Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti hogyan teszitek túl magatokat a múltban elszenvedett sérelmeken? fórum

Ti hogyan teszitek túl magatokat a múltban elszenvedett sérelmeken? (beszélgetős fórum)


1 2
14. life14
2014. jún. 10. 16:23
Koszonom a hasznos válaszokat.
2014. jún. 10. 16:10
Egyszer olvastam valahol, (biztosan a Fb-on..:D) hogy gondolkodj el azon, ami megbántott, ha úgy érzed, hogy teljesen igazságtalan, akkor az az ő saját keresztje, csak rád akarta kivetíteni, tehát nincs dolgod vele. Ha úgy érzed, hogy igaza volt, akkor az a te kereszted, tehát neked kell elgondolkodnod azon, hogy mihez kezdj vele. Mindenképpen magadban kell megoldanod, hiszen neked fáj.
2014. jún. 10. 16:07
Sok szònak is egy a vège: meg kell próbàlni elengedni a haragot ès tisztàn làtni. Objektìven.
2014. jún. 10. 16:05
Sziasztok! Nekem a sèrelem enyhülèsère nagyon jò recept, hogy 800 km-re vagyok tőle. Boldog párkapcsolatom van, kedvesem sokat segìtett nekem a gondolkodásmódom megvàltoztatásàban, na meg magamba nèztem, elemeztem dolgokat, pròbàltam rendet tenni. Mostanra 70%-ban sikerült. Már nincs bennem akkora harag, nèha egy-kèt helyzet emlèkeztet rá.
2014. jún. 10. 16:03

Ha valaki megbántott akár szóval, akár tettel, gondolkodj el azon, miért jobban mondva mi miatt tette azt, amit tett?

Vagyis, hogy annak előtte te mit mondtál, mit tettél, hogy őbelőle ezt hoztad elő?

Ha őszinték vagyunk magunkhoz, az esetek többségében kiderül, hogy előtte mi szóltunk-tettünk olyasmit, amivel kiváltottuk nála az említett módon való reagálást.


És ha tovább pergetjük visszafelé az eseményeket magunkban, és már valójában arra sem emlékszünk, hogy valójában hogyan is indult az egész... de világossá válik előttünk, hogy az események során mi magunk sem voltunk angyalok... szóval akkor már látjuk, hogy ő legalább annyira haragudhat(na) ránk, mint ahogyan most mi haragszunk őrá.

Vagyis semmi értelme, hogy sértődöttek legyünk, mi sem vagyunk teljesen ártatlanok abban, hogy a dolgok úgy alakultak.

2014. jún. 10. 16:02
Nem tudod megbeszélni azzal, aki megbántott? Az a legjobb. Mindenképp beszéld ki magadból. Egyébként az idő az ami segít.
8. de Luca (válaszként erre: 7. - Jasmine24)
2014. jún. 10. 15:52
Ja, valami ilyesmi.
2014. jún. 10. 15:47
Szerintem erre nincsen recept. Egyszeruen el kell fogadni, hogy az elet neha ilyet is produkal sajnos es nem szabad a serelmeken kattogni, hanem tanulni kell beloluk es utana az a tapasztalaltot a leheto legjobban hasznaositani. Igy lehet ebbol pozitivan kijonni. Nem konnyu elerni ezt sem, mert tudatos gondolkodasra van szukseg, de szerintem ez az egyetlen modja.
6. life14 (válaszként erre: 4. - Szafaripók)
2014. jún. 10. 15:47
Olyan sérelmekre gondolok, amik téged a legjobban bántanak, a leggyengébb pontjaidon sérulsz.
2014. jún. 10. 15:45
Mit kell tenni annak érdekében, hogy meg tudjunk emészteni dolgokat, ne kísértsenek, ne fájjanak?
2014. jún. 10. 15:44
Ez a sérelemtől, és az "elkövetőtől" függ...
2014. jún. 10. 15:44
Lassacskán... :)
2014. jún. 10. 15:44
Hogyan lehet elfelejteni valamit, túllépni valamin, hogy ne fájjon?
2014. jún. 10. 15:42
Ti hogyan teszitek túl magatokat a múltban elszenvedett sérelmeken?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook