Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tisztelet az eltávozottaknak fórum

Tisztelet az eltávozottaknak (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tisztelet az eltávozottaknak

11. Macskanita (válaszként erre: 10. - Borcsika)
2012. nov. 2. 20:17

Szia Borcsika!

Aranyosi Ervin: Halottak napján. Ez a vers címe.

Valóban így vagyok valahogy én is, ahogy a vers írja, és amit te leírtál.Nincs mit köszönni:-)

2012. nov. 2. 15:05

Köszönöm, Macskanita, ezt a verset. Mintha én írtam volna, annyira egyetértek minden sorával.


Mi nem tudunk minden évben halottak napján kimenni elhunyt szeretteink sírjához, mert férjem erdélyi, és pl. most sem tudtuk megoldani az utazást, az én rokonaim is messzi temetőben nyugszanak, nem itt, ahol lakunk. És attól még, hogy nem látogatjuk a temetőket, látogatunk élő rokonokat vagy otthon csendben megemlékezünk a nagyszülőkről, dédikről - mesélünk róluk a gyermekeinknek, mutatunk nekik régi fényképeket róluk, hogy tudják, kik voltak az őseink, hogyan éltek, miben hittek, mit hagytak ránk - és így nem lesznek gyermekeink gyökértelenek. Mert ez a mai ember legnagyobb baja: a gyökértelenség. Hogy nem tudja, honnan jön - és hová megy! Ha nincs gyökere, célja sem lehet... Bocs a filozofálgatásért, de ez annyira bennem van most.

És még egyszer köszi a verset. Lehet tudni, ki írta?

2012. nov. 1. 21:02

Halottaknak napján,

gondolkozz el, kérlek!

Mennyire fontosak

azok, akik élnek?

Milyen gyakran gondolsz

rájuk szeretettel?

Jelenthet-e annyit,

mint ki régen ment el?


Ilyenkor az ember

temetőbe jár ki,

Elmúlt szeretteit

véli megtalálni.

Közben annyin élnek

magányosan, távol,

kire nem jut idő,

kit a szív nem ápol.Pedig a halottak

a szívünkben élnek.

A hétköznapokba

bőven beleférnek.

M’ért nincs az élőkért

ugyanilyen ünnep,

ami lángra gyújtja

apró mécsesünket.


Aki elment, jól van,

csak egy más világon,

s nem tud örvendezni

levágott virágon.

Földdé porladt testet

látogatsz a sírnál.

Élőkért tehetnél,

ahelyett, hogy sírnál!Oly sok a magányos,

kinek nem jut semmi.

Ki örülni tudna,

ha tudnák szeretni.

Ám ezt meg se látod

- tudod – attól félek.

Megbékélni kéne,

s nem visz rá a lélek.


Vársz, amíg késő lesz,

mikor már nem bánthat,

akkor száll szívedre,

majd a gyász, a bánat.

S jön halottak napja,

s mész a temetőbe,

bocsánatot kérni,

s elbúcsúzni tőle…

2012. nov. 1. 19:56

Nem akaron rombolni/offolni a rovatot

de

elegem van abbol hogy mindenhol a Halloween megy , azt nyomják mindenhol


Francba a hulye amcsi szokásba, maradjon meg nekünk a "mi" ünnepünk

2012. nov. 1. 19:44
elég szomorú, ha valaki csak ilyenkor gondol valakire aki eltávozott, szomorú, hogy a karácsony az ajándékozásról szól már, hogy az édesanyánkat csak anyák napján "szeretjük", hogy a nőnap "alkalmas" csak a férfiaknak egy szál virágot vinni... továbbá szomorú, hogy minden ilyen "jeles nap" kötelezővé van téve a boltok által!
2012. nov. 1. 16:01
Nekem nem régen halt meg a férjem, elég gyakran kimegyek hozzá. Van hogy egy héten háromszor is, van hogy csak egyszer. Egyszerűen szükségem van rá hogy ott legyek.
5. f799cac10e (válaszként erre: 4. - A0c1361e44)
2012. nov. 1. 15:48
ez így van én nagyon sokat gondolok rájuk már mint akit ismertem és szerettem és tiszteltem.
2012. nov. 1. 15:20

Hát nem tudom. Minden évben megvitatjuk itt a hoxán ezt....

Nem, nem csak ilyenkor megyünk, hanem ilyenkor is, illetve ha valamiért nem tudtunk kimenni, akkor legalább ilyenkor kimegyünk személyesen is a temetőbe.

Természetesen, akiknek fontos a halottjuk, azok máskor is gondolnak rájuk, de nem biztos, hogy ki tudnak menni a temető, illetve sokan azt gondolják, hogy nem csak úgy lehet kimutatni az elhunytak iránt érzett szeretetüket és hiányukat, hogy temetőbe járkálnak ki, mert ugye mindenki egyet ért azzal, hogy ez semmit nem bizonyít...

2012. nov. 1. 13:47
Én ilyenkor sem mennék ki.
2012. nov. 1. 13:22
sajnos sokan csak ilyenkor emlékeznek meg szeretteikről, és csak azért mennek ilyenkor is mert megszólnák őket.azt nézik ki mit visz a sírra,mibe öltözik fel stb... én ezt nem szeretem. mi egész évben járunk ki heti egyszer mindenkihez, akár milyen nap van. Letakarítjuk a sírt mindig ilyenkor . viszünk friss virágot, gyújtunk mécsest is ilyenkor is, és leülünk mindig egy kicsit.
2012. nov. 1. 09:08
November elején minden évben több százezren indulunk a temetők felé: leróni tiszteletünket az eltávozottak előtt.

A gyertyás, virágos megemlékezés több mint ezeréves múltra tekint vissza. Mára már talán csak kevesen tudják, hogy november elseje és másodika két egymástól elkülönülő, de egyre inkább összemosódó emléknap.

Ugrás a teljes írásra: Tisztelet az eltávozottaknak

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook