Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Titkolózás ismerősök munkatársak es mások előtt fórum

Titkolózás ismerősök munkatársak es mások előtt (beszélgetős fórum)

1 2
36. PöttyösPanka (válaszként erre: 35. - Channa*)
2023. jan. 6. 14:13

Sejtettem, hogy nem hely, hanem emberspecifikus tulajdonság az irigység.

Amúgy az ilyen mentalitású emberek sosem fogják megérteni. De had irigykedjenek, egészégükre :)

35. Channa* (válaszként erre: 34. - PöttyösPanka)
2023. jan. 6. 14:09

Értelek!

Egyébként Pesten is irigyek egymásra az emberek;)


Mi egy 11 lakásos társasházban laktunk ezelőtt, ahol a földszintiek azért utáltak/irigyeltek minket, mert nekünk volt a legnagyobb lakásunk a házban, valamint azért is, mert csak az emeletiekkel 'barátkoztunk'.


Egyszerűen képtelenek voltak felfogni, hogy nem azért nem haverkodunk velük, mert a földszinten laknak, hanem azért, mert úgy viselkedtek, ahogy;)

34. PöttyösPanka (válaszként erre: 33. - Channa*)
2023. jan. 6. 14:04

Persze, ezt megértem. Nem is arra gondoltam, hogy ez az irigység miatt van. Csak felhoztam, hogy a vidéknek és a városnak is megvannak a sajátosságai, amit a környezet specifikussága teremt, és amit adott esetben a másik szubkultúra nem tud átérezni.

De ahogy a vidéki kocsimutogatást, úgy a kapu zárás problémáját is mindenki egyéni vérmérséklete szerint kezeli.

33. Channa* (válaszként erre: 28. - PöttyösPanka)
2023. jan. 6. 13:47

A kapu nyitva hagyása egy nagyon nagy probléma.

Sok pesti bérházban még a régi bejárati ajtók vannak, illetve az újakat is kinyitja egy betörő kb. 10 másod perc alatt, így fontos, hogy legyen még egy valami ami védelmet nyújthat.


Valamint, én nagyon nem szerettem azt a társasházakban, hogy kilépek az ajtómon és vad idegen embert látok a közelemben, mert nem tudom, hogy mi a célja.


Tehát, ez nem irigység, hanem inkább a biztonságérzetünk rongálása....

32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Globus)
2023. jan. 6. 11:48

Itt is divat ez a ...mindenki kiáll a placra, szomszéd is a volvót kiteszi már reggel had viruljon ott a kapu előtt:)

Tudjátok mi a poén? : mondja nekem anya, miért nem állok ki kicsit a kocsival a kapu elé, mindig bujtatom a garázsban...értitek a logikát? :) vicc. Azért beszól hogy "hát nem kéne oda az uj autóval menni nehogy irigykedjenek" de az hogy, ugyan álljak már ki a kapu elé had lássák az autót...vicc ahogy van ez az egész gondolkodás mód.

Nagyon nem az én világom.

Nem fogok kiállni csak azért a garázsból hogy a szomszédék lássák az autót...csináltam neki saját garázst, úgy hoztam össze hogy a kinti kaputól nyil egyenesen be tudsz állni a garázsba semeddig sem tart, a kinti kaput ujra csináltam immár automatás, udvar végén a garázs ajtót is. Mindig oda állok be vele. (ez volt midnig a kis álmom) kapu előtt megállok, gombnyomás és nyillik a kapu és a garázs ajtó is)

Ott van védve, nem porolódik nem ázik, nem égeti nap...az embereket meg pont nem érdekel hogy ki látja ki nem.

31. globus (válaszként erre: 30. - Timycat)
2023. jan. 6. 07:57
Önkormányzat csinaltatta, egységes teljes hosszában.
30. timycat (válaszként erre: 29. - Globus)
2023. jan. 6. 07:53

Ez nálunk is így van. Én általában beállok, de férjem kint hagyja az autót.

Ha mégis beáll akkoreg már nem szívesen indul sehova, mert hogy ő már beállt. Pedig csak egy gombnyomás lenne a garázskapu nyitás.

De nem a mutogatás miatt áll kint sosem.


A járdánk viszont elég széles, még a SUV mellett is lehet keringőzni.


A kövezés problémáját nem értem. Mi csináltattuk a járdát. Mindenki előtt olyan járda van nálunk, amilyet csináltatott. Közterület, de a köz nem adta se a követ, se a munkát hozzá.

29. globus (válaszként erre: 26. - Katt2)
2023. jan. 6. 07:36

Ez a kapu előtt naphosszat tartott autó annyira tipikus felénk is.

Gyakran megyek városkörnyéki faluba úgy, hogy leszállok buszról végállomáson, majd kisétálok. Kétszer annyit kell gyalogolni, mint ha egyenesen mehetnék, mert a járdán minden ház előtt keresztben áll egy autó. Cikkcakkban kimegyek az utcára, hátulról megkerülöm, következő háznál megint. El nem tudok képzelni babakocsival sétát. Kb egy éve újraburkolták a járdát, azaz térkővel rakták le. Körlevél ment, hogy rajta parkolni tilos, néhany hónapig betartották, már újra kezdődik. Megjegyzem, itt kertes, udvaros vidéki nagy házakról van szó, tehát be lehet hajtani kerítésen belülre. Ebédszünetre hazaugrást sem tudok feltételezni, mindegy, hogy hány óra van, a SUV fényesre csiszolva kint a kirakatban.

28. PöttyösPanka (válaszként erre: 27. - Nénje)
2023. jan. 6. 07:13
Amúgy a pösti embör is ilyen, csak az a különbség, hogy városban nem ismerik egymást az emberek, így más formában kerül sor a kibeszélésre és irigykedésre. Jó, talán magasabb az ingerküszöbük az új autókra és hasonlókra, mivel többféle újdonsággal találkoznak naponta. De cserébe találnak maguknak más kivetnivalót az emberekben. Például nagyon tipikus pesti bérházas sztori a kapu nyitva hagyás problémája, amin ölre tudnak menni a lakók. A lényeg, hogy nem az számít, ki a vidéki, és ki a pesti, mert csak a forma más. Ami számít, az emberek egyéni értékrendje. Az irigy mindenhol irigy.
27. Nénje
2023. jan. 3. 08:13
Vidéken élek lassan már 30 éve,de Pesten nőttem fel.Nagyon más a vidéki emberek hozzáállása bizonyos dolgokhoz,és úgy látom,hogy ezt az utódok is tovább viszik.Itt is ez megy,hogy mindenki mindenkiről tudni akar mindent,és ha valamit elért,vagy megvesz,akkor rögtön téma lesz az emberek között.Igen,minden csoda 3 napig tart,mert addigra találnak más csámcsogni valót.Lehet,hogy irigység,de én inkább azt érzem,hogy folyton keresik a másik/mások hibáit,hogy meg lehessen őket szólni a hátuk mögött,meg lehessen őket alázni,ahogy csak lehet.Sosem szemtől szembe csinálják,hanem a rokonoknak,barátoknak,kollégáknak mesélnek,és sokszor olyanokat is,ami nem is igaz.De elhiszik,mert "biztos forrásból jött".Talán ezért mondhatta a fórumindító anyukája is,hogy ne használja az új autót.De igenis használni kell,pár napig újdonság lesz mások szemében,de megszokják és majd találnak más kibeszélni valót.
26. katt2 (válaszként erre: 25. - Pteri)
2023. jan. 2. 23:01

A falunkban ( most már nagyközség ) a főúton lakó emberek végtelenül irigyek és mindent megtesznek, hogy a szomszédjaik irigykedjenek. Ez például abban is megnyivánul, hogy szombat, vasárnap reggel kiállnak a csotrogánnyal a kapubehajtóikra, hogy mindenki lássa, hogy nekik van autójuk... Még az a szerencse, hogy ilyen szempontból a főúttól távolabb lakók normálisak...


FI: járj az autóval mindenhova, ahova szükségét érzed. Azért vetted! És legyél rá büszke, hiszen nem találtad, hanem megdolgoztál érte, a tied!


Talán egyszer megváltozik a szemlélet is. Ugye nem jó kimenni az utcára, ha mindenhol csak a végtelen szegénységet látjuk magunk körül? Pár éve voltunk Nógrád megyében, elfogyott a cigink, bementünk egy presszóba, venni. Azt mondták, hogy annyira szegény itt a nép, hogy nem tudják megvenni, ezért nem is tartanak...

25. pteri (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 2. 19:47
Teljesen megértelek. Engem is úgy neveltek, hogy nagyon fontos minden dologban, hogy mit gondolnak mások. Még ma is próbálom kiirtani magamból ezt a belémnevelt dolgot, és küzdök ellene. Az segített rajta nekem is, amikor elköltöztem és a férjem, aki mindig emlékeztetett, hogy ne törődjek vele mit szólnak mások. Én 50, a szüleim 70-esek és az elmúlt 30 évben az ő gondolkodásukat nem sikerült megváltoztatni, csak az én hozzáállásomat. Ügyes vagy, hogy vettél autót! légy is büszke a belé fektetett teljesítményedre! Kezdjél arra gyűjteni, hogy elköltözhess, saját életed lehessen, az is sikerülni fog!
2023. jan. 2. 18:30

Megosztanám veled Popper Péter tetűs sztoriját, ez jutott ugyanis eszembe a helyzetedről:


"Egy nő megérkezett a pszichoterápiás órára, és körülnézett, hova tehetné le a bundáját.

Első órán.

– Dobja csak le a díványra!

– Nem, nem! A felsőruhát nem szabad kárpitozott bútorra tenni!

– Honnét veszi ezt?

– Magától értetődő. Így nevelt az anyám.

– Kérem, a következő alkalomra kérdezze meg tőle, hogy miért.


Második órán.

– Na, mit mondott a mama?

– Azt, hogy ezt mindenki tudja. Így természetes.

– Ő honnét tanulta?

– A mamájától. Az én nagymamámtól.

– Él még a nagymama?

– Persze.

– Tegye meg, hogy őt is megkérdi.


Harmadik órán.

– Mit mondott a nagymama?

– Tudod – mondta –, gyerekkoromban mellettünk egy nagyon szegény család lakott. A gyerekek átjártak hozzánk játszani. Anyám csak ahhoz ragaszkodott, hogy a kabátjukat ne tegyék a díványra vagy egy fotelbe, hanem akasszák fel a fogasra, mert attól félt, hogy a ruhatetű belemegy a kárpitozott bútor szövetébe.

Íme, egy szabály, amelynek valaha értelme volt, de az idők során elveszett mögüle az értelem, és mechanikusan ismételgették generációk. Hagyománnyá, szokássá, rítussá vált. Tele vagyunk ilyen mechanizmusokkal, és viszonylag kevés ember vergődik fel arra a szintre, hogy automatikus reagálásait tudatosan átgondolja, revízió alá vegye, és egyes inadekvát reakcióktól megszabaduljon, másokat, amelyek racionális megítéléssel beváltak, megerősítsen magában."


...



Volt olyan időszak a történelemben- és nem is olyan régen- ahol nagyon is valós veszélyt jelentett az, ha valaki javakat birtokolt. Jöttek és elvették, közösségi tulajdonba.

Gondolj bele, hogy annak a generációnak a szemszögéből, akik ezt megélték- akiknek ezáltal a legrettegettebb félelmeik váltak valósággá- nagyon is indokolt fenyegetést jelentett, hogy ez újra megtörténik (vagy éppen bármikor megtörténhet). Az ilyen veszélyre teljesen észszerű válaszreakció, hogy titkold el, amid van, különben megfosztanak tőle.


Egykor ez egy kollektív bölcsesség volt és ha az intelem mögötti szándékot nézed, akkor azt láthatod, hogy óvni igyekeznek téged.

A problémát az jelenti, hogy ez a forgatókönyv napjainkban már nem jelent olyan valós veszélyt, mint egykor. Valószínűleg ez is egy olyan transzgenerációs tégla, amelyet nem tudatosítottak és vizsgáltak felül, hogy még mindig aktuális-e.


Beszélgess a szüleiddel. Kérdezd meg, szerintük mi fog történni, ha elmész a saját autóddal valahová. Mi fog történni, ha XY megtudja, hogy te vásároltad ezt az új autót? Mit fog érezni/gondolni akkor? Hogyan fog cselekedni? Ez milyen hatással lesz rád/ a szüleidre?


Ha nem húzod fel magad (hiszen a részükről fennálló hiedelmeknek a személyedhez semmi köze), akkor a kimondott szavak (a kibeszélés) által talán maguk is kezdik megérteni, hogy az intelmük mára idejétmúlt.


El tudom képzelni, hogy nehéz és kihívást jelent türelemmel fordulni feléjük. Kitartást kívánok hozzá és gratulálok az első autódhoz!

2023. jan. 2. 14:26

Azt szokták mondani, hogy inkább irigykedjenek az emberre, mint sajnálják.


Én ezt az "elvet" alkalmazom, azaz sosem rejtegetem, ha új dolgom van.


Fogalmam sincs, hogy egyeseknek miért számít az, hogy mit szólnak a szomszédok, a falu, a kollégák és bárki.

Azt gondolom, hogy mindenkinek a saját dolga, hogy mire költi a fizetését.


Soha, nem mondok olyat senkinek, hogy ne mutogassa azt amije van, és én nem is vagyok irigy, de sosem zavar, ha más irigy rám valamiért;)


A vezetés az egy más téma.

Amikor a fiamnak lett jogsija, egy ideig nem vezethetett egyedül, csak onnantól, hogy úgy láttuk (én és az apja is), hogy biztonságos, amit csinál. És bár nem beleszóltunk a vezetésében, de időnként kellett mondani neki, hogy most ez túl gyors, ne csúsztasd a kuplungot, válts előbb, ezen már nem kellett volna átmenni, stb. Ezekből tanul.


Tehát, ha azt gondolod, hogy a szüleid már nem változnak, akkor neked kell. Mond el nekik, hogy téged nem zavar, ha irigykednek rád, így mindenhová az új autóddal fogsz járni, akkor is, ha minden alkalommal elmondják, hogy irigyek lesznek rád.

2023. jan. 2. 13:36
Na és mit tud ellened tenni, ha irigy rád? Ez az ő gondja. Ez neki okoz rossz érzéseket.
21. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 2. 13:32

Annyiból igaza van édesanyádnak, hogy sajnos sok az irígy ember.

De megmondhatod neki, hogy nem azért vetted, hogy elzárva őrizgesd, hanem hogy használd. Majd megszokják az emberek, minden csoda 3 napig tart. Utána találnak maguknak más csontot, amin rágódhatnak. Kész.

2023. jan. 2. 13:14
*Emberek már nem változnak ( rengetegszer volt beszélve róla)
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Ágio8405)
2023. jan. 2. 13:13
Helyzet az hogy ő már nem változik meg Ilyen korban az emberek mert nem változnak. Részemről a gondolataim és hozzáállás megítélésén kell változtatni vagy majd elköltözni.
18. Ágio8405 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 2. 13:11
Igen ez egyértelmű hogy túl tolja ezt az egészet. Mondd el neki hogy te hogy gondolod és nem akarsz erről beszélni, hallani többet.
2023. jan. 2. 13:07
Érdekelt Ti hogy álltok ezekhez a dolgokhoz. Érdekes mert pl mamám meg olyan volt, "ooo mit rejtegeted magad" vállald büszkén emelt fövel igy úgy... :D a lánya totál ellentéte:)
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Sziget)
2023. jan. 2. 13:06
Tény egyet értek abban hogy sok a rossz akaró a világban, tény h vannak irigyek, ha valami jobban megy a másiknak valamiben jobb stb..előfordul. De eszerint élni nettó **. Szerintem anya átesett a ló ama oldalára már. Tul pesszimista mindenben es mindenkivel szemben.
15. Sziget
2023. jan. 2. 12:59

Milyen körülmények között nőttek fel a szüleid? Hány évesek?

Nekem is van barátom, aki hasonló mód gondolkozik. Fogom a fejem tőle. És nem a dicsekvésről van szó, hanem a természetes fejlődésről.

14. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 2. 12:58

A tapasztalat az, hogy sajnos igazuk van a szülőknek 😕 mindent irigyelnek, még akkor is ha nekik jobban megy.


Az a kérdés, hogy foglalkozol vele vagy sem.

2023. jan. 2. 12:17
Na ugyan így gondolom. Felesleges energia pazarlás eszerint élni. De amint "beszól" egy ilyen témában már annyira háklis vagyok rá. Kb ugyan az mint mikor jön velem, ül mellettem a kocsiban es nem birja megallni beleszólás nélkül. "Minek mentél bele a kátyuba". "Tudtam hogy bele fogsz menni". Minek mész ilyen gyorsan... (80 al ha mentem) stb...annyiszor el lett neki mondva, h ez balesetveszélyes mert egyszerüen felidegesít...ha majd ő vezet úgy vezet ahogy akar, ha én vezetek akkor pedig utasként utazzon vagy menjen a sajátjával. Es nem...
12. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 2. 12:10

Nekem a szüleim vettek autót 2 éve, de ugyanez ment, hogy majd ha meglátják a kollégáim, irigyek lesznek, ha a főnököm látja meg, akkor majd nem kapok fizetésemelést, meg siránkozzak, hogy milyen nehéz nekem... 🙈

Nem érdekel senki véleménye és ezen nem múlt még sosem semmi. Ez annak a generációnak a beidegződése.

11. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 2. 12:05
Normál esetben egy anya büszke arra, amit a gyereke elért, nem eltitkolja, úgyhogy szerintem anyukáddal kéne elbeszélgetni...
2023. jan. 2. 12:04
Ez régi, rossz beidegződés. De ami biztos, hogy úgy nem lehet boldognak lenni, ha az ember túl nagy hangsúlyt fektet rá, hogy mások mit gondolnak.
9. andi6020 (válaszként erre: 3. - Cc7a88f96d)
2023. jan. 2. 11:59
De csak miután a szüleit lecserélte. Velük van ugyanis a gond.
2023. jan. 2. 11:57

Bizonyára jártak már úgy a szülők, hogy irigységgel találkoztak ,ami esetleg rosszindulat formájában jelentkezett. Nyilván ettől szeretnének megóvni.

Mondd azt a szüleidnek, hogy neked is végig kell menni a tapasztalások útján, akkor segítsenek ha valamit nem fogsz tudni egyedül megoldani.

Egyébként meg használd azt az autót egészséggel . Balesetmentes vezetést!

7. de82bd5a12 (válaszként erre: 5. - Cc7a88f96d)
2023. jan. 2. 11:55
Ha elolvastad akkor olvasd el még egyszer, nincs arról szó, hogy az ismerősei irigyelnék az autót, legalábbis a Fórumnyitó hozzászólásából NEM ez derül ki. A Fórumnyitó szülei szerint kellene titokban tartani az autót, nehogy irigyek legyenek az ismerősök, kollégák. Erről van tehát szó dióhéjban.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook