Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tiltani vagy megengedni? fórum

Tiltani vagy megengedni? (beszélgetős fórum)


21. drnéni (válaszként erre: 11. - Boribari)
2009. aug. 19. 14:13
Szerintem szükségtelen a kezdetektől magyarázni. Egy egyévest egyeltalán nem hat meg a magyarázat, náluk még a tiltás kimondása és utána a figyelemelterelés válik be. Egy kétéves már általában megérti az egyszerű magyarázatot, és nem is lehet elterelni a figyelmét.
20. ében11 (válaszként erre: 19. - Szoszilvi81)
2009. aug. 19. 14:00
én is így gondoltam egy ideig-de nem mindig lehet majd mögötte átbeszéni a dolgot.így azt látja a gyerek hogy az apjával megvitatjuk és próbálunk kompromisszumos döntést hozni és neki úgy kell csinálni.persze nélküle is megbeszéljük a fontosabb dolgokat de nem lehet kikerülni mindig a gyereket-nem bánom ha látja van vita és a végén el tudjuk dönteni végülis egy idő után őt is be lehet vonni majd kisebb döntésekbe.
2009. aug. 19. 13:55
Szerintem ha a szülők nem értenek egyet dolgokban, akkor zárt ajtók mögött kell közös! nevezőre hozni, a különbségeket. Nálunk is így volt, megbeszéltük, azóta nincs semmi gond. Lent már elhangzott, és ahhoz kőkeményen ragaszkodom, hogy ha én nemet mondok, ő nem mondhat igent. Sőt ha én meggondoltam magamat akkor sem változtatom meg a döntésemet. Nem könnyű szülőnek lenni, az biztos, de persze a szépségei mellett ezek eltörpülnek ;)
2009. aug. 19. 13:54
Nálunk Kiara próbálja feszegetni a határokat, pl. ha rászólok, akkor bemegy "panaszkodni" az apjához... Erre az apja: "mi van, anyád rád szólt? Biztosan igaza volt..." Néha már madjnem sajnálom a gyereket... :D
17. drnéni (válaszként erre: 14. - Mimmo33)
2009. aug. 19. 13:49
Ez is megfontolandó szempont.
2009. aug. 19. 13:48

Minden családban más és más a norma, hogy csak egy "hülye" példát említsek: a hülye szó valahol csúnyának számít, máshol meg elfogadott. Nyilván senki sem enged meg mindent a gyerekének, és senki sem akarja mindig "rendezni", az igazság valahol a kettő között van.


Elemi dolog, hogy nem az a lényeg, mi tilos és mi nem, hanem hogy a szülők közösen megegyezzenek a szabályokban, és azután mindketten ragaszkodjanak hozzájuk. A következetlenség, az egymásnak való ellentmondás (főleg a gyerek előtt) az, ami káros, nem konkrétan az engedékenység vagy a túlzott szigor.


Pl. ha az apja azt mondja neki, hogy ehet még gyümölcsöt ebéd előtt, én tuti nem fogok ellentmondani neki a gyerek előtt, még akkor se, ha tudom, hogy ezután nem fog rendesen ebédelni. Aztán megbeszéljük majd kettesben.


A másik dolog, hogy ha nincs megfelelő példa a gyerek előtt, a szájtépés nem ér semmit. Hiába mondja anyuka, hogy nem eszünk a kanapén, ha apuka leül egy vödör popcornnal meccset nézni.



Mi a férjemmel egyébként eléggé engedékeny szülők vagyunk, természetesen az alapvető emberi normákhoz ragaszkodva.

15. Anyagi (válaszként erre: 14. - Mimmo33)
2009. aug. 19. 13:39
Szerintem semmi nás nem fontos csak a közös (!!!!) következetesség
2009. aug. 19. 13:37

Nálunk is hasonló a helyzet, bár mi emiatt nem veszekszünk;)

Én vagyok a házisárkány, apa a favorit;)Én sokkal többet tiltok mint Ő. De! Ő elmegy reggel, és este jön haza. Gyakorlatilag nem is látják egymást. Most várjam el tőle, hogy amikor hazajön, akkor Ő is kezdjen el keménykedni?!

Ilyenkor övék a terep. Nem azt mondom, hogy mindent lehet, nem törnek, zúznak, de ilyenkor nem állok felettük csípőre tett kézzel.

Ettől függetlenül azért apa is tud neme mondani, csak ritkábban.

2009. aug. 19. 13:35
Ha valamit megengedhetsz miért is ne engednéd meg? Nem tudom hogy miről is van szó.
12. boribari (válaszként erre: 7. - Vikó 26)
2009. aug. 19. 13:32
Olvastam egyszer valahol, hogy a gyerekeknek nem pipogya szülőkre van szükségük, hanem határozottakra. Rájuk tudnak igazán felnézni.
11. boribari (válaszként erre: 7. - Vikó 26)
2009. aug. 19. 13:29

Így van. Ezzel egyetértek. Kezdetektől fogva magyarázatot adunk a gyerekeknek, mit, miért nem szabad. A legrosszabb, ha nincs -érthetően-elmagyarázva nekik.

ÓÓÓÓ, én is hány olyan szülőt ismerek, aki csak odadünnyögi a gyerekének, hogy jaj, ezt nem szabad, a gyerek szinte meg se hallja.

10. ében11 (válaszként erre: 6. - Sylvia81)
2009. aug. 19. 13:28

hát nem egyszerű fegyelmezni-és még azt vettem észre ha egyedül van unalmában is rosszaságokon töri a fejét.pl. amikor az unokahúggal van vagy más gyerekkel akkor nem jut eszébe semmi rosszaság.

mindenesetre az enyém is próbálkozik-nem mindig fogad szót amitől én kiborulok és irtó kellemetlen az utcán játszótéren-annyit elértem hogy bármit is csinál megmondja.a mamánál firkált a falra és szólt hogy mit csinált,és megkérdeztük hogy szabad-e természetesen azt mondta hogy nem szabad mert csúnya dolog.de azt is elmondja ha rosszul viselkedett.valamennyi elevenség minden gyerekben van és minden életkorban más dolgok fordulnak elő.szerintem nálunk ha lemegy ez a dac-akkor jön a füllentős időszak.

apósom azt szoktam mondani hogy nincs semmi baj a gyerekkel, csak gyerek-és a párom is hogy lazítsak mert akkor ő sem lesz dacos velem.

9. becseiagi (válaszként erre: 1. - Boribari)
2009. aug. 19. 13:26
Teljesen egyetértek veled! Nálunk is ugyanez a helyzet! :( A sok vita a gyerkőcök miatt van, de ennek a gyerkőcök isszák meg leginkább a levét, mert látnak minket vitázni, és nem tudják, hogy igazából kire hallgassanak!
8. Sena
2009. aug. 19. 13:26
Nálunk inkább én vagyok az engedékenyebb, apa a szigorúbb. Legalábbis most úgy tűnik, de még változhat a dolog.
2009. aug. 19. 13:21

Szerintem ez kicsit ugyan el nagyolva mondom,de minden családban így van!

Én ezt tapasztalom ismerősöknél,barátoknál és nállunk is ez a helyzet!

Sajnos nekünk anyáknak ez a szerep jutott,azt hiszem ezt nem lehet meg változtatni!

Én már el fogadtam hogy a családban nekem jutott a házi sárkány szerepe!

A kislányom is tudja már hogy mi a dörgés,pedig még csak 1 éves!

De én mégsem bánom,nem hiszem hogy ettől majd kevésbé fog szeretni engem később!

2009. aug. 19. 13:17

Ébennek is igaza van, vannak dolgok, amiket meg kell engedni a gyereknek. Bár Te most csak általánosságban kérdezted, konkrét eset nélkül, de minent nem szabad engedni...

Van itt a játszótéren egy kisfiú, van vagy max. 5 éves, a múltkor pl. leqrvázta az anyját. Erre az anya: Jajj, kisfiam, ilyet nem szabad monddani. És ezt nagyon kedvesen, mintha azt mondta volna, hogy meg kell köszönni a kapott csokit. Ha nincs korlát, szerintem ilyen, vagy hasonló lesz a vége...

5. Sena
2009. aug. 19. 13:17

Szerintem nem baj ha az egyik szülő szigorúbb, csak legyen rá oka amikor nemet mond. Például ha a gyerek visszakérdez hogy miért nem, akkor meg tudd neki magyarázni, és ne az legyen a válasz hogy azért mert nem és kész.

És aki tilt vagy büntet mindig az oldozza fel a büntetést! Nem sok jó sül ki belőle ha két szülő ellentétes utasításokat ad.

2009. aug. 19. 13:16
A férjem és én köztem a legtöbb vita a gyerekek neveléséből fakad. Sok mindent másképp képzelünk.
2009. aug. 19. 13:14

Barátnőmék lánya 15 hónapos, Anya ad korlátokat, Apa mindent enged. Most ott tartanak, hogy ha csak az anyjával van, okos, szófogadó gyerek, de ha az apja is ott van, tör-zúz, kezelhetetlen és egyfolytában hisztizik.

Kell a gyereknek a korlát! Nekem az a szerencsém, hogy bár a párom engdékenyebb, mint én, ő is tud nemet mondani. És ha én valamire azt mondom, hogy nem, azt tiszteletben tartja és betartatja a gyerekkel is.

2009. aug. 19. 13:13
néha igen.de nekünk az a tapasztalatunk hogy én sokszor már túlzásba viszem a nemeket.az apja meg nem-mégis vele jobban viselkedik mint velem-így én próbálok lazítani, és kevesebbet nemet mondani.
2009. aug. 19. 13:11

Párom alig mond nemet a gyermekünknek, ellenben én keményebb, határozottabb vagyok, én tudok nemet mondani.

Persze így inkább apa a favorit.

Ti is úgy gondoljátok, hogy a férjemnek meg kellene tanulnia néha nemet is mondania?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook