Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti hogy kérnétek meg a szülöt, anyóst hogy szülés után ne lógjanak a nyakadon, mert tudod mi a dolgod?(2.baba) fórum

Ti hogy kérnétek meg a szülöt, anyóst hogy szülés után ne lógjanak a nyakadon, mert tudod mi a dolgod?(2.baba) (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. febr. 21. 19:47
Én simán elzavartam a francba,az új helyzetbe,amit mindahányan éppen élünk,nem hiányzik egy vénasszony idétlenkedése,aki 30 éve nem nyúlt gyerekhez,és a sajátját is könyvből próbálta nevelgetni.Mikor hazamentünk a babával,intézkedett,aztán elküldtem,hogy ne idegesítsen.
2008. dec. 7. 06:29

én nyugodtan kértem Qket :) bár be kell vallani néha nehéz volt, mert nem akarták tudomásul venni.

Ja, és nekem egy Babám van, Aki már 26 éves. Mamám még mindig próbálkozik az érzelmi zsarolással, ha nem az van amit Q akar :(

2008. dec. 7. 03:01
Csak tapintatosan, mert a sértődésből haszon nincs, de nagy galibák lehetnek.
2008. júl. 14. 14:48
viszont nekem tutira nem lógott senki a nyakamon:))senki nem akart segiteni tehát senkit nem kellett leráznom:)
56. ab4b6bc17d (válaszként erre: 55. - Ccd9bb7d17)
2008. júl. 14. 14:44
Én is így értettem!
55. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 45. - Supin)
2008. júl. 14. 13:08
kicsi gyereknél tökéletes megoldás a boriték,egy pár hónapos úgysem érti...nagyobbacska tényleg vár valami apró dolgot,édességet,játékot,nem a pénzbeli értékét nézi,hanem örülnek az enyémek pl mindennek
54. Klimpírozi (válaszként erre: 38. - Ab4b6bc17d)
2008. júl. 14. 12:58
milyen ismerős...a gyerekemre sosem adtam mások használt ruháját, s ezzel vérig sértettem a tukmány rokonokat:)))
53. ab4b6bc17d (válaszként erre: 49. - D4ae7d0bb0)
2008. júl. 14. 12:54
Én is így gondoltam volna. S ha lesz legközelebb, akkor remélem ki tudok majd állni magunkért. Mert így már az első héten, mikor hazavittük a picit (igaz anyósoméknál laktunk, de külön emeleten), após-anyóstól kezdve a sógornőmékig mindenki becsődült hozzánk annyira, hogy jómagam nem fértem oda a kislányomhoz órákra... az sem számított nekik, hogy a nagyobb unokatestvérei meg voltak hűlve, csak jöttek, mindent feltúrtak és egész nap ott lebzseltek nálunk...
2008. júl. 14. 12:37
csupán annyit kartam ebből kihozni, hogy finoman, nem tolakpdva bizony isten áldása a nagyszülői segítség...adagolás, hozzáállás ,intelligencia kérdése, s tudni azt, kiből , miből mennyi az éppen kellemesen elegendő...
2008. júl. 14. 12:35
egyedül voltam a frissen világrajött gyerekemmel..a férjem külföldön tanult, az anyukám dolgozott, az anyósom szintén dolgozott, másik városban..apró babával, anyatej nélkül - azt hiszem remekül megoldva - túléltem,tettem a dolgom nyivákolás nélkül, igaz, sokszor majd beledöglöttem a fáradtságba..ezt több, mint 20 éve történt..ne volt automata mosógépem, nem volt eldobható pelenka, nem volt anyatejem..a babámat magamra kötve rohantam a két tejtesóhoz a napi adag tejekért...szép volt:)))
50. cel
2008. júl. 14. 12:30

Szerintem is össze kell szokni az új kiscsaládnak, hagyi kellene őket békében az első napokban, hetekben. A nagyszülők maradjanak telefon közelben, hogy ha szükséges bármikor felhívhatóak legyenek. Majd eljön a nagyszülők ideje is, amikor a szülők fáradtak, a sok sok átvirrasztott éjszaka után kialvatlanok és szükségük lenne a szülőknek legalább egy félnapi magányra. De ugye mindenki tanul saját példájából és jó hasznát veszi majd ha a saját unokája születik meg?!

Néhány szó a nagyik védelmében:

Tudjátok a nagyszülők is nagyon örülnek ám és nagyon büszkék a saját gyermekükre, a szülőkkel együtt örülnek a kis jövevénynek, csak néha túlzásba esnek.

Kludd74 hozzászólására csupán annyit reagálnék, hogy az anyós is édesanya, kérje meg a férj a saját szüleit, hogy kicsit óvatosabbak legyenek a látogatásokkal. Mindenképp hasznos ha az ifjú szülők a saját szüleiket kérik meg. Nem esik olyan rosszul a nagyiknak, ha a saját kislányától, kisfiától kapja az elutasítást, mintha mindezt a menyüktől, vagy vejüktől kapnák.

2008. júl. 14. 09:13

Amig az újdonsült anyuka anyukáját kell megkérni,hogy ne lógjon az ember nyakán, addig nincs gond. Az anyós már kicsit keményebb dió. Nehéz úgy előadni a dolgot, hogy ne sértődjön halálra.

Anyámnak is voltak elképzelései...úgy gondolta, hogy szülés után az első 6 hetet a babával náluk töltöm (Pécsen élnek,én is ott szültem -8hónapja-, de évekkel ezelőtt Bajára költöztem, a férjem városába), a férjem meg majd jöhet hétvégenként látogatóba! Durva,nem? Ezt még könnyen el tudtam simítani.

Anyósom viszont halálra sértődött, mikor nem kértem abból, hogy minden nap ott lebzseljen körülöttem reggeltől estig. Persze, ő csak segíteni akart, de köszönöm, én nem kérek az ilyesmiből. Úgy gondolom ebben az időszakban az apuka a legnagyobb támasz. Nekem ő volt...

48. borbelya (válaszként erre: 42. - Supin)
2008. júl. 14. 08:56
Szerintem akinek nem inge, az ne vegye magára!
47. supin (válaszként erre: 46. - Ab4b6bc17d)
2008. júl. 14. 08:07
Köszi és örülök,hogy megírtad!
46. ab4b6bc17d (válaszként erre: 45. - Supin)
2008. júl. 14. 08:03
4
45. supin (válaszként erre: 43. - Ab4b6bc17d)
2008. júl. 14. 08:03
Írd már meg hány éves volt ekkor? Az eset elkerülése érdekében kérném. A kicsi unokám most volt 2 éves. Boritékot kapott de emellé kapott 1 kinder csokit is ,tudod amelyikben több kis rud van. Szerintem csak az egészséges a gyereknek..
44. borbelya (válaszként erre: 42. - Supin)
2008. júl. 14. 07:58
Ez egyértelmű mindig vannak kivételek. Én alapvetően nem panaszkodom, mert nálam sokkal de sokkal rosszabb szituk is vannak, de alapvetően szerintem van igazság abban, amit írtam. Nem mindenkinél, ez természetes!
43. ab4b6bc17d (válaszként erre: 42. - Supin)
2008. júl. 14. 07:51

Arra azért vigyáz, hogy ha pl. szülinapra mentek a gyerkőchöz, ő nem pénzt fog várni tőletek, hanem ajándékot!

Az unoaköcsémnek a másik keresztanyja szintén borítékot adott, hát lett is nagy sírás-rívás, mert szegény gyerek egy kis apró-cseprő, de játékot várt! Szóval lehet, hogy jobb, ha inkább megkérditek, hogy milyen játékja nincs még, s azzal lepitek meg, mert a gyerek nem érti meg, hogy már miért lenne jobb neki a takarékba betenni a pénzét, ráadásul nagyanyó és nagyapó üres kézzel jöttek már megint...

42. supin (válaszként erre: 39. - Borbelya)
2008. júl. 14. 07:48
Ne általánosíts! Nem minden nagyszülő ilyen. Nekünk a párommal az a szokásunk,hogy megvárjuk,hogy szóljanak:mehetünk most ráérnek. Vásárolni sem vásárolunk. Oda adjuk pénzben amit az unokára szánunk. A szülő jobban tudja mi kell éppen. Váltottunk LTP-t az unokákna. Azt a OTP rendezi a nyugdílból..A vőink is a szüleinek tekintenek..
41. ab4b6bc17d (válaszként erre: 40. - Cel)
2008. júl. 14. 07:39
Köszi.
40. cel (válaszként erre: 38. - Ab4b6bc17d)
2008. júl. 13. 19:31
Minden együttérzésem a tiéd. Még azt sem tudom mondani, hogy vágj jó képet hozzá, mert ehhez nem lehet. Csak kitartást tudok kívánni.
2008. júl. 13. 17:39

Az a megállapításom a lent olvasott történetek, és a én saját esetem tanulságai alapján, hogy a nagyszülők elfelejtik, hogy az ember nem neki szüli a gyereket.

Amikor megszültem, akkor én is megkaptam, hogy hozzánk úgy kell már lassan bejelentkezni, és hogy ez milyen dolog....hát azt hittem elájulok.

Aztán amikor alig volt pár napos akkor már elkezték mondani, már alig várom, hogy itt legyél nálunk amikor anyáéknak dolga van, és ennek az lett a következménye, hogy amint egy anyatigris attól is rosszul voltam, amikor fel akarták venni, mert úgy éreztem el akarják tőlem venni. Lehet viccesen hangzik, de borzalmas érzés volt.

38. ab4b6bc17d (válaszként erre: 34. - Cel)
2008. júl. 13. 12:39

Hát, nálunk ezért vérig sértődnének!

Sőt, annak idején, mikor a pircurkám megszületett, a sógornőm elkezdte hordani hozzánk az ő gyermekei által kinőtt ruhákat. Furcsállottam, mert egyáltalán nem kértem rá, hiszen én már gyűjtögettem a lányomnak, s már amúgyis volt elég ruhája. Ő meg csak hordta és hordta, már lassan nem tudtam hova tenni, ráadásul olyanokat, amikre én nem is gondoltam, hogy egyszer is ráadnám a gyermekemre. Tudjátok, erőszakkal tömtek meg kinőtt ruhákkal :(

Aztán egyszer mikor betelt, szépen megkértem, hogy ne hozzon többet, mert ezeket sem tudja már elhordani! (gondolhatjátok, hogy a kinőtt, meleget már nem tartó (a lányom téli gyerek!) ruhák helyett nyílván az újakat adom rá, nem?

Persze megorrolt rám, de akkor már nem érdekelt.

Aztán mikor eljött a keresztelője a kicsikémnek, arra akart rávenni, hogy abban a téli zimankóban, a legnagyobb fagyban (voltatok már katolikus templomban télen?? Mondhatom, befagy a lyukam is!) az ő fiacskája levetett, vékony, undormányos cefre-cifra ruhájában vigyem keresztelőre a lányom! - ami ráadásul szerintem úgy nézett ki, mint amibe az elhunyt picurkákat temetik...

Miután már nem tudom hányadszor jött erőszakosan, hogy de ezt add rá, kénytelen voltam megmondani neki, hogy szerintem az a ruha nagyon ronda, nem beszélve arról, hogy ebben a dög hidegben eszembe sem jutna olyan vékony ruhát ráadni....

Hát, igen, apósom/anyósom/sógornőmék az ilyen "semmiségekkel, hogy a gyerek esetleg megfázik", sosem törődtek!

2008. júl. 13. 10:46

Az én munkatársam 1 hónap szabadságot akart kivenni hogy a lánya mellett lehessen amikor megjön a baba. Mindenki fel volt háborodva hogy miért akar rajta lógni olyan sokat... Azt mondta hogy kell neki a segítség. Kérdeztük hogy akkor miért van a férje?!

Én biztos elhajtanám anyóst vagy akárit. Szerintem ha jön baba néhány napig segítsen a rokon aztán huzzon el.

Ilyenkor nyugodtan kell hagyni a szülőket...

36. supin (válaszként erre: 35. - Mamoca1234)
2008. júl. 13. 09:31
Igen. Én pl volt amikor egyszerüen nem nyitottam ajtót. Higgyék azt,hogy nem vagyok itthol. Bejött. Leszoktak.
2008. júl. 12. 21:32
MEGMONDANÁM ÚGY AHOGY VAN, EGYEDÜL IS BOLDOGULOK, KÖSZÖNÖM MAJD SZÓLOK, HA SEGÍTSÉGRE LESZ SZÜKSÉGEM!
34. cel
2008. júl. 12. 20:59

Sziasztok!

Én magam szülő, illetve anyós vagyok. A napokban lesz egyéves az unokám. Eszembe nem jutott volna a fiatalok nyakára ülni a kicsi születésekor, mentem amikor ők kértek segítséget. Egyébként a szülőket nyugodt lelkiismerettel meg lehet és kell is kérni, hogy hagyjanak benneteket magatokra. Köszönitek szépen a kéretlen segítséget, ha szükségét látjátok a segítségnek,majd ti kéritek.

2008. júl. 12. 20:05
De örülök, hogy rátaláltam erre a topikra, csak kér hogy kicsit későn...
2008. júl. 12. 16:21
Én kereken megmondanám nekik, hogy szólok ha segítségre van szükségem. Nekem nem is járt a nyakamra a familia, csak az anyukám akinek a társaságát és a segítségét kifejezetten igényeltem.
2008. máj. 29. 11:55
Egyszer mindig megtelik az a bizonyos pohár...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook