Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti mit adtatok enni az 1 éves gyermeketeknek? Milyen praktikát találtatok ki a fogacskák ápolására? fórum

Ti mit adtatok enni az 1 éves gyermeketeknek? Milyen praktikát találtatok ki a fogacskák ápolására? (beszélgetős fórum)


2012. nov. 23. 08:25

Ugyanazt eszi amit mi,ugyan még csak 8 foga van,de kiválóan elnyammog mindent.

Fogápolás?Az első kibújásától kötelező,Nenedent fogkrém,és a benne lévő fogkefe,most már rendes fogkefe.1 éves koráig szopizott,azóta tápszer esténként,megissza és fogmosás.

2011. márc. 5. 14:50

Vettem egy babafogkefét és játékosan mind a ketten a fürdőkád szélénél "fogat mostunk"...

Aztán a végén, ahogy a mesében is volt, "köpött a maci" neked is, nekem is." Jó nagyokat :D

Nagyokat nevettünk...

13. martin3 (válaszként erre: 8. - Mindzsi)
2011. márc. 5. 14:18
az eredeti kérdésedre a válaszom: nálunk a bébik azt ették 1 éves koruktól, amit mi, max ha mi fűszeresebben szerettük az adott ételt, nekik kivettem előbb,és magunknak még megfűszereztem jobban. Ahogy kibújtak a fogacskák pedig fogat modtunk! természetesen én sikáltam meg nekik, minden étkezés után(persze ha elaludtak az ebéd után,akkor nem erőltettem) de este mindenképp mostunk fogat. ÉS persze hogy nem ő, mert csak rágcsálják, de én ezt is megengedtem, max havonta vettem az új kefét. Viszont órákig nem rágcsálhatták, ez nem játék, mármint megtanulták, hogy a kefe a fogáplásra való és nem játék..)
12. martin3 (válaszként erre: 8. - Mindzsi)
2011. márc. 5. 14:14

pont ezért csinálja, mert tudja ezzel eléri a célját. én 2 éves koráig bírtam ezt, éjjelente 5-6x felkeltünk, semmit nem aludtam.(délután is max fél órát aludt) Megszületett a kistesó, egyszerűen nem bírtam azt hogy hozzá 6x keljek, a picihez meg 3-4x...nem aludtam semmit, ráadásul előfordult, hogy egszerre sírtak fel, most melyikhez menjek? így hát az elalvásnál is hagytam sírni, első nap 45percig(baromi nehéz volt kibírni, hogy ne menjek oda!) és amikor felébredt éjjel, csak odamentem, megsimogattam és kijöttem és nem mentem vissza! 20percig sírt, másnap elalvásnál 20percet sírt csak, egyszer ébredt fel éjjel, odamentem, kijöttem, 2 percet sírt, 3.éjjel elalvásnál csak 8percet sírt, éjjel már fel sem ébredt! kb 1 hét után már mosolyogva ment aludni, és azóta minden hiszti nélkül elalszik (előtte mesélek neki,megölelgetem, puszi, ez minden nap ugyanúgy zajlik, olyan mint egy szertartás, szerintem ez ad neki biztonságot), végig alszik éjjel! És délután 1-3ig alszik,legtöbbször én ébresztem 3után! És semmilyen lelki sérülést nem okoztam neki, sőt sokkal kiegyensúlyozottabb, hogy megtanult saját helyén aludni!

nem vagyok a mellette alvás híve, igazából nálunk a többi gyereknél sem vált be, ha betegek és szerettem volna, hogy mellettem aludjanak állanódan nevetgéltek,de nem volt alvás belőle, így hát visszatettem őket az ágyukba, ott 2 perc alatt elalszanak. persze ez csak az én véleményem

11. babli (válaszként erre: 10. - Dávid herceg)
2011. márc. 5. 14:11
Köszönöm szépen!
10. Dávid herceg (válaszként erre: 9. - Babli)
2011. márc. 5. 14:08
Szépek, aranyosak a lányok! Gratulálok!!! :)
2011. márc. 5. 14:06
Nálunk már a darabosat eszik az ikrek a Noéminek 7 foga van a Lillusnak 10,fogkefét nem használunk majd később,hisz csak rágcsálnák :-)
8. Mindzsi (válaszként erre: 2. - Bajaikriszta)
2011. márc. 5. 14:01
Hát igen az alvás náluk is probláma, eleltatom és beteszem a kiságyba de sír és keres, de nem egyszerűen.. feláll és úgy rázza a kiságyat és üvölt, és utána nem tudom visszaaltatni, de ha beteszem magam mellé egyből megnyugszik és alszik!
2011. márc. 5. 13:58

A kajcsival kapcsolatban annyit, hogy még mindig turmixolunk, mert a darabos kaját kiköpködi...

Kiflit, pogácsát elnyammog, de már 10 fogunk van...


Tanulófogkefét használunk, de még csak rágcsálja...

2011. márc. 5. 13:57
Ja igen, a hiszti nálunk is sajnos jelen van. Néha sikerül kizökkenteni belőle, például hangos nevetéssel vagy valami vicces dologgal, hanggal. De ez a ritkábbik eset.
2011. márc. 5. 13:56
Szia! Az én fiam is most 1 éves. Evéssel kapcsolatban általában azt eszi amit mi,de mivel még csak 6 foga van, így még turmixolnom kell. Alvással mi úgy vagyunk, hogy nagyon ritkán alszik velünk. Eddig egy szobában aludtunk vele, csak ő a kiságyban mi meg a nagyon. Most készülünk átmenni a másik szobába. Kíváncsi leszek mit fog szólni hozzá. A fogmosással mi még várunk picit.
2011. márc. 5. 13:56

Nekem 16 hós a kicsi lányom, most kezdtük el beszoktatni az ágyába, mert eddig velünk aludt, és cicizett.


Este beteszem őt, már nincs cici, kb fél óra és elalszik, néha van pár perc sírás...


Éjszaka felébred, pár perc símogatás, ha nagy a sírás ismét cici, azon visszaalszik, és visszateszem a kiságyba...


Nem egyszerű, mert igényli a közelségemet....


Kitartás!

3. babli (válaszként erre: 1. - Mindzsi)
2011. márc. 5. 13:48

Szia,nálunk a nagy 3 éves első gyerek köztünk aludt ezt 2 éves kora előtt a saját ágyába szoktattuk azóta ott alszik,nagyon ritkán pedig köztünk pl ha extra beteg az ikrek 15 hósak őket kezdettől fogva a kiságyba szoktattuk,beteszem őket s maguktól elalszanak,az elején ment egy kis hiszti főleg ha még nem álmosak,de már megtanulták.

Étkezés:ugyan azt eszik amit mi

2011. márc. 5. 13:43
A nagy 6 évig aludt velünk, a kicsi most 3 de még nagyon is igényli az együttalvást.Konkrétabban sírva keres éjjel bármilyen éjjeli időpontban, ha nem érzékeli, hogy vele vagyok : valami hetedik érzékféléjével. A hiszi pedig életkori sajátosság, lassan kinövi a tied is. Kitartás!
2011. márc. 5. 13:26
Hogyan tudtátok kezelni azt ha gyermek hisztis, nagyon akaratos? És hogy végig aludja az éjszakát a saját kiságyában? Anyukák tapasztalataira lennék kíváncsi, ki hogyan tudta mindezt megoldani és kezelni!?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook