Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Titkárnői állásra a jó megjelenés az első szempont?! fórum

Titkárnői állásra a jó megjelenés az első szempont?! (beszélgetős fórum)


1 2
2020. szept. 19. 09:42

a jó megjelenés fontos, ennyi. Legyan ápolt csinos, normális öltözetű. Nem kell tulspilázni sminkkel és hasonlókkal.


Az sem mindegy hogy hol titkárnő.

22. michelle.r (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 19. 09:41
Ahogy ő bátorít, nem bátorít úgy senki. 🤣🤣🤣
21. michelle.r (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 19. 09:39

A titkárnő ma már korántsem azt jelenti, hogy Jucika egész nap gépel, kávét fűz, és iratokat fűz le, meg belemosolyog a telefonba, hogy várjon, kapcsolom LóBéla elvtársat.


Ő az első, akivel az ügyfél találkozik, telefonban, személyesen, van, hogy a főnöke helyett ő vesz részt egy megbeszélésen. Nyilván nem várják el tőle ugyanazt a tudást, de számos helyzetben képviseli. Ergo elvárható, hogy elegáns legyen, ápolt, ergo jó megjelenésű.

20. Lávli* (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 19. 09:35

Az álláshirdetők nem fogalmazásbajnokok, ne vedd ennyire kivesézve komolyan.

Szerintem azt alapvetőnek gondolják, hogy legyen megfelelő végzettség, az a legfontosabb, kár is odaírni.

Viszont meg van ennek a "csiniségnek" mint követelmény a maga pszichológiája.

Ha egy magasabb beosztású emberhez a titkárnője irodáján keresztül vezet az út, akkor egy szolidan sminkelt, széparcú, karcsú, magassarkús hölgy már félig megnyeri az ügyfelet a főnökének.

Ha valaki ezt nem tudja nyújtani, akkor az tényleg hátrány, de ez ellen nincs mit tenni, akkor más helyet kell keresni.

19. Channa* (válaszként erre: 18. - 9b10f3d7ff)
2020. szept. 19. 09:22

Szerintem ő is bántó volt. Miért kellene mindenkinek 2 cm-es vakolattal élnie az életét?

Nem voltam ápolatlan, ronda sem, hülye meg főleg nem.


Már előtte kiestem a rostán;)

Nem voltak szimpatikusak, így amikor a második interjút szóba hozták, én mondtam, hogy gondolkodok rajta az értesítésükig (időpont), hogy valóban szeretném e ezt a munkát.

18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - Channa*)
2020. szept. 19. 08:49

Ő tényleg jó tanácsot akart adni szerintem, de te bántó voltál, nem csodálkozom, kiestél a rostán.

Gondolom nem volt életbevágóan szükséged az állásra. :) Maga alatt az ember nem vágja le az ágat 10 m magasan.

2020. szept. 19. 08:40

Jó megjelenés: Nem szakadt farmer, hiába divat, pircing nélküli (tehát nem baj, ha van mindkét füledben 3-3 fülbevaló, de pl. a nyelvedbe ne legyen), stb., de ezt tudnod kellene, ha ilyen munkakör az eszedbe jut.


Én is mindig aggódok azon, hogy a külsőm nem felel meg a munkaadó elvárásának. Ez azóta van, amióta 40 éves lettem, aztán mindig megbeszélem magammal, hogy nem a szépségiparba jelentkezek, így jó leszek;)


Egyszer volt a kinézetem miatt problémán egy interjún. Beteg voltam és úgy mentem interjúra (nem megfázás) és karikásak voltak a szemeim, de én nem szoktam sminkelni magam

(alapozót nem használok), és az interjú végén a HR-es megkérdezte, hogy adhat e egy jó tanácsot. Mondtam, hogy miért is ne, hiszen ő pont tudja, hogy mit ront el az ember. Azt mondta, hogy a következő interjúmra sminkeljem ki magam. Nagyon meglepett, de én is adtam neki egy jó tanácsot: ön meg fogyjon le 20 kg-ot. Nem vettek fel;)

16. 71ddaa07fa (válaszként erre: 15. - Panna.33)
2020. szept. 19. 08:27
Magam is így érzem. :)
15. Panna.33 (válaszként erre: 8. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 19. 08:23
A múltkor néztem a képed, valóban nem vagy az az ideális titkárnő alkat. 😂😂😂
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 19. 08:21
Köszi hogy bátorítani akarsz :)
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 19. 08:19

Ha alkalmasnak érzed rá magad, hogy azt a céget képviseld, mint titkárnő, akkor jelentkezz. A magabiztosság félsiker.


Mondjuk egy egészségestáplálkozást hirdető cégnél, furcsa lenne, ha nem egészséget tükröző, hanem egy elhízott, totyogós nő szolgálná fel a kávét, fogadná a vendégeket.

A tényleges munkára meg tényleg a tudás a lényeg, ha a kettő meg ötvözi egymást, az a főnyeremény a munkáltatónak.

12. 8393f36701 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 19. 08:14

a jo megjelenes alatt ertsd: nem zsiros a haja, nem koszos a körme alatt, nincs lepattogva a körömlakk, nem pattanasos fejjel vegzi a munkat (mivel magam is hajlamos vagyok ra, ugye erre talaltak fel sminket), nincs uj kifestve es felöltözve, mint egy cirkuszi bohoc/utszeli qrva. Nem vesz fel kockas nadraghoz csikos vagy viragos felsöt stb

De szerintem mar a baj ott kezdödik, ha egy felnött nem tudja, mi az, hogy jo megjelenes.

Ja, meg azt ne felejtsük el, hogy a jo megjelenes mellett meg a viselkedes sem mindegy.

Lehetsz te apolt, de ha ugy beszelsz, mint akit most jött a getto közeperöl, aligha eselyes.

Magam is falurol jövök, es hogy ott sok nöszemely hogyan beszelt meg viselkedett, az valami borzaszto. (Ez csak egy pelda volt, varosban ugyanugy vannak bunko parasztok)

11. 71ddaa07fa (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 19. 08:14

Nézd meg!

Nőként ez a fizimiska nem biztos, hogy erre az állásra a legmegfelelőbb lenne.

De ha egy átlagos nő vagy, akinek a mókus, festés után nem költözhet valamelyik odvas fogába, a körömlakk a kezeden lábadon nincs lepattogzódva, értelmesen kommunikálsz, a hajadból nem csöpög a zsír, tudsz helyesen írni, akkor minden esélyed megvan erre az állásra.

2020. szept. 19. 08:10
Lehet hogy kisebbségi érzésem van, de nekem furcsa hogy ez van elsőként írva. Nem vagyok szép, nem sminkelek és nem hordok magassarkút sem. Úgy érzem ez máris hátrányos.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 19. 08:08
Mert te hogy nézel ki?
8. 71ddaa07fa (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 19. 08:07

Ez azt jelenti, hogy adjon magára. Nem kell nagy dolgokat gondolni.

De ha úgy nézel ki, mint én, az nem valószínű, hogy nyerő lenne. :))

7. unom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 19. 08:06
A megjelenés is számít, ez természetes.
6. kisj (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 19. 08:04

Mi az, hogy attraktív?

Hatalmas szilikon mell, felpumpált száj, seprűs műszempilla, szőke póthajazott?

5. andi6020 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 19. 08:03
Mi a probléma? Slampos vagy, esetleg nincs fogad, vagy mi az, amiatt nem jó a megjelenésed?
2020. szept. 19. 07:55
A hírdetésben a jó megjelenés kifejezés szerepel kiemelt helyen. Ez nem az hogy attraktív legyen?
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 19. 07:55

Lényeges, igen.

A csini meg a jó megjelenésű nem manöken alkatot jelent.

2. kisj
2020. szept. 19. 07:53
Nem kell "csininek" lenni, de ápoltnak, normálisan öltözködőnek mindenképpen.
2020. szept. 19. 07:41

Miért?

Nem az lényeg, mihez ért valaki, hogyan kommunikál? Legyen csini, ez a lényeg?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook