Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti hogyan altatjátok a bébiteket? ( 2hós) fórum

Ti hogyan altatjátok a bébiteket? ( 2hós) (tudásbázis kérdés)


1 2 3
36. dius81
2009. ápr. 14. 07:37
mennyi idős a kiscsaj?
35. dius81
2009. ápr. 14. 07:37

a melletünk alvás nálunk sem jött be egyik gyeeknél sem:)

Hál istennek v. sajnos.

Senki nem tudott aludni.

Petrával és a kocsival az a helyzet, hogy nem alszik el könnyen, de ha sikerül, akkor nagyon jól sikerül.

Márk imádott benne aludni, csak az volt a gond, hogy addig lent kellett lenni az utcán míg ő aludt, mert mindig felkelt, mikor át akartam tenni a hordiba és ennyi volt az alvás és jött a bömbi, ha nem aludta ki magát:(

Tömbházban lakunk a másodikon, tehát esélyem sem volt a kocsit felhozni gyerekestől:(

34. pmjudit (válaszként erre: 32. - Dius81)
2009. ápr. 14. 07:33

A lányom is jó alvó volt kicsinek, de az oviban ezt csinálta, amit leírtál.

Mióta megvan a kicsi , hazahozom ebéd után, kínlódunk, hogy pihenjen....

33. pmjudit (válaszként erre: 31. - Dius81)
2009. ápr. 14. 07:32

Délután spkszor elég kivárnunk míg a Pici felkl, van úgy, hogy még 3/45-kor is alszik - csak éppen ne legyen programunk.


ja és még valami. Ő csak és kizárólag a kiságyában tud aludni. Még egészen kicsinek sem szeretett a babakocsiban, pedig a lányom ott nagyon tudott aludni. Nem tud aludni a kocsiban, sem mellettünk, csak és kizárólag a saját helyén.

32. dius81
2009. ápr. 14. 07:30

Az oviban is azt modja, mikor jön az ovónéni, akkor gyorsan bebújik a takaró alá, hogy ne lássák, h. ébren van.

Még csak kiscsoportos,de már ilyen rafkós:)

Bár Anya mondta, hogy én sem szerettem délben aludni:)

Mit várok töle? Tőlük?

31. dius81
2009. ápr. 14. 07:28

Annyira irigyellek.

Az én nagyfiam nem vmi jó alvó, bár sosem volt.

Ő már egy ideje csak ünnepnapokon alszik délben. Itthon meg egyáltalán nem alszik ebég után.

Este 9-kor megy aludni és reggel f7-kor már kukorékol, de szombaton pl. 6-kor már fent volt:(

remélem a kicsi jobb alvó lesz.

2009. ápr. 14. 07:26
Valószínűleg szerencsés is vagyok velük:)))
29. pmjudit (válaszként erre: 28. - Dius81)
2009. ápr. 14. 07:25

Nappal világosban aludtak.

A kisfiam még másfél évesen s aludt délelőtt 2 órát, du 2ésfél órát, majd este 7-től reggel 7-ig.


Most 25 hós - már ébren van, este 8-tól alszik fél 7-ig, délután 1-től 4-ig.

Mondjuk 1 órakor már alig várja, hogy hazaérjük az oviból a tesójával és már viszem is aludni, mire kijövök a szobából már alszik. De itt is pontosan 1-re haza kell érnünk, mert egy negyedórás csúszás - beszélgetés az ovinál, szerintem bezavrna:))))

Eygszerűen szeret aludni.

28. dius81
2009. ápr. 14. 07:21
lehet, hogy félreértjük egymást (gondolom a lámpából), de én a nappali alvásra is gondolok. és főként arra, mert este általában olyan fáradt, hogy bekajál és már le is tudom tenni a büfi után.
2009. ápr. 14. 07:18

Igen, mielőtt betettem őket.

A kisvillany égve maradt és én kijöttem.

Nem feltétlen csinálsz rosszul semmit, szerintem ez gyerekfüggő is.

Én a rendszerességben latom áltlában a megoldást. Minden ugyanakkor, ugyanolyan sorrendben történik nálunk.

26. dius81
2009. ápr. 14. 07:15

Mérmint amikor betted az ágyába?

Én csinálok valamit rosszul szerinted?

25. pmjudit (válaszként erre: 24. - Dius81)
2009. ápr. 14. 07:14

Nem.

Egyik sem.

Mielőtt vittem aludni, elköszöntünk, megpuszilgattam és szép álmokat kívántam nekik.

A mai napig így megy aludni mindkettő.

24. dius81 (válaszként erre: 13. - Pmjudit)
2009. ápr. 14. 07:12
És egyáltalán nem sírt?
23. drnéni (válaszként erre: 21. - 03755e6896)
2009. ápr. 14. 07:02
Nagyon javaslom nektek a Suttogó-féle felvesz-letesz módszert, mi ezzel tanítottuk a kislányunkat egyedül elaludni. Sok helyen szó volt róla itt a Hoxán is, ha rákeresel, biztos megtalálod.
2009. ápr. 13. 21:41

Nálunk nincs altatás. A kisfiam születése óta magától alszik el.

A kislányomat ugyanis mindig altattuk aminek az lett a következménye, hogy még 2-3 évesen is ölbe aludt el. Vagyis: tanultunk belőle, másodjára nem követtük el ezt a hibát...:))

2009. ápr. 13. 21:21

Szisztok!

Nálunk nagy macera az altatás!

A nagyobbik fiam 4 éves lesz és kb 2-3 hónapj alszik el magától!

Nagyon-nagyon sokáig ringatni kellett...

A kicsi fiam 4 hónapos,sajnos ő sem alszik el magától,ha ringatom az sem jó,ha babkocsiba teszem az se jó,ha járkálok vele az se jó.Semmi nem vált be eddig nála. Próbáltam már betenni a kiságyba,de olyan színten őrjöngött,hogy megszakadt a szívem...

Teljesen tanácstalan vagyok,már több,mint 8 kiló és a karjaim kiszakadnak.

Nagyon irígylem azokat az anyukákat akiknek magától elalszik a babája.

2009. ápr. 13. 19:57

Sziasztok. Nekem 2 gyerkőc van, (fiú+lány is)és mindketten másképp aludtak el.

A fiamat anno a szokásos "esti szertartás után" lefektettem az ágyba és magától aludt el. Sosem kellett "altatgatni", mászkálni is csak akkor kellett, amikor "hasibaj" volt. De erről hamar leszokott, aztán már egyedül aludt.

A kislányom kicsit másképp volt, mert ő szopizás közben elaludt és fel sem kelt a következő szopi idejéig. Aztán amikor már nagyobb lett, a cicizés után lefektettem és egyedül aludt ő is.

Azt hiszem, hogy nekem ilyen szempontból szerencsém volt velük. :-)

2009. ápr. 13. 19:51

Sziveseb hordom ölbe,még ha néha fàraszto is..

De nekem szörnyü büntudatom lenne,ha csak ugy betenném a kisàgyàba,hogy majd magàtol elaludjon..

Monoton hangot,csak nagy nyügi esetén vetünk be,de az ölben valo altatàs jol esik a lelkiismeretemnek.

18. pmjudit (válaszként erre: 16. - Drnéni)
2009. ápr. 13. 18:42

Teljesen egyetértek, én is a napirend meglétében látom a baba nyugalmát.


Nekem születésüktől szinte percre pontos napirendjük van a gyerekeknek, mely a növekedés során időnként átalalakul pl. másfél éves koráig délelőtt-délután aludt a kisfiam, utána már csak délután.

Mi teljesen hozzájuk igazodva éljük az életünket. A délutáni alvás nem maradhat el, semmiféle program miatt. Kisfiam mindig a szokott időben, a kiságyában alszik.

Soha semmi gond nem volt az alvással, mi nem ismerjük az altatást - puszi, kiságy és alvás.


2 éves fiam alszik este 8-tó reggel 7-ig és élután 1 -től 4-fél 5-ig.

2009. ápr. 13. 15:06
Ja, és ha nem akarod ölben hurcolászni, szoktasd hozzá, hogy mindig kijössz a szobájából mielőtt elalszik. (Persze megfelelő alvási szertartás után.)
16. drnéni (válaszként erre: 10. - Dius81)
2009. ápr. 13. 15:04
Szerintem nem a legjobb módszer. Az ekkora babák nehezebben tudnak elaludni, ha nagyon fáradtak. Nekünk ami abszolút bejött, és mai napig tartjuk, az a szigorú napirend. Amit eltervezel magadban, hogy a legjobb a ti családotoknak, de aztán be is tartod. Ha kialakítasz egy napirendet, nem lesz gond az alvással, mert a baba megtanulja, hogy mikor van az alvás ideje, és addigra lesz álmos. Persze a napirendet is változtatni kell a baba fejlődésével. Sajnos én a lányomnál csak 10 hónaposan vezettem be, de a következő babánál kezdettől fogva napirendezni fogok, mert nagyon megkönnyíti mindenki életét.
15. drnéni (válaszként erre: 9. - Szenasie)
2009. ápr. 13. 14:59
Szerintem nem morbid egyeltalán, inkább nagyon jó ötlet!
14. drnéni (válaszként erre: 3. - D0b7178f40)
2009. ápr. 13. 14:58
Az I. nekem is nagyon bejött, de a II. közel se olyan jó. Én legalábbis nem tudtam azonosulni a nevelési elveivel, nekem egy kicsit túlszabályozó.
2009. ápr. 13. 14:43

Betettem a kiságyba és aludt.

Egészen pici volt betakartam, akkor tudta, hogy alvás jön, ha nem takartam nem kellett aludni.

2 éves múlt és a mai napig így alszik el.

2009. ápr. 13. 13:41

Szia!

A fiammal soha nem volt, gond, mindig csak betettem az agyba es aludt. Kicsit sajnaltam is, hogy nem olyan, mint a tobbi baba, akiket lehet tartogatni. A lanyom viszont olyan volt, eves utan tartottam mindig, amig el nem aludt egeszen 14 honapos koraig. Akkor egyszer csak eves utan ramutatott az agyara es kozolte, hogy papa. Szo szerinte kidobott a szobajabol.:( Azota berakom az agyba es elalszik magatol.

Szerintem nem igaz, hogy rosszat teszel vele, ha tartogatod, persze ha neked is kenyelmes. Ha eljott az ido, ugyis jelzi, hogy mar nincs ra szuksege. Mondjuk en mindig ulve, kenyelmesen tartottam, igy nem fajdult meg a derekam. Olyan gyorsan felnonek, miert kell siettetni? En szivesen tartogatnam meg mindig, ha hagyna.

11. dius81
2009. ápr. 13. 13:36

Mosz mennem kell, megjöttek a pasijaim a locsolásból, majd holnap visszaolvasok.

Köszi, aki ír.

10. dius81
2009. ápr. 13. 13:35

A fiamat nekem is ölben kellett elaltani, majd becsempészni az ágyába, ha megriadt kezdhettem előlről.Ezt játszottuk másfél éves koráig...:(

Most a kcsit megpróbálom önálló alvásra szoktatni.Csak akkor teszem az ágyba, ha már nagyon fáradt esetleg kezd elszundítani a kezemben. Időnként sír, időnként csak nyögdécsel, de végülis elalszik.

szerintetek ez jó stratégia?

Nagyon sajnálom mikor sír, de nem akarom még1x végigcsinálni a járkálós-ölbe altatást.

2009. ápr. 13. 13:31

szia! a fiammal nekem se volt gondom: evett- aludt és ez kitartott elég sokáig, elég volt letenni az ágyba.

A lányom már nehéz eset. a kiságyba úgy szoktattuk be, hogy kendőmet, vagy este az aznapi melltartó betétemet oda tettem az arcához (ez az utóbbi elég morbid, de anya szaga volt és megnyugtatta)

Még kicsi, úgyhogy le tudod szoktatni! a monoton hangok jók, de akkor évekig kell meneszteni valamit mellette... a lányom most 4 hónapos. Általában etetés után letesszük és elalszik akkor is ha a tesója ott sikítozik meg magyaráz. illetve ha alvásra kicsit le tudod hűteni a szobáját egy fél-1 fokkal (szellőztetés v. altatás előtt amíg másik szobában vagytok légkondi) segíthet. Az enyém nagyon szeret kocsiban aludni is, de azt is nehéz megoldani ha panelosok vagytok és nem kertes házban laktok.

2009. ápr. 13. 13:27
Már egy éves a legkisebb, a nagyok iskolások, de soha nem kellett altatni őket, max. ha betegek voltak, vagy esetleg néha ott ültem az ágyuk mellett, ha nem akartak elaludni, de ez is már később, 1-2 évesen.
2009. ápr. 13. 13:21
ja, szia
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook