Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti elvállalnátok egy új munkát dupla fizetésért, ha a mostanival is elégedettek vagytok? fórum

Ti elvállalnátok egy új munkát dupla fizetésért, ha a mostanival is elégedettek vagytok? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
11. szeretekolvasni (válaszként erre: 6. - 1f54aa1f71)
2012. máj. 24. 09:00

Akkor én váltanék. 100.000 ma nem nagy fizetés. Arra is gondolj, hogy majd a gyeded mennyi lenne.

Mennyit tudsz félrerakni így? Elkölteni könnyű, megkeresni nehezebb...

Én szerettem multinál dolgozni. A kis cégeknek pedig ma egyáltalán nincsenek biztonságban.

10. 1f54aa1f71 (válaszként erre: 5. - Letti05)
2012. máj. 24. 08:59
Hát a párom is keres és igazából anyagilag nincs patthelyzet, persze kinek ne jönne jól több pénz..
2012. máj. 24. 08:59
Maradnék a jól beváltnál. A pénz nem minden, én egy multinál nem bírnék megmaradni, "bedarálna".
2012. máj. 24. 08:58
Attól függ kell-e a pénz, de én elvállalnám, mert legalább lehetne tartalékolni belőle, ami bármikor jól jöhet.
7. encifinci (válaszként erre: 1. - 1f54aa1f71)
2012. máj. 24. 08:58
attól függ,ha a megélhetés mulik rajta akkor mennék,de ha nem akkor maradnék a fix helyen pláne ha szereted.Mi van ha ott a próbaidő után elküldenek?
6. 1f54aa1f71 (válaszként erre: 2. - Mr.President)
2012. máj. 24. 08:58

Jól megy a hely és ide tuti visszajöhetnék és annyi órába ahányba akarok...amúgy ez még kb. 2 év mire gyereket aarok.


100.000nek a dupláját keresném ott.

5. letti05 (válaszként erre: 1. - 1f54aa1f71)
2012. máj. 24. 08:58
Ha nincsenek megélhetési gondjaitok a pénz miatt, akkor én biztos maradnék a mostani helyeden. A pénz nem minden, tapasztalatból írom. Ráadásul a mai világban nem nagyon biztosak a munkahelyek, mi van ha ez nem jön be? A hozzászólásodból azt szűröm le, hogy csak a pénz miatt váltanál,azt meg Neked kell tudni, hogy ez a Te élethelyzetedben jelenleg mennyire fontos és hányadik helyen áll. Nyilván ha az elsőn (pl. lakáshiteled van stb.) akkor menj, de én ezek alapján amit írtál maradnék.
2012. máj. 24. 08:57

Ez attól is függ, hogy mennyire vagy ráutalva a pénzre.

Ha kevésbé, akkor ne változtass!

De ha szükségetek van rá, akkor ne gondolkodj, változtass!

2012. máj. 24. 08:57

Ha gyereket akarsz, akkor számít az anyagi háttér.

Ha a mostanival is meg tudod teremteni a gyerekvállalás alapjait anyagilag, akkor nincs gond.

De ha nincs biztonságos anyagi háttered, akkor inkább a második lehetőséget választanám a helyedben.

2012. máj. 24. 08:56

Nem könnyű helyzet.

Mérlegeld, hogy mi garantálja azokat a pozitívumokat a jelenlegi cégnél, amiket felhoztál érvnek.

Pl, biztos,hogy vissza mehetnél gyerek után?

Jól menő, biztos munkahely a jelenlegi cég?

Jól keresel jelenleg? (nem mindegy,hogy mennyinek a dupláját keresnéd)

Én váltanék.

2012. máj. 24. 08:51

Van egy munkám, amit szeretek csinálni, szeretem a kollégáimat, a munkaidő is elfogadható és viszonylag szabad is vagyok, akkor ugrok ki a városba pl. amikor csak akarom, csak, hát a fizetés lehetne egy kicsit több is.


Most volna lehetőségem, hogy egy multicéghez elmenjek kb. épp kétszer annyi fizetsért. (Cafatériával még a duplájánál is több)

Csak van egy csomó dolog, ami aggaszt:

- sokkal többet kell dolgoznom, pl. túlórák biztosan lesznek, így kevesebb időm marad a magáéletre

- most pár emberel osztozom egy irodán,de ott vagy 30-an leszünk egy légtérben /kicsit oyan mint egy "húsdaráló"/

- Ha majd gyereket akarok oda nem tudok visszamenni csak más olyan területre a multinál, ahol épp lesz szabad hely


Nagy dilemma ez számomra, mert csábít a magas fizetés, de félek, hogy enek árán kevésbé leszek boldog és elégedett? Mit érek majd a pénzel, ha esetéeg nem lesz időm elkölteni... :-(?


Ti mit tennétek a helyemben?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook