Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti mit tettetek volna? fórum

Ti mit tettetek volna? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. jún. 13. 16:44
Mondjuk számomra fura,hogy hogy tűrhette a párod eddig is,hogy mindenféle alpári jelzővel illesse a kislány,amikor meg venni kell neki valamit,akkor rögtön ugrik.Szerintem ezt eddig sem kellett volna hagynia.
43. anyucika3 (válaszként erre: 40. - EsztyMorgan)
2011. jún. 13. 16:42
Nem is a ti dolgotok más gyerekét megnevelni.Viszont nem vagytok kötelesek eltűrni a modortalanságát,pofátlanságát.Azt nyugodtan elvárhatjátok,hogy ha nálatok van viselkedjen normális módon veletek,és ne érdekből szeressen benneteket.Ha ez nem tetszik,az már nem a ti bajotok.
42. EsztyMorgan (válaszként erre: 41. - Salomon Rozen)
2011. jún. 13. 16:41
Arról nem is beszélve, hogy én azt is figyelembe veszem: ő a párom keresztlánya, az unokahúga, akit szeret.. Úgyhogy már csak a párom miatt sem állhatok úgy a helyzethez (és nem is akarok), hogy mondjuk nyíltan szidalmazom, vagy ilyesmi.
2011. jún. 13. 16:37

Nem kell forrongani a dühtől vagy szidalmazni a gyereket. Ezzel nem lehet semmit elérni. Nem kell puffogni, hogy ha ezzel nem értenek egyet, akkor...


Példát kell mutatni neki és tudatosítani benne,

hogy nem kaphat meg mindent az életben amit

szeretne. Lehet egy darabig lázadozni fog, de

aztán megérti majd a dolgok miértjét.

40. EsztyMorgan (válaszként erre: 37. - Anyucika3)
2011. jún. 13. 16:36
A gyereket akkor sem tilthatom ki, engedhetem ki a kapun, hogy "menj, és gyere vissza, ha megneveltek anyádék." Erről már lekéstünk. Viszont mivel eddig nem tette meg senki, én bizony felállítottam pár napja egy határt, és mondtam a páromnak, hogy szeretném, ha ő is betartaná.. ergo ne ugorjon azonnal. Pl. tegnap A. vetetni akart magának valami mézeskalács izét.. szívet. És persze jött azonnal, hogy "kaphatok ilyet?" A párom még segítően rám nézett, de mondtam: nem.
39. anyucika3 (válaszként erre: 30. - EsztyMorgan)
2011. jún. 13. 16:35
Jól tetted.A férjednek is helyre kellene tennie.
38. anyucika3 (válaszként erre: 34. - EsztyMorgan)
2011. jún. 13. 16:34
Ha ezzel a szülők nem értenek egyet,akkor viseljék el ők a neveletlen gyereküket,ugráljanak ők neki,de ne várják ezt el tőletek,vagy mástól is.
37. anyucika3 (válaszként erre: 35. - EsztyMorgan)
2011. jún. 13. 16:32
Jah,hát ez baj.Viszont arra fel lehet hívnia a figyelmét,hogy ez csak náluk módi,nálatok nem működik.Be kell szüntetni,és kész.
36. anyucika3 (válaszként erre: 22. - SzNika)
2011. jún. 13. 16:31
Én teljesen egyet értek veled.
35. EsztyMorgan (válaszként erre: 33. - Anyucika3)
2011. jún. 13. 16:31
A szülőknek inkább parancsol a gyerek, mint fordítva.
34. EsztyMorgan (válaszként erre: 32. - SzNika)
2011. jún. 13. 16:30
Pedig a szülők e szerint az elv szerint élnek. Holott igen.. anno én is kaptam 2-3 atyai pofont, mégse lettem lelki sérült, és bizony meg is érdemeltem őket. Nem azt mondja az ember, hogy a gyerek verve jó, de egy-két tanító célzatú pofontól még egy gyerek sem lett sorozatgyilkos.
33. anyucika3 (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2011. jún. 13. 16:30
Nincsenek ennek a gyereknek szülei,akik megtanítják normálisan viselkedni,és akikhez fordulhat ha kell neki valami?Mi a keresztapu,fejős tehén?És még az otromba modorát is elviseli?Én ajtót mutatnék neki amikor így viselkedik,és megmondanám neki,hogy ide akkor jöjjön,ha tud normálisan viselkedni.Ha meg venni kell valamit,forduljon bizalommal a szüleihez.
32. szNika (válaszként erre: 29. - EsztyMorgan)
2011. jún. 13. 16:28

Na pont erre gondoltam, csak nem akartam így leírni.

Kaptam volna olyat, hogy a fal adja a másikat, és most nem kell azt mondani, hogy a verés nem megoldás semmire. Alapból tudtuk, hogy ilyet nem mondunk, nem kellett, hogy megverjenek -e miatt.

2011. jún. 13. 16:28
Határokat mindig lehet tágítani a kornak megfelelően, de a tiszteletnek meg kell lenni...
30. EsztyMorgan (válaszként erre: 27. - Mamcili)
2011. jún. 13. 16:26
Valószínű.. Sőt.. Biztos! Igaz párszor engem is próbált bekóstolni és ráadásul akkor csak hülyült, én bizony rászóltam. És ezt nem úgy kell elképzelni, hogy leordítottam a fejét..
29. EsztyMorgan (válaszként erre: 22. - SzNika)
2011. jún. 13. 16:24

Így van.. mert az anyja is azzal érvelt nekem, hogy gyerek. Na de egy 13 éves gyerek már nem agyatlan baba..

Én ha egyszer lekurváztam volna nyíltan, teli pofával a nagyanyámat.. engem tuti, hogy visszakézből úgy szájon vágtak volna, hogy csak na.

28. Salomon Rozen (válaszként erre: 24. - EsztyMorgan)
2011. jún. 13. 16:24

Akkor tudod, mit kell tenned. :)

A párod nem a szolgája a kislánynak.

Nem azt mondom, hogy ne kényeztesse.

Mert nincs jobb mint egy cuki kislányt kényeztetni,

de ne legyen az alárendeltje. Mutasson neki példát

és ne féljen attól, hogy ettől majd gonosszá válik. Amint nő a lány majd megérti mi miért van.

Hogy az életben nem kaphat meg mindent, amit csak szeretne.

27. mamcili (válaszként erre: 25. - EsztyMorgan)
2011. jún. 13. 16:23
Persze, mert te már az eleje óta tisztázod vele a határokat, és nem is lépi át azokat, mert tudja meddig mehet el...
26. mamcili (válaszként erre: 19. - EsztyMorgan)
2011. jún. 13. 16:22

Könyörgöm, nekem is egyke gyerekem van, de nem engedném, neki, hogy így beszéljen velem...

elmondhatja a véleményét kulturált módon...

25. EsztyMorgan (válaszként erre: 23. - Mamcili)
2011. jún. 13. 16:22
Velem soha nem beszél úgy a kislány, ahogy a párommal, a nagyanyjával, vagy akár az anyjával..
24. EsztyMorgan (válaszként erre: 21. - Salomon Rozen)
2011. jún. 13. 16:21
Így van! Én is ezt mondtam.. mert nem arról van szó, hogy semmit se vegyen neki.. tanuljon meg nemet mondani, és bizony rászólni, ha átesik a ló túl oldaára. Ettől még nem lesz gonosz kereszt apa..
2011. jún. 13. 16:21

És ezt a kedvesed elvárhatja, hogy nem csak vele, de mással sem engedheti meg ezt a hangnemet, mert mint keresztszülő illik tudnia, hogy az idősebbet, mindig tisztelni, a kisebbet óvni kell...

És ez kölcsönös, megfelelő módon való beszélgetéssel érhető el, ha nem így áll a dolgokhoz, igenis megvonhat tőle egy két dolgot, attól még nem dől össze a világ. Max megtanulja kivel szemben hogy kell beszélnie...

Vagy visszavágva, neki mármint a kislánynak, hogy esne ha így beszélnének vele? mert ezt nem szabad megszoknia...

22. szNika
2011. jún. 13. 16:20

Ez egyértelműen a szülők hibája, de azért keresztapu is kaphatna a fejéhez, hogy csak tetézi a bajt. A nagyit lek....ázni az azért nem semmi, ráadásul azt sem mondhatnám, hogy kisgyerek ezt hallotta, és csak ismétel. 13 éves gyerek már nem baba, nem 5-6 éves, hogy kántálja apu vagy anyu szövegét. Ha a férjemmel így beszélne a keresztlányunk, a küszöbünket nem léphetné át, nem hogy ez kellene meg az kellene, mondanám neki, hogy vetesd meg azzal, akit tisztelsz, és amíg nem tud emberhez méltóan kommunikálni, addig nem is kellene a portámra a lábát betenni. Ez az én véleményem, de biztos, sokan vannak akik nem értenek ezzel egyet.

Minket úgy neveltek, hogy nem is mertünk volna ilyen stílust megengedni magunknak és én is így nevelem a lányomat.

2011. jún. 13. 16:19

Én csak azt tudom javasolni, hogy a párod

ne azt mutassa ennek a kislánynak, hogy a kislány

ezt meg azt mondja, ő meg ugrik. Mert az ember

ha ingyen jut a jóhoz, azt kihasználja.


Csak mértékkel tegyen eleget a leány kívánságának

és mutassa meg a párod, hogy ő nem egy szolga, akit

ide-oda rángatnak. :) Ezért vagy azért.

20. EsztyMorgan (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2011. jún. 13. 16:18
Ebben igazad van. Én is ezt mondtam a páromnak: mert hogy nekem már régebben is mondta, hogy A. milyen csúnyán szól hozzá.. én meg mondtam neki, hogy igen, mert te hagyod. Nem szólsz rá, és inkább megveszel neki mindent, mert akkor majd szeretni fog. Holott ennek nem így kéne működnie.
19. EsztyMorgan (válaszként erre: 13. - Martini64)
2011. jún. 13. 16:17
Ezen már én is morfondíroztam, és egyetértek: egy gyerek ilyeneket magától nem szed. Most nem azért, de a kislány anyja szerint igaza volt, mikor az lekurvázta a nagyanyját.. Én meg erre visszaszóltam: hogy neked hogy tetszene, ha én is lekurváználak, és igazam lenne? Erre meg csak hápogás volt a válasz.. Tény és való, hogy a kislány nagyon el van kényeztetve.. Első gyerek és egyke is, nem az ő hibája. Ráadásul nehéz korban van, ha eddig nem lett megnevelve, mi már nem igen tudunk vele mit kezdeni, viszont egy határt még meghúzhatunk.
18. mamcili (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2011. jún. 13. 16:16

Az hogy összeszólalkoztatok, abból adódik, hogy te őt, ő pedig a keresztlányát védte...

Nem csináltál bolhából elefántot...

inkább csak az lenne belőle, ha most nem ébred rá a kedvesed, hogy ez így nem mehet, megadhat neki, mindent továbbra is, de a megfelelő tisztelet mellett...

Mert ez a minimum, hogy tiszteljük egymást...

17. andi6020 (válaszként erre: 12. - EsztyMorgan)
2011. jún. 13. 16:16

....majd leszel.


Mindenki annyit enged mag magának, amennyit megengednek neki. Ergo ha a párod hagyja, hogy így beszéljenek vele, akkor így is fognak. A kislány meg pont rossz korban van, le kell törni a szarvait. Nektek is jobb lesz, és hosszú távon neki is szívességet tesztek vele.

2011. jún. 13. 16:16

Hát az én anyám sem törődött velem sokat.

De mindig tudtam mit engedhetek meg magamnak

és mit nem. Mindig tudtam mit szabad mondani.

De ez én vagyok.


Más azt csinálja, amit mástól lát.

Úgy viselkedik, beszél. Lehet ez Alaptermészet.

Amilyen az apa olyan a fia, amilyen az anyja...

tudjátok...


De lehet szereti manipulálni az embereket,

vannak ilyenek is. Akik szeretik ha mindenki

úgy táncol, ahogy ők fütyülnek. A szülőnek példát

kell mutatnia és megtanítani mi a helyes és mi nem helyes. Mit szabad, mit nem.

15. martini64 (válaszként erre: 9. - Salomon Rozen)
2011. jún. 13. 16:13
Na, úgy látom, elkéstem a véleményemmel :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook