Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cukorbeteg cica - kutyagazdik ide! fórum

Cukorbeteg cica - kutyagazdik ide! (beszélgetős fórum)


1 2
2018. febr. 14. 14:27
Siasztok! Ma tudtam meg, hogy 14 éves cicám cukorbeteg. Egyből kétségbeestem és keresem a hasonló sorstársakat segítségkérés céljából. Minden érdekel, ami ezzel kapcsolatos, az állatorvosunk is segítőkész, sok éve ismerjük, de sajnos messze van, így nehézkes a mindennapos találkozás, pedig szerinte erre szükség lenne. Én mindenképpen vállalnám az otthoni inzulinozást és vércukor mérést, már bújom a netet ezzel kapcsolatban. Mit kell venni stb. Kinek mennyire ment nehezen az első időkben és mire kell nagyon vigyázni. Köszönöm a segítséget, akár mailban van.
2018. febr. 5. 19:25
Szia! Nekünk U40-es fecskendőben 2 egység. Végül 3 egység lett a jó neki.
2018. febr. 4. 21:16
Sziasztok! A 13 èves cicám cukorbeteg. Nektek mennyi volt az insulin kezdő adagja?
2017. nov. 10. 12:05
A fülén.
27. rosszcsillag (válaszként erre: 26. - Vica973)
2017. nov. 10. 11:22
Hol szúrjátok meg a vércukor mérésekor?
2017. nov. 9. 15:52

Igen, 2x kell inzulinozni. 9 éves, lakásban tartott cica és túlsúlyos volt, mert iszonyat lusta a kisasszony :). Most már szép formás lett. De ehhez kellettek a tisztán diabetikus tápok. Szerencsére szereti a hasát, így ezzel nincs gond.

Vettünk vércukorszint mérőt és otthon nézzük a vércukrát. Az eredménnyel kapcsolatban folyamatosan konzultáltunk az orvossal, meg majd kontrollra visszük vissza.

Amúgy a cukorbetegséggel alapvetően tisztában voltam, mert a családban van inzulinos cukorbeteg. A doki is mondta, hogy ebből a szempontból nincs különbség, ugyanazok a dolgok fontosak.

2017. nov. 9. 15:36

Oh, van valaki rajtam kívül is...!Gyuri cicám több mint 2 éve inzulinos. Neki 24 volt a cukra amikor kiderült.

Ti is naponta 2x szúrjátok, gondolom. Gyurci Hills W/D tápot kap, első évben szépen megette a hozzá tartozó diabéteszes nedves tápot is, majd egyszercsak nem. Kicsit kétségbe voltam esve, hogy mitévő legyek.. aztán azt mondta az orvos, ha inzulinozni kell akkor végülis adhatok neki mást is, az inzulin adagja ahhoz lrsz állítva, csak a következetesség nagyon fontos. Akkor ne kapjon mást. Így applaws nedves táp és a Hills száraz a kajája. Imádja :)

Viszonylag rutinos vagyok már ebben, ha bármi felmerülne a cicáddal kapcsolatban, írj, hátha tudok segíteni..

Ő mennyi idős? Milyen gyakran van kontroll? Így az elején gondolom még gyakran, aztán ez majd csökken.

2017. nov. 9. 14:22

Szia!

Nekünk az egyik cicánk cukorbeteg. Kb. 1 hónapja derült ki. Mivel 22-es volt a cukra így nem maradt más, csak az inzulinozás, meg a diétás kaja. Nálunk a Royal Canin diétás száraztápot kifejezetten szeretik. (Az a cica is, aki nem cukorbeteg, és amúgy nagyon válogatós. :) ) Konzervben is csak diétásat adunk. Erre külön felhívta a figyelmet az állatorvos. Mostanra már szépen beállt a cukor értéke.

23. rosszcsillag (válaszként erre: 22. - Kekvyrag100)
2017. nov. 6. 14:55

Szia,

mi lett a dologból?

2017. nov. 4. 13:34
Sziasztok.nekem a kutyám cukorbeteg inzulinozni kell ill.eddig ezt sikerult is napi 2x.két hétig.most reggel már nem mert nem eszik.ma merem a cukorjat este.mivel délben evett.de inzulint nem mertem adni neki.
2017. okt. 5. 09:39

Sziasztok,


még mindig csak én vagyok itt érdekelt és a Gyuri cicám? :)

20. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 19. - Rosszcsillag)
2017. jún. 24. 11:14
ó a meleg az hat rájuk, az én két cicám is csak fekszenek és hűsölnek illetve azt nem értem, hogy a bundájuk ilyenkor nyáron mindig feleannyi télen meg boholycica lesz belőlük megint.
19. rosszcsillag (válaszként erre: 18. - 35d45e2ed1)
2017. jún. 24. 11:07

Igen :)

ez a hőség azért megviseli. Persze ez nem a cukorbetegség miatt, hanem sztem egyszerűen a kora miatt.

Szerencsére az étvágyával nincs baj (maradjoin is így! ) :)

18. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 17. - Rosszcsillag)
2017. jún. 23. 19:42
ja értem akkor gyakorlatilag az inzulin beállítja úgy a cukrát, hogy nyugodtan ehet szokásos menüt?
17. rosszcsillag (válaszként erre: 16. - 35d45e2ed1)
2017. jún. 22. 10:36

Ha jól lett volna inzulin nélkül (először ezzel próbálkoztunk) akkor szigorú diétát kellett volna tartani.

Akkor megvettem a null szénhidrátos diabetes- es konzervet, száraztápot, de nem volt elég, mert ugyanúgy magas maradt a vércukra.

16. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 13. - Rosszcsillag)
2017. jún. 21. 20:54
akkor jó ha nincs különösebb nehézség az etetéssel, azt hittem hogy külön cukormentes diéta és egyebek szükséges. Egyem meg a kis szívét akkor ennyire simán hagyja hogy beadd neki az inzulint. Egyébként igen, nagyon mély kapcsolat tud lenni a gazda és a cica között, én is átéreztem már sokszor hogy mennyire kötődünk egymáshoz a kis öreglányommal (meg a kis dilaj lányával).
2017. jún. 21. 14:24

Ha bárkinek kérdése van, vagy bizonytalan cukorbeteg állattal való együttélésben, szívesen segítek. Emlékszem 2 éve az elejére, mennyire össze voltam zavarodva, mennyire új volt ez az egész.. minden szarral az állatorvosomat hívtam :S

Szegény, mindig türelmesen válaszolt :D

2017. jún. 21. 14:21

Amúgy cukorbetegség esetén a rendszeresség és a kaja- inzulin páros a legfontosabb. Kaja nélkül nem adható be inzulin, illetve hányás vagy hasmenés esetén is vigyázni kell vele.

A rendszeresség pedig nagyjából 12 órának kell eltelnie 2 inzulinozás között és nagyjából ugyanabban az időben..


Nálunk ez úgy néz ki, hogy reggel 7 körül adok neki egy 70g- os konzervet és 10g szárazkaját (ez a Hills w/d cukorbeteg és colitises állatoknak való tápja). A konzerv bármi lehet csak utána már akkor azt kell neki adni, ha be van állítva a cukra. Ez jó, mert finom (azért a gyógytáp nem túl ízletes) így összekeverve jóízűen megeszi a szárazat is. Aztán jön az inzulin. Én a napnak kb a felénél szoktam adni neki max 30g natur csirkehuszit vagy egy kis natur halat, de ezt csak az íze miatt :) és néha sok a gyomorsava szegénynek, olyankor egy pár kis falat tuti jó neki és ez a cukrát sem bántja.

Kövi kaja este 7 vagy 8 körül, ahogy sikerül. Ugyanaz mint reggel.

Néha még éjszaka egy kis finomság, de az csak 1-1 falat az én vacsorámból. A lazacot pl imádja :)

13. rosszcsillag (válaszként erre: 12. - 35d45e2ed1)
2017. jún. 21. 14:07

Jól tűri a napi kétszeri szúrást. Én sem gondoltam, hogy ennyire jól megy majd :)

Eszik, közben én már leülök a szobában a szőnyegre. Miután végzett a kajával, odajön a szőnyegre hozzám és elfekszik az oldalára. Már tudom hol a legkönnyebb beadni neki (és nekem hogy' áll a legjobban a kezemre) , beadom, majd utána kap még egy kis "jutalomfalatot" : (imádom <3)

Sosem gondoltam, hogy ilyen kapcsolat lehet egy cica és a gazdi között...


Tulajdonképpen bármit ehet, csak az inzulin adagja ahhoz van beállítva amit adok neki, ezért minden nap ugyanazt kapja. Szerencsémre imádja a hasát :)

2017. jún. 19. 18:15
rosszcsillag és hogy tűri a cicád a napi inzulinozást? Husit ehet?
11. b4b1d52444 (válaszként erre: 10. - Rosszcsillag)
2017. jún. 19. 13:14
Nem, ő nem. Amikor nagyon rosszul lett akkor kapott naponta két injekciót kb. egy héten keresztül. Nála szerintem más jellegű volt, arról nem beszélve, hogy ez már 10 éve volt, akkor még az állatorvosi rendelők sem voltak ennyire felszereltek, mint most, meg talán az állatorvosok sem voltak ilyen felkészültek.
10. rosszcsillag (válaszként erre: 9. - B4b1d52444)
2017. jún. 19. 11:29
Húgod cicája nem kapott inzulint?
9. b4b1d52444 (válaszként erre: 6. - Rosszcsillag)
2017. jún. 19. 10:11
Ja értelek. Húgom cicája volt cukorbeteg, őt évekig kezelte az orvos, de végül már nem lehetett rajta segíteni. Ilyen hullámvasút szerűen jöttek rá a tünetek, volt, hogy hónapokig nem volt semmi baja, kikerekedett, aztán egy-két-három nap alatt csontsovánnyá fogyott, liter vizet megivott, és ötpercenként pisilt.
2017. jún. 19. 09:49

A sok pisilést úgy értem, hogy csorgatott szegény fél perceken át.

Most inzulint adok neki reggel és este, tartom nála a diétát, így jól érzi magát <3

7. rosszcsillag (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2017. jún. 19. 09:48
Enissa: ezzel a stílussal sztem magadat osztályozod... elnézésed kérem amiért nem válaszoltam a tőled elvárt időn belül, sajnálom ha ezzel magamra haragítottalak.
6. rosszcsillag (válaszként erre: 2. - B4b1d52444)
2017. jún. 19. 09:45

Kedves Ilike1984,

nem hinném, hogy az életkorához kötött, még csak azt sem, amit az embereknél szoktak "ráhúzni" a cukorbeteg dologra, hogy "egészségtelen életmód, kevés mozgás"... ő nem szobacica, kertes házban lakunk így kinti, benti. Mikor mihez van kedve. Elhízva sem volt, igaz 13 éves korában derült ki. De nem tudom mióta állhatott már fenn ez a probléma...

Egy késő öszi napon, amikor már hideg volt kint és emiatt napokon át alig mozdult ki a házból, észrevettem, hogy sokat iszik. Tudtam, hogy a cicák amúgy elég kevés folyadékkal jól vannak, ő viszont sokat ivott és sokat is pisilt. Ennyi tünete volt csak... és 23- as cukra :-(

5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2017. jún. 17. 13:13
Oké, kedves rosszcsillag! Akkor tartsd meg magadnak a történetet.
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Rosszcsillag)
2017. jún. 15. 17:26
Amíg nem jelentkezik szintén érintett, leírhatmád, hogy vetted észre a betegséget, háta tanulság lenne mások számára is.
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Rosszcsillag)
2017. jún. 15. 17:05

biztos, hogy nem, meert gyakran hallani. :(


Az enyémek sem azok, remélem nem is lesznek. Tudom a remény nem elég :(

2017. jún. 15. 15:09
Nem járok ebben a cipőben, de érdekel, hogy ez hogy derült ki? A cica életkorához kötött, vagy hogy?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook