Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti hogy honorálnátok az ismerős ingatlanost, aki eladáshoz mutatja a lakásotok? fórum

Ti hogy honorálnátok az ismerős ingatlanost, aki eladáshoz mutatja a lakásotok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
79. michelle.r (válaszként erre: 77. - Pista55)
2016. aug. 27. 19:42
Ha neked ennyi időd van, és szeretsz emberekkel ismerkedni, akkor a legjobb :D
78. michelle.r (válaszként erre: 75. - Pista55)
2016. aug. 27. 19:42
Igen, de az eladó jól teszi, ha a sajátjával is átnézeti a szerződést. Mindegy ki fizeti, mindkét fél érdekeit képviselnie kell, de jóhiszeműen is elbaxarinthat valamit.
77. pista55 (válaszként erre: 72. - Michelle.r)
2016. aug. 27. 19:40
Én semmilyen kérdést nem teszek fel neki. Kérdése csak neki lehet mifelénk.:D
76. michelle.r (válaszként erre: 71. - Massalhangzo)
2016. aug. 27. 19:39

Arról nem beszélve, hogy egy irodában elég, ha egyetlen ember van, akinek legalább egy OKJ-s végzettsége van. A többiek bemennek, jó esetben egy hónap, rosszabb esetben egy hét oktatás után - ahol leginkább azt tanulják, hogy kell egy megbízást megszerezni - mehetnek is üzletelni.


Közben azt sem tudja, mi a különbség a terasz, az erkély és a balkon között, vagy szobának hirdeti az alkóvot :/


Szerintem, aki egyszer találk egy jó ingatlanost, el ne engedje ;o))

75. pista55 (válaszként erre: 71. - Massalhangzo)
2016. aug. 27. 19:38

Én nem mondtam, hogy többet el tudnék adni, de el tudnám én is adni azokat az ingatlanokat biztosan amik keresettek.

Már pedig ez úgy van, hogy a vevő választ ügyvédet mivel ő fizeti.

74. simple (válaszként erre: 70. - Pista55)
2016. aug. 27. 19:37
Én már többször tettem letétbe a pénzt, mivel előre nem adok egy fillért sem, de ezzel bizonyítottam, hogy komoly a szándékom. Ilyenkor persez írtunk szerződést is, de a legtöbb esetben nem teljesültek a feltételek, így meghiúsult az adásvétel és visszakaptam a pénzem is.
73. simple (válaszként erre: 69. - Pista55)
2016. aug. 27. 19:35
Írtam, hogy ez nagy értékű ingatlanoknál szokás, nem átlagos lakásoknál. És arra szolgál, hogy ne turistáskodni menjen valaki az ingatlanba, például sokan szeretnének megnézni belülről egy kastélyt, holott megvenni úgysem fogják, ez erre szolgál, csak annak mutatják meg, aki bizonyíthatóan rendelkezik a fedezettel.
72. michelle.r (válaszként erre: 69. - Pista55)
2016. aug. 27. 19:35
Amikor felhív, hogy látta a hirdetést, és megnézné, milyen kérdéseket teszel fel neki?
71. massalhangzo (válaszként erre: 45. - Pista55)
2016. aug. 27. 19:26

egy jo ingatlanos biztos tobbert adna el, mint te, hacsak nem vagy jo ingatlanos :D ne azokat az embereket nezd, akik az utcarol bemennek es egy tanfolyammal dolgoznak. ehhez is erzek kell, jo kereskedoi, marketinges, ertekesitoi


tudom, hogy mindenki azt hiszi, o milyen fasza es mindent tud, de nem igy van


nekem meg lenne annyi eszem, hogy nem a vevo ugyvedjere biznam a dolgokat, mert manapsag mar sok az atveres

70. pista55 (válaszként erre: 68. - Simple)
2016. aug. 27. 19:22
Ügyvédi letétbe akkor tesszük a pénzt ha már adásvételi szerződést készíttetünk, nem akkor amikor még csak nézelődünk.:)
69. pista55 (válaszként erre: 68. - Simple)
2016. aug. 27. 19:21
Persze, majd aki meg akar nézni egy ingatlant az majd előtte kér egy bank igazolást és azt átadja neked. Ha lenne ilyen akkor is mi leenne a biztosíték arra, hogy nem csak szétnézni ment be a lakásodba? Tán majd köteleznéd arra, hogy ha már megnézte meg is vegye?:DD
68. simple (válaszként erre: 62. - Pista55)
2016. aug. 27. 19:11
Hozhat bankigazolást, hogy van ennyi a számláján. Én például ügyvédi letétbe szoktam tenni a pénzt, ha érdekel egy ingatlan, ezt is lehet csinálni, nincs benne kockázat egyik félnek sem.
67. michelle.r (válaszként erre: 55. - Pista55)
2016. aug. 27. 19:10

Leírtam. Az ingatlanos "csekkolja" le, derítse ki, valóban van-e pénze, vásárlási szándéka. Olyat ki se hozzon, akinek el kell előbb adnia egy ingatlant, hogy megvehesse.


A jó ingatlanos téged ki is küld, amikor mutatja a lakást ;) Mindent tud, amit kell. Feltéve, ha a tulaj őszinte, bár az igazán jó, azt is észreveszi, ha lódít.

66. michelle.r (válaszként erre: 53. - Pista55)
2016. aug. 27. 19:06

Ha te így látod jónak, tedd. Amikor a házunkat eladtuk, arra kértük az ingatlanost, nagyon szűrje meg az érdeklődőket, csak olyat hozzon el, aki vagy készpénzben ki tudja fizetni, vagy már kiderült, hogy hitelképes, ne legyen tatárjárás. Az én házam, az én váram, ne csörtessen rajta végig bárki ;)


Októberben kapta a megbízást, karácsony előtti napon szerződtünk, április végén átadtuk a házat, és átköltöztünk az újba, amit szintén ő talált, egy kollégájával.


Én sem értettem akkor még, hogy miért akar velem kávézgatni, majd eljönni hozzánk, megismerni mindenkit.


Az első pár, akit elhozott, megvették a házat. Nekük hozott 3 ingatlanról bemutató anyagot, egyet kértem, hogy mutasson meg, meg is vettük.

65. pista55 (válaszként erre: 64. - Kisj)
2016. aug. 27. 18:47
Van ilyen. Nekem is felajánlotta egy ingatlanos, hogy megkerülve az irodát eladja 1% jutalékért, de sajnos azóta sem hívott.
64. kisj (válaszként erre: 24. - Zillertal)
2016. aug. 27. 18:37

Ha ingatlanos létére feketén árul lakást, vagyis valamilyen pénzt fogad el érte, akkor simán megérdemeli, hogy kirúgják.


Ha pedig mindent sokallsz, akkor mutasd a lakásod saját magad.

63. kisj (válaszként erre: 12. - Simple)
2016. aug. 27. 18:32

Nagyon nincs igazad.

Az ingatlanos sokkal szélesebb körben tudja ajánlani, ráadásul pontosan tudja, hogy ki keres hasonlót (név, telefonszám,,stb)és azt az embert fel is tudja hívni, személyesen tudja ajánlani.

62. pista55 (válaszként erre: 59. - Simple)
2016. aug. 27. 18:25
Egyébként milyen bizonyítékot kérnél?
61. pista55 (válaszként erre: 58. - Túrógombócka)
2016. aug. 27. 18:23
Ha túrógombócka lennék akkor sem hívnék segítséget.:D
60. pista55 (válaszként erre: 59. - Simple)
2016. aug. 27. 18:21
Hát még 3-4 milliósokra ami teljesen üres.:)
59. simple (válaszként erre: 55. - Pista55)
2016. aug. 27. 18:17
Nagyobb értékű ingatlanoknál szokás kérni, hogy bizonyítsa az érdeklődő tényleg rendelkezésére áll-e a pénz, és csak azután mutatják meg az ingatlant. De ez több száz milliós ingatlanokra vonatkozik, nem 30-40 milliósakra. :D
58. túrógombócka (válaszként erre: 57. - Pista55)
2016. aug. 27. 18:14
de te Pista vagy :)
57. pista55 (válaszként erre: 56. - Túrógombócka)
2016. aug. 27. 18:13
Én egyedül szoktam mutogatni, de még semmi bajom nem származott belőle.:D
56. túrógombócka (válaszként erre: 52. - Michelle.r)
2016. aug. 27. 18:11
telefonos bejelentkezés ajánlott, illetve azért az ingatlan eladója ne legyen egyedül a lakásban, mikor jönnek a vevőjelöltek.
55. pista55 (válaszként erre: 52. - Michelle.r)
2016. aug. 27. 18:10
Hogy lehet másképp eladni?
54. túrógombócka (válaszként erre: 31. - Zillertal)
2016. aug. 27. 18:09

nos, nekem úgy tűnik, te nem szeretnél pluszban fizetni senkinek sem, hogy segítsen eladni a lakást. ebben az esetben ne bízz meg senkit, ismerős ingatlanost se, mert neki ez a munkája, ebből él és értelemszerűen fizetni kellene neki.

írták előttem, h szervezd egy napra az érdeklődőket, mondjuk hétvégére.

egyébként minden lakásomat egyedül adtam el, ingatlanos nélkül, gyorsan.

53. pista55 (válaszként erre: 51. - Michelle.r)
2016. aug. 27. 18:09
Soha nem tudni ki lesz végül vevő. Nekem is van eladó ingatlanom és én mindenkit beengedek még azt is akiről nagyjából sejtem, hogy nem veszi meg, de hátha mégis valami miatt úgy dönt, hogy ez kell neki.
52. michelle.r (válaszként erre: 48. - Pista55)
2016. aug. 27. 18:08
Nekem fura, hogy valaki csak úgy beenged a lakásába, arra járó idegeneket.
51. michelle.r (válaszként erre: 49. - Pista55)
2016. aug. 27. 18:05
A macskajancsi, aki semmi egyébre nem jó, kipróbája ezt is, az talán. De "az ingatlanos" nem.
50. michelle.r (válaszként erre: 36. - Pista55)
2016. aug. 27. 18:04

Haha ;) Egy jó ingatlanos három kérdésből megállapítja, hogy komoly-e az érdeklődés, valóban van-e pénze, vagy csak szórakozik. Te hogy döntöd el, hogy a hirdetésedre beérkező telefonból kit engedsz be a lakásodba és kit nem?


Komoly ingatlanos előbb beszélget az érdeklődővel, kideríti hogy az igényei köszönőviszonyban vannak-e a lehetőségeivel, és csak azt viszi ki, aki a képek alapján kvázi megvette. Nem hazudik a környékről, a ház állapotáról. Nem fut felesleges köröket, mert drága az ideje.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook