Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Halálbüntetés, tényleges életfogytiglan vagy inkább prevenció fórum

Halálbüntetés, tényleges életfogytiglan vagy inkább prevenció (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2014. jún. 14. 18:51
Megváltozott a véleményem.Alapvetően olyan ember vagyok,aki nem gondolja,h ítélkezhet más felett,mivel én sem vagyok hibátlan.A napokban volt szerencsém találkozni egy hímnemű egyeddel,aki a saját 9hónapos lányát erőszakolgatta komájával együtt a kislány 15hónapos koráig.Na,ezeket tudnám megfojtani,és ítéljetek el
2014. jún. 14. 18:42
Igen, sajnos nagyon sokan úgy mennek az orvoshoz, mint a kocsmába. Számtalanszor voltam tanuja ilyen "belépőknek" ! Az sem rossz, amikor a beteg mondja meg, hogy neki mi lehet a baja. Őszintén megmondom, erre én sem lépnék mást,mert azért egy orvos mégiscsak 8-10 évet tanul, mire elkezdhet praktizálni. A kellő tiszteletet már ezért is megérdemli!
241. 6b006fc769 (válaszként erre: 239. - Navarr12)
2014. jún. 11. 06:52

"ha hőbörögsz, nagy mellénnyel, okoskodóan viselkedsz, csinálod a balhét, biztos nem leszel kedves a számukra"

Pedig ez nem túl bonyolult, mégis annyian beleesnek ebbe a hibába.:))

240. 6b006fc769 (válaszként erre: 233. - Navarr12)
2014. jún. 10. 22:45
Na igen, de ha ittasan okozza, a szándéka csak az itasság tekintetében élő. Az eredmény tekintetében gondatlan. Különben nem ittas vezetés minősített esetéről beszélhetnénk, hanem emberölésről. Egyébként részemről rohadjon arra a műanyag lakat, aki részegen halálos balesetet koz. De mégis ott az a mozzanat, hogy nem akarta az eredményt, szóval annyira nem kellene elkaszálni, mint azt, aki dorekt öl.
239. Navarr12 (válaszként erre: 235. - 72497ec515)
2014. jún. 10. 17:09

Olvastam! Nem szoktam úgy véleményt mondani semmiről sem, amit nem ismerek.

Mégegyszer ideírom, hogy értsd: igen, vannak az orvosok között is olyanok, akik valamilyen oknál fogva /pl.öreg, és nem küldik nyugdíjba, pénzorientált, stb./ nem öregbítik az orvostársadalom hírnevét. De nem ez a jellemző.

Kende dr. nagyon kihegyezte ezt a témát, mert valamiből jó pénzt kellett csinálni. Na, most mikor vesznek meg egy könyvet? Ha olyan témával foglalkozik, ami mindenkit érint és jól el lehet csámcsogni rajta.

Én is járok orvoshoz, családtagjaim is, én még eddig nem találkoztam a bezegségemmel szembeni érdektelenséggel. Tudod, egyet azonban mindenki elfelejt: amilyen az adj Isten, olyan a fogadj Isten. Lefordítva: ha hőbörögsz, nagy mellénnyel, okoskodóan viselkedsz, csinálod a balhét, biztos nem leszel kedves a számukra. És őszintén, ha te a munkád során ilyen emberrel találkozol, te nem szívatod meg? Dehogynem. Akkor miről beszélünk?

238. Dodi44
2014. jún. 10. 04:17

"Nem értek egyet a halálbüntetéssel. Miért nem?

Azért, mert ha - jogosan - nem értünk egyet azzal, hogy valaki gyilkol, akkor állambácsi se gyilkoljon. Az is gyilkosság. Ha másnak nincs joga, akkor neki sincs. (es a katonasag???)


(Miert lenne / van egy bunozonek tobb joga, mint az aldozatnak? (mert a halott ember mar nem tudja az ugyvedet fizetni?)


A tényleges életfogytiglannal se értek egyet. Bármit is követett el valaki, nem szabad elvenni tőle a reményt, hogy egyszer még felülvizsgálhatják az ügyét. Amellett kontraproduktív is, morálisan romboló - ha valaki tudja, hogy egész életében ülnie kell, sokkal rosszabb emberré válik a börtönben, mintha lenne egy csekély, elméleti reménye a szabadulásra.


( Miert csak a gyilkosnak kell remenyenek lennie, es az aldozatnak???

Aki elvette masok remenyet, az miert var maganak remenyt?

Amikor elvette masok remenyet, ugyan akkor nem elvesztette a sajatjat??? )


Nem támogatom ezeket a dolgokat, mert az ősrégi szemet szemért elvet követik, és azt hiszem azt már meghaladtuk. Meg kellett volna haladnunk. "


(akkor lenne igazad, ha a gyilkossag cselekedete kozben oda menne egy psychologus, es ervekkel ravezetne a gyilkost, hogy hagyja abba a tettet! Vagy a psychologus felesege is ozvegy lenne?)


Ne nekunk bizonykodjad, hanem akik a gyilkossagokat elkovettek.

Az aldozatokert, akik mar nem tudnak az salyat erdekukben beszelni, azokert kell, kotelessegunk felszolalni, nem a bunozok erdekeben!

Amikor egy ember bunozik, az az nem teszi meg a kotelesseget a tarsadalommal szemben, automatikusan elveszti a privilegiumait. Az az a jogait, meg az eletehez is, az is benne van a pakliban.

Es ha egy rablogyilkost az ugyvedje kimossa, akkor az az ugyvedjenel lakjon es az tartsa el elete vegeig!


De mi van akkor, ha egyes retegek megtanultak a fekete/feheret, az az "ezt megtehetem, es ezt nem tehetem, es nem is szeretnem megtenni".


Masok meg: "mindent amit csak akarok megfogok tenni!"


Kotelessegeink vannak, amiert privilegiumokat kapunk. Nem pedig forditva.


Pl; Ismered, hogy az Arab orszagokban mennyire lecsokkent a lopas? (az egyik ujsagban benne volt egy cikk, hogy arabiaban a repteren kiabalva rohant egy Taxi sofor, az utasa ottfelejtett taskajaval a kezeben az utasa utan, es boldog volt, hogy vissza adhatta!)

Hogyan ertek el azt? Cacaot-osztogattak croissant-tal a bunozoknek?

Vagy csak ejnye-bejnye-t mondtak a bunozoknek?

Primitiv agyat csak primitiv eszkozokkel lehet valtoztani.

Vagy ha tevedek, akkor eredmenyesen mindegyiknek tanitsd meg egy masodfoku ketismeretlenes egyenletet levezetni..

De mondjuk azt, hogy nekem nincs igazam.

Legyszives, menjel be a bortonbe, es mond az elso gyilkosnak, amikor kiszabadul, Te szeretned, hogy legyen tagja a csaladodnak, a Te hazadba jojjon lakni, egye a Te elemiszeredet, mert az o bunet Te megbocsajtod. Szereto csaladi korulmenyeket biztositasz neki es egy masodik eselyt az eletehez.


Meg tenned? Hiszel annyira a theoriadban es elveidben?


Mert konnyu nekem fizetni, ha masok zsebeben van a kezem.

237. Cucicsillag (válaszként erre: 226. - E35096da9d)
2014. jún. 9. 21:23

Ismerem... Sot, tapasztalatom is volt eleg sok.

Ennel a "szakmanal" sajnos brutalis a vetkezes...

236. 72497ec515 (válaszként erre: 234. - Navarr12)
2014. jún. 9. 14:14
És hiba-és hiba közt is óriási a különbség..
235. 72497ec515 (válaszként erre: 234. - Navarr12)
2014. jún. 9. 14:14
Ha elolvasod akkor ott pont van benne egy orvos aki nemrég ment nyugdíjba és olyan alapvető hibákat (sokszorosan)vétett ami vérlázító hogy úgy mondjam..
234. Navarr12 (válaszként erre: 226. - E35096da9d)
2014. jún. 9. 13:31

Nem jó könyvek. Úszító, az orvosokra általánosságban megalázó.

Nem istenek az orvosok, és ők nem is ezt tartják magukról.Sajnos az emberek várják el tőlük az "isteni" beavatkozásokat,magyarul: tegyenek csodát és ne haljon meg egy beteg,vagy gyógyuljon meg a gyógyíthatatlanból.

Igen, az emberek ruházzák fel őket isteni tulajdonságokkal, holott ugyanolyan sebezhetők, mint bárki más.

Nem arról van szó, hogy nincsen közöttük lelkiismeretlen, de ez a ritka.

233. Navarr12 (válaszként erre: 213. - 6b006fc769)
2014. jún. 9. 13:22

Kedves Panna! Itt az igazság. Aki józanul okoz balesetet az gondatlanságból követi el, de aki ittasan ül volán mögé, az már szándékos, hiszen ő is tudja, hogy ittasan nem szabad vezetni.

A bíróságok nem is büntetik olyan mértékben a gondatlan sofőrt, mint azt, aki iszik, drogozik, majd beül a kocsiba, mondván, ő biztosan megússza.

Kell lenni egy mércének, amihez igazodnia kell mindenkinek, erre találták ki a törvényeket. Nem az a szabadság, amikor azt teszünk, amit akarunk, az szabadosság. A szabadság a meglévő korlátok között tisztességesen élni és másokat élni hagyni.

232. e35096da9d (válaszként erre: 230. - 72497ec515)
2014. jún. 1. 10:06
Igen.
2014. máj. 31. 23:36
halálbüntetés
230. 72497ec515 (válaszként erre: 226. - E35096da9d)
2014. máj. 31. 23:32
Dr. Kende Péter írta nekem meg is van,és az orvos akiről beszélsz az Dr. Zalányi Sámuel.
229. e35096da9d (válaszként erre: 228. - 6b006fc769)
2014. máj. 31. 07:42
Annakidején a netről szedtem le.Az a szomorú,h a könyben szereplő szülészorvos állítólag ma is praktizál valahol.Felelősségrevonás 0.Főorvos lett,így kevesebbet van a páciensek közelében.Érdemes elolvasni.Bocs,h offoltam,de sztem ez is a tárgyhoz tartozik,h orvosok okozák emberek halálát,s az ügyek eltussolódnak
228. 6b006fc769 (válaszként erre: 226. - E35096da9d)
2014. máj. 31. 07:28
Nem olvastam, igaz hallottam róla. Lehet, el kellene olvasni.
227. 6b006fc769 (válaszként erre: 224. - Grizus)
2014. máj. 31. 07:26
Nagyon tetszik ez a gondolatmenet.
226. e35096da9d (válaszként erre: 221. - 6b006fc769)
2014. máj. 31. 06:37
Egy újságíró két könyvet is írt ilyenekről,ha jól emlékszem Mik vagytok ti,istenek? címmel (v kik
225. grizus
2014. máj. 31. 01:38
Azok, akik a halálbüntetést és a tényleges életfogytiglant preferálják és propagálják, az emberekben élő sötét ösztönökre építenek. Nem, nincs megbocsátás, dögöljön meg, hisz gyilkolt. Emberek, vegyétek észre, hogy ettől minden csak rosszabb lesz, ez visszalépés. És most nem akarom azt hallgatni, hogyha velem történne, mást mondanék. Első körben az ember valóban bosszúért kiált, akár gyilkos indulatai is támadhatnak egy gyilkoló ellen, de ha a társadalom ezt támogatja, az hosszútávon visszafejlődés! Ha a megbocsátást támogatná a törvénykezés, az nehezebb lenne emberileg, de produktívabb erkölcsileg és az ember fejlődése szempontjából.
224. grizus
2014. máj. 31. 01:32

Nem értek egyet a halálbüntetéssel. Miért nem?

Azért, mert ha - jogosan - nem értünk egyet azzal, hogy valaki gyilkol, akkor állambácsi se gyilkoljon. Az is gyilkosság. Ha másnak nincs joga, akkor neki sincs.

A tényleges életfogytiglannal se értek egyet. Bármit is követett el valaki, nem szabad elvenni tőle a reményt, hogy egyszer még felülvizsgálhatják az ügyét. Amellett kontraproduktív is, morálisan romboló - ha valaki tudja, hogy egész életében ülnie kell, sokkal rosszabb emberré válik a börtönben, mintha lenne egy csekély, elméleti reménye a szabadulásra.

Nem támogatom ezeket a dolgokat, mert az ősrégi szemet szemért elvet követik, és azt hiszem azt már meghaladtuk. Meg kellett volna haladnunk.

Még ha nehéz is a megbocsátás - még ennél sokkal kisebb nagyságrendű dolgokban is nagyon nehéz, én is tudom, én is lassan és nehezen bocsátok meg - mégis emberileg produktívabb és kívánatosabb ebbe az irányba terelni az embereket.

Marad a megelőzés - az pedig egy katasztrófa. Ez túl hosszú lenne, nem tudom itt kifejteni, lényeg, hogy az egész társadalomnak kéne átalakulnia. Valamikor a keleti bölcsek azt mondták, minden az egyénből indul. Ha az egyén rendben van, rendben van a család, ha a család rendben van, rendben van a társadalom. Ma nem ezt látjuk, de én alapvetően hiszek a fejlődésben, mégha az nem is mindig látszik, és abban is szeretnék hinni, hogy hirtelen, ugrásszerű változások is bekövetkezhetnek, amitől maga az ember jobb lesz. Lehet, hogy idealista vagyok, de ez korántsem baj - legalább annyira realista is vagyok, ha hinni szeretnék az emberben és a sorsban.

223. 6b006fc769 (válaszként erre: 222. - 72497ec515)
2014. máj. 30. 22:39
Nem szándékos, a gyilkosság meg az. Az viszont, hogy ennyivel elintézi, az őszintén szólva felháborít. Sokan, akik nem szándékosan okozzák más, vagy mások halált, nem a börtön által bűnhődnek, hanem a lelkiismeretük által. Nem tudom, hogy melyik lehet rosszabb a szívnek, ilyent okozni, vagy ilyen által elveszteni valakit, de egyik helyében sem lennék.
222. 72497ec515 (válaszként erre: 221. - 6b006fc769)
2014. máj. 30. 22:33
igen ,számomra ez is gyilkolás ;( ;(
221. 6b006fc769 (válaszként erre: 220. - 72497ec515)
2014. máj. 30. 22:32
Az ilyen hozzáállás ocsmány és visszataszító, amit a szülésznő tanúsított.
220. 72497ec515 (válaszként erre: 219. - 6b006fc769)
2014. máj. 30. 22:21
Ez van , én így élem meg. Csak pl.-t mondok a barátnőm 40 hetes terhesen szült addig nyomta a gyereket a szülésznő (a kislány egészséges volt) az anyukája hasában amíg meg nem halt,a bíróságon ez volt a véleménye: "Ez van mit tehetnék... majd lesz másik" A barátnőm a mai napig gyászolja a kislányát.. ;( ;(
219. 6b006fc769 (válaszként erre: 217. - 72497ec515)
2014. máj. 30. 22:13

Nézd, nem halhatok bele minden tragédiába, amivel találkozom. A hozzátartozó fájdalmát sem veheti más senki magára. Nem lezserség, elhatárolódás.

Egyébként nem is jó bosszúszomjasan ítélkezni. A vendetta csak vérengzéshez vezet.

218. 72497ec515 (válaszként erre: 216. - 6b006fc769)
2014. máj. 30. 22:05
az sem nagyon érdekel számomra gyilkos marad így iy úgy is.
217. 72497ec515 (válaszként erre: 215. - 6b006fc769)
2014. máj. 30. 22:05
Biztos az édesapjuk is ennyire lezseren gondolja. Fogalmunk se lehet mekkora fájdalommal jár elveszteni 2 gyereket ... Könnyű mondani hogy az élet megy tovább egy olyan embernek akitől nem ragadta el egy gyilkos a családtagját, vagy gázolta halálra ;(
216. 6b006fc769 (válaszként erre: 214. - 72497ec515)
2014. máj. 30. 21:58
Egyébként nem nagyon hiszem, hogy Rezesova turkált volna a vodkáért a baleset után. Szerintem ezt az okos gondolatot az ügyvédek ültették a fejébe. Szvsz szimplán mata részeg volt a balesetkor.
215. 6b006fc769 (válaszként erre: 214. - 72497ec515)
2014. máj. 30. 21:56

Francis Ciarán Tobin nem olyan megveszekedett nagy sebességgel közlekedett. Az, hogy ebből baleset történt, nagy szerencsétlenség. Persze, az ő hibája, ez tény, de nehogy azt hidd, hogy veled nem fordulhatna elő. Már ha vezetsz.

Az ittas vezetés az más, az saját idióta döntés, ha valaki ittasan vezet és balesetet okoz. De aki józanul, az tényleg leginkább szerencsétlenség.

214. 72497ec515 (válaszként erre: 213. - 6b006fc769)
2014. máj. 30. 21:46
Olvass akkor arra is vissza hogy milyen érzés lehetett annak az 1 szerencsétlennek hogy ő égett bent ,rezesova meg csak turkált az x5 BMW-ben a vodkás üvegért,hozzátenném hogy a családban nagy divat náluk hogy közúton embert öljenek. Ők sem láthatnák a napot , mint az ír gázoló sem.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook