Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti mit tennétek a helyemben, ha a párotok nagymamája így viselkedne veletek? fórum

Ti mit tennétek a helyemben, ha a párotok nagymamája így viselkedne veletek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2011. nov. 11. 19:47

Kora mindenkinek van...mindannyian leszünk egyszer idősek...ez nem ok a tiszteletre.

Valóban lehet azért tisztelni, mert az illető letett valamit az asztalra, mert számunkra tetsző értékrendje van, mert jó tulajdonságokkal bír.

Vannak sajnos olyan emberek, akikkel nem lehet két értelmes szót váltani, de tudom, hogy ezen tény felismerése még nem oldja meg a problémád.

17. cel (válaszként erre: 16. - Cel)
2011. nov. 11. 19:47
A tiszteletre vonatkozó megjegyzés mindkét félre vonatkozik.
16. cel
2011. nov. 11. 19:44

Ülj le a mamával és nyugodt hangnemben kérdezd meg, hogy mi a baja veled/veletek?


Ha szimplán ilyen a stílusa, nem kell vele foglalkozni, el kell viselni úgy ahogy van.

Ez van.

Tiszteletről meg csak annyit, hogy sem kicsikarni, sem megkövetelni nem lehet. Tiszteletet csak kiérdemelni lehet.

2011. nov. 11. 19:41
akor nem érdem, hanem állapot.
14. csutkamano (válaszként erre: 10. - 24d52a9ed5)
2011. nov. 11. 19:40

Már megbocsáss, ott voltál egyszer is, hogy mi zajlik náluk, ami ezt váltja ki a nagymamából?

Én nem ismerem egyiküket sem, de nyilván valami oka azért csak van, ha így viselkedik. Nem tudjuk, az unokának hányadik kapcsolata a jelenlegi, másokkal is ez volt-e a szitu. Ismeretlenül meg nem lehet elítélni senkit. Én annak a híve vagyok, hogy hallgattassék meg a másik fél is.

13. kacsa118 (válaszként erre: 11. - Beliveinlove)
2011. nov. 11. 19:37
Nem akarlak elkeseríteni, de valószínűleg ő már nem nagyon fog változni. Amíg tudod, viseld el, egyszer úgyis külön tudtok költözni!
12. Reza25 (válaszként erre: 6. - Csutkamano)
2011. nov. 11. 19:36

Kedves Nagymama!!


Igazat adok abban,hogy tisztelni kell az idősebbet, de nagyon sok idős ember pontosan a kora miatt túl sokat képzel magáról. Nagyon sok olyan idős asszonyt ismerek,akik egész életükben nem dolgoztak és tettek le az asztalra mint én 25 éves létemre.

Mégsem vetem a szemükre,hogy egész életükben kitartotta őket a férjük és a pletykáláson kívül nincs egyéb dolguk a mai napig sem, mert életükben a férjük tartotta el őket, most pedig a haláluk után szintén a férjük tartja el őket és arra nem képesek,hogy a temetőbe kimenjenek és tiszteletüket tegyék.

Ronda, utálatosak, állandóan mással foglalkoznak, pletykálnak és hazudoznak.

Nos kérdezem akkor én, egy ilyen gonosz és utálatos idős asszonnyal mit lehetne kezdeni.

Szegény lánykát nem is ismeri a Nénike, csak ok nélkül lenézi, akkor kérdezem én, ha a Nénike ok nélkül ismeretlenül lenézheti a fiatal lányt,akkor miért is kellene tisztelni a korát? Ha ő annyira nem méltatja azt a szegény lányt,hogy megismerje és utána alkosson véleményt.

2011. nov. 11. 19:33
nem szeret az a nő semmit,ha felajánlom hogy mit segítsek akkor azt feleli: szép lenne ha már segíteni kellene neki.....de ha meg nem ajánlom fel akkor meg én vagyok a lusta dög,és hogy ha a családba tartozok akkor csináljak valamit....ha meg kérdezés nélkül nekifogok valaminek akkor kizavar mondván majd ő megcsinálja....most erre mit lehet reagálni??? most akkor kinek van igaza?
10. 24d52a9ed5 (válaszként erre: 6. - Csutkamano)
2011. nov. 11. 19:32
De ha szenvedett is, miért olyan emberen tölti ki a bosszúját, akinek ehhez éppen semmi köze...már bocsánat....
2011. nov. 11. 19:32
Oké hogy fiatal, de szerintem pont az mutatja a tiszteletet, hogy ezt még nem tette meg! Pusztán a kora miatt tiszteljek valakit aki lenéz, semmibe vesz? Na nem!
2011. nov. 11. 19:32

hát igen 4 éves kapcsolat nem járás már....

és hogy lehet ilyet szegény fejéhez vágni hagy ne járjon oda????

segítséget és tanácsokat kért nem bántást...

2011. nov. 11. 19:31
Nehéz ügy. Nem lehet vele értelmesen elbeszélgetni erről a helyzetről?
2011. nov. 11. 19:29
Még nagyon fiatal vagy, meg kell tanulnod tisztelni az idősebbeket. Én is nagymama vagyok, de ezt a stílust én sem díjaznám, ahogy itt előadtad a szitut. Honnan tudod, mennyit küszködött a nagymama, amíg felnevelte az unokáját?
2011. nov. 11. 19:28
szerintem egy négy éves kapcsolatot nem lehetne "járásnak" nevezni...
2011. nov. 11. 19:28

Nem irigyellek a helyzet miatt. A helyedben én is kiosztanám az öreglányt, de ha az ő háza és te vendég vagy ott, akkor nem a legjobb ötlet.

Nincs valami, amivel be tudnál vágódni a nagymamánál? Valami, amit szeret,amivel lekötelezheted?

3. 04e95f637a (válaszként erre: 1. - Beliveinlove)
2011. nov. 11. 19:25

Én is a mamámmal élek. Nálunk is voltak problémák, mert mindig kijött utánunk ha valaki jött, és én utáltam nagyon. Úristen szörnyű volt. Aztán utoljára eligazítottam a szénáját, azóta nyugi van.

Egyszerűen mindennek van határa.

2011. nov. 11. 19:25

Mit vársz egy ötvenegynéhány asszonytól, aki elveszítette a gyermekét, annak a házastársát...

Vannak nők, akik belerokkannak a fájdalomba...

Ha annyira nem szimpatizálsz vele, nem mégy oda. Ennyi...

Nem a párod, nem éltek együtt, csak jártok...

El fog múlni.

2011. nov. 11. 19:20
Páromat a nagymamája nevelte fel,mert a szülei meghaltak.4 éve vagyunk együtt,sokáig féltem a mamától,mert elég rossz természete van.A saját unokáját lenézi,utálja,semmibe veszi,épp csak megtűri otthon.Kb egy éve járok hozzájuk rendszeresen hétvégén, összeszedtem a bátorságom és elkezdtem barátkozni vele.De engem is ugynúgy lenéz,és butának,tunyának tart,mert nem beszélgetek vele annyit.Megmondom őszintén nincs kedvem olyan emberrel beszélgetni akiről tudom hogy lenéz.Nagyon szeretem a páromat,de így egyre kevésbé van kedvem náluk lenni,máshol meg nem tudunk találkozni.Összeköltözni meg még egy darabig nem tudunk.Nálunk se tudunk lenni egyéb okok miatt.Hogy lehet ezt elviselni?????Én már ott tartok hogy beleüvöltöm az arcába,hogy mit képzel,hogy úgy viselkedik velem mintha a s.ggéből rántott vona elő....van valaki ilyen helyzetben,és hogy lehet ezt kibírni??????
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook