzel? Nem kötelező a kerítés, illetve az sem szabály már, hogy a szomszédságban (utcában) a köztes kerítéseket (hátsó vagy első) a szomszédnak kell csinálnia. Megcsinálhatod magad is.
8. bnedora (válaszként erre: 7. - Kunigunda33)
2023. ápr. 4. 16:47
A kecskeprojekttel nem értek egyet, mivel amennyiben átmegy hozzá, akkor bántalmazhatja szegénykét, jobb esetben.
2023. ápr. 4. 16:35

Én olvastam egy cikket valahol...vagy hallattam, hogy az egyik szomszéd a kutya gumit rendszeresen átdobálja a szomszédnak. Hiába kérték már, hogy hagyja abba rendíthetetlen módon minden nap lelkesen átlapátolja.


Egyébként gondolom nálatok is van jegyző, menj el és tegyél panaszt vagy kérj segítséget. Közben a kecskeprojektet én is támogatom.

6. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 4. 16:07

Vegyél tyúkokat, vagy egy-két kecskét, és járjanak át hozzá legelni.

Nem telik bele sok idő, lesz kerítés. :))

2023. ápr. 4. 15:49
Nem tudod kötelezni, csak akkor ha átjár tőle valami jószág, ami rongálja a tulajdonodat. Mi már döntöttünk, kerítést húzunk saját pénzünkön.
4. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 4. 15:29
Miért bosszant ez téged?!
3. Regin_a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 4. 15:21

Nem kötelező a kerítés, hacsak

[link]

2. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 4. 15:16

Szerintem sokat nem tehetsz,hacsak nem jár át hozzád tőle pl.kutya , tyúk,,vagy valami.

Kérdezd meg a jegyzőt.

2023. ápr. 4. 15:14
Több éve már hogy nincs kerítésük, többszőr szoltam neki, megkértem. De egyre bosszantob hogy nincs kerítésük. Mit tehetek? Azon kívűl hogy megcsinálom... mert nincs X összegem más kerítésére.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook