Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti 8 órából, hányat dolgoztok ténylegesen? fórum

Ti 8 órából, hányat dolgoztok ténylegesen? (beszélgetős fórum)


2021. febr. 6. 17:25
Hétfőtől csütörtökig fél 8-tól fél 5-ig dolgozom. Pénteken fél 8-tól fél 2-ig. Nincs lazsálás, max. az ebedszünet, ami 30 perc, de azt is ledolgozzuk, ezért vagyunk fél 5-ig.Nem kávézom, nem cigizem, tehát bőven ledolgozom a munkaidőmet.
2021. febr. 5. 22:53

Változó. Ma pl kevés volt a munka, szerintem 4 órát, ha dolgoztam. De vannak olyan napok, amikor 10 órát simán dolgozok.


Nálunk elég hektikus a munka mennyisége,általában a hó első 4-5 munkanapja és a hók végén 1-2 nap nyugis. A második héten indul általában a pörgés, akkor a következő két hétben vagy napi 1-2 túlóra, vagy az első pörgős hét hétvégéjén rádobok egy napot, akkor pihenetebben hatékonyabb vagyok, és akkor a második pörgős héten már tudom tartani a 8 órát.


Vannak éves ciklusok is, pl minden évben vagy egy olyan hónap, amikor 2 hétig látástól mikulásig (12-14 óra, hétvége is) és van két olyan hónap amikor egy hétig 12-14 óra.


Amúgy nálunk nem szivóznak, ha a munka kész és elérhető vagy, nem kérdzik meg, hogy amúgy mit csinálsz mellette. Nekem a főnököm sosem szólt be,ha egy ilyen nyugis napot, mint a mai, lazábban vettem,mert tudja, hogy amikor meg határidő van, számíthat rám.

2021. febr. 5. 21:31
12, illetve hétvégi állandó email és telefon ügyelet. Örök ébersèg 😊
2021. febr. 5. 18:23
10-et.
2021. febr. 5. 17:55
Különben sok munkáltató a fontosságát próbálja azzal alátámasztani, hogy a dolgozót a leglehetetlenebb időpontokban hívogatja. BŐven ráérne az másnap is.
24. papája (válaszként erre: 11. - Globus)
2021. febr. 5. 16:00
Volt kollégáim már tavasszal is folyamatos üzemmódban dolgoztak. Most nem tudom mi van velük, nem merem zavarni őket még egy telefon erejéig sem.
23. Channa* (válaszként erre: 21. - Tuskoledi)
2021. febr. 5. 07:10
Ne is mond! Amikor szilveszterkor 16-kor úgy váltunk el egy megbeszélésről, hogy akkor majd 18-kor találkozunk, hogy még egyeztessünk, akkor kicsit picsogtam...
22. Channa* (válaszként erre: 20. - Be95e6ff22)
2021. febr. 5. 07:09
Nekünk is van messenger és viber csoportunk is, illetve simán felhívnak, ha valami fontos van.
21. tuskoledi (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 5. 05:07
Én lecsuktam, erre múltkor este 6- kor találtak meg a messengeren konferencia-beszélgetésre.
20. be95e6ff22 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 5. 00:27

Azért cseles ez.Mivel a kollégák, ügyfelek is tudják, ki van ho-ban, gondolják bármikor kérhetnek bármit, hiszen otthon vagy.Sokkal jobban összefolyik a munka és a magánélet.

Nálunk van a szűk kollégákkak, akikkel egy részleg vagyunk, Messenger csoport is, és este nyolckor is simán irogatnak munkatémákban.

2021. febr. 5. 00:23

Van hogy hármat (de ilyenkor nincs is több munkám, szóval nem “lógok”), van hogy tizenkettőt.Van, hogy szombat-vasárnap is beletolok még 2-3 órát.

Home office.Van, hogy három-négy értekezlet, megbeszélés, interjú jut egy napra, van hogy semmi, “csak” írnom kell egy anyagot.Én szeretek “ hullámokban” dolgozni, mondjuk két zúzós nap után tartani egy lightosat, vagy kettőkor kimenni 1,5 órát bevásárolni, és utána visszaülni este 7-g.

18. Channa* (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 5. 00:08

Hát persze, de hallom amikor csicsereg;)


De simán lecsaphatnám a tetejét, de nem teszem, de gyakorlok!;)

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Channa*)
2021. febr. 4. 22:23
Home office-ban is nyugodtan lecsukhatnád a laptopot, amikor hivatalosan vége a munkaidődnek. Akkor nem látnád, hogy milyen levél jön :)
2021. febr. 4. 20:33
Én túlórázok gyakran mert több a munka és nem akarom más napra meghagyni
2021. febr. 4. 20:19

Tehát, akkor ho-ról beszélünk....


Lassan 1 éve dolgozok itthonról.

Sajnos itthon nem sikerül betartanom a óránkénti 10 perc szünetet. Sokszor azt veszem észre, hogy 4-5 órája folyamatosan egy helyben ülök és dolgozok.


Nekem sokkal kevesebb idő jut a házimunkára és a családra amióta itthonról dolgozok, mert ugye itt van a gép és ha kapok egy üzit, vagy hallom, hogy pittyen egyet a gépem, akkor azonnal ránézek, akár este 10-kor is.


Ha bejárunk, akkor nincs ilyen, mert fél 5-kor lecsapom a gép tetejét és hazajövök, és vége, max. telefont veszek fel.


Mi időnként megbeszéljük, hogy ki, hogy osztja be az idejét. Az egyik kolléganőmnek sikerül nagytakarítania is ho mellett.


Én kb. 1/2 4-kor szoktam vacsit csinálni, ha olyanom van, de amíg fő, addig visszaülök melózni.


Néha sikerül nekem is keveset dolgozni:DDD

Ha jön a jó idő, akkor majd igyekszem többet lógni;)


Nem, nincs lelkiismeret furdalásom, ha kevesebbet dolgozok, mert egyébként meg túl sokat...


Ja, nekem van a munkásgépem és mellette a sajátom.

14. Auróra2010 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 4. 20:16

A H.O-ban én is legfeljebb 3 - 4 órát dolgozom és elérhető vagyok készenlétben.

Ez a 6-7 óra a normál munkahelyi munkára vonatkozik.

13. Amaunet (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 4. 20:13

Két laptop van előttem és a munkahelyi laptopra két monitor kötve. Szimultán dolgozom és netezek. Ha dolgom van elvégzem, ha álmos vagyok alszom.

Munkaidőben elérhetőnek kell lennem telefonon, emailben. A videómegbeszélések többnyire tervezettek.

Sokkal többet dolgozom, mint nyolc óra, de sokkal nyugodtabb vagyok. Talán hiányzik az az a pörgés, ami az irodában volt.

2021. febr. 4. 20:04

Én otthonról dolgozom. A munkahelyi gépen nem ajánlatos nálunk mással foglalkozni, mert megtudják nézni, hogy miket néztem meg. De mivel ugye otthon vagyok nagyrészt, így a saját laptopomon bármit csinálhatok. Illetve gyakran munkaidőben szoktam intézni a házimunkát is, akár főzést, stb.


Ma pl alig dolgoztam 2 órát, és eléggé rosszul is éreztem magam utána. Szerintem a munkatársaim sokkal lelkiismeretesen végigdolgozzák a napot. De igazából nem tudom, erről nem szoktunk beszélgetni, hogy ki mennyit dolgozik ténylegesen egy nap. Nyilván én sem mondanám el az igazat.


Amúgy a mai 2 óra munka azért eléggé kiugró, általában azért minimum 5-6 órát tényleg dolgozok.

11. globus (válaszként erre: 10. - Papája)
2021. febr. 4. 19:16
Képzeld el, most milyen jó téma lenne hozzá! :)
2021. febr. 4. 19:14
1 személyes irodám volt, főleg, hogy ne zavarjon senki. Sajnos sokszor munkaidő után is dolgoztam még 1-2 órát, vagy hazavittem a melót és otthon folytattam. Jó, hogy vége !
9. globus (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2021. febr. 4. 19:08
Pont úgy helyezkedik el, hogy mindenki látja :) Gondoltam elfordítására, de ahhoz mindenki asztalát meg kellene bolygatni.
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 4. 19:00
Te végig dolgozod, vagy lehet lazsálni is?
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Globus)
2021. febr. 4. 18:59
Pacsi...az én monitoromra nincs rálátás, csak központilag, de az éppen elég.
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 4. 18:58

Mi H-Cs 9 órát dolgozunk, pénteken rövidebb.

Nem lehet mellette semmit csinálni annyi a munka 98%-ban. Örülök, ha nem kell tovább maradni. Sz.gépet figyeli a nagytestvér, nem lehet kalandozni, csak munkaügyben lehet keresgélni.

5. globus (válaszként erre: 4. - Bless the child)
2021. febr. 4. 18:40

Azt én nem tudok :(((

Telefon bögyörészést nem szeretik, szgépen elvileg lehetne, csak úgy áll a monitor, hogy éppen rálátnak. Szóval, hanyagolom.

2021. febr. 4. 18:34
Pl Hoxázás?
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 4. 18:27
Titokban inkább
2021. febr. 4. 18:25
6.5-7 óra
2021. febr. 4. 18:23
Kérdésem azokhoz hoz szól elsősorban, akik valamilyen irodai munkát végeznek. Ti végigdolgozzátok a 8 órát? Vagy lehet közben mással is foglalkozni? Legálisan lehet közben mást csinálni, vagy titokban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook