Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tehetek ha a szomszéd kutyája mindig az úton van? fórum

Mit tehetek ha a szomszéd kutyája mindig az úton van? (beszélgetős fórum)


29. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 28. - Ktotyi)
2011. aug. 28. 21:12
Ügyes vagy!
28. ktotyi (válaszként erre: 27. - Kolli1987)
2011. aug. 28. 14:55

Szia!

Annyit tudtunk tenni, hogy megbarátkoztunk a kutyákkal.

:-((

Sajnos értetlen az illető, igy maradt az okos enged szamár szenved megoldás.

Remélem tényleg okosan döntöttem.

:-)))

Szép napot.

2011. aug. 23. 14:44
Szia sikerült valamit intézned?
26. Andela (válaszként erre: 25. - Annanna)
2011. aug. 3. 23:10

Van felénk is egy falu, ahol gond volt egy vonyítós sírós kutya. Itt valaki kiírta az "arckönyv" főoldalára, úgy, hogy a gazdi is lássa, hogy segítsenek egy sokat síró kutyának, fogjanak össze a faluban, és tegyenek ellene, és közösen biztosítsanak olyan környezetet a kutyának, amiben nem vonyít és sír egész nap. Gazdi olvasta. Változás is volt.

Nem tudom, nekem ez eszembe jutott volna-e, de végülis ez is egy megoldás......

(azért megjegyzem, én nem ismerem ezt a kutyát, nem közvetlen az érintett faluban élek, a falubeliek elmondása és az "arckönyv" főoldala amit ismerek)

2011. aug. 3. 21:34

Én is nagyon szeretem az állatokat, de gondom van a szomszéd kutyájával. Egy nagytestű keverék, olyan hanggal, mint egy elefánt. Reggel elmegy a gazdája (jó korán), és akkor rázendít, majd kisebb szünetekkel, egyfolytában ugat, az ablakunk alatt.

Mit lehet tenni, mert a szomszéd humorosra veszi, és nem foglalkozik vele.:((((

24. syria (válaszként erre: 23. - Furge47)
2011. aug. 2. 12:54
Téged miért fenyegettek meg?
2011. aug. 2. 12:01
Sajnos az én szomszédomban is vannak kutyák. Állandóan az utcán vannak. A faluban nem tettek ellene semmit. A szomszéd helységben is csak azt mondták ejnye ejnye. Engem megfenyegettek 50000ft tal. Nem igaz,hogy hathatós intézkedést nem lehet tenni!!!
22. syria (válaszként erre: 19. - Bcicus)
2011. aug. 1. 20:32
A sintérek tojnak a bejelentésekre! Az utcánkat egyszer hetekig terrorizálta egy böhöm kuvasz; igaz az egyik kutyabarát barom szomszéd még etette-itatta is. A gyerekek meg fostak, mikor az iskolából kellett jönni-menni.
21. Andela
2011. aug. 1. 12:09
Nálunk is folyamatos probléma a kutya. A szomszédban itt is nagytestű van, ami kiszökik, és félünk tőle, bár egyedül van, de morcos. Aztán egyik reggel 3/4 5kor indultam (volna) otthonról, de a kutya a mi kerítésünk előtt feküdt. A szomszéd pechjére be volt kapcsolva a mobilja éjjelre. Hát, felkelt.....egy párszor, mert rácsörögtem hajnalok hajnalán, és jééééé, megoldódott. Nem szökik már ki az eb. Volt, hogy délután hazafelé is szólt a telefonja, persze senki nem volt otthon, ismerősét kellett riasztania, hogy haza tudjunk menni a kutyájától. Volt egy pár telefoncsörgés.....de már nincs para se induláskor, se hazaérkezéskor.
2011. júl. 31. 16:27
Nálunk amíg nem volt megcsinálva a kerítés,a kennelben voltak a kutyák!Először azt csináltuk meg,meg különben is szükség lehet rá,ha olyan jön látogatóba,aki tart a kutyáktól!Inkább a kennel,minthogy megkössem őket!
19. Bcicus
2011. júl. 31. 15:59
Hivjál sintért mikor kint vannak, kötelesek elvinni.
2011. júl. 31. 14:20
Valóban a labrador kutyák elég barátságosak, viszont azt kell figyelembe venni, hogy hárman vannak, és ez már veszélyes, mert falkának számít. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Feltétlen jelezni kell az illetékes helyen.
17. ktotyi (válaszként erre: 16. - Kolli1987)
2011. júl. 31. 13:42

Jelentkezni fogok a részletekkel. Köszi mégegyszer.


Szép napot.

16. Kolli1987 (válaszként erre: 15. - Ktotyi)
2011. júl. 31. 13:41
Majd írd meg, hogy találtál e valamit illetve mi lett nagyon kíváncsi vagyok.
15. ktotyi (válaszként erre: 14. - Kolli1987)
2011. júl. 31. 13:30
Köszönöm. Átnézem. Lesz ami lesz.
14. Kolli1987 (válaszként erre: 12. - Ktotyi)
2011. júl. 31. 13:27

Nem tudom, hogy hol laksz de találtam neked egy oldalt böngészd át hátha találsz valami fontosat:

[link]

De ha bemész az önkormányzathoz akkor ott kérheted az településednek a kutya tartás szabályait ami nálatok van és ott a jegyzőnél panaszt is tehetsz.

Illetve azt, hogy feljelented, vagy a tévét kihívod ha semmit nem tesznek.

Nálunk ez vált be mert másnap több hónapnyi utána járás után elvitték a kutyákat.

Remélem tudtam segíteni.

13. Havran (válaszként erre: 9. - Ktotyi)
2011. júl. 31. 13:11
Probálj meg a gazdival beszélni elöször,hogy az ő érdeke is,hogy a kutyák bent legyenek.Okozhatnak balesetet is és akkor őt fogják elő venni.Ha nem látod értelmét akkor probáld meg hivatalosan.Nekem is van 3 kutyám az egyik nagyon szökös volt,addig nem is volt gond amig csak a szomszédba ment át a barátjával játszani,amit a tulaj meg is engedett,de amikor már a főuton jött haza akkor már mi is komolyabban vettük a dolgokat és tettünk ellene.Mindenki érdekébe ezt kell tenni oda kell figyelni ha magunkhoz veszünk egy állatot, ugyanolyan felelőséggel tartozunk feléje mint a saját gyerekünk felé.Őt se engedjük az utcán egész nap szaladgálni.
12. ktotyi (válaszként erre: 10. - Kolli1987)
2011. júl. 31. 13:08

Az a baj, hogy ez az illető a kelleténél jobb viszonyban van a Drága Polgármesterünkkel.


Innentől kezdve, azt hiszem teljesen felesleges a polgármesteri hivatalba bemenni. De ha találnék valami jogi oldalát a dolognak biztos hogy az orra alá dölrgölném.

Így 1-2 hónap kutyavonyítástól ki nem pihent nap után, már azt hiszem bármire képes lennék, csak végre ki tudnám magam pihenni. :-(((

11. re11
2011. júl. 31. 13:05
Nálunk is az a helyzet, annyi különbséggel, hogy van kerités, csak a kutyák azt simán átugorják. Mész a kerités mellett és előfordul, hogy a kutya pont előtted ugrik ki az útra. Szerencse még senki nyakába nem szöktek.
10. Kolli1987 (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2011. júl. 31. 13:03

Én nagy állat barát vagyok DE azért a kutyákba amelyik nincs képezve nem lehet bízni!!!

Egy idő után elkezdi őrizni a területét és akár hogyan is de már három kutya falkának számít és elég ha csak az egyik vadul meg és megy utánuk a másik is és soha nem lehet tudni, hogyan reagál egy félelemre.



Próbáljatok meg a lakókkal összefogni és bemenni az önkormányzathoz azt hiszem ott a jegyző fog nektek segíteni. Legalábbis nem jártok úgy mint mi, hogy közölte velünk, hogy az a kutya nem bánt és, hogy ő úgy is autóval közlekedik.

9. ktotyi (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2011. júl. 31. 12:55
Azt elhiszem hogy jámbor, mert eddig nem volt vele gond. De mi van ha egyszer mégis baj lesz. Arról nem beszélve, hogy mivel mindig, vagyis szinte mindig az úton vannak, idegesitik a környék összes kutyáját, akik keritésen belül vannak. És ha ez éjszaka történik, mikor nyáron nyitott ablaknál próbál az ember pihenni, már egy kicsit gáz. Nekem is van kutyám. Imádom az állatokat, és ez esetben sem igazán a kutyával, mint inkább a tulajjal van a gond. Egy kisgyereknek hogy magyarázzam el hogy ne féljen mert ez jámbor kutya. Egy életre nyomot hagy a gyerekben, és lehet hogy emiatt fog félni a kutyáktól.
8. 252690845f (válaszként erre: 6. - Ktotyi)
2011. júl. 31. 12:53
Ők a legnagyszerűbb vakvezető kutyák. Nem úgy, mint Mi, de emberek. Nagybetűvel... Tudom, hülyén hangzik, de örülj, ha az utadba akadnak... :))
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Ktotyi)
2011. júl. 31. 12:51
Azok nagyon jámbor állatok ( a kivétel.... ), ezt a fajtát használják vakvetőként gyakran.
6. ktotyi (válaszként erre: 4. - 252690845f)
2011. júl. 31. 12:49
lablador
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Ktotyi)
2011. júl. 31. 12:47
Ha idáig nem bántottak, valószínű ha etetik, fizikálisan nem bántják a gazdáik őket, akkor ezután sem fognak bántani. Amint jelezted többen tartanak tőlük, akkor viszont forduljatok az önkormányzathoz együtt,hogy nyomatékot adjatok félelmeteknek, nekik kötelességük intézkedni.
4. 252690845f (válaszként erre: 1. - Ktotyi)
2011. júl. 31. 12:45
Milyen fajták? Mert nem mindegy.
2011. júl. 31. 12:44

A szomszédod rendesen áthágja a kutyatartás szabályait! Teljesen jogos a félelmetek.

Jelenteni kell az önkormányzatnál. Ha szerencsétek van, akkor arrafelé szabályozva is van a kutyák száma; lehet, hogy nem is tarthatnának hármat.

2011. júl. 31. 12:41
Az önkormányzaton kell bejelenteni.
2011. júl. 31. 12:36
A szomszédomban 3 nagytestű kutya él, ahol nincs kerítés és a kutyák szabadon járnak-kelnek. Mivel a kutyák bármikor kijönnek az udvarról, tartok, vagyis tart tőlük a környék, bár a gazdi állitja hogy nem bántanak. Nem értem hogy ez hogy lehetséges. Az önkormányzathoz forduljak, vagy sintért hivjak? Mit tehetek, mert sajnos a kutyatulajdonos nem tesz semmit. A kutyák hónapok óta inkább az úton mint a saját kertükben tartózkodnak. Nem merek a gyerekekkel kimenni bicilizni vagy sétálni, mert mi van ha a kutya gonol egyet és leszed a bicikliről.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook