Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti szoktátok nézni a Házon kívült? fórum

Ti szoktátok nézni a Házon kívült? (beszélgetős fórum)


1 2 3
89. a0c1361e44 (válaszként erre: 88. - Megi04)
2012. szept. 30. 08:00

Igen, nagyon nehéz állást találni. Ha nem lettem volna benne, el sem hinném, de 2 évig munkanélküli voltam és tudom milyen állást keresni és közben megélni. Csúnya dolog a hazugság, de nekem pl. 3 féle önéletrajzom volt. Adott munkakörhöz írtam őket és ha kellett, akkor bizony kihagytam belőle a főiskolát, érettségit, stb.

Én Budapesti vagyok, sokan azt hiszik, hogy itt aztán el lehet helyezkedni, de ez nem igaz. Itt is nézik a kort, a külsőt, stb. Meg van hirdetve ezer állás, de olyan feltételeket írnak benne, amelynek megfelelni elég nehéz és akárhogy is nézzük, nem egyszerű a lakhelyünktől több száz kilométerre dolgozni. Ez még nagyobb kiadás egy családnak, hiszen ez esetben 2 háztartást kell vezetni, na és mennyit fizetnek ott? Mert ha ott is minimálbért, akkor főleg nem éri meg.

Én jól képzett vagyok és van már tapasztalatom a korom miatt. Naponta 1020 helyre küldtem el az önéletrajzomat, de kb. 10 interjúra hívtak be. A fiam 23 éves és ő sem talál állást, hogy miért? Fogalmunk sincs. Ha felveszik nagy nehezen, jellemzően kereskedelembe veszik fel, akkor a kollégák kicsinálják. A férjem szintén küzd a munkahelyekért. mindent elvállal, de a kora miatt még sem tud mindent elvállalni. A szerencse az, hogy végül is sikerült elhelyezkednem, így most csak küzdünk, de megélünk.


Érdekes, de pincérnek felvettek:) Persze nem bejelentve, kis pénzért, de valami volt. Gondolom ez a szakma is telített és persze a vendéglátó szolgáltatás sem éli épp a fénykorát, így minél kevesebb emberrel akarják vinni az üzleteket.

88. megi04 (válaszként erre: 85. - A0c1361e44)
2012. szept. 29. 19:35

Az a az igazság..szerintem,tényleg vannak,akik CSAK a pénzért vállalják be...DE!!! Az is igazság,hogy ..sokan vannak,akiket ismerek,tényleg nem élnének meg nélküle..:( Ez szomorú tény,de ez van...Ugyanis azt könnyű mondani,(5 éve még én is ezt mondtam)hogy menjen el dolgozni...Na persze! De hova???????

Mert munkahely,az nincs!Itt legalábbis,ahol én élek,nincs! Látom sok szomszédomat,nem isznak,nem is dohányoznak,mennek,állásinterjúkra,ahonnan csalódottan jönnek haza:(( Az én 2 fiamnak is van szakmája,érettségije,de sehol nem kellenek,mert TÚLKÉPZETTEK !!!!!! A szakmájukban meg???? Az egyik pincér...Imádja a szakmáját...De nem bögyös nő,akit keresnek...Na ŐK nem szülnek,az biztos,ez tény...

Szóval,ebből a sok zagyvaságból,csak azt szeretném kiemelni,hogy ez az a bizonyos:"Melyik ujjamat harapjam meg?" Mert ha nem szül,éhen hal,ha szül,akkor...akkor is..Akkor mi volna a helyes???

Nagy az össze-visszaság ebben az országban,jó tanács nincs..:(( Illetve VAN,csak sajnos,mindenki a maga szemszögéből látja,és nem járunk senki cipőjében.Ha minden ember ÉSSZEL gondolkodna,akkor egyáltalán nem lennének problémák a világon..!

87. turkkati (válaszként erre: 86. - Turkkati)
2012. szept. 28. 19:19

Vannak családok


a 30. évét töltötte

a legidősebb gyerek 16 éves


Bocs, próbáltam többfelé figyelni:(, így az írásra nem tudtam.

2012. szept. 28. 19:15

A 16 fős osztályom családjaiban épp 60 gyerek van.Összeszámoltam)

Ketten egykék, 2-nek van 1-1 testvére, de van 5, 6 és 7 gyerekes családok is.

Egyébként a 7 gyerekes anyuka a 30. évét januárban, a legidősebb 16 éves.

Egy másik család 20 négyzetméteres "lakásba" vállalja az ötödiket.

Lehet, hogy nem ez az általános, de nálunk sajnos igen.

2012. szept. 28. 08:35

A témához kapcsolódik, de még sem szorosan.


Tényleg komolyan gondoljátok, hogy azért nem kapnak még enni otthon a gyerekek, mert az utánuk kapott pénz elmegy italra és cigire? Ez már ennyire elterjedt?


Én nem ismerek ilyeneket, azaz van egy ismerősöm, ahol 4 gyerek van, ebből már kettő felnőtt. Amikor kicsi volt mind, valóban csak a családipótlék volt a bevételük, valamint a gyes és én is azt gondoltam, hogy csak a gyerek után kapott pénz miatt vállalta a 3. és 4. gyereket, és biztos így is volt, hiszen egyszerűen nem kapott munkát már a 2 gyerekkel sem, de ő pl. sosem iszik, dohányzik, de nem sokat és én azt láttam, hogy ő a megélhetésükre fordította a pénzt. Időnként tudott dolgozni (idény munkák), vagy később,, amikor a fia abba a korba ért elment diákmunkára, majd a lánya is, de ők az összes pénzüket a házukra költötték. Rezsi, a gyerekeknek megvett mindent amit tudott, bár volt nélkülözés is. Egyedül nevelte a gyerekeit, mert az első kettőnek az apja a volt férje volt a második kettő már két különböző pasitól, gyerektartást nem kapott sem a volt férjtől, sem a 3. és 4. gyerek apjától évekig, bár most a 4. gyerek apjával élnek. A két nagy már külön család (a fiú megnősült, a lány nem rég ment férjhez) dolgoznak és most szépen élnek, nem nélkülöznek.

Ez csak egy kivétel? Én azt gondoltam volna, hogy ez a megszokott, de annyit írjátok, hogy a pénzt italra és cigire költik...

84. turkkati (válaszként erre: 64. - 34c48a3825)
2012. szept. 28. 07:14

Teljesen egyetértek veled.

Ilyen gyerekeket tanítok, akik zömében azért születtek, hogy a szülők megélhetése biztosítva legyen a segélyekből.

A gyerekek ingyen esznek az iskolában, és sokszor CSAK az iskolában, ,ert a rájuk kapott pénzből még vacsorát sem kapnak:((


És nekem is 3 van, de soha nem a segélyt vártam, sőt dolgozom, hogy ők "jól" élhessenek.

83. megi04 (válaszként erre: 80. - 9b10f3d7ff)
2012. szept. 27. 22:08
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
82. 68bf453ef3 (válaszként erre: 80. - 9b10f3d7ff)
2012. szept. 27. 22:06

Te is az voltál,a játék szerem.

jót röhögtem az ostobaságodon :p :p :p haha..

81. 68bf453ef3 (válaszként erre: 80. - 9b10f3d7ff)
2012. szept. 27. 22:03

Na jó szálljál le rólam de rögtön,mert ez már rágalmazás,ki vagy te?????

Fejezd be és hagyjál már..

80. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 78. - 68bf453ef3)
2012. szept. 27. 22:01

Ne nézz hülyének, A stílusodról gondolod nem jöttem rá ki vagy ?:DDD


Töröltetted magad, majd jelentkeztél újra. Egy új nem fog egyetlen fórumnál leragadni, és szintén rám támadni, mint ahogy tetted a a másik nickneveddel.


Miskolci műkörmöst keresel, ha buta lennék akkor is rájöhettem volna kiről van szó :DD Több helyen lebuktál előttem.


Kevesen tudnak átverni, talán még nem is tudtak, te sem tudsz, fogadd el, ha nem, hergeld nyugodtan tovább magad,csupán egy játék voltál számomra, és nem beszélgetőtárs, főleg nem vitapartner. :)))

79. 68bf453ef3 (válaszként erre: 77. - E28c748947)
2012. szept. 27. 21:46

Igazad van,szerintem koldus életük lesz.

Éhezni,és nélkülözni fognak,a szülők meg koldulni. ennyi a véleményem..

78. 68bf453ef3 (válaszként erre: 73. - 9b10f3d7ff)
2012. szept. 27. 21:41

Te meg nem vagy normális valami bajod van??

az meg ki??

2012. szept. 27. 21:38

Igen, apuka 500e Ft gyerektartást halmozott fel, így végrehajtható szakba került és decemberben, ha addig nem fizet, le kell csücsülnie....

Egy percig sem sajnálom.Akiért a szivem sajog, azok az ártatlan 5 gyermek...

Milyen életük, gyermekkoruk, fiatalságuk lesz???Csak mert ilyen szüleik vannak.

2012. szept. 27. 21:23

*és a két rossz alternatíva közül azt választja,


Bocsánat egy kisbaba születése nem feltétlenül rossz, a kerék fordulhat jobb irányba is. A gyerekek utáni juttatás megvonására egy bizonyos réteget szűrnék ki, bőrszíntől függetlenül.

75. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 68. - 0a84e34983)
2012. szept. 27. 21:14

Rossz nagyon, szerencsém volt, nem kellett segélyért kuncsorognom, de ha nem mást, hanem engem építenek le, én is kerülhettem volna akár ilyen helyzetbe, ki tudja. Hálát adok a sorsnak, hogy sikerült mindent megadnom a gyerekeimnek.

Viszont sok normálisan élő családot is belehajszolnak a harmadik gyerek vállalásába, mert az édesanyát nem veszik vissza a munkahelyére, ezt azok tudnák alátámasztani, akik ezzel foglalkoznak, mert más a statisztika, és más a valós élet, hogy hány embert tudnak foglalkoztatni, és nem kell lusta disznónak sem lenni, hogy utcán találja magát valaki és a két rossz alternatíva közül azt választja, hogy főállású anya lesz.

Ha én tehetném, amit (kinek sajnos, kinek szerencsére), de nem tehetem, megszüntetném a 2. gyerek után a juttatásokat, hogy ne megélhetési gyerekszülés legyen.


Felvetődött hol a család ilyenkor? Nálam pl. nem lett volna, édesanyámat korán elveszítettem, rokoni kapcsolat megszűnt így. Az is lehet, hogy a család is szegény, mint ők.

Mindegy, én nem adok pénzt, nem szoktam csak ha ismerős szorul rá, és van is lehetőségem.

Itt a három baba miatt, valószínű adtam volna, de most nem engedhetem meg ezt sem magamnak.

Mindenkinek további értelmes, indulatoktól mentes beszélgetést kívánok, és örüljünk, hogy nem mi vagyunk, akin segíteni kellene.


Sosem mondhatjuk el, hogy bezzeg velünk ilyen sosem fog történni, nem a babák számára gondoltam, hanem az anyagi lecsúszásra. Minél magasabban vagyunk annál nagyobbat koppanhatunk.

74. megi04 (válaszként erre: 73. - 9b10f3d7ff)
2012. szept. 27. 21:01
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
73. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 72. - 68bf453ef3)
2012. szept. 27. 20:56
Én sem téged, kérdeztél válaszoltam. Ha meg Te vagy Menő Manó, akkor így jártál.
72. 68bf453ef3 (válaszként erre: 71. - 9b10f3d7ff)
2012. szept. 27. 15:25
Rólam lelehet szállni sürgősen,én nem bántottalak soha ha jól tudom.
71. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 63. - 34c48a3825)
2012. szept. 27. 14:52
Remélem értetted, most nem statisztikával alátámasztott dolgozatot akartam írni, csak megjegyeztem van ilyen is. Olyan helyen élek, ahol naponta találkozom a jómódú szülök eszement gyerekeivel. Természetesen hangsúlyozom, nem mindenki az, az élet nem fekete-fehér, rengeteg árnyalata van, sőt szerencsére színes is a világ. :)
70. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 48. - 68bf453ef3)
2012. szept. 27. 14:44

Nos, úgy került a csizma az asztalra, hogy a fórumindító is a bejelentett munkával rendelkezők adójából veszi le a sápot. Kap mert kért, olyan juttatást, amiért ő a kisujját sem mozdította meg. Ergo, jobb lett volna, ha hallgat, hiszen ő sem jobb a deákné vásznánál.

Mondhatom rá is, hogy pffff mi a faxnak szült a társadalom nyakára három gyereket, ha nem tudja, csak segélyből felnevelni őket. Tehát semmivel sem különb, mint akit elítélt, ha nem hármas ikrek robbannak az életükbe, neki is három gyermeke lett volna, és nem kellett volna kuncsorognia a TV-nél, elég lett volna, menő manó példáját követve az önkormányzatnál jajgatni.

Remélem elég kimerítő volt a válasz.

2012. szept. 27. 10:17

Emberség??Pff ez aztán a hozzá állás.

Akkor mindenki menjen koldulni azt majd lesz valami nem??

Szerintem a szülők nem normálisak az egyszer biztos..

2012. szept. 27. 10:11
Megnéztem a videót.Azt mondja a csávó,akiben van emberség az segít nekik......A gyerekeket nagyon sajnálom,de a szülőket elítélem.Nem volt munkájuk,hát legyen még gyerek.....Milyen hozzáállás ez??,
67. a0c1361e44 (válaszként erre: 64. - 34c48a3825)
2012. szept. 27. 10:10

Nekem ugyan csak 1 gyerekem van, de én is így gondolkodok.

Miért én támogassam vagy miért az olyanok, akik megdolgoznak a pénzükért.


Engem senki nem támogatott, amikor bajban voltam. Én amikor ráláttam a problémákra léptem és nem siránkoztam.

2012. szept. 27. 10:03

Igen lányok jól mondjátok,ja a nő olyan kijelentést tett hogy úgyis otthon vannak segélyből élnek hát bevállalnak még 1 gyereket de 3 lett belőle.

és most ott van 5 gyerek plusz apuka 1 gyereke a másik házasságból,és a ház is kicsi amiben laknak mert a mellette levő épül.szóval ez tényleg nagyon durva és felháborító.

Abba meg bele se merek gondolni mit fog enni az 5 gyerek ha ennyi adósságuk van meg minden jaj ez szomorú..

65. 0a84e34983 (válaszként erre: 60. - 68bf453ef3)
2012. szept. 27. 09:54

3 éve nincs munkahelye?

Szégyelljék magukat!Most meg az adományokra várnak.

2012. szept. 27. 09:54

Én még csúnyábbat fogok írni: én azzal segítem az ehhez hasonló embereket, hogy dolgozom, nem keveset keresek és a fizetésem minden fillérje után adót, járulékokat fizetek, a férjem is. Majd, mivel nagycsaládos vagyok, nem keveset vásárolok 27%-os áfával a már adózott jövedelmemből, így a megmaradó összegből már eszem ágában sincs továbbra is támogatni olyanokat, akik az én munkám révén kapnak segélyt.

Ugyanis a saját gyerekeimet is támogatnom kell valamiből.

63. 34c48a3825 (válaszként erre: 34. - 9b10f3d7ff)
2012. szept. 27. 09:49

Vajon elkallódott jó családból való gyerek van több vagy olyan mélyszegénységből jövő, amelyik szociálisan alulkulturált, iszákos, asszonyverő, munkakerülő, tróger, adócsaló, feketemunkás, stb?

Nos, nem az előzőből.

62. a0c1361e44 (válaszként erre: 60. - 68bf453ef3)
2012. szept. 27. 09:48

Csúnyát fogok írni:

És lesz aki segít nekik? Én egy fillért nem adnék az ilyennek. Nevetséges, más meg küzd a nehezen megkeresett pénzéből és senki nem segít nekik, pedig lehet jobban megérdemelnék.


Ezek szerint akkor ez egy nagy kunyerálás volt...

61. 34c48a3825 (válaszként erre: 34. - 9b10f3d7ff)
2012. szept. 27. 09:48

SEMMI, de SEMMI előnye nem származik abból egy gyereknek, hogy oda szülik sokadiknak, ahol nincs fűtés.

Az NEM szeret, hogy fűtés nélküli házba szülöm a sokadikat, az a szeretet, ahol a szükségletekről is gondoskodnak a szülők.


Utálom már ezt, hogy a szegénységben marha nagy szeretet van MINDIG és az nevel embert. Ez egész egyszerűen nem igaz. Hazugság.

2012. szept. 27. 09:29

Igen bizony annyi,és nem is tudom mennyit kéne egyben kifizetnie hogy ne menjen börtönben.

De más emberek is fel voltak háborodva a riportban és igazuk volt,nagy nagy felelőtlenség volt ez.biztos azt hitték hogy most minden tartozásukat majd a nép kifizeti nekik adományokból..

Ja és most arra várnak hogy valaki adjon munkát az apának hogy dolgozzon mert már 3 éve nincs munkahelye..

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook