Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti mindent megvesztek a gyereknek? fórum

Ti mindent megvesztek a gyereknek? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. márc. 28. 13:08

Mi szerényen élünk, de sohase mondok kapásból nemet.. Ha nagyon nagy dolog, akkor eltoljuk karácsonyig, húsvétig. Ha kisebb, akkor valami kisebb eseményhez kötjük, vagy együtt gyűjtjük rá össze a pénzt.. Hogy meg is legyen, de azért érezzék is, hogy nem olyan egyszerű ez..


De néha persze olyan is van, hogy valamit azonnal megveszek, de csak nagyon ritkán.. Viszont azt se lehet mindig mondani, hogy nem telik, néha a lazaságot is kell, hogy lássák, mert azt is tanulni kell..


Esetleg olyanra mondok kapásból nemet, amit lelkileg, elvileg nem engedek. De azt meg mindig tisztázzuk, megbeszéljük miért nem..

17. 34c48a3825 (válaszként erre: 13. - Zsakagi)
2012. márc. 28. 13:08
Nagyon érdekes :) Nálunk soha nem volt ez divatban, húsvétra kizárólag finomságokat kapnak: aszalt gyümölcsöket, olajos magvakat, csokikat.
16. petot (válaszként erre: 11. - 34c48a3825)
2012. márc. 28. 13:08
Sajnos ez az új divat. Én nem divatolok. :) Két fiam van (4 és 1,5 évesek), elmennek locsolkodni, megkapják a csokitojást és kész. Nem erről szól a húsvét?
15. Eva.1975 (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2012. márc. 28. 13:07

Ha nagyon tetszett Neki és szeretné húsvétra megkaphatja:)

még addig úgyis várnia kell rá.

14. homern
2012. márc. 28. 13:07

aminek látom értelmét és megtehetjük,megveszem.

tőlem megkapná a moncsicsit a gyerek ha kérné,mert nem csak ő szeretne egyet hanem én is :D


én sosem kötöm semmihez a vásárlást.főleg nem húsvéthoz meg olyan ünnepekhez aminek nem az ajándékozás a lényege.

a héten vettünk neki pl elektromos kismotort.nemrég is lett volna alkalom,most jön a húsvét,nem akartam hogy arra kapja.az nem erről szól nálunk és nem is a nyuszikákról,a vallásos oldalát próbálom erősíteni a dolognak :)


ha másnál megtetszik neki valami nem kapja meg rögtön,csak ha nem múlik el a lelkesedés és látom hogy jól ellenne vele.a szekrény tetejére még egy kacat nem hiányzik :)

13. zsakagi (válaszként erre: 11. - 34c48a3825)
2012. márc. 28. 13:07

Nem új :)

Nálunk gyerekkoromban ez volt a szokás.

Én pár éve nem veszek ajándékot az enyéimnek, csak csokit kapnak-kertben elrejtve.

ajándékra maradt a karácsony és a szülinap :)

12. petot
2012. márc. 28. 13:05

Szia!

Én nem veszek meg mindent, amit a gyermekem a játszótárasainál lát. Mert nem vehetünk meg mindent. Amikor elmegyünk a játszópajtáshoz, akkor játszik vele, és kész. Jártam már úgy, hogy a közelgő szülinapra névnapra megvettem a játékot és 2 napig játszott vele, azóta ott van a polcon. Nem egyszerű manapság kitalálni, hogy milyen játékot vegyen az ember. A kínálat óriási.

11. 34c48a3825 (válaszként erre: 9. - Barbibogi)
2012. márc. 28. 13:04
Ezt már több helyen is olvastam, ezért kérdezem: ez az új divat, hogy játékokat kapnak a gyerekek húsvétra?
2012. márc. 28. 13:04

Hat, megmondom oszinten, hogy mi Husvetra nem szoktunk neki akandekot venni. Szokott kapni egy kis feszket, amiben talal kis nyuszis, baranyos aprosagot es kesz. A tesomeknal van ajandek Husvetkor is. Rossz pelda elottem - nem szeretnem bevezetni.

Szulinapja messze van meg. :-) Julius. Igazabol en is ezt ajanlottak fel neki, ha jo gyerek lesz, megbeszeljuk apaval es meglatjuk. Erre az volt a valasza: "Mikor nem voltam en jo, anya?! Mindig jol viselkedem!" :-))

2012. márc. 28. 13:03
Az én lányom 2 éves, ha ilyen szituáció áll elő én mindig az aktuális következő alkalomra, ünnepre terelem a dolgot. Pl: Ha szeretnél ilyen moncsicsit akkor majd megírjuk a nyuszinak stb. Persze apróságokat én is megveszek neki (buborékfújó, színező...) De nagyobb dolgot csak alkalomra.
2012. márc. 28. 13:03

Nekem akkor volt ilyen szitu, mikor a fiam felkerült oviba.

Hordták be a gyerekek a játékokat, főleg olyat, ami mekis menüből volt( legközelebbi meki tőlünk 50 km-re van)

Robinak persze kellett volna, de én ellenzem, h azért kell valami, mert a másiknak van.

Mondtam, h neked nem lesz ilyen, Frigyesnek meg nincs bocija (igazi)

ebbe belenyugodott :)

Most már nem téma, max megjegyzi, h pl Patrik milyen jó kocsit kapott.

Ennyi :)

7. R75 (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2012. márc. 28. 13:03
Én ebben az esetben teszveszen megpróbálnék nézni egy moncsi-t, ott olcsóbban meg tudod venni... én már sokszor belefutottam abba, hogy vmit, amit a lányom nagyon szeretett volna, megkapta, és kb. 3percig játszott vele.. kicsit már okosabb vagyok :D
6. 34c48a3825 (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2012. márc. 28. 13:02

Hogy hol a határ? Az épeszűségnél. Nem hiszek abban, hogy csak a ridegtartásos szenvedés nevel "embert", mert az az "ember", aki nélkülöz és a valódi élet a szenvedés, kuporgatás lenne.


Igyekszünk a gyerekeknek mindent megadni, amire szükségük van, értendő ezalatt a játék, kikapcsolódás, szórakozás is. De nem csak szórakozás az élet, tehát egyensúlyt kell tartani, mint mindenben.


Az feltett kérdésre pedig: én azt mondtam volna, hogy meglátjuk, mi fog történni a születésnapodon.

2012. márc. 28. 13:01
Szerintem nem volna szabad "mindent" megvenni a gyerekeknek. Anno, én is elég sok játékot vettem nekik, de később rájöttem, hogy csak fölösleges pénzkidobás. Mi, felnőttek sem kapunk/veszünk meg mindent, amire éppen áhítunk.
2012. márc. 28. 13:01
Én megvenném neki a játékot, de nem rögtön. Azt mondanám neki, hogy ha szépen viselkedik, akkor a szülinapjára megkaphatja (ha nem túl drága-ezt csak megjegyzem). De ne hallgass rám, tudom is én, hiszen nekem nincs gyerekem:)
2012. márc. 28. 13:00
Szia! Nálunk valami kis apróság majdnem mindennapos, de igyekszünk kötni valamihez. Ha a bölcsiben jól viselkedik, akkor kap egy rudit, vagy ilyesmit. Ezt a moncsicsis dolgot esetleg meg tudjátok oldani húsvétra, most kapóra jön az ünnep :)
2. csgybzs (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2012. márc. 28. 12:59
Ó de édes kérdés. Szerintem nem lesz olyan aki igennel fog itt válaszolni! :)
2012. márc. 28. 12:58

Erdekelne a velemenyetek abban, hogy mgesztek e mindent a gyereknek. Honnan lehet ugye tudni, hol a hatar? Mikor teszunk jot?

Mondok egy peldat: kislanyommal (ket es fel eves mult) ma jottunk haza a jatszoterrol egy masik anyukaval es annak 3 gyerekevel. Az egyik kisfiunak volt egy regi-regi moncsicsije, kb. 40-50 cm nagy. A kislanyomnak nagyon tetszett. Hazajottunk es kerdezte nagyon aranyosan, hogy: "Anya! En is kaphatok olyan moncsi kismajmot, mint a Domie?"

Kivancsi vagyok, ki mit mond ilyenkor valaszkent.

Egyebkent, amikor kisebb volt a lanyom, meglattam egy moncsicsit a jatekboltban ea mondtam a ferjemnek, h mnnyire helyes es nekem is volt olyan kiskoromban es milyen jo lenne venni egyet a kislanyunknak.... Nem vettuk meg, mert irto draga volt.

Probaljuk koordinalni ezeket a dolgokat, nem kap meg mindent egyebkent. Ha van nevnap, szulinap, egyebek, akkor is igyekszunk inkabb nem tul draga jatekot venni neki, de ami esetleg hasznos es fejleszti.

Mondjuk a csalad elarasztja minden vacakkal is sajnos! :-(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook