Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ti mit tennétek, hogyan győznétek meg? fórum

Ti mit tennétek, hogyan győznétek meg? (beszélgetős fórum)


1 2
53. pteri (válaszként erre: 3. - Zinege19)
2020. aug. 17. 19:09
Én sem értem, miért kell meggyőzni. Lehet, hogy az életébe kerül, de mást is ismerek, teljesen épeszűt, aki így szült, mert az anyai ösztön felülírta a félelmét. Különben is milyen élete lehet szegénynek, amikor a rokonai teljesen hülyének nézik, meg akarják neki szabni, hogy lehet-e szerelmes, szexelhet-e, kivel, alapíthat-e családot, pedig ő is csak érző lény, pont arra vágyik, mint bárki más,ha kicsit fogyatékos is.
52. Scherlock (válaszként erre: 51. - Fincsi5)
2020. aug. 17. 18:01

Azt gondolom, hogy nem lehet meggyőzni, mert egy olyan" szinten van, és most a szerelem-hormonjai irányítják.


Nem kell bármit elérni. Aminek meg kell történnie, az mindig megtörténik. Hm? ;)

51. fincsi5 (válaszként erre: 46. - Scherlock)
2020. aug. 17. 08:49

Na ez az! Ezt kellene megértetni vele, hogy nem lehet az övé, hiába szüli meg.

Ezért kell gyorsan családsegítő, vannak olyan rátermett emberkék, hogy bármit elérnek!

50. Mézes-Krémes (válaszként erre: 43. - Zinege19)
2020. aug. 17. 08:32
Szerintem érdemes megfontolnod, hogy vedd át te a gyámságot, aztán meglátjuk, hogy hogyan boldogulsz a dologgal, meg 70 éves korodra mennyire lesz a tököd tele az egésszel. Ne csak beleszólj, vedd át a terhet is. Ha az nem kell, akkor pedig hagyd őket békén, ne fórumozzál róluk. Nem tudhatod mi van a háttérben, nem tudhatod, hogy az a nő mennyire fáradt bele abba, hogy erre kellett feltegye az egész életét!
49. Amaunet (válaszként erre: 43. - Zinege19)
2020. aug. 17. 06:32

Lehet, hogy csak belefáradt és már nem is akar róla beszélni.


A pasi odaköltözik hozzájuk?

Saját lakásuk van?


Bocs, de nem tudok másra gondolni, hogy a pasi direkt játssza ezt.

48. Scherlock (válaszként erre: 43. - Zinege19)
2020. aug. 16. 18:43

Ítélkezel, pedig nem csináltad azt végig, amit az anyja ennek a csajnak'.


Miért nem veszed át a gondnokságot, és leszel te a gyámja?

2020. aug. 16. 18:41
Lehet nem sz*rja le az anyuka mi lesz a lányával, csak ti spirázzátok túl ezt az egész helyzetet. Nem tudom mit kell ennyit foglalkozni velük? Ha vmi gáz lenne akkor rádszorulna vagy mi? Miért akarsz ennyire intézkedni helyettük? Vagy a 70 éves anyuka is fogyatékos, aztán nem fogja fel a tettei súlyosságát?
46. Scherlock (válaszként erre: 12. - NomNom)
2020. aug. 16. 18:29
Igen, erre az utóbbi gondolatodra már ki sem tértem, mert ha a gyerek meg is születik, nem adják haza. Gondolom.
45. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 43. - Zinege19)
2020. aug. 16. 17:39

Ezt egy másik hozzátartozó jelentheti a gyámhivatalnál és akkor intézkednek ők.

Ha ennyire aggódnak érte, tegyék meg.

44. Guruljka (válaszként erre: 43. - Zinege19)
2020. aug. 16. 17:37

Ez esetben azt tudod tenni, mint aggódó családtag, hogy, ismétlem, a családsegítő segítségét kéred.

Első lépésben a terhesség megállapítása is mindenképp orvosi feladat, hogy a későbbiekben jogosult legyen ellátásokra.

Tehát az anyjának mindenképpen el KELL vinnie orvoshoz.

Nem azért, mert érdekli vagy nem érdekli, hanem mert kötelessége.

2020. aug. 16. 17:34
A pasit jelenleg a saját anyja tartja el, szeptemberig. Akkor költözik hozzájuk, fél jön Pestre és lesz munkája címszóval. Amit a fórum megírása óta pluszban tudok az az hogy minden döntést a gondnokának vagy is az anyjának kell meghoznia. Aki tisztában van azzal hogy az életét kockáztatja ezzel a terhesség el. Csakhogy! És most kapaszkodjon mindenki! Ma beszélgettem az anyjával. Aki szó szerint, (ha nem nekem mondja lehet el se hiszem) azt mondta "ha rá megy aterhességre hát rá megy" arra pedig hogy intézetbe kerül a gyerek az volt a reakció "akkor intézetbe kerül" egyszóval szarik rá. Nem,nem tudom miért ő a gondnoka és hogyan lehet pont ő ilyen hozzá állással. Azt tudjuk hogy élet veszélyes számára és a saját anyján kívül mindenki azt akarja hogy elvetesse és életben maradjon. A saját anyja pedig leszarja. Kézzel lábbal tiltakoznak az ellen is hogy bárki elkísérje a nőgyógyászhoz és elmondja neki az alap betegségeit. Valószínűleg pont azért mert az orvos is azt mondaná hogy vezesse el. Úgyhogy orvosi meggyőzés alig ha lesz ha egyszer nem engedi hogy bárki aki nem az anyja vele menjen
42. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 40. - Forrest2010)
2020. aug. 16. 17:22
Igen én is ismerek ilyen embereket, hogy amíg tudják otthon tartják, miközben gondoskodnak arról, hogy intézeti elhelyezésük legyen.
41. Guruljka (válaszként erre: 39. - 9b10f3d7ff)
2020. aug. 16. 17:18

Közeli ismerős volt egy család, ahol az anya volt értelmileg korlátozott, de végül is sikeresen nevelte a két gyerekét. A végén megszüntették a felette való gondnokságot, és a családsegítő felvigyázása mellett egész jól boldogult.

Kivéve, hogy mondjuk sosem figyelt az irataik lejártára, aztán volt belőle probléma, amikor hivatalos elintézni való lett volna.


Igen, lehet egy idősebb valaki is elég fitt, és remélem, hogy ez a néni is az, habár nem állt a helyzet magaslatán, amikor a lánya "ivarérett" lett.

40. forrest2010 (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2020. aug. 16. 17:11
... az biztos h hatalmas felelősség 1 ilyen gyerek , hát még 2 !! nálunk itt a faluban , az egyik családban 2 ilyen lány volt , és az Anyukájuk az egész életét arra áldozta fel h a lányok elkerüljék az ilyen lehetőséget ! mert semmi biztosíték arra h épeszű , egészséges gyereke lenne ! naponta odafigyelt h beszedjék a fogamzásgátlót ! és mivel a férje is + a fia is rendes emberkék voltak úgy alakították az életüket h a lányoknak idősebb korukra legyen lehetőségük 1 normális állami otthonban élni , amikor a szülők már nem lesznek !
39. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 37. - Guruljka)
2020. aug. 16. 14:38

Kellene, hogy az legyen, de számtalanszor találkozni olyanokkal, akik még a gondokoltjuk hivatalos levelét sem veszik át, még orvoshoz sem viszik.

Akkor inkább egy szerető anya, nem írta a fórumindító, hogy az édesanyja beteg lenne, vagy agyilag nem lenne képben, a közel a hetvenhez meg lehet 64-65-66. De az elme és a testi fittség sincs korhoz kötve. Nagymamám 85 évesen festette ki a lakását, nem azért, mert nem lett volna segítsége, csak szeretett tenni-venni, és értett is hozzá. Tehát a kora alapján nem lehet leírni senkit.

38. Amaunet (válaszként erre: 37. - Guruljka)
2020. aug. 16. 14:32

Persze.

Most még a 70 éves anyja meg tud felelni ezeknek. De meddig? És utána?


Csak mi van akkor, ha a pasi elveszi feleségül? Ha a gyermekre rá tudja beszélni, arra hivatkozva a házasságra is rá fogja. (persze feltételezve azt, hogy a lány nem teljes értékűen korlátozott). Benne is élnek vágyak az anyaságra, a családra.

Akkor a gondnokság nem kerül át automatikusan a férjre?

37. Guruljka (válaszként erre: 34. - Amaunet)
2020. aug. 16. 14:20
A gondnoknak mindenképpen fizikailag is cselekvőképesnek kell lennie, és pénzügyekben tájékozottnak.
36. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Zinege19)
2020. aug. 16. 14:14
A Családsegítőnek képben kell lennie ebben az esetben. volt szerencsém 1 évet ott dolgozni, egy kolléganő épp hasonló ügyön dolgozott, annyi biztos, hogy a nő nőgyógyászához ment. Ő (kolléganő) azt akarta elérni, hogy ne lehessen több gyereke, mert akkor a hatodiknál tartott. Szerintem a Családsegítő, ha valaki még ráhatással lehetne.:))
35. Ági0830 (válaszként erre: 34. - Amaunet)
2020. aug. 16. 14:06
Az utolsó mondatodra: igazad van, erre nem is gondoltam. Tényleg jó lenne, ha résen lenne a család.
34. Amaunet (válaszként erre: 1. - Zinege19)
2020. aug. 16. 13:54

Az a véleményem, hogy erről a terhességről már csak az orvosok fogják más véleményre bírni, ha valóban veszélyesnek tartják majd.


A jövőre nézve pedig ha gondoskodni akar a rokonság a beteg lányról, és az anyja már ilyen idős,akkor kérni kéne más gondnok kijelölését arra az esetre, ha...

Mert mi van, ha a pasi arra is rábeszéli, hogy feleségül veszi?

Mondjuk kevés infónk van a pasiról, csak annyi, hogy nem dolgozik, de vannak így több 100 ezren.

Csak hallani olyan esetekről, hogy szinte rabszolgaságban tartanak elesett embereket a nyugdíjukért.

33. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 25. - 71ddaa07fa)
2020. aug. 16. 13:34

Mert nem kötelező a gyerekünket otthonba tenni. Ha nekem lenne értelmi sérült gyerekem és megtudnám oldani, hogy otthonról dolgozom, nem tenném olyan helyre, ahol esetleg még inkább sérül, mert csak fogyatékosokkal van körbevéve.

Kevés a személyzet, hogy mindenkivel a saját szintjén tudjanak foglalkozni, nem beszélve a fejlesztésről.

Itt homok csúszott a gépezetbe, de attól még az anyja szeretheti nagyon a gyerekét. Nem is az anyja akarja elvetetni a babát, valószínű valamelyik rokon .

2020. aug. 16. 13:28

Ha jól bogozom, a sérült nőnek az édesanyja a gondnoka, aki viszont már most 70 éves.

Talán nem is alkalmas már gondnoknak, ezt persze nem tudom megítélni, de az biztos, hogy óriási teher lehet a számára.

31. Guruljka (válaszként erre: 30. - 71ddaa07fa)
2020. aug. 16. 13:24

Jelen esetben családtag a gondnok.

Nem is könnyű megfelelő otthont találni, de tény, hogy jobb megoldás, mint családban tartani mindenáron.

Az otthonban szakképzett személyzet van, állandó a felügyelet, megoldott a speciális orvosi ellátás is. Nevelés is folyik, programok vannak, állapottól függően munka is.

Sokszor a családi környezet sokkal ingerszegényebb. És családban lehetetlen megoldani a 24 órás felügyeletet is.

30. 71ddaa07fa (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2020. aug. 16. 13:20
De, ha van gondnoka azt gondolom ezt az utat ki kellett volna járnia neki.
29. Csillag29 (válaszként erre: 24. - Andi6020)
2020. aug. 16. 13:19

Szerintem meg igen "Ha a rokonom anyja meghal a gyereket el se fogja tudni tartani, mert kB 100ezer a fizetése plusz 60ezer nyugdíjat kap és akkor el kellene tartania a gyerekét, saját magát és a gyereke apját"

Bár nem értem a gyerek apja mért nem melózik és mért kéne eltartani

28. Guruljka (válaszként erre: 22. - Ági0830)
2020. aug. 16. 13:18
Azt sem tudjuk, hogy az apa sérült-e, vagy "csak" élősködő.
27. Ági0830 (válaszként erre: 24. - Andi6020)
2020. aug. 16. 13:18

Akkor ti ezt hogy értitek:


"Ha a rokonom anyja meghal a gyereket el se fogja tudni tartani, mert kB 100ezer a fizetése plusz 60ezer nyugdíjat kap és akkor el kellene tartania a gyerekét, saját magát és a gyereke apját."

26. Guruljka (válaszként erre: 25. - 71ddaa07fa)
2020. aug. 16. 13:17
Mert az oda való felvétel nem automatikus.
2020. aug. 16. 13:13
Hogy-hogy nincs olyan intézetben ez a hölgy, ahol értelmi fogyatékosok laknak?
24. andi6020 (válaszként erre: 22. - Ági0830)
2020. aug. 16. 13:05
Nem írt olyant, hogy a nő és a családja tartaná el a férfit
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook