Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti hány évig tanultátok a nyelvet mielőtt közép- illetve felsőfokú nyelvvizsgát tettetek? Szerintetek létezik olyan, hogy nyelvérzék? fórum

Ti hány évig tanultátok a nyelvet mielőtt közép- illetve felsőfokú nyelvvizsgát tettetek? Szerintetek létezik olyan, hogy nyelvérzék? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2011. jan. 14. 16:33
Gimnáziumban tanultam 4 évig, a tanárom szerint elsőben semmi nyelvérzékem nem volt. Aztán németből 5-re érettségiztem, bár nem éreztem úgy hogy tudok is a nyelven beszélni. Azután kimentem 3 évre Ausztriába, és ott megtanultam németül. Ma már büszke vagyok rá, hogy egy echte német vagy osztrák nem veszi észre ha beszélgetünk, hogy nem vagyok német. Kint megtanulhatsz anyanyelvi szinten beszélni és gondolkodni is. Ennyit számít a módszer.
41. Csicsi25 (válaszként erre: 24. - Livicica)
2011. jan. 14. 16:31
Én pont fordítva vagyok: a szavakat minden gond nélkül megtanulom, megjegyzem, de a nyelvtan valami borzalom. A magyar nyelvtant sem tudtam soha, a helyesírásom viszont kitűnő volt.
40. secret! (válaszként erre: 9. - Marjann)
2011. jan. 14. 16:30
Köszi szépen a választ.
39. fura
2011. jan. 14. 16:29
Pl. a helyesírás is olyan, hiába magolod be, vagy ráérzel, vagy nem. Speciel nekem az perfekt, na de a nyelv ... :((((
38. fura
2011. jan. 14. 16:28
Én meg azt mondom, hogy létezik. A két kezem kevés ahhoz, hogy megszámoljam hány évig is tanultam a németet, és egyszerűen bizonyos részeknél nem értettem. (múlt idő és társai) Úgyhogy be is fejeztem. Persze fontos az akarás is, és lehet hogy nekem is másik nyelvből jól menne, de ha valakinek nincs hozzá érzéke, nem fogja jól megtanulni. Ez az én véleményem.
2011. jan. 14. 16:25
Holnap megyek a közepet letenni angolból. Ez a hetedik évem, ha jól számolom (11-es vagyok gimiben).
2011. jan. 14. 16:19
Én mindig csodáltam azokat az embereket akik valamilyen idegen nyelvet(akár csk egyet is) magas szinten ismernek. NAgyon szeretnék közéjük tartozni.
2011. jan. 14. 16:12

Létezik olyan, hogy nyelvérzék sőt. Ettől függetlenül ha valaki nem rendelkezik vele képes megtanulni nyelvet, nyelveket. Elszántság kérdése, meg türelem stb... Óvodás korom óta beszélek két nyelven, egyik nyílván magyar. :) Úgyhogy nagyon nem kellett tanulnom suliban, a nyelvtani szabályokat nem tudnám most sem elmondani, hogy hogyan kell alkalmazni...de szerintem ez természetes.

Ha nem használják az adott nyelvet akkor szerintetek elfelejtődik az addig összegyűjtött tudás, vagy csak fel kell frissíteni és jó lesz?

34. pocokfarok (válaszként erre: 32. - Pocokfarok)
2011. jan. 14. 16:10

Jajjj, elirtam

Egyegy szam harmadik szemelyben: "eszik"

***

33. helenhadsell (válaszként erre: 31. - BogRea)
2011. jan. 14. 16:08
Bezony, bezony, pontosan igy kell tanulni. Nem nyelvérzék, hanem motivacio és modszer kérdése az egész.
2011. jan. 14. 16:03

Engem erdekelne egy kulfoldi velemenye a magyar nyelv tanulasarol. Peldaul hogy magyarazod el neki hogy az "enni" szobol hogy lesz egyes szam elso szemelyben "eszik". :) Kicsit sajnalom azt, aki a magyar nyelvet valasztotta idegennyelvnek. :)

Hogy a temahoz is irjak. En most szerbul tanulok. Azt hittem nehez lesz, persze vannak nehezsegeim, de ez csak a lustasagomra vezetheto vissza. Tobbnyire megertem, amit mondanak nekem, de ha valaszolnom kell, akkor sokat agyalok. Viszont rengeteg logika van benne. Hasonlo a nemet nyelvhez, kiveve abban, hogy nincsenek nevelok, de van 3 nem. Csak a szo utolso betujebol derul ki hogy az adott szo milyen nemu. A melleknev vegzodese pedig a fonevtol fugg. Szoval ... van benne logika, de en harmonianak hivom. :) Csak ra kell erezni. :)

De az angol nyelv mindennel konnyebb. Szerintem.

Sajnos en azt tudom magamrol, hogy nagyon nincs nyelverzekem. Viszont a nyelv az az egyetlen dolog, amit megeri rosszul is beszelni, tudni. :)

31. BogRea
2011. jan. 14. 16:03

szerintem a nyelvtanulás nem nyelvérzék kérdése, hanem módszeré.

idegen nyelvet ugyanúgy kell tanulni/tanítani, mint az anyanyelvet. nem szabályokkal és ragozással, hanem beszéddel. pontosan úgy, ahogy a kisgyerek is először szavakat ért meg, majd mondatokat, később elkezdi azokat leutánozni.

én a németet így kezdtem, az első fél évben egyetlen egy betűt sem írtunk le. csak figyeltünk, hallgattunk, "beszéltünk". természetesen, amikor valamit rosszul adtunk vissza, akkor javítottak minket. és így automatikusan beépült, hogy hogyan kell mondani. soha nem okozott problémát, ha németül meg kellett szólalni.

az angolt nem ezzel a módszerrel tanultam, és bár sokat értek, beszélni nem tudok - hiába mondják, hogy egyszerűbb.

2011. jan. 14. 16:03

szia!általános iskola 1-től tanultam angol,gimi végéig.De,olyan 6.osztályban kezdtem el érteni a dolgokat,amikor jött egy nagyon jó tanárbácsi a suliba.Jártam 8.dikba különtanárhoz 3évig,majd 17évesen letettem a felsőfokút.Szerintem létezik nyelvérzék,mert igazából nem kellett szigorúan tanulnom a dolgokat,filmekből megtanultam valamilyen szinten.Pl a mai napig nem tudnék X száz szót betanulni és megjegyezni...

Németet 4évig oktattak gimibe,értem a tévét,de megszólalni nem tudnék,maximum makognék.Olaszt és spanyolt,néha a franciát is írottan szótár segítségével megértem.

29. ujlany (válaszként erre: 24. - Livicica)
2011. jan. 14. 16:01

igen, akkor valoszinuleg valamit rosszul csinalsz. :-)

Szerintem a szogyakorlasnak/tanulasnak nem kell mindig ugy tortennie, hogy az ember leul , konyvet vesz maga ele stb. Ez persze jo, es kell, de mellette nagyon jok a spontan gyakorlatok. Ulsz a buszon, megall a busz (na mondod, akkor ez a bus station - p. angoul). Felszall valaki (boy, guy, girl stb)

Konyhaban keresed a sot. where is the salt?

ha ideges vagy mert nem talalod, akkor meg where the ##@$@$$ is the salt? :-)

2011. jan. 14. 15:59
Én anno németből két év után középfokúztam. Most az angollal már két éve küzdök, de még az alapot sem tudnám letenni! Persze, más iskolában és más munka mellett nyelvet tanulni!
2011. jan. 14. 15:58

Van nyelvérzék. Ez biztos.

Én 3évig tanultam németet, utáltam világ életemben, de meglett a közép fokúm. A főnyelvem az angol volt. Erről azért nem írok, mert általánosban is tanították, de ott csak tinglitangli volt. Abból megcsináltam a felsőt (igaz egyelőre csak a szóbeli van meg). Egyetemi éveim alatt olaszt tanultam, és most franciát. Minél több nyelvet tanul az ember, annál egyszerűbb lesz. Mert a nyelvtan visszaköszön, meg a szavak is. Én már a franciát is össze tudom rakni főként olaszból, meg másrészt angolból.

Szóval nyelvérzék van. Van akinek megy a matek, van akinek nem. Ez pont ilyen.

26. ujlany
2011. jan. 14. 15:56

szerintem az igazsag valahol kozepen van :-)

Aki egy kicsit konyebben tanul nyelveket annak tobb a sikerelmenye, igy eszrevetlenul is tobb energiat fektet bele,mert kedvvel csinalja.

Es amikor valaki mar biztonsaggal tud tomondatokban beszelni, akkor egyszer csak rajon, hogy egy-ket szot meg konnyeden kepes beszurni a mondatba, gyorsan utananez, elkezdi alkalmazni es aztan ez igy gyuruzik amig mar teljesen folyekonyan megy.

25. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 19. - 449a0512c9)
2011. jan. 14. 15:53
Szerintem második (harmadik) nyelvet már csak azért is könnyebb tanulni, mert van egyfajta "rutinja" az embernek. Addigra (elvileg) tudja, hogy neki melyik a legjobb szótanulási módszer, például, és a "befejezett múlt" fogalma se tünik olyan nagyon érthetetlennek stb. Nekem a harmadik nyelvemnél a befejezett múltat pl. úgy magyarázta meg a tanár, hogy arra használják, amire az angolok, és úgy képzik, mint a franciák. Slusszpassz, ennyi volt a nyelvtani magyarázat. :)
24. livicica (válaszként erre: 14. - B065921e9b)
2011. jan. 14. 15:45
Az én agyamat kihagyták a vizsgálatból a britt tudósok :) 200-szor is gyakorolhatok a szótáramból, olvashatok szövegeket, akkor sem maradnak meg a szavak a fejemben...vagy én csinálok valamit rosszul. A nyelvtant leülök és logikai alapon megtanulom. De a szavak számomra olyanok, mint a jogi paragrafusok. Amikor olvasom őket, valahogy kikerülik az agyam :)
23. Csicsi25 (válaszként erre: 19. - 449a0512c9)
2011. jan. 14. 15:44

Én általánosban és gimiben is tanultam a németet és egy épkézláb mondatot nem tudtam kinyögni. Mondjuk valamennyire megértettem, de beszélni nem tudtam.

Az angolt most kezdtem el és a német után hihetetlenül könnyebb.

22. Fille
2011. jan. 14. 15:44
Hát az angol 10 évesen kezdtem, 16 évesen lett meg a felsőfokú, csak az utolsó évben tanultam nagyon sokat. francia az 4 év után középfokú, úgy h nem jártam magántanárhoz, amikor meg jártam, akkor túl is léptól a középet, de a felsőt akkor még nem értem el. harmadik nyelvem a portugál, abból másfél év heti 2x2 óra alatt jutottam el egy majdnem középfokra (szókincs nagyon gyenge, nyelvtan nagyon erős.) NEmcsak az ember válogatja h milyen gyorsan tanul meg egy nyelvet, hanem az is, hogy hanyadik idegen nyelve, mennyi idős és milyen nyelvről van szó. mindenképp nehéz egy kínait megtanulni, mint pl a portugál után spanyolt...
2011. jan. 14. 15:42

Egy ismerősöm lánya most 18 éves és a nulláról indulva, ha jól tudom 8 hónap alatt eljutott a középfokig (spanyolból), már meg is van a vizsgája, elsőre sikerült. Amúgy is nagyon jó tanuló és szigorú önmagához, ez nagyon sokat segített neki.

Szerintem van olyan, hogy nyelvérzék, de egy nyelvvizsgáig sok-sok szorgalom is kell és jó memória, a szavak miatt.

20. Csicsi25 (válaszként erre: 3. - Marjann)
2011. jan. 14. 15:41

Szerintem is a német nehezebb, mint az angol. A német mindent ragoz és ott vannak a névelők is. Sokkal nehezebb egy német mondatot összerakni, mint egy angolt.


Igen, sztem is létezik nyelvérzék, az enyém sajnos nem túl jó - vagy csak a szorgalmam hiányzik?

2011. jan. 14. 15:41
Sokan mondják, hogy német tanulás után valamiért sokkal könnyebb az angol.
2011. jan. 14. 15:39

Valami van az biztos.

Én 1 évig tanultam németet. Fél évig heti 6 órában, majd heti 15 órában. Év végén középfokúztam. Az angol pedig sokkal egyszerűbb volt, ahhoz ennyi sem kellett.

2011. jan. 14. 15:39

szia! nekem állítólag jó a nyelvérzékem, viszont emellé lusta vagyok:)

általánosban 8 évig tanultam németet heti 5-6 órában,úgy lett meg a középfokú, aztán gimiben heti 2-3 órát tanultam oroszt, plussz kb. 3 hónapig jártam különtanárhoz és úgy lett meg a nyelvvizsga. Szerintem az egész szorgalom kérdése.

16. 449a0512c9 (válaszként erre: 4. - Gatto4)
2011. jan. 14. 15:37

Csak nagyon érdekel a téma, már elég sokat olvasgattam róla. Nagyon szeretem az angolt, szeretnék benne elmélyedni minél jobban. Olvastam Lomb Kató könyvét, hátha rájövök a titokra:)), de szerintem ő egyszerűen nagyon tehetséges volt. A z okosok azt állítják, hogy a nyelvérzék 4 részképességből tevődik össze (asszociatív memória stb.) és állítólag nagyon ritka, hogy valakinek mindegyik gyenge.

A férjem tud beszél angolul és szerint jó a nyelvérzékem és gyorsan haladok (1 éve tanulok és egészen jól elkommunikálok), szerintem pedig csak rengeteget foglalkozom vele.

2011. jan. 14. 15:37
Szerintem létezik olyan, hogy valakinek könnyebben/nehezebben megy a nyelvtanulás. Függ a nyelvtöl, a tanulás módszerétöl is sok minden.
2011. jan. 14. 15:37

Éppen ma olvastam egy cikket, hogy britt tudósok bebizonyították, hogy nincs olyan, hogy nyelvérzék, mert mindenki agya egyformán működik ezen a téren, és elég egy szót 160-szor hallani, és akkor az agyad, úgy menti el azt, mintha saját nyleveden tanultál volna egy szót.

De ezzel nem értek egyet, engem se tölöttek meg túl sok nyelvérzékkel.

2011. jan. 14. 15:37
Két éve VAN ez kimaradt:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook