Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti hogyan döntenétek egy beteg cica sorsáról? fórum

Ti hogyan döntenétek egy beteg cica sorsáról? (beszélgetős fórum)

1 2
2012. márc. 16. 15:18
Én biztosan mindent megtennék amit csak lehet.
15. 91d4989ab9 (válaszként erre: 13. - Fifko)
2012. márc. 16. 15:18
de ha leszivják kitenyésztik a bacit és lehet hogy kezelhető
2012. márc. 16. 15:17

ezért nem kéne ilyen közel engedni magunkhoz az állatokat, nem mi szeliditettük meg őket hanem ők minket:D egy macska simán elkoborol tojik rá te mit érzel bezzeg forditva:D


na jó azért az állatvédőket ne küldjétek rám:D volt hogy én is szerettem igy egy kis vakarcsot de megdöglött akkor megfogadtam soha többet...

13. fifko
2012. márc. 16. 15:16

Ne szenvedtesd!Sajnos menthetetlen!

A folyadék nem sokkal a leszívás után újra termelődik.A szíve is és a veséje is hamarosan gyengülni fog.Tartsd szeretetben addig amíg lehet,de minden ilyen beavatkozás csak fölösleges stressz a macskának is és neked is!A barátnőm macskája is ugyanígy járt,a második leszívásnál már nem ébredt fel!:(

12. bnedora (válaszként erre: 6. - B94b39b09f)
2012. márc. 16. 15:13
Nagyon sajnállak, hogy ilyen helyzetbe kerültetek. Sok éjszakám, nappalom volt nekem is hasonló az elmúlt 20 évben. Gondold át, ha nem csinálják meg, akkor mennyi az esélye a további élethez. Ha viszont elaltatják, akkor esetleg rájönnek a helyes gyógymódra, de ebben az esetben azzal is számolni kell, hogy nem ébred fel a cicus, tehát 50-50 %. Képzeld el, ha olyan állapotba kerül, hogy már nincs mit tenni, akkor is az a "leghumánusabb", hogy elaltatod. Nagyon nehéz döntések ezek, de mi itt bármit is javaslunk, neked el eldöntened, hogy mi a legjobb neked és a cicának. Remélem, sikerül jó döntést hoznod, és még sokáig veled lehet a cicád.
2012. márc. 16. 15:11

Nézd.Én az elaltatás ellen vagyok.Nekünk van egy 5 éves cicánk akinél leukózist diagnosztizáltak 2010 ,novemberében.A vérképe borzasztó volt.A doki max.3 hónapot adott neki.Ezzel szemben a cica ma is él és virulmmeghízott és jól van.Igaz ez nem a dokinak köszönhető hanem nekünk akik koikezeltül őt ezüst kolloiddal és Béres cseppel.Ha akkor elaltattatjuk...

Szóval nehéz dolog ez nagyon.Másrészt a 7 év nem olyan sok,nekünk van egy 12 éves cicánk is aki tök jól van.

Nemrég viszont elütötték a fél éves cicánkat,súlyos fejsérüléseket szenvedett,mégsem jutott eszünkbe az elaltatás,az utolsó percig reménykedtünk,bár hiába...Rumlika meghalt:(

Én mindenesetre amíg egy csepp remény van,nem alatatnék el állatot.A sors úgyis eldönti,ne avatkozzunk bele,szerintem.Elfogadom ha valaki nem ért velem egyet,de én így érzek.

10. 91d4989ab9 (válaszként erre: 6. - B94b39b09f)
2012. márc. 16. 15:09
a halálos itéletét nem te irod alá, térj már észhez, hiszen viiiiiz van a tüdejében, ez nem normális, te csak igyekeznél meggyógyitatni
9. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - B94b39b09f)
2012. márc. 16. 15:08

Pont,hogy ezt olvastam jött ide az egyik cicám.

Micsoda "véletlen"...

Én valszeg,amit csak lehet megtennék érte, de az rengeteg energia lesz, pénz és idő.

A dokik azért jobban átlátják, sztem egy valamirevaló állatorvos nem hagyná szenved(tet)ni az állatot. Bízz benne!

Amit javasol, fogadd el, bizti úgy kell lennie.

Drukkolok.

2012. márc. 16. 15:08
Szerintem is vidd el.Remélem nem lesz baj az altatás miatt, de az se jó ha még hetekig szenved.
7. bnedora (válaszként erre: 4. - 91d4989ab9)
2012. márc. 16. 15:07
A 7 éves cica még nem számít öregnek, éppen "félidőben" van.
6. b94b39b09f (válaszként erre: 5. - 91d4989ab9)
2012. márc. 16. 15:06

Igazad van...

Elvileg ez egy egyszeru, veszelytelen beavatkozas, csak mivel folyadek van a tudejeben es mellkasaban, igy veszelyes. Embereknel is kizaro ok ez az altatasra, azt hiszem.

Bizom benne, hogy van annyira szivos es eros, eddig is nagyon jol tartotta magat. Csak az a legfajobb, hogy ha rosszul sulne el, akkor meg en irtam ala a halalos iteletet.

5. 91d4989ab9 (válaszként erre: 3. - B94b39b09f)
2012. márc. 16. 15:01
szerintem nem veszélyes, ha ott meghal akkor hidd el altatás nélkül se huzta volna sokáig
2012. márc. 16. 15:00

ennyiből akkor soha egy embert se altatnának el mütétnél mert hátha nem ébred fel?:D


a hétéves macska már öregnek számit, szerintem neked is jobb ha kikezelteted, ha gyógyitható



ha meg nem az akkor meg jobb ha az altatástól elalszik mintha hónapokat szenved

3. b94b39b09f (válaszként erre: 2. - 91d4989ab9)
2012. márc. 16. 15:00
Igen, eddig is hallgattam ra, sot nagyon bizom benne, csak azert bizonytalanodtam el, mert eloszor nem mondta, hogy milyen veszelyes, (olyan konnyeden beszelt rola), hanem amikor rakerdeztem, csak akkor.
2012. márc. 16. 14:56
ahogy az orvosa tanácsolja
2012. márc. 16. 14:54

Sziasztok, nagyon szomoruan irok, mert hetek ota nagyon beteg a cicusom. Az altalanos allapota remek, etvagya nagyon jo, dorombol, erdeklodik, jon-megy, ugral. Viszont nehezlegzese van, folyadek gyult ossze a mellkasaban. Meg egy teszteredmenyre varunk (FIP), ha az negativ, akkor el kene vinni mellkascsapolasra egy tolunk 120 km-re levo varosba, hogy megtalaljak a korokozot.

Viszont... a kezeloorvosa szerint benne van a palkiban, hogy nem ebred fel a boditasbol. Beszeltem ezugyben tobb allatorvossal is (5), kozuluk 2 egyertelmuen lebeszelt az altatasrol, mert szerintuk ilyen allapotban eselytelen, hogy felebredjen. Maga a beavatkozas nem lenne nagy, egy tuvel tortenik a mintavetel. A harmadik ketelkedve valaszolt, a masik 2 nem latott kivetnivalot benne. A cicus most jol van, a nehezlegzese is enyhult, de csak a beadott gyogyszerek hatasara, nelkuluk gyorsan visszaesik az allapota. Viszont eredmeny nelkul nem tudjak celzottan gyogyszerezni szegenyt. Annyira nehez...

Szivem megszakad. Ha most jol van, es lehet, hogy nem is halalos a betegsege (a verkepe nagyon rossz lett, de meg nem lehet tudni, hogy gyogyithato-e) es par nap mulva elviszem a csapolasra es nem ebred fel, kozben meg gyogyithato lenne, akkor abba beleorulnek. Plane, hogy ennyire tiltakozna. Ha meg nem viszem, akkor meg csak telik az ido, konkret gyogyszer nelkul, a maja mar igy is tropara ment a sok szteroidtol. Szegenykem annyira utal mar orvoshoz menni, hogy ha meglatja a boxat, akkor elbujik, es elkezd lihegni a felelemtol.

Most mit csinaljak? Meghurcoljam szegenykemet? Ti mit tennetek? Annyira nagyon kedves nekem, 7 eves, mar az is csodaszamba megy, hogy eleben van, mert mar ketszer eleg necces dolgokon ment at. Napok ota csak remegek es sirok felvaltva.

Persze vegul ugyis el fogom vinni szerintem, mert akkor meg abba orulnek bele, hogy nem tettem meg mindent. :(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook